جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

راهکارهای شروع جهانگردی و سفر

171

بازدید

راهکارهای شروع جهانگردی و سفر

راهکارهای شروع جهانگردی و سفر

جهانگردی و سفر به خارج از کشور، در دنیای امروز و در بین جوانان تبدیل به یک دغدغه فکری مهم تبدیل شده است. با این حال همه کسانی که می خواهند سفر به خارج از کشور را برای اولین بار شروع کنند، ابتدا به فکر هزینه و پول سفر خود می افتند.

همیشه فکر می کنیم که برای سفر باید یک عالمه پول داشته باشیم و چون نداریم، قید سفر را می زنیم. یا با برنامه ریزی که انجام می دهیم به این نتیجه می رسیم که باید مدت بسیار طولانی پول هایمان را پس انداز کنیم تا برای جهانگردی و سفر به خارج از کشور توانایی مالی را داشته باشیم.

در این مطلب به شما راهکارهای شروع جهانگردی را معرفی می کنیم و می آموزیم که چطور سفرهای خود را شروع کرده و کلید بزنید.

دور کردن باورهای غلط از سفر

برای اینکه بتوانید سفر به خارج از کشور و جهانگردی را شروع کنید باید در ابتدا تصور و تفکر خود را راجع به سفر کمی کند و کاو کنید و آنچه را فکر می کنید مانع حرکت شما می شود، به کناری بگذارید.

تفکراتی مانند اینکه سفر پول فراوانی می خواهد! برای سفر کردن باید حداقل یک هفته از محل کارتان مرخصی داشت!

یا اینکه باید خیلی دقیق برنامه ریزی داشته باشید و همه چیز را راجع به کشوری که می خواهید به آنجا سفر کنید، بدانید تا اتفاقی برایتان نیفتد! در دنیای امروز، افراد بسیاری را پیدا می کنید که با وجود تمام موارد بالا همچنان سفر می روند و شاید تعجب همگان را هم برانگیزند.

در واقع این افراد یک موضوع را متوجه شده اند: اگر هدفتان از سفر را در ابتدا بدانید، می توانید به راحتی سفرهای خود را پس از مدتی برنامه ریزی کرده و شروع کنید.

خودتان را پابند برنامه ریزی دقیق و مو به مو نکنید

همه کشورها، جاذبه ها و دیدنی های متنوع و فراوانی دارند که خود به تنهایی می تواند انگیزه شما را برای سفر و جهانگردی بالا ببرد. لازم نیست که تمام لحظه های سفر خود را برنامه ریزی کنید و از قبل بدانید.

یادتان باشد که یکی از زیبایی های سفر غیر منتظره بودن و غیر قابل پیش بینی بودن اتفاقات آن است. اینکه بدانید که تمام سفرتان چگونه خواهد گذشت شاید از لذت سفر شما کم کند!

شرکت در تورهای گروهی

اگر جزو افرادی هستید که هنوز اعتماد به نفس تنهایی سفر کردن را ندارید، به شراغ تورهای گروهی بروید. در بین تورهایی که به صورت گروهی برگزار می شود، سفرهایی ارزان قیمت به کشورهای همسایه و نزدیک پیدا خواهید کرد.

مزیت گرفتن تور این است که برنامه ریزی سفر برای شما از قبل انجام شده است و به همراه داشتن راهنما ترس از شرایط ناگوار در سفر و جهانگردی را برای شما از بین می برد. محل اقامتتان مشخص است و با راهنما می توانید به راحتی به دیدن جاذبه ها و دیدنی های آن کشور بروید.

در این گونه جهانگردی ها می توانید با خیال راحت، تمرکز خود را بر روی ارتباط برقرار کردن با مردم کشور میزبان بگذارید. می توانید زبان انگلیسی یا زبان دوم خود را تقویت کنید.

با مسیرها و سیستم حمل و نقل آشنا شوید و در نهایت کم کم اعتماد به نفس خود را در این گونه سفرها بالا ببرید.

لازم نیست سفرهای اولتان را با تورهای لوکس و لاکچری شروع کنید. می توانید به سراغ تورهای ارزان بروید.

از دیگر مسافران در این گونه تورها بیاموزید که برای اینکه هزینه های خود را مدیریت کنند، چه کارهایی انجام می دهند و بهتر است که به سراغ تورهایی بروید که کمی شما را به چالش می کشد.

سفرهای ارزان بک پکری

اگر جزو افرادی هستید که می توانید به عنوان یک کوله گرد و بک پکر سفر خود را انجام دهید، به سراغ چنین جهانگردی و سفری بروید. روش های فراوانی برای این نوع سفر وجود دارد.

در واقع یکی از مزیت های این نوع سفر، رشد خلاقیت و بالا بردن توانایی های شخصی در ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد و زندگی کردن است.

به عنوان مثال بسیاری از بک پکرها برای اقامت به دنبال هتل های ارزان قیمت، هاستل ها و مهمانخانه ها و یا کوچ سرفینگ می روند.

همچنین خیلی از این افراد با آماده داشتن تمام مدارک سفر و چمدان خود، به دنبال پروازهای چارتری می گردند یا آشپزی در سفر را تجربه می کنند. اصلا به سراغ رستوران های گران قیمت نمی روند و تنها به غذاهای خیابانی هر کشوری بسنده می کنند.

تمام این مواردی که گفته شد اگر چه نیاز به برنامه ریزی، تجربه سفر و جهانگردی و توانایی کوله کشی دارد اما بعد از مدتی که مهارت هایتان در جهانگردی و سفر به دیگر کشورها بالا رفت می توانید به سراغ این نوع سفر بروید.

جواب دادن به ۲ پرسش مهم قبل از سفر

قبل از تمام موارد بالا باید به ۲ سوال بسیار مهم و اساسی پاسخ دهید. اینکه برای سفر خود چه مقدار می خواهید هزینه کنید و اینکه چقدر برای سفر خود وقت دارید.

توانایی مالی شما سهم تعیین کننده ای در انتخاب مقصد شما برای جهانگردی دارد و همچنین میزان زمان شما در سفر را هم مشخص می کند.

با یک مبلغ مشخص هم می توانید برای ۳ روز به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید یا برای یک هفته در ایران بگردید. با مبلغی که برای جهانگردی کنار گذاشته اید، بهترین گزینه های سفر را انتخاب کنید و از خانه بیرون بزنید.

اگر هنوز توانایی انجام سفرهای طولانی مدت یا سفر به کشورهای دور را ندارید، از کشورهای همسایه مانند ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و … شروع کنید. سعی کنید در ابتدا قدم های کوچکتری بردارید و تجربیات خود را در سفرهایتان بیشتر کنید.

به دنبال آمادگی کامل و صد در صد برای سفرهای بعدیتان نباشید. با آمادگی کم نیز می توان جهانگردی را ادامه داد. به هر حال شما در سفر و جهانگردی است که پخته شده و رشد می کنید.

لیست کشورهایی را که با هزینه های بسیار اندک می توانید به آن ها سفر کنید در جایی بنویسید و خود را در آن کشورها تصور کنید. خود را به همین سفرها محدود نکنید. بزرگتر فکر کنید.

لیست شهرهایی را که خیلی دوست دارید به آنجا سفر کنید و به نظرتان دور از دسترس است را، یادداشت کنید. مطمئن باشید بعد از اینکه سفرها و جهانگردی خود را شروع کردید، به آن کشورها هم خواهید رفت. تنها باید نترسید و کوله بارتان را پر از تجربه کنید.

منبع : الی گشت

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  ۱۰ جاذبه توریستی که توسط انسانها تخریب شده اند

  این روزها شهرت جاذبه های توریستی به شبکه های اجتماعی بستگی دارد زیرا ۵۰ درصد مسافران گزارش داده اند که اطلاعات و تبلیغات اینترنتی روی برنامه سفر آن ها تاثیر گذاشته است.

  شناخت ۱۰ رستوران برتر کیش

  رستوران رویال استار کیش : رستوران رویال استار کیش قطعا یکی از ۱۰ رستوران برتر جزیره کیش می باشد. این رستوران ایرانی اروپایی در سال ۱۳۹۱ تاسیس شده است

  تکنیک های تقویت ریاضی

  تکنیک های تقویت ریاضی ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز به جای حفظ کردن،‌ ریاضی را بفهمید اغلب افراد به جای دقت در درک و فهم راه حل مسائل ریاضی،‌ سعی می‌کنند این راه حل‌ها را حفظ کنند.

  روسها چگونه مردمانی هستند ؟

  روسها چگونه مردمانی هستند ؟ همه جا سفید است. تا چشم کار می کند برف روی زمین نشسته، اما در میان این سفیدی ها آدم هایی با پالتوهای مشکی بلند و کلاه های پشمی در حال حرکت هستند و اصلا کاری به وضعیت هوا […]

  آشنایی با ۱۰ مکان مرموز و محرمانه جهان

  ۱۰ مکان مرموز و محرمانه جهان/ گردشگری/ در سراسر دنیا مکان های ممنوعه و محرمانه ای وجود دارد که اغلب ما ممکن است حتی نام آن ها را نشنیده باشیم. اما حتی کسانی که کم و بیش از وجود این مکان ها باخبرند به […]

  حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید

  حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید/ حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید/ در هر شغل و حرفه ای، اسراری وجود دارد که فقط صاحبان آن شغل ها از آن با خبرند و در اصطلاح عامیانه به آنها «فوت و فن […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد