جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

۹ واقعیت درمورد افراد مطالعه گر

264

بازدید

9 واقعیت درمورد افراد مطالعه گر

9 واقعیت درمورد افراد مطالعه گر

از کودکی به ما گفته‌اند که کتاب خواندن کار ارزشمندی است و برای ما مفید است. زمانی که سن کمی داشتیم متوجه اهمیت کتاب خواندن نمی‌شدیم و این کار را چندان جدی نمی‌گرفتیم اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ارتباط با افراد تاثیرات خواندن کتاب بیش از پیش ملموس شده است. کسانی که کتاب می‌خوانند ویژگی‌های متفاوتی از دیگر افراد دارند و از نوع برخورد افراد می‌توانیم متوجه این تفاوت در شخصیتشان شوید. در اینجا ویژگی‌های افرادی که کتاب می‌خوانند را برایتان به صورت خلاصه بازگو خواهیم کرد.

در همه زمینه‌ها اظهار نظر نمی‌کنند

کسانی که کتاب نمی‌خوانند در مورد تمام چیزها اظهارنظر می‌کنند و خود را دانا و عاقل‌تر از دیگران می‌پندارند. کسانی که کتاب می‌‌خوانند به خوبی با این حقیقت که چیز زیادی نمی‌دانند روبرو و آشنا می‌شوند. آنها می‌دانند چیزهای بسیار زیادی برای یادگرفتن و دانستن وجود دارد و انسان به عمر و ذهن محدودش نمی‌تواند همه چیز را فرا بگیرد.

همین دلیل خوبی برای سکوت در مقابل بسیاری از جمع‌ها است. آنها در مورد مواردی که در مورد آن اطلاعی ندارند سکوت می‌کنند تا بدون قضاوت گوش دهند. خرید کتاب های مختلف و تاثیرگذار چیزی است که اکثر افراد به آن دست رد می‌زند و می‌گویند خرید کتاب هدر دادن پول است و این افراد پول خود را خرج همه چیز جز کتاب می‌کنند و باز هم در تمام موارد اظهار دانایی و دانش می‌کنند.

دایره واژگان وسیع

کسانی که دائم در حال خواندن کتاب‌های مختلف هستند با کلمات زیادی روبرو می‌شوند و در میان صحبت‌هایشان متوجه میزان وسیع بودن دایره واژگان این افراد می‌شوید. آنها بجا فکر می‌کنند و از کلمات مناسبی برای بحث استفاده می‌کنند.

وجود دایره واژگان وسیع می‌تواند دلیل خوبی برای هم صحبت شدن با این افراد باشد چون از صحبت کردن با آنها خسته نخواهید شد و دائم در حال یادگیری چیزی جدید هستید. این افراد به خوبی می‌دانند چگونه در شرایط و موقعیت‌های مختلف صحبت کنند و می‌دانند از چه کلماتی استفاده کنند.

شناخت کامل از خود

کسانی که دائم کتاب می‌‌خوانند زمان زیادی را با خود تنها هستند و زمان زیادی برای فکر کردن دارند. آنها در تقابل با شخصیت‌های مختلف درون کتاب قرار می‌گیرند و با ویژگی‌های بد و خوب شخصیت‌های کتاب به خوبی آشنا می‌شوند.

مدتی را با آن شخصیت‌ها زندگی می‌کنند و انگار قسمت‌هایی از خود را درون کتاب زندگی می‌کنند. همه افراد ویژگی‌هایی مشابه هم دارند و شخصیت‌های داستان هم شبیه به افراد عدی ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارند.

خواننده با ویژکی‌هایی که شبیه به ویژگی‌های خود باشد همانندسازی می‌کند. در طول خواندن کتاب به خود و شخصیت‌های کتاب فکر می‌کنند و به مرور با نقاط قوت و ضعف خود آشناتر می‌شود. خواندن کتاب‌هایی در حوزه روانکاوی بیشترین تاثیر را در شناخت از خود خواهد داشت.

هیجان پایین و صبر بالا

افرادی که کتاب و مجله می‌خوانند صبور هستند. این افراد بادامک قویی دارند. در حقیقت کتاب خواندن و نشستن در یک جا برای افراد زیادی سخت است.

افرادی که این کار را می‌کنند و زمان خود را به کتاب یا مجلات مختلف با زبان فارسی یا انگلیسی اختصاص می‌دهند به خوبی می‌توانند در مقابل هیجانات ذهن خود صبور باشند و واکنشی نداشته باشند. آنها در شرایط سخت به خوبی آرامش خود را حفظ می‌کنند و می‌توانند بهترین و عقلانی‌ترین تصمیم را بدون هیجان بگیرند.

پرورش یافت قوای عقلی

زمانی که کار کمتری از مغز خود بکشید مغز تنبل خواهد شد و به مرور نمی‌توانید توانایی تحلیل بالا یا حل مسئله را از مغز انتظار داشته باشید. کسانی که دائم کتاب می‌خوانند و از مغز خود کار می‌کشند قوای عقلی پرورش یافته‌تری دارند و به خوبی برای حل مسائل مختلف آماده هستند.

هرچه بیشتر از قشر مغز استفاده کنید، بیشتر شروع به ساختن ماده خاکستری می‌کند و این واکنش باعث قوی‌تر شدن قشر مغزی شما خواهد شد.

کنترل بر صحبت

کسانی که زیاد حرف می‌زنند کنترلی بر صحبت ندارند و همچنین حرف‌های تکراری و نسنجیده می‌زنند. این رفتار و نسنجیده گویی می‌تواند برای همه اتفاق بیوفتد اما کسانی که دائم این ویژگی را با خود دارند به دنبال خواندن کتاب نیستند و تنها یک روند از کلماتی که از کودکی تا بزرگسالی یاد گرفته‌اند را پشت هم تکرار می‌کنند و مضمون صحبت‌های آنها تغییر خاصی ندارد.

آنها بدون فکر صحبت می‌کنند و کلمات نامربوط زیادی را به کار می‌برند. کسانی که کتاب می‌خوانند کنترل بیشتری بر صحبت‌های خود دارند و با تسلط کامل صحبت می‌کنند و می‌توانید متوجه اعتماد به نفس در میان صحبت‌هایشان شوید.

مستعد پذیرش شایعات نیستند

اگر به افرایش اطلاعات خود نپردازید دیگران این کار را برایتان می‌کنند. کسانی که اطلاعات کمی دارند و علاقه‌ای به کتاب، روزنامه یا مجله ندارند عموما به راحتی دست انداخته می‌شوند. آنها اسیر شایعات می‌شوند و نمی‌توانند درست و غلط را به خوبی از هم تفکیک کنند و به همین دلیل اکثر افراد جامعه به دنبال مسیر شایعات حرکت می‌کنند.

سرانه مطالعه در بسیاری از کشورها پایین است و افراد کمی به دنبال کسب اطلاعات و دانش هستند. اکثر افراد می‌نشینند تا اطلاعاتی جدید به انها برسد و در مورد آن صحبت کنند.

یادگیری بالایی دارند

زمانی که ذهن آماده باشد و دائم در حال پردازش اطلاعات جدید و دقیق باشد شما سرعت عمل بالایی در یادگیری خواهید داشت. اگر از ذهن کار نکشید و دائم آن را یکجا نگه دارید نمی‌توانید از آن انتظار یادگیری بالایی داشته باشید.

به افراد مسن نگاه کنید؛ آنها علاقه‌ای به یادگیری چیزهای جدید ندارند و فقط به اطلاعات قدیمی خود اکتفا می‌کنند. دلیل واضح است. آنها یاد نمی‌گیرند چون مدت زیادی است که از ذهنشان استفاده خاصی نکرده‌اند و تنها اطلاعات قدیمی را بازیابی می‌کنند.

پذیرش بالایی در انتقاد دارند

کسانی که دائم کتاب می‌خوانند با آرامش به نظرات شما گوش می‌دهند. آنها نظرات خود را دارند ولی روی نظراتشان پافشاری ندارند. گوش می‌کنند و اگر چیز جدیدی از شما یادگرفتند به خوبی از آن استفاده می‌کنند.

آنها غرور بیجا روی نظرات خود ندارند و به خوبی می‌دانند همه چیز در جهان ما نسبی است و هیج چیز مطلقی وجود ندارد. به خوبی می‌توانند مشورت کنند و در کنار شما وقت بگذرانند.

کتاب خواندن می‌تواند کمک بزرگی برای سلامت ذهن شما باشد و همچنین این کار تاثیر بسیار مثبتی بر سبک زندگی شما خواهد داشت. می‌توانید با روزی یک صفحه شروع کنید.

منبع : دلگرم

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  نکاتی ساده که خیلی ها نمی دانند

  ♣ هنگام سکسکه تا جایی که میتوانید نفس خود را حبس کنید و بعد به آرامی تنفس کنید . ♣ اگر در جاده به دنبال ناهار یا شام هستید ، از جایی که کامیون ها نگه داشته اند غذا بخورید .

  این ۹ کار را اول صبح انجام ندهید

  زدن دکمه خاموش کردن آلارم ساعت بیش از یک بار: یک بار به راحتی می‌تواند به پنج بار تبدیل شود و همچنین به مغز می‌آموزد که بیداری را به تعویق بی‌اندازد. بیرون آمدن از رختخواب در اولین روز از هفته یا بعد تعطیلات ممکن […]

  معرفی شاخه های علوم غریبه

  معرفی شاخه های علوم غریبه ۳٫۴۳/۵ (۶۸٫۵۷%) ۷ امتیازs شاخه های مختلف علوم غریبه شامل کیمیا , لیمیا , سیمیا , هیمیا , ریمیا است. علوم غریبه از جمله علومی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند.

  همه چیز درباره ویزای الکترونیکی

  با فراگیر شدن سیستم های الکترونیکی در دنیا اغلب کشورهای سامانه ویزای الکترونیکی برای اتباع خارجی را راه اندازی کرده اند.

  ویتامین U

  ویتامین U از ترکیبات مفید موجود در برخی خوراکی ها از جمله سبزیجات چلپیایی است که بر خلاف نام آن نوعی ویتامین محسوب نمی شود . از جمله فواید احتمالی آن می توان به درمان زخم معده، سلامت ریه، کبد و کلیه، کاهش کلسترول […]

  عجیب ترین گل های جهان

  عجیب ترین گل های جهان ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs همه گل‌ها زیبایی خاص خودشان را دارند، اما بعضی از آنها به‌معنی واقعی کلمه خاص هستند. می‌دانستید گل های عجیب و کمیابی در جهان وجود دارند که ظاهرشان شبیه دختر رقصان، مرد عریان، صورت میمون، […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi