جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب

342

بازدید

ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب/

 

ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب

همه ی ما می دانیم که ارتودنسی کردن برای هر فردی یک سرمایه گذاری مفید برای آینده است زیرا لبخندی زیبا و خوشایند را به افراد می بخشد. هم چنین در انجام پروسه ی مهم ارتودنسی راحتی و قابل اطمینان بودن ارتودنسی برای هر بیمار بسیار مهم است زیرا در این دوره بیمار به مدت یک سال ونیم تا ۲سال باید سیم های ارتودنسی را شبانه روز با خود و در دهان نگهدارد.

اگر این ارتودنسی به درستی طرح ریزی نشود و یا به طور نامناسب در دهان نصب شده باشد ممکن است به بافت دهان آسیب برساند و در برخی موارد باعث پارگی لثه شود، در این صورت بیمار به ویزیت های اورژانسی توسط متخصص ارتودنسی خود نیاز پیدا می کند.

این اتفاقات در طول این دوره بیمار را مکررا دچار استرس کرده و باعث می شود بیمار نتواند این دوره ی مهم را به سلامت پشت سر بگذارد. پس اگر قصد انجام این سرمایه گذاری را دارید در انتخاب متخصص ارتودنسی خوب باید دقت کافی داشته باشید .ما نیز در ادامه ی این مطلب به شما کمک میکنیم تا بتوانید یک متخصص ارتودنسی خوب را تشخیص دهید و دوره ی درمان خود را با اطمینان بیشتری سپری کنید.

ارتودنتیست کیست؟

ارتودنتیست ها پس از فارق التحصیل شدن از دانشگاه در رشته دندانپزشکی عمومی ۴سال دیگر را تحت عنوان دوره تخصصی ارتودنسی می گذرانند تا در این تخصص حرفه ای و ماهر شوند. صلاحیت آنها در این دوره بسته به رقابت پذیری و برگزیده بودن آنها دارد. دقت کنید که تنها توصیه های دوستان و آشنایان برای انتخاب یک متخصص ارتودنس خوب کافی نیست و به جستجوی شخصی نیز نیاز است .همه ی متخصصین ارتودنسی یکسان عمل نمی کنند. در ادامه به چند ویژگی یک متخصص ارتودنس خوب اشاره می کنیم.

ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب

۱ – مدارک معتبر :

دقت کنید اگر قصد ارتودنسی داشته باشید حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. ارتودنسی یک مهارت منحصر به فرد است که به صورت تخصص ارتودنسی تدریس می شود. متخصص ارتودنسی خوب باید دارای مدرک معتبر تخصص ارتودنسی از یک دانشگاه معتبر باشد.

۲ – سوابق کافی :

مهارت ارتودنسی در طی مدت زمان طولانی به دست خواهد آمد. متخصص ارتودنسی خوب باید دارای سوابق کافی در این زمینه می باشد. در این صورت می توانید با اعتماد بیشتری تحت درمان قرار گیرید. هزینه های ارتودنسی معمولا بالا هستند. از طرفی زمان درمان هم حداقل ۱ سال و نیم طول خواهد کشید. اگر متخصص ارتودنسی خوب در این مدت همراه شما نباشد و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد، ممکن است با مشکلات زیادی رو به رو شوید. این نکته شاید مهمترین نکته در انتخاب متخصص اتودنسی خوب باشد.

۳ – استفاده از روش ها و تکنولوژی های مدرن :

تجهیزات و روش های ارتودنسی همواره در حال بهبود و پیشرفت است. متخصص ارتودنسی خوب باید همواره به روز باشد. از تجهیزات جدید استفاده کند و به روش های متعدد و پیشرفته تسلط داشته باشد. تجهیزات جدید علاوه بر ساده کردن روند ارتودنسی به سلامت و امنیت بیمار کمک بیشتری می کنند. روش های جدید نیز باعث شده اند بسیاری از مشکلات گذشته ارتودنسی حل شوند و بیمار روند درمان راحتی را سپری کند

۴ – کادر مجرب :

در کلینیک یک متخصص ارتودنسی خوب باید دستیاران و سایر افراد مرتبط همگی از افراد مجرب و با تجربه در این کار باشند. در این صورت بیماران در محیطی قرار خواهند گرفت که احساس راحتی بیشتری داشته باشند. دستیاران نیز می توانند به بیماران در مسائل جزئی کمک کنند. روند درمان ارتودنسی بسیار وقت گیر است. اگر محیط مناسبی برای مراجعین وجود داشته باشد اعتماد آن ها به روند درمان بیشتر خواهد شد در این صورت نتایج بهتری به دست خواهد آمد.

۵ – انگیزه و خوش رویی متخصص ارتودنسی :

یک متخصص ارتودنسی باید با خوش رویی با مراجعین خود رفتار کند تا احساس خوبی در بیماران ایجاد شود. انگیزه نیز عامل مهمی است، زیرا همانطور که اشاره کردیم فرایند ارتودنسی زمان گیر و طولانی است. در چنین شرایطی متخصص ارتودنسی خوب می تواند با انگیزه خود بیمار را به ادامه دادن روند درمانی امیدوار کند. متخصص ارتودنسی خوب همواره باید رفتار مناسبی با شما داشته باشد تا بتوانید از همکاری با او لذت ببرید.

۶ – یک متخصص ارتودنسی خوب قطعا دارای کتاب است

و چندین کتاب چه به فارسی و یا انگلیسی به چاپ رسانده است . برای مشاهده کتاب های نوشته شده توسط دکتر جمیلیان به بخش کتاب در وب سایت مراجعه نمایید .

۷ – پر واضح است که یک متخصص خوب ارتودنسی حتما می بایست دارای مقاله

بخصوص مقالات خارجی در مجلات معتبر ارتودنسی خارجی باشد .

۸ – داشتن صفحه در ویکی پدیا

از دیگر صفات یک متخصص خوب ارتودنسی است .

۹ – ثبت اختراع بخصوص در امریکا

از نکاتی است که حتما یکی از ویژگیهای برجسته یک متخصص ارتودنسی خوب است . دکتر جمیلیان در اداره ثبت اختراعات امریکا دارای ۳ ثبت اختراع ودر اداره ثبت اختراعات ایران هم دارای ۳ ثبت اختراع می باشد. . برای مشاهده اختراعات دکتر جمیلیان به بخش ثبت اختراع در وب سایت مراجعه نمایید .

۱۰ – داشتن سخنرانی

در کنگرهای ارتودنسی داخل و خارج از کشور از دیگر خصو صیات یک متخصص ارتودنسی برجسته است . دکتر جمیلیان از سال ۲۰۰۶ تا حال حاضر به طور متناوب در کشورهای ایسلند. انگلستان اسپانیا المان ترکیه فنلاند ترکیه و غیره در کنگره ارتودنتیست های اروپا سخنرانی داشنه است برای مشاهده به بخش سخنرانی در کنگرهای خارجی مراجعه نمایید .

بسیاری از این موارد در جلسه مشاوره قابل تشخیص خواهند بود. انتخاب متخصص ارتودنسی خوب می تواند روند درمانی شما را خیلی راحت تر کند و در نهایت از داشتن یک لبخند زیبا لذت ببرید.

منبع : نی نی سایت

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  نکاتی ساده که خیلی ها نمی دانند

  ♣ هنگام سکسکه تا جایی که میتوانید نفس خود را حبس کنید و بعد به آرامی تنفس کنید . ♣ اگر در جاده به دنبال ناهار یا شام هستید ، از جایی که کامیون ها نگه داشته اند غذا بخورید .

  این ۹ کار را اول صبح انجام ندهید

  زدن دکمه خاموش کردن آلارم ساعت بیش از یک بار: یک بار به راحتی می‌تواند به پنج بار تبدیل شود و همچنین به مغز می‌آموزد که بیداری را به تعویق بی‌اندازد. بیرون آمدن از رختخواب در اولین روز از هفته یا بعد تعطیلات ممکن […]

  معرفی شاخه های علوم غریبه

  معرفی شاخه های علوم غریبه ۳٫۷۵/۵ (۷۵٫۰۰%) ۴ امتیازs شاخه های مختلف علوم غریبه شامل کیمیا , لیمیا , سیمیا , هیمیا , ریمیا است. علوم غریبه از جمله علومی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند.

  ۹ واقعیت درمورد افراد مطالعه گر

  از کودکی به ما گفته‌اند که کتاب خواندن کار ارزشمندی است و برای ما مفید است. زمانی که سن کمی داشتیم متوجه اهمیت کتاب خواندن نمی‌شدیم و این کار را چندان جدی نمی‌گرفتیم اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ارتباط با افراد تاثیرات […]

  همه چیز درباره ویزای الکترونیکی

  با فراگیر شدن سیستم های الکترونیکی در دنیا اغلب کشورهای سامانه ویزای الکترونیکی برای اتباع خارجی را راه اندازی کرده اند.

  ویتامین U

  ویتامین U از ترکیبات مفید موجود در برخی خوراکی ها از جمله سبزیجات چلپیایی است که بر خلاف نام آن نوعی ویتامین محسوب نمی شود . از جمله فواید احتمالی آن می توان به درمان زخم معده، سلامت ریه، کبد و کلیه، کاهش کلسترول […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi