جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دستگاه ضد عفونی کننده چیست؟

62

بازدید

در دورانی زندگی می‌کنیم که استفاده از دستگاه‌های ضد عفونی کننده جایگاه ویژه‌ای در زندگی ما پیدا کرده است. شرایط زندگی کنونی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ما را به سمت استفاده از انواع دستگاه ضد عفونی کننده سوق داده است. همه‌گیری ویروس کرونا فصل جدیدی در زندگی همه مردم دنیا باز کرده که در آن به‌کارگیری انواع مواد ضد عفونی کننده دست و اشیاء و هوا به جزئی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده و برای استفاده از آنها ناچار به استفاده از ابزار و وسایل مختلفی نیز هستیم، چرا که بسیاری از روش‌ها و تکنیک‌های ضد عفونی کننده نیاز به دستگاه‌ها و تکنولوژی خاصی برای استفاده دارند تا بهره بردن از آنها را عملی سازند و چنین است که خرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده نیز به یکی از نیازهای اساسی ما در زندگی تبدیل شده است. مثلا برای ضد عفونی کردن دست خود نیاز به یک اسپری یا افشانگر پاشنده مواد ضد عفونی کننده داریم، اما بهتر است از همان افشانگر برای ضد عفونی کردن تلفن همراه خود استفاده نکنیم؛ یا برای ضد عفونی کردن پول و لباس آلوده،یا مشکوک به آلوده بودن به ویروس، وسیله‌ای دیگر مورد نیاز است.

بصورت کلی دستگاه ضدعفونی کننده چیست؟

از طرفی برای پاسخ دادن به پرسش دستگاه ضد عفونی کننده چیست، بد نیست اشاره‌ای به معنای ضد عفونی کردن داشته باشیم. ضد عفونی کردن (استریل کردن، سترون کردن) فرایندی است که میکروارگانیسم‌ها و عوامل انتقال دهنده آنها مانند قارچ‌ها، باکتری‌ها، هاگ‌ها، و ویروس‌ها را از سطح اجسام از بین می‌برد؛ و برای دستیابی به چنین فرایندی از مواد مختلف مایع، گازی شکل، امواج و اشعه‌های مختلف استفاده می‌شود. البته برای استفاده بهینه از هر کدام ازاین مواد به وسیله‌ای خاص نیاز است که می‌توان آن را دستگاه ضد عفونی کننده نامید. به عبارتی در جواب سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست، باید لیستی از چنین دستگاه‌ها و وسایلی را به همراه کاربردهای آنان ارائه داد.

دستگاه ضدعفونی کننده

انواع دستگاه‌ ضد عفونی کننده

امروزه مشاهده می‌کنیم در کنار خرید مواد مورد نیاز روزانه، نیاز به خرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده نیز نه تنها برای مردم، بلکه برای سازمان‌ها و نهادها تبدیل به مسئله‌ای عادی و ضروری شده، اما برای شناسایی دستگاه مورد نیاز هر فضای مسکونی یا عمومی،ابتدا باید انواع دستگاه ضد عفونی کننده را بشناسیم و سپس برای خرید آن اقدام کنیم. انواع دستگاه ضد عفونی کننده را می‌توان در پنج گروه اصلی قرار داد:

  1. دستگاه ضد عفونی کننده دست.
  2. دستگاه ضد عفونی کننده خانگی.
  3. دستگاه ضد عفونی کننده اداری.
  4. دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس.
  5. دستگاه ضد عفونی کننده هوا.

دستگاه محلول پاش دست

شرح ویژگی‌های دستگاه ضد عفونی کننده دست تا حدودی پاسخ سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست را خواهد داد. دستگاه ضد عفونی کننده دست همان طور که از نامش پیداست دستگاهی است که برای گندزدایی یا استریل کردن دست به کار می‌رود و پیش از همه‌گیری کرونا نیز کم و بیش با ضد عفونی کردن دست، چه با استفاده از دستگاه، و چه بدون آن سروکار داشته‌ایم. مثلا همواره مشاهده کرده بودیم پزشکان پیش از رفتن به اتاق عمل دستان خود را تا آرنج با مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی استریل می‌کنند، اما در دوره کنونی استریل کردن و گندزدایی دست فقط به پزشکان اختصاص ندارد و بیشتر مردم جامعه برای در امان نگه داشتن خود و اطرافیانشان از همه‌گیری بیماری کرونا درگیر چنین فرایندی هستند. اگر برای ضد عفونی کردن دست پزشکان، بتادین با اسفنج بر روی دست آنها کشیده می‌شد یا می‌شود، برای ضد عفونی کردن دست افراد مختلف و عادی جامعه که نیاز به آن درجه از استریل کردن ندارد، روش‌های ساده‌تری ابداع شده که با استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده، و بدون دخالت دستانجام می‌شود. انواع دستگاه ضد عفونی کننده دست را می‌توان در دو گروه دستگاه ضد عفونی دست با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده، و دستگاه ضد عفونی کننده دست بدون استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده قرار داد. در روش نخست دو نوع دستگاه ضد عفونی کننده دستِ شناخته شده داریم که عبارت است از دستگاه ضد عفونی کننده پدالی، و دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک. ضد عفونی کردن دست در دستگاه ضد عفونی پدالی با فشار دادن پدال دستگاه با پا و پاشش مایع بر روی دست انجام می‌شود، و در دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک، چشمی یا حسگر دستگاه وجود دست را در مقابل آن تشخیص می‌دهد و دستگاه عمل پاشش را انجام می‌دهد. در گروه دوم که ضد عفونی کردن دست با روش‌های غیر پاششی محلول است، از تابش اشعه فرابنفش، گاز ازن، روش الکترواپتیک، و استفاده از پلاسمای سرد استفاده می‌شود.

دستگاه ضدعفونی کننده

دستگاه محلول پاش خانگی، اداری و اسکناس

شرح ویژگی‌های دستگاه ضد عفونی کننده خانگی نیز پاسخی به پرسش دستگاه ضد عفونی کننده چیست را مطرح می‌سازد. دستگاه ضد عفونی کننده خانگی نیز در چند شکل مختلف و با بهره‌گیری از فناوری‌های متفاوت ساخته شده است که معمول‌ترین آنها پاشش محلول ضد عفونی کننده با ابزارهای مخصوص بر روی وسایل خانه است. اما روی همه وسایل خانگی نمی‌توان ماده‌ای شیمیایی پاشید و بدین ترتیب دستگاه‌های دیگری ساخته شده که وسایل خانگی را به روش‌های دیگر گندزدایی می‌کند. از جمله انواع دستگاه ضد عفونی کننده خانگی دستگاه‌هایی شبیه اتوکلاو بیمارستانی است که ساختاری شبیه مایکروویو دارد و اشیاء مختلف از قبیل ساعت، تلفن همراه، دسته کلید، زیورآلات، تبلت، و حتی ماسک و پول داخل آن گذاشته شده، با روشن کردن آن عمل گندزدایی انجام می‌شود. چنین دستگاه‌هایی از امواج الکترواپتیک، اشعه فرابنفش، ازن، یا ترکیبی از اشعه فرابنفش و گاز ازن بهره می‌برند.

شرح ویژگی‌های دستگاه ضد عفونی کننده اداری نیز جوابی است به سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست. دستگاه ضد عفونی کننده اداری نیز تقریبا با تکنولوژی شبیه دستگاه ضد عفونی کننده خانگی کار می‌کند، اما معمولا در اندازه بزرگتر و با شکلی کمی متفاوت‌تر از آن ساخته می‌شود تا پوشه‌ها، کاغذها، وسایل نوشتن و همه وسایلی که قابل جاگیری در دستگاه هستند را بتوان در آن قرار داد و ضد عفونی کرد.

دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس نیز از جمله دستگاه‌های ضد عفونی کننده‌ای است که در همه‌گیری کرونا در دنیا به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. فناوری مورد استفاده در دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس نیز مشابه موارد گفته شده در دستگاه ضد عفونی کننده خانگی واداری است، اما ساختار و ظاهر دستگاه‌های ضد عفونی کننده اداری و خانگی با دستگاه ضد عفونی کننده پول با هم تفاوت دارند.

دستگاه ضدعفونی کننده

دستگاه ضد عفونی کننده هوا

و اما دستگاه ضد عفونی کننده هوا که از روش‌های مختلفی مانند استفاده از اشعه فرابنفش، ازن، پلاسمای خشک، و یونیزه کردن هوا با استفاده از اکسیژن فعال عمل می‌کند.دستگاه ضد عفونی کننده هوا قابلیت نفوذ به همه وسایل موجود در یک محیط را دارد و حتی به داخل کمد و کانال کولر نیز نفوذ کرده، آنها را ضد عفونی می‌کند.نگاهی به همه موارد گفته شده چیستی دستگاه ضد عفونی کننده را آشکار می‌سازد، دستگاهی که این روزها انواع مختلف آن را در گوشه و کنار کشور مشاهده می‌کنیم.


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

نکاتی در انتخاب کاغذ دیواری ۳ بُعدی برای پذیرایی

148

بازدید

نکاتی در انتخاب کاغذ دیواری ۳ بُعدی برای پذیرایی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
نکاتی در انتخاب کاغذ دیواری 3 بُعدی برای پذیرایی

نکاتی در انتخاب کاغذ دیواری ۳ بُعدی برای پذیرایی

در انتخاب کاغذ دیواری ۳ بُعدی برای پذیرایی به چه چیزهایی توجه کنیم؟

کاغذدیواری هم مانند خیلی از متریال های معماری داخلی نیازمند رعایت برخی نکات مهم به هنگام خرید و انتخاب است که عبارت اند از :


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

قیمت النترا چند است؟

68

بازدید

 

 

شرکت کره‌ای هیوندای، با هدف‌گیری بازار خودروهای ارزان‌قیمت، کم‌مصرف و جمع‌وجور اقدام به عرضه نسل اول النترا در سال ۱۹۹۰ کرد. موفقیت این خودرو، این شرکت را بر آن داشت که تولید آن را ادامه داده و همچنان هدف اصلی تولید را حفظ کند. نسل ششم النترا از سال ۲۰۱۶ به همت آسان موتور وارد بازار ایران شد. پس‌ازآن کرمان موتور موفق به دریافت حق مونتاژ این خودرو و عرضه نسخه مونتاژ شده آن به بازار شد. این سدان کامپکت کره‌ای از همان زمان ورود به ایران، چه به‌صورت وارداتی و چه به‌صورت مونتاژ شده، بازار فروش خوبی را به خود اختصاص داده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در این مقاله معرفی کاملی از این سدان کوچک و پرطرفدار کره‌ای خواهیم داشت.

طراحی النترا

در طراحی خارجی النترا ۲۰۱۸ خبری از اشکالات موجود در نسخه‌های قبلی نیست. به‌کارگیری خطوط برجسته و برآمده در سطح خودرو، شیب ملایم سقف که به صندوق‌عقب منتهی می‌شود، طراحی جذاب چراغ‌های عقب و جلو و مه‌شکن‌ها همگی در کنار رینگ‌های ۱۵ اینچی و جلوپنجره شش‌ضلعی بزرگ، ظاهری اسپرت به این سدان کره‌ای بخشیده است. هرچند که ظاهر کوچک و جمع‌وجور خودرو ممکن است به مذاق طرفداران خودروهای بزرگ و خشن خوش نیاید، اما مزیت‌هایی نظیر کم شدن مشکل در یافتن جای پارک، شعاع چرخش کمتر و دید مناسب نسبت به اطراف خودرو را به آن افزوده است.

طراحی منظم و هماهنگ فضای داخلی یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت طراحی داخلی النترا ۲۰۱۸ است. استفاده از پلاستیک خشک و بی‌کیفیت در فضای داخلی کابین ممکن است خریداران ایرانی را که مبلغی بالاتر از ارزش واقعی خودرو می‌پردازند کمی ناامید کند. فضای داخلی کابین کاملا برای یک خانواده ۴ نفره و قدبلند مناسب است و مشکلی را برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند. اما مشکلاتی برای قرارگیری ۳ فرد بزرگ‌سال در ردیف عقب خودرو در قسمت شانه‌ها وجود دارد. همچنین دسترسی به امکانات برای همه سرنشینان به‌راحتی امکان‌پذیر بوده و النترا ۲۰۱۸ را به خودرویی محبوب در میان خانواده‌های ایرانی بدل می‌سازد.

امکانات رفاهی در مقایسه با قیمت النترا

همان‌طور که اشاره شد، فضای کابین هیوندای النترا ۲۰۱۸ با طراحی مناسب و ارگونومی، محیطی راحت را برای سرنشینان فراهم می‌کند. به‌منظور بهبود شرایط رانندگی و راحتی بیشتر سرنشینان امکانات متعددی برای این خودرو در نظر گرفته شده است. آینه‌های جانبی مجهز به گرم‌کن، سولار شیشه، برف‌پاک‌کن اتوماتیک، دی‌لایت، تهویه دوگانه، صندلی برقی ۶ حالته، گرم‌کن صندلی جلو و عقب و سردکن جلو، صندلی‌های عقب تاشو، تنظیم گودی کمر، گرم‌کن شیشه خودکار، فرمان تلسکوپی به همراه دکمه‌های کنترل روی فرمان، تشخیص صدای راننده، آینه مجهز به HOMELINK، قابلیت اتصال به گوشی‌های آیفون و اندروید، سیستم صوتی و تصویری مجهز، انتخاب حالت رانندگی و سیستم کمک پارک، ازجمله امکانات متعدد النترا ۲۰۱۸ است که آن را در ردیف خودروهای نیمه لوکس قرار می‌دهد.

مشخصات فنی هیوندای النترا

ثبت زمان ۹٫۶ ثانیه برای شتاب‌گیری، سرعت حداکثری ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت شهری ۵٫۹ لیتر، برون‌شهری ۶٫۷ لیتر و ترکیبی ۷٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر نتیجه قرارگیری یک موتور تنفس طبیعی ۴ سیلندر ۲ لیتری است. قدرت تولیدشده توسط این موتور ۱۵۳ اسب بخار و گشتاور آن ۱۹۵ نیوتن متر است. گیربکس ۶ دنده اتوماتیک النترا ۲۰۱۸ هماهنگی بسیار خوبی با موتور داشته و به نرمی به تعویض دنده‌ها می‌پردازد. همچنین استفاده از سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل جلو در النترا ۲۰۱۸ کیفیت رانندگی مناسب در کنار عملکرد خوب سیستم تعلیق را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ایمنی النترا

کسب نمره top safety برای النترا ۲۰۱۸ در تست‌های ایمنی موسسه بیمه و ایمنی IIHS آمریکا، نشان‌دهنده بهبود کیفیت بدنه و تجهیزات ایمنی خودرو نسبت به نسل‌های گذشته است. بهره‌گیری از امکاناتی نظیر کروز کنترل، ۷ کیسه هوای راننده، سرنشین، جانبی، پرده‌ای و زانویی، سیستم ایموبلایزر برای جلوگیری از سرقت، قابلیت پیش کشندگی و محدودکنندگی در کمربند ایمنی، سنسور عابر پیاده، هشدار خروج از خط، سیستم کنترل پایداری و کشش، ترمز کمکی و اضطراری، ترمز ABS و EBD، فرمان برقی حساس به سرعت با قابلیت جمع شوندگی در تصادفات، رادار نقاط کور، سنسور و دوربین جلو و عقب، کنترل فشار باد تایرها و مدیریت پایداری نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۸ را در حفظ ایمنی سرنشینان و عابران پیاده سربلندتر کرده است.

نظر کارشناسان و دیدگاه کاربران

بررسی نظرات کاربران و کارشناسان نشان‌دهنده رضایت هر دو گروه از هیوندای النترا ۲۰۱۸ است. از منظر کارشناسی النترا ۲۰۱۸ درزمینه طراحی خارجی، امکانات رفاهی، ایمنی، سیستم تعلیق، مصرف سوخت و ابعاد نمرات بالایی را در مقایسه با قیمت النترا ۲۰۱۸ دریافت کرده است. در مقابل ازنظر شتاب‌گیری، کیفیت کابین، فضای بار و عایق‌بندی بدنه النترا ۲۰۱۸ در ردیف‌های عقب‌تری نسبت به رقبای خود قرار دارد. از منظر خریدار عادی امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو دلایلی قانع‌کننده برای خرید آن است.

رضایتمندی کاربران در حوزه‌های مختلف طراحی خارجی و داخلی، امکانات رفاهی، قدرت موتور و ایمنی نشان می‌دهد که النترا ۲۰۱۸ خودرویی کاملا مناسب برای جاده‌ها و خیابان‌های ایران است. خریداران ایرانی این خودرو از سفتی خودرو، کیفیت نامناسب مواد به‌کاررفته در ساخت کابین، کمبود قطعات و قیمت تمام‌شده نسبتا بالا ابراز نارضایتی کرده‌اند. البته تفاوت قیمت در بازار ایران و بازار جهانی نکته‌ای است که در بسیاری از خودروهای خارجی موجود در بازار دیده می‌شود. بااین‌حال هیوندای النترا ۲۰۱۸ همچنان دارای بازار فروش نو و دست‌دوم قدرتمندی در ایران بوده و ازجمله خودروهای محبوب در نزد ایرانیان به‌خصوص خانم‌های ایرانی است. یکی از گزینه هایی که باعث ایجاد رضایت در کاربران نسبت به رقبا شده است را می توان قیمت النترا ۲۰۱۸ دانست.

جمع‌بندی

هیوندای النترا ۲۰۱۸ یک محصول محبوب کره‌ای است که در دو نوع وارداتی و مونتاژی در بازار ایران موجود است. به دلیل حذف برخی از امکانات ارزان‌تر شدن خودروی مونتاژ شده، بسیاری از خریداران نسخه وارداتی را باوجود قیمت بالاتر ترجیح می‌دهند. اصلی‌ترین مزیت‌های این سدان شهری ابعاد کوچک برخلاف سایر سدان‌های کره‌ای، مصرف کم، میدان دید مناسب و قیمت تمام‌شده مناسب آن است. اما در مورد معایب آن می‌توان به نفوذ صداهای جاده و موتور به داخل کابین و هندلینگ نامناسب اشاره کرد. به‌هرحال کابین جادار، بازار دست‌دوم مناسب، کیفیت خدمات پس از فروش، امکانات متعدد رفاهی و ایمنی و ابعاد کوچک هیوندای النترا ۲۰۱۸ را به یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های خرید خانواده‌های ایرانی تبدیل کرده است. به‌علاوه قیمت النترا باوجود مشکلات متعدد خودروهای وارداتی برای خریداران ایرانی مناسب‌تر از رقبای دیگر اروپایی و آسیایی آن تمام می‌شود.


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

181

بازدید

 

در همه جوامع و فرهنگ‌ها مطالعه کردن یک ارزش محسوب می‌شود که ارتقاء دانش عمومی اجتماع را به دنبال خواهد داشت. کتاب برای خواندن فراوان است اما کدام کتاب مفید است؟ انسان ذاتاَ کنجکاو است و برای ارضاء این حس بدنبال یافتن نوعی سرگرمی بوده که کتابخوانی بهترین گزینه برای رسیدن به گمشده‌های ذهنی اوست. در دنیای امروز به علت پیشرفت‌های فناوری دستیابی به اطلاعات کار ساده‌ای بشمار می‌آید اما برخی نیازهای بشر صرفاَ از طریق مطالعه برطرف می‌شود؛ به همین علت در این مقاله گلچینی از کتاب‌های برتر جهت مطالعه را تدارک دیده‌ایم تا شما را درگیر چالش کسب معرفت کنیم.

۱ . کتاب ملت عشق

الیف شافاک چهل قاعده عشق و عرفان را از زبان شمس و مولانا با نثری شیوا و بی‌تکلف تشریح می‌کند. در این اثر شگفت‌انگیز چندین راوی مختلف وجود دارد که بر جذابیت داستان می افزاید. منتقدین بر‌این باورند که هرکسی این رمان را خوانده، بدون شک از آن تأثیر گرفته و دیدگاه او نسبت به زندگی و فلسفه زیستن کاملاَ دگرگون شده است. در قسمتی از این کتاب مفید آمده: “عشق خدا به دریا می‌ماند. هر انسانی به قدر ذاتش از آن آب برمی‌دارد. این که هرکسی چقدر آب برمی‌دارد به گنجایش ظرفش بستگی دارد. یکی ظرفش خمره است، یکی دلو، یکی کوزه، دیگری پیاله.” به جرأت می توانم بگویم که “ملت عشق” کتابی‌ست که زندگی مرا تغییر داد، پس پیشنهاد می‌کنم حتماَ آن را بخوانید.

۲ . کتاب عقاید یک دلقک

هاینریش بل با نگارش “عقاید یک دلقک” برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۷۲ شد. در این کتاب مفید عقاید مختلف سیاسی و اجتماعی، اختلافات میان کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها، روابط عاطفی و تأثیر جنگ بر زندگی خانواده‌ها توسط نویسنده نقد می‌شود. هانس شخصیت اصلی این داستان بوده که اعتقادات او با حکومت تفاوت دارد، در نتیجه جامعه از پذیرش او سر‌‌باز می‌زند و روایت داستان از اینجا آغاز می‌گردد. این رمان از تاثیرگذارترین کتابهای دنیاست و در زمره کتاب‌ داستان درام و عاشقانه دسته بندی می‌شود که جنبه‌های انتقادی آن نسبت به مذهب و حکومت را نباید نادیده گرفت.

۳ . کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب داستان کوتاه اما سرشار از امید، داستان یک مرغ دریایی که دوست ندارد همانند بقیه مرغان زندگی کند و دنبال هیجان در زندگی است. ریچارد باخ با نگارش این کتاب رها شدن و اوج گرفتن را به گونه‌ای نمادین برای انسان شرح می‌دهد. در بخشی از این کتاب جذاب می‌خوانیم: “سرانجام پیروز شده بود. سرعت نهایی! یک مرغ دریایی با سرعت سیصد و پنجاه کیلومتر در ساعت! موفقیت عظیمی بود، باشکوه‌ترین لحظه در تاریخ مرغان دریایی! و گشوده شدن عصری تاره در برابر جاناتان. همانطور که به سوی جایگاه خلوت تمرین خود پرواز می‌کرد، بال‌هایش را برای شیرجه از ارتفاع هشت هزار پایی جمع کرد. همان موقع تصمیم گرفت نحوه‌ی دور زدن را کشف کند.” منتقدین، این اثر از باخ را جز صد کتابی که باید خوانده شود بشمار می‌آورند.

۴٫ کتاب کافکا در کرانه

هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی این کتاب است که در قسمتی از مصاحبه‌اش می‌گوید: “برای من رمان‌نویسی مثل خواب دیدن است. نوشتن رمان به من اجازه می‌دهد که در بیداری و به عمد خواب ببینم. امروز می‌توانم به رویای دیروز ادامه دهم، کاری که معمولا کسی در زندگی روزمره نمی‌کند.” این رمان خواندنی سرشار از نماد و معماست که اتفاقات عجیب و غریب موجود در آن بگونه‌ای با یکدیگر مرتبط می‌شوند و خواننده به دنیای رمزآلود شخصیت اصلی داستان قدم می‌گذارد. تصویرپردازی این اثر به قدری قوی‌ست که غرق در یک دنیای خیالی و رویایی می‌شوید به همین علت بعید است لحظه ای کتاب را زمین بگذارید.

۵٫ کتاب قهوه سرد آقای نویسنده

یک کتاب عاشقانه – معمایی از روزبه معین که بیش از ۴۰ مرتبه تجدید چاپ شده است و ماجرای عشق آرمان به دختری که ۱۵ سال از خودش بزرگتر است، را روایت می‌کند. بدون شک قلم شیوا و صریح این نویسنده و پایان غافلگیرکننده داستان در جذب مخاطب مؤثر بوده و لذت مطالعه آن را دوچندان کرده است. در قسمتی از آن می‌خوانیم: “تو هیچ وقت نمی‌تونی با کسی که بدجور زخمیش کردی دوست باشی.”

۶٫ کتاب شازده کوچولو

در سال ۱۹۴۳ این کتاب با قلم آنتوان دوسنت اگزوپری منتشر گردید که در ایران توسط احمد شاملو ترجمه شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. باورکردنی نیست اما سالی یک میلیون نسخه از این شاهکار ادبی در جهان به فروش می‌رسد. درون مایه اصلی این اثر عشق، دوست داشتن و هستی است، که در بخشی از کتاب که شازده کوچولو به تماشای گل ها می‌نشیند، می‌خوانیم: “شما هیچ شباهتی به گل من ندارید، شما هنوز هیچ نیستید. کسی شما را اهلی نکرده است و شما هم کسی را اهلی نکرده‌اید. روباه من هم مثل شما بود. روباهی بود شبیه صدهزار روباه دیگر. ولی من او را دوست خودم کردم و حالا او در جهان یکتاست.”

۷٫ کتاب بار هستی

رمانی فلسفی از میلان کوندرا که به توصیف مسائل بنیادین هستی می‌پردازد. نویسنده معتقد است انسان یکبار زندگی می‌کند که قابل تکرار نیست پس قضاوت کردن امری بیهوده و بی‌معناست. پیچیدگی‌های این رمان باعث شکل‌گیری پرسش‌های متنوع در ذهن مخاطب می‌شود. کوندرا می‌گوید: “در زندگی با همه چیز برای نخستین بار برخورد می‌کنیم. مانند هنرپیشه‌ای که بدون تمرین وارد صحنه شود. اما اگر اولین تمرین زندگی، خود زندگی باشد، پس برای زندگی چه ارزشی می‌توان قائل شد؟”

۸٫ کتاب جزء از کل

کتابی که در صفحات آغازین خسته‌کننده بنظر می‌رسد اما در ادامه مخاطب را با طنزی تلخ با خود همراه می‌سازد. حوادث و اتفاقات خارق‌العاده و باورهای عجیب قهرمان داستان هر لحظه مخاطب را شگفت‌زده خواهد کرد. رمانی عمیق و پرمغز که در قسمتی از آن آمده است: “اگر کودکی ام یک چیز به من آموخت، آن چیز این است که تفاوت‌های بین ثروتمندان و فقرا اهمیتی ندارند، این شکاف بین سالم و بیمار است که رخنه‌ناپذیر است.”

از منظر برخی شروع به مطالعه کاری دشوار بنظر می‌رسد اما در ادامه یک سرگرمی جذاب خواهد بود که گستره‌ی تفکرات مخاطب را وسعت می‌بخشد. بسیاری از افراد در خرید کتاب با ارسال رایگان هم تنبلی می‌کنند و بهانه می‌آورند که فروشگاه آنلاین کتاب و لوازم تحریر گاج مارکت راه فراری برای آنها باقی نمی‌گذارد. کتاب برای مطالعه بسیار است اما توصیه می‌کنیم که کتابخوانی را از لیست بالا شروع کنید.

 


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

تمیزی در روزهای کرونایی

130

بازدید

تمیزی در روزهای کرونایی ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
تمیزی در روزهای کرونایی

تمیزی در روزهای کرونایی

از آنجا که پاکیزگی مهمترین استراتژی برای مبارزه با ویروس کروناست، خانه‌تکانی واجب‌تر از هر زمان دیگری است.


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

همه چیز درباره پرورش ماهی خاویار

263

بازدید

همه چیز درباره پرورش ماهی خاویار/

همه چیز درباره پرورش ماهی خاویار

همه چیز درباره پرورش ماهی خاویار

برخی کارآفرینان انواع ماهیان خوراکی و تزئینی را پرورش می دهند و آنگونه که می گویند سود خوبی هم به جیب می زنند.


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

همه چیز درباره فرازمینی ها

781

بازدید

همه چیز درباره فرازمینی ها ۴٫۷۵/۵ (۹۵٫۰۰%) ۴ امتیازs
همه چیز درباره فرازمینی ها

همه چیز درباره فرازمینی ها

در مورد منشاء خلقت و حیات روی زمین نظریه ها و باورهای مختلفی وجود دارد. بسیاری به نظریه خلقت معتقدند و برخی دیگر نظریه تکامل را دلیل منطقی وجود انسان ها می دانند.


3+

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

آیا پیرسینگ در بارداری امکانپذیر است؟

320

بازدید

آیا پیرسینگ در بارداری امکانپذیر است؟

آیا پیرسینگ در بارداری امکانپذیر است؟

آیا پیرسینگ در بارداری امکانپذیر است؟

اگر فردی هستید که دوست دارید در هر دوره از زندگی‌تان کارهای تازه‌ای انجام دهید، باید بدانید که دوره بارداری یک فرصت تازه نیست!


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

ساختن ماسک برای موهای خشک و وز

322

بازدید

ساختن ماسک برای موهای خشک و وز/

ساختن ماسک برای موهای خشک و وز

ساختن ماسک برای موهای خشک و وز

ساختن ماسک برای موهای خشک و وز در مجموع کار سختی نیست و به تخصص یا محصول خاص یا زمان زیادی احتیاج ندارد. در این نوشته چندین ماسک درمانی برای موهای خشک به شما معرفی می‌شود که می‌توانید در اولین فرصت آن‌ها را ساخته و از فوایدشان بهره ببرید.


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

معرفی سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی دوگاهه

762

بازدید

معرفی سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی دوگاهه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱ امتیاز

معرفی سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی دوگاهه/

معرفی سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی دوگاهه

معرفی سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی دوگاهه

سید علی اقبالی دوگاهه هفتم مهرماه ۱۳۲۸ در محله دوگاهه پایین‌بازار رودبار در خانواده‌ مذهبی و متدین به دنیا آمد.


0

نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد