جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دستگاه ضد عفونی کننده چیست؟

292

بازدید

در دورانی زندگی می‌کنیم که استفاده از دستگاه‌های ضد عفونی کننده جایگاه ویژه‌ای در زندگی ما پیدا کرده است. شرایط زندگی کنونی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ما را به سمت استفاده از انواع دستگاه ضد عفونی کننده سوق داده است. همه‌گیری ویروس کرونا فصل جدیدی در زندگی همه مردم دنیا باز کرده که در آن به‌کارگیری انواع مواد ضد عفونی کننده دست و اشیاء و هوا به جزئی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده و برای استفاده از آنها ناچار به استفاده از ابزار و وسایل مختلفی نیز هستیم، چرا که بسیاری از روش‌ها و تکنیک‌های ضد عفونی کننده نیاز به دستگاه‌ها و تکنولوژی خاصی برای استفاده دارند تا بهره بردن از آنها را عملی سازند و چنین است که خرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده نیز به یکی از نیازهای اساسی ما در زندگی تبدیل شده است. مثلا برای ضد عفونی کردن دست خود نیاز به یک اسپری یا افشانگر پاشنده مواد ضد عفونی کننده داریم، اما بهتر است از همان افشانگر برای ضد عفونی کردن تلفن همراه خود استفاده نکنیم؛ یا برای ضد عفونی کردن پول و لباس آلوده،یا مشکوک به آلوده بودن به ویروس، وسیله‌ای دیگر مورد نیاز است.

بصورت کلی دستگاه ضدعفونی کننده چیست؟

از طرفی برای پاسخ دادن به پرسش دستگاه ضد عفونی کننده چیست، بد نیست اشاره‌ای به معنای ضد عفونی کردن داشته باشیم. ضد عفونی کردن (استریل کردن، سترون کردن) فرایندی است که میکروارگانیسم‌ها و عوامل انتقال دهنده آنها مانند قارچ‌ها، باکتری‌ها، هاگ‌ها، و ویروس‌ها را از سطح اجسام از بین می‌برد؛ و برای دستیابی به چنین فرایندی از مواد مختلف مایع، گازی شکل، امواج و اشعه‌های مختلف استفاده می‌شود. البته برای استفاده بهینه از هر کدام ازاین مواد به وسیله‌ای خاص نیاز است که می‌توان آن را دستگاه ضد عفونی کننده نامید. به عبارتی در جواب سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست، باید لیستی از چنین دستگاه‌ها و وسایلی را به همراه کاربردهای آنان ارائه داد.

دستگاه ضدعفونی کننده

انواع دستگاه‌ ضد عفونی کننده

امروزه مشاهده می‌کنیم در کنار خرید مواد مورد نیاز روزانه، نیاز به خرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده نیز نه تنها برای مردم، بلکه برای سازمان‌ها و نهادها تبدیل به مسئله‌ای عادی و ضروری شده، اما برای شناسایی دستگاه مورد نیاز هر فضای مسکونی یا عمومی،ابتدا باید انواع دستگاه ضد عفونی کننده را بشناسیم و سپس برای خرید آن اقدام کنیم. انواع دستگاه ضد عفونی کننده را می‌توان در پنج گروه اصلی قرار داد:

  1. دستگاه ضد عفونی کننده دست.
  2. دستگاه ضد عفونی کننده خانگی.
  3. دستگاه ضد عفونی کننده اداری.
  4. دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس.
  5. دستگاه ضد عفونی کننده هوا.

دستگاه محلول پاش دست

شرح ویژگی‌های دستگاه ضد عفونی کننده دست تا حدودی پاسخ سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست را خواهد داد. دستگاه ضد عفونی کننده دست همان طور که از نامش پیداست دستگاهی است که برای گندزدایی یا استریل کردن دست به کار می‌رود و پیش از همه‌گیری کرونا نیز کم و بیش با ضد عفونی کردن دست، چه با استفاده از دستگاه، و چه بدون آن سروکار داشته‌ایم. مثلا همواره مشاهده کرده بودیم پزشکان پیش از رفتن به اتاق عمل دستان خود را تا آرنج با مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی استریل می‌کنند، اما در دوره کنونی استریل کردن و گندزدایی دست فقط به پزشکان اختصاص ندارد و بیشتر مردم جامعه برای در امان نگه داشتن خود و اطرافیانشان از همه‌گیری بیماری کرونا درگیر چنین فرایندی هستند. اگر برای ضد عفونی کردن دست پزشکان، بتادین با اسفنج بر روی دست آنها کشیده می‌شد یا می‌شود، برای ضد عفونی کردن دست افراد مختلف و عادی جامعه که نیاز به آن درجه از استریل کردن ندارد، روش‌های ساده‌تری ابداع شده که با استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده، و بدون دخالت دستانجام می‌شود. انواع دستگاه ضد عفونی کننده دست را می‌توان در دو گروه دستگاه ضد عفونی دست با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده، و دستگاه ضد عفونی کننده دست بدون استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده قرار داد. در روش نخست دو نوع دستگاه ضد عفونی کننده دستِ شناخته شده داریم که عبارت است از دستگاه ضد عفونی کننده پدالی، و دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک. ضد عفونی کردن دست در دستگاه ضد عفونی پدالی با فشار دادن پدال دستگاه با پا و پاشش مایع بر روی دست انجام می‌شود، و در دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک، چشمی یا حسگر دستگاه وجود دست را در مقابل آن تشخیص می‌دهد و دستگاه عمل پاشش را انجام می‌دهد. در گروه دوم که ضد عفونی کردن دست با روش‌های غیر پاششی محلول است، از تابش اشعه فرابنفش، گاز ازن، روش الکترواپتیک، و استفاده از پلاسمای سرد استفاده می‌شود.

دستگاه ضدعفونی کننده

دستگاه محلول پاش خانگی، اداری و اسکناس

شرح ویژگی‌های دستگاه ضد عفونی کننده خانگی نیز پاسخی به پرسش دستگاه ضد عفونی کننده چیست را مطرح می‌سازد. دستگاه ضد عفونی کننده خانگی نیز در چند شکل مختلف و با بهره‌گیری از فناوری‌های متفاوت ساخته شده است که معمول‌ترین آنها پاشش محلول ضد عفونی کننده با ابزارهای مخصوص بر روی وسایل خانه است. اما روی همه وسایل خانگی نمی‌توان ماده‌ای شیمیایی پاشید و بدین ترتیب دستگاه‌های دیگری ساخته شده که وسایل خانگی را به روش‌های دیگر گندزدایی می‌کند. از جمله انواع دستگاه ضد عفونی کننده خانگی دستگاه‌هایی شبیه اتوکلاو بیمارستانی است که ساختاری شبیه مایکروویو دارد و اشیاء مختلف از قبیل ساعت، تلفن همراه، دسته کلید، زیورآلات، تبلت، و حتی ماسک و پول داخل آن گذاشته شده، با روشن کردن آن عمل گندزدایی انجام می‌شود. چنین دستگاه‌هایی از امواج الکترواپتیک، اشعه فرابنفش، ازن، یا ترکیبی از اشعه فرابنفش و گاز ازن بهره می‌برند.

شرح ویژگی‌های دستگاه ضد عفونی کننده اداری نیز جوابی است به سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست. دستگاه ضد عفونی کننده اداری نیز تقریبا با تکنولوژی شبیه دستگاه ضد عفونی کننده خانگی کار می‌کند، اما معمولا در اندازه بزرگتر و با شکلی کمی متفاوت‌تر از آن ساخته می‌شود تا پوشه‌ها، کاغذها، وسایل نوشتن و همه وسایلی که قابل جاگیری در دستگاه هستند را بتوان در آن قرار داد و ضد عفونی کرد.

دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس نیز از جمله دستگاه‌های ضد عفونی کننده‌ای است که در همه‌گیری کرونا در دنیا به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. فناوری مورد استفاده در دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس نیز مشابه موارد گفته شده در دستگاه ضد عفونی کننده خانگی واداری است، اما ساختار و ظاهر دستگاه‌های ضد عفونی کننده اداری و خانگی با دستگاه ضد عفونی کننده پول با هم تفاوت دارند.

دستگاه ضدعفونی کننده

دستگاه ضد عفونی کننده هوا

و اما دستگاه ضد عفونی کننده هوا که از روش‌های مختلفی مانند استفاده از اشعه فرابنفش، ازن، پلاسمای خشک، و یونیزه کردن هوا با استفاده از اکسیژن فعال عمل می‌کند.دستگاه ضد عفونی کننده هوا قابلیت نفوذ به همه وسایل موجود در یک محیط را دارد و حتی به داخل کمد و کانال کولر نیز نفوذ کرده، آنها را ضد عفونی می‌کند.نگاهی به همه موارد گفته شده چیستی دستگاه ضد عفونی کننده را آشکار می‌سازد، دستگاهی که این روزها انواع مختلف آن را در گوشه و کنار کشور مشاهده می‌کنیم.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

گیربکس مکانیکی

1,020

بازدید

گیربکس مکانیکی

گیربکس یکی از اعضای سیستم انتقال قدرت می باشد وظیفه گیربکس تبدیل دور و گشتاور بوده . گیربکس وظیفه دارد که گشتاور (قدرت) و دور موتور را تغییر داده و به دلخواه راننده و نیاز جاده و خیابان دور را کم قدرت را زیاد یا بلعکس دور را زیاد و قدرت را کم کند .نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

همه چیز در باره روغن خودرو

1,500

بازدید

همه چیز در باره روغن خودرو ۴٫۷۵/۵ (۹۵٫۰۰%) ۲۰ امتیازs

روغن خودرو/

همه چیز در باره روغن خودرو

در مقاله زیر سعی شده تا بسیاری از ابهاماتی که مصرف کنندگان خودرو در خصوص روغن خودرو دارند برطرف بشه اما آنچه برای این مسئله شناخت روغن خودرو لازم است در زیر می خوانید:نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

راهنمای تست خرید خودرو کارکرده

614

بازدید

راهنمای تست خرید خودرو کارکرده/

راهنمای تست خرید خودرو کارکرده

راهنمای تست خرید خودرو کارکرده/

اصولا در بازار خودرو و نمایشگاه داران خودرو ، به خودرویی که کارکرد ۸۰ کیلومتر و یا کمتر را داشته باشد ، خودروی صفر می گویند ، حال اگر خودرویی بیش از این میزان کارکرد داشته از نظر ایشان خودروی دست دوم بوده و قیمت گذاری را بر روی این خودرو بر اساس اینکه خودروی کار کرده است ، انجام می دهند .نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

ماشین صفحه تراش

2,602

بازدید

ماشین صفحه تراش ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
مقدمه
آشنائی با هر دستگاه وماشین برای کاربران وتکنیسین های تعمیرات ومهندسین یکی از ضروریات است.
   درصورتی که کاربران با دستگاه وامکانات آن آشنائی کافی ولازم راداشته باشند بر بازده آنان وافزایش راندمان کاری تأثیر بسزائی خواهد داشت . همچنین آشنائی کافی برای تکنیسین های تعمیرات چه ازنظر سیستم های روغن کاری ویا سیستم های برقی واصولاً هدف هر بخش از ماشین ، کمک بسزائی در نگهداری مناسب وبهره برداری طولانی مدت تر وبا کیفیت بالاتر ازدستگاه وماشین خواهد بود.


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

لعابکاری روی فلز -بخش۲

8,801

بازدید

لعابکاری روی فلز -بخش۲ ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs
زنگ زدائی۱ ( اسید شویی )
شستشو با اسید ( زنگ زدائی ) به منظور زدودن زنگ زدگیهای موجود در سطح قطعات بعد از مرحله چربی زدائی و همزمان زبر نمودن سطح ورق صورت می گیرد . ناهمواری سطح ورق به ویژه برای لعابکاری آستری و لعابهای بی واسطه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
اسید سولفوریک
بیشتر تجهیزات اسید شویی جدید از اسید سولفوریک به منظور زنگ زدائی از قطعات استفاده می کنند .


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

لعابکاری روی فلز -بخش۱

4,449

بازدید

لعابکاری روی فلز -بخش۱ ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
           لعاب فلز  
  مقدمه
    پیشرفت صنعت لعاب مرهون عوامل متعددی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
۱ ) تولید ورق های سردنورد ویژه لعابکاری در دنیا و اخیراً در ایران .
۲ ) استفاده از روش الکترواستاتیک و کاربرد لعاب به صورت لعاب ( خشک ) بدون نیاز به مراحل چربی زدایی .
۳ ) کاربرد روز افزون تئوریهای علمی .
۴ ) به ثمر نشستن تحقیقات محققین در واحدهای گوناگون و رو به گسترش لعابکاری .
۵ ) تأسیس آکادمیهای مختلف آموزش لعابکاری و ایجاد زمینه های علمی آن در دانشگاه های مختلف دنیا و اخیراً در ایران .


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

شرکت صنایع مس ایران

2,354

بازدید

شرکت صنایع مس ایران ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
مس یکی از فلزاتی است که از سالیان دراز به میزان بسیار زیاد مورد استفاده قرار گرفته است. ۸۵ تا ۹۰ درصد مس مصرفی از طریق استخارج معادن مس حاصل می‌گردد. با پیشرفت صنایع الکترونیک در قرن جاری مصرف و اهمیت مس رشد چشمگیری داشته است.
ذخیره احتمالی مس جهان ۲۴۰۰ میلیون تن است که بیشترین درصد تولید آن از معادن روباز است و تولید سالانه مس حدود ۱۰ میلیون تن در جهان می باشد…..


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

گاز طبیعی وشاخه های اصلی این صنعت – بخش۳

0

بازدید

انتشار ترک در لوله‌های PE :
در لوله‌های PE مسئله انتشار و توسعه ترک به لحاظ ساختار مولکولی پلی‌اتیلن مطرح می‌باشد . پلی‌اتیلن با دانسیته بالا بیش از ۹۰% حالت تبلور و کریستال دارد و بنابراین آمادگی و استعداد اولیه برای رشد و گسترش سریع ترک را از خود ابراز می‌کند .
معمولاً انتشار ترک می‌تواند در قالب ۲ نوع و حالت بروز نماید :
۱ـ اشاعه تند و سریع ترک (RCP) :
۲ـ انتشار و رشد آهسته ترک (SCG) :


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

گاز طبیعی وشاخه های اصلی این صنعت – بخش۲

0

بازدید

کلیات :
اتصالات جوش برقی شامل اتصالات بوشنی ، زینی ، ردیوسر ، سه‌راهی مساوی ، سه‌راهی غیر مساوی ، خم‌ها و غیره می‌باشد .
اصول اساسی در این اتصالات شامل : گرم کردن(بر طبق قانون ژول)
سیم‌پیچ برقی بهم پیوسته‌ای می‌باشد که در سطوح داخلی وجود دارد ، و این مسئله موجب می‌شود قسمتی از اتصال که در مجاورت سیم‌پیچ می‌باشد ذوب گردد و نتیجتاً سطوح لوله و اتصال در این محل به هم متصل و ممزوج خواهد شد .
اتصالات الکتروفیوژن می‌توانند در جوشکاریهای خطوط هم‌راستا و خطوط انشعابی یا اتصالات SPIGOT مورد استفاده واقع شوند ساخته شده از دانسیته‌های گوناگون متوسط و بالا و از مواد با شاخصهای گوناگون سیلان ذوب.


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi