جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف

978

بازدید

 

 

تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف

 

 

فناوریهای جدید، روشهای کم تهاجمی را برای مبارزه با علائم پیری به ارمغان آورده است. اما موثرترین روشی که باید انتخاب کنید چیست؟

با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی و درخشندگی جوانی خود را از دست می دهد. چین و چروک های صورت بخشی طبیعی از فرآیند پیر شدن هستند و هیچ دلیلی برای ترس از آنها وجود ندارد. بخصوص اینکه روش های کم تهاجمی و ایمن، این روزها به ما اجازه می دهند که با درمان این مشکلات پوستی جوانتر و جذابتر به نظر برسیم. بنابراین اگر می خواهید علائم پیری را در صورت خود کاهش دهید، خبرهای خوبی برای شما داریم. گزینه های بی خطر و مقرون به صرفه ای وجود دارد که می توانید آنها را جایگزین روش های جراحی کنید. شما با انتخاب روش درمانی مناسب می توانید نشانه های پیری را به روشی غیرتهاجمی و به شکل موثر کنترل کنید.

انتخاب روش جوان سازی صورت

فناوری مدرن طیف وسیعی از روشهای سفت شدن و جوان سازی پوست صورت را در اختیار ما قرار میدهد. وقتی با گزینه های زیادی روبرو باشیم، گاهی اوقات تصمیم گیری در مورد روش مناسب دشوار می شود. اگر روش های نوین درمان پوست را بررسی کرده باشید، مطمئناً با اصطلاحات هایفو و آر اف (RF) مواجه شده اید. اما آیا می دانید آر اف چه تفاوتی با هایفو دارد و این دو روش چگونه می توانند به بازگرداندن جوانی پوست به ما کمک کنند؟

اساساً، هر دو روش هایفو و آر اف درمانهای غیر جراحی، غیر تهاجمی و محکم کننده پوست هستند که با گرم کردن پوست موجب بازسازی کلاژن در لایه های عمیق پوست می شوند. اگرچه هر دو این تکنیک ها باعث کاهش چین و چروک پوست می شوند اما از فناوری های مختلفی برای این کار استفاده می کنند.

برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه تر برای انتخاب بین درمان هایفو و آر اف، حقایقی در مورد هر روش آماده کرده ایم تا بتوانید آنها را مقایسه کنید.

سفت شدن پوست به کمک روش هایفو

هایفو یکی از روشهای غیرجراحی و غیرتهاجمی جدید در درمان چین و چروک پوست است که از فناوری فراصوت و روند بهبودی طبیعی بدن استفاده می کند.

درمان هایفو برخلاف آنچه در سونوگرافی برای تصویربرداری از نوزادان در رحم مشاهده می شود، از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا استفاده می کند. شدت بالای تابش در این فناوری امواج فراصوت را قادر می سازد تا به نقطه خاصی در زیر سطح پوست، برسد. رسیدن این امواج به عمق زیر سطح پوست، رشد کلاژن را بدون اینکه به لایه خارجی پوست آسیب برساند، تحریک می کند. نتیجه استفاده از این روش ماندگاری طولانی مدت و سفت شدن پوست به شکلی شگفت انگیز است.

نتایج مورد انتظار در درمان یه روش هایفو

شما می توانید اثرات این درمان را بلافاصله مشاهده نمایید و خواهید دید که این نتایج با گذشت زمان و به تدریج همچنان ادامه می یابد. این بدان معنی است که فقط با یک دوره درمان، روند بازسازی شروع می شود اما برای مشاهده نتایج کامل این روش تقریبا ۲ الی ۳ ماه زمان لازم است.

سفت شدن پوست به کمک امواج آر اف (رادیوفرکانسی)

در لیزر فرکشنال سفت شدن پوست به کمک دستگاه‌هایی انجام می شود که از امواج رادیو فرکانس برای تبدیل انرژی امواج رادیویی به گرما استفاده می کنند. انرژی تولید شده از این طریق لایه های عمیق پوست را گرم می کند تا عوامل تولید کلاژن را تحریک کند. فرکانس پایین این دستگاه‌ها کاملا تحت کنترل می باشد تا اطمینان حاصل شود که بافتهای هدف به دمای مطلوب برای تحریک تولید کلاژن جدید و بازسازی سلول رسیده اند. از این طریق امواج آر اف می توانند با اطمینان و ایمنی بالا به سطح عمیقتری از پوست نفوذ کرده و به بهبود رنگ و ساختار آن کمک کنند.

نکته ای که در مورد این روش وجود دارد این است که امواج تابیده شده حداکثر ۳ میلی متر در عمق بافتهای پوست نفوذ می کنند. هرچه نفوذ عمیقتر باشد، میزان گرما کمتر خواهد بود، بنابراین درمان به روش آر اف محدودیتهای خود را دارد.

نتایج مورد انتظار در درمان به روش آر اف

روش آر اف با هر رنگ پوستی سازگار است و برای جوانسازی و لیفت صورت، تغییر شکل و تغییر حالت عضلات صورت، لیفت ابروها، پاکسازی اطراف چشم، بهبود چین و چروک و خطوط ریز ایده آل است. این روش در درجه اول برای درمان شلی پوست و سفت شدن صورت استفاده می شود و معمولاً در اواسط دهه سی تا پنجاه سالگی کاربرد دارد.

تحریک کلاژن در طول درمان شروع می شود و پس از آن ماه ها ادامه می یابد. برای بهترین نتیجه، ممکن است به منظور تثبیت شرایط پوستتان به یک یا دو جلسه مراجعه در سال نیاز داشته باشید. اما دفعات توصیه شده جلسات به دستگاه خاصی که برای درمان استفاده می شود، بستگی دارد.

تفاوت های اصلی میان روش های هایفو و آر اف

اگرچه استفاده از هر دو روش جهت رسیدن به یک هدف انجام می شود، اما این دو روش کاملاً متفاوت هستند. انتخاب هر یک از این دو روش کاملا وابسته به نتایج مورد انتظار شما می باشد. برای کمک به انتخاب روش مناسب، نکات اصلی تمایز میان این دو روش را ذکر کرده ایم.

اولین و بارزترین تفاوت میان این دو روش فناوریهای استفاده شده جهت گرم کردن بافتهای عمیق پوست است. هایفو از انرژی فراصوت متمرکز و شدید استفاده می کند، در حالی که آر اف بر اساس فناوری رادیوفرکانس عمل می کند.

دومین تفاوت این است که هایفو بسیار عمیقتر و فراتر از لایه های میانی پیش می رود و می تواند به لایه SMAS برسد. در مقابل تابش امواج آر آف به اندازه هایفو عمیق نخواهد بود و روی لایه های اپیدرمی (نازکترین لایه پوست) تمرکز دارد.

مورد دیگر در تفاوت این دو روش، جلسات درمان است. در حالی که هایفو به طور کلی به یک جلسه درمان نیاز دارد، درمان به کمک روش آر اف ممکن است تا چندین جلسه به طول بیانجامد. تعیین دفعات دقیق هر یک از این روشهای درمانی به نوع دستگاه مورد استفاده و شرایط پوستی بیمار بستگی دارد.

نهایتاً این که استفاده از انرژی فراصوت در اقدامات زیبایی روش جدیدتری نسبت به آر اف است.

انتخاب بهترین روش درمان

با افزایش سن، صورت ما ترکیبی از افتادگی، چین و چروک و فرو رفتن را نشان می دهد. اگرچه سبک پیری هر فرد همیشه منحصر به فرد است و باید به صورت جداگانه مورد توجه قرار بگیرد اما راهنمای زیر توضیح می دهد که چگونه درمانهای متفاوت برای انواع مختلف مسائل مناسبتر است.

اگر مشکل اصلی شما افتادگی است و هدف نهایی شما لیفت کردن صورت باشد، بهتر است از هایفو استفاده کنید. عمق سفت شدن بافت در روش هایفو موجب خواهد شد که نتیجه بهتری را با انتخاب این روش شاهد باشید. بنابراین، هایفو بهترین گزینه برای سفت شدن پوست، بهبود ظاهر چانه و لیفت کردن ابرو و صورت است.

آر اف یک روش با شدت کمتر است که به اندازه هایفو در بافت نفوذ نمی کند. پس می تواند انتخاب بهتری برای رفع کاهش حجم یا درمان نواحی ظریف مانند پلکهای پایین و بالا باشد. بنابراین، اگر شلی در پوست ندارید یا محدودیتهایی از نظر مشکلات پوستی دارید و از طرفی حجم صورت خود را از دست داده اید، می توانید آر اف را انتخاب کنید.

هایفو و آر اف تولید کلاژن را تقویت کرده و بازسازی بافتهای پوست را تسریع می کند. بنابراین هر دو روش در درمان چین و چروک و خطوط ریز موثر هستند. بهترین روش برای درمان علائم تحلیل رفتن پوست به میزان پیری پوست و منطقه ای که می خواهید درمان کنید بستگی خواهد داشت.

در پایان اگرچه شما اطلاعات لازم برای انتخاب بهترین روش درمان را دارید اما برای تصمیم گیری در مورد هر نوع روش درمانی، باید همیشه با یک متخصص مشورت کنید. متخصص پوست می تواند آناتومی صورت و شلی پوست شما را به طور حرفه ای ارزیابی کند و پس از معاینه فیزیکی، یک توصیه درمانی خاص ارائه دهد.

منبع : www.whcl.irنويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

کتاب اثرات نور خورشید روی پوست

575

بازدید

کتاب اثرات نور خورشید روی پوست ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs

کتاب اثرات نور خورشید روی پوست

کتاب اثرات نور خورشید روی پوستنویسنده :  
مترجم : یغمایی – رکساناراد – فرح 
محل نشر : تهران 
تاریخ نشر : ۱۳۸۳/۰۲/۲۹ 
رده دیویی : ۶۱۶.۵ 
قطع : رقعی 
جلد : شومیز 
تعداد صفحه : ۹۶ 
نوع اثر : ترجمه 
زبان کتاب : فارسی 
شماره کنگره : RL۹۶/م۲ف‌لا۲ 
نوبت چاپ : ۱ 
تیراژ : ۲۲۰۰ 
شابک : ۹۶۴-۶۲۶۲-۳۹-۲ 
 
نویسنده معقتد است: ‘رابطه بسیاری بین سرطان پوست و سایر ناراحتی‌های پوستی با نور خورشید وجود دارد. بر این اساس, در این کتاب آثار زیان بخش, و حتی تاثیر مفید اشعه خورشید و راه درمان و پیش‌گیری از آثار مضر آن بررسی شده است. بخش پایانی کتاب شامل تصاویری رنگی از بیماری‌های پوستی است.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

کتاب آنچه باید در مورد بهداشت, بیماریهای پوست و مو, جراحی پلاستیک, ترمیمی و زیبایی دهان و دندان …

539

بازدید

کتاب آنچه باید در مورد بهداشت, بیماریهای پوست و مو, جراحی پلاستیک, ترمیمی و زیبایی دهان و دندان … ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۶ امتیازs

کتاب آنچه باید در مورد بهداشت, بیماریهای پوست و مو, جراحی پلاستیک, ترمیمی و زیبایی دهان و دندان …

آنچه باید در مورد بهداشت, بیماریهای پوست و مو, جراحی پلاستیک, ترمیمی و زیبایی دهان و دندان ...نویسنده :  
محل نشر : تهران 
تاریخ نشر : ۱۳۸۱/۰۴/۱۰ 
رده دیویی : ۶۴۶. 
قطع : وزیری 
جلد : شومیز 
تعداد صفحه : ۲۴۰ 
نوع اثر : گردآوری 
زبان کتاب : فارسی 
نوبت چاپ : ۱ 
تیراژ : ۵۰۰۰ 
شابک : ۹۶۴-۵۷۰۸-۱۴-۱ 
 نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

کتاب آنچه باید درباره سرطان پوست بدانیم: سرطان پوست ـ خال (برگرفته از انتشارات انجمن سرطان آمریکا)

308

بازدید

کتاب آنچه باید درباره سرطان پوست بدانیم: سرطان پوست ـ خال (برگرفته از انتشارات انجمن سرطان آمریکا)

آنچه باید درباره سرطان پوست بدانیم: سرطان پوست ـ خال (برگرفته از انتشارات انجمن سرطان آمریکا)نویسنده :  
محل نشر : بابل 
تاریخ نشر : ۱۳۸۲/۰۳/۱۸ 
رده دیویی : ۶۱۶.۹۹۴۷۷ 
قطع : رقعی 
جلد : شومیز 
تعداد صفحه : ۵۲ 
نوع اثر : ترجمه 
زبان کتاب : فارسی 
شماره کنگره : RC۲۸/پ۹آ۸ 
نوبت چاپ : ۱ 
تیراژ : ۳۰۰۰ 
شابک : ۹۶۴-۶۴۸۳-۱۷-۸ 
 
در بخش نخست کتاب علاوه بر تعریفی از سرطان پوست, اطلاعاتی درباره این موضوعات عرضه شده است :انواع سرطان پوست, علل و راه‌های پیش‌گیری, نشانه‌ها, نشخیص‌ها, و انواع درمان سرطان پوست .مطالب بخش دوم به سرطان خال, پیش‌گیری از ملانوما, چگونگی انجام خودآزمایی پوست و انواع خال‌های طبیعی و غیر طبیعی اختصاص دارد .نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب دانشنامه بیماری های پوستی

3,557

بازدید

دانلود کتاب دانشنامه بیماری های پوستی ۲٫۷۵/۵ (۵۵٫۰۰%) ۴ امتیازs

دانلود کتاب دانشنامه بیماری های پوستی

پوست یک لایه محافظتی قوی است . جز اصلی سطح پوست یک پروتئین زمخت فیبری است که کراتین نام دارد . این ماده را می توان در مو که ایجاد حفاظت و گرما می کند و در ناخنها که انتهاهای ظریف انگشتان دست و پا را می پوشانند ، پیدا کرد . پوست یک سد دفاعی کاملا موثر در برابر میکروارگانیسمها و مواد مضر ایجاد می کند ، اما این سد بیشترین تاثیر را زمانی دارد که سطح آن دست نخورده باقی ماند ….نويسنده / مترجم : رضا پوردست گردان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.9 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 69

 ادامه مطلب + دانلود...

راه و روش خودمراقبتی از پوست

935

بازدید

راه و روش خودمراقبتی از پوست ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز

راه و روش خودمراقبتی از پوست

 با دوری از آفتاب، سالم‌سازی تغذیه، مدیریت استرس و کاهش آرایش می‌توان پیری پوست را به تاخیر انداخت
پوست هم مانند هر عضوی از بدن ممکن است به بیماری‌های مختلفی مبتلا ‏شود. آنچه اهمیت دارد، این است که خود ما تا چه حد در پیشگیری از این بیماری‌ها دخالت داریم. در «پوست و مو»ی این هفته قصد داریم در گفت وگویی با دکتر امیری، متخصص پوست به نقش خودمراقبتی در پیشگیری از ابتلا به بیماری‏های پوستی بپردازیم.

خودمراقبتی تا چه حد بر سلامت پوست و مو تاثیر می‌گذارد؟
خودمراقبتی یکی از حلقه‌های گمشده در بحث سلامت افراد است. در حوزه پوست و مو خودمراقبتی و پرهیز از رفتارهای خطرناک و اقدام‌هایی که می‌تواند به پوست و مو صدمه بزند، از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های پوستی پیشگیری خواهدکرد.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب بخوانید،بکارببندیدو زیبا شوید

10,943

بازدید

دانلود کتاب بخوانید،بکارببندیدو زیبا شوید ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱۴ امتیازs

دانلود رایگان کتاب بخوانید،بدانید،بکارببندید و زیبا شوید

زیبایی همواره از روزگاران قدیم آرزوی انسان بوده و هست و در این راه پرپیچ و خم تغییرات بسیاری رخ داده به طوری که امروزه شاهد مدهای عجیب و غریب در این خصوص هستیم . حس زیبایی و زیبایی دوستی در نهاد بشر و نیز خودآرایی و زینت به عنوان بخشی از حس زیبایی ، گروه takbook را بر آن داشت تا مطالبی گرد آوری کرده و بنام کتاب بخوانید،بدانید،بکارببندید و زیباشوید در اختیار علاقمندان قرار دهد .نويسنده / مترجم : گردآوری گروه takbook.com
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 3.2 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 75

 ادامه مطلب + دانلود...

نگاهی به عواملی که باعث چروک خوردن پوست میشوند؟

891

بازدید

نگاهی به عواملی که باعث چروک خوردن پوست میشوند؟ ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
 چروک شدن پوست ۲ علت اصلی و چند علت فرعی دارد؛ مهم ترین علت اصلی این اتفاق افزایش سن است. با افزایش سن، کلاژن و الاستین موجود در لایه درم به دلیل طبیعتی که دارند به تدریج کاهش پیدا می کنند و پوست از حالت طبیعی و شاد خود خارج می شود…

 

با از بین رفتن کلاژن، حجم پوست از زیر کم می شود و درنتیجه در سطح چروک می خورد. به همین دلیل متخصصان پوست برای رفع این مشکل از تزریق ژل استفاده می کنند. ژل، جایگزین کلاژن از بین رفته می شود تا فرم اولیه را به پوست برگرداند و چروک ها را از بین ببرد اما چون ژل ها ساختگی و صنعتی هستند پایداری زیادی ندارند و تزریق آنها باید بعد از یک سال تکرار شود.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب محافظت از پوست

7,326

بازدید

دانلود کتاب محافظت از پوست ۴٫۸۴/۵ (۹۶٫۷۳%) ۴۹ امتیازs
دانلود رایگان کتاب محافظت از پوست

هدف این کتاب ، که به صورت مجموعه مقالاتی جمع آوری شده راهنمایی مادران جوان برای بهبود زندگی تازه ومشترک ،برپایه دارابودن اطلاعات پیش زمینه ای در حوزه سلامت فردی و خانوادگی میباشد . آشنایی با برخی از مشکلات جسمی و نحوه ی رفع آنها ، آشنایی با خواص ادویه و مواد مغذی و سلامت روانی خانواده ، بخشهایی از این کتاب الکترونیکی را تشکیل میدهند . برخی از عناوین این کتاب عبارتند از:
نگهداری از پوست 
خواص مفید روغن درخت چای در ترمیم پوست و مو
آموزش ماساژ صورت
ورزش صورت
راههایی ساده برای همیشه زیبا به نظر رسیدن
پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل
و…..


نويسنده / مترجم : ر اشین گوهرشاهی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 186

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب کاشت موی طبیعی

31,060

بازدید

دانلود کتاب کاشت موی طبیعی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
دانلود رایگان کتاب کاشت موی طبیعی
کاشت موی طبیعی یکی از راه های جبران طاسی می باشد که در سال های اخیر به مدد کوشش ها و تحقیقات پزشکان دچار تحولات شگرفی شده بطوریکه در حاضر به سختی میتوان کاشت موی طبیعی را در یک فرد تشخیص داد و نتایج این جراحی سرپایی در حاضر به طرز شگفت انگیزی طبیعی و زیبا جلوه میکند.
مولف این کتاب دکتر علی وفائی متخصص پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی تهران است که علاوه بر افتخار عضویت در انجمن متخصصین پوست ایران به شماره عضویت ۱۵۸۴ ، در انجمن متخصصین پوست کانادا (CDA) و جامعه بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) در آمریکا هم عضو میباشد ایشان در سمینار ها و کارگاه های آموزشی مرتبط با کاشت مو در کشور های گوناگون مانند استرالیا ، کانادا ، آمریکا و لهستان شرکت کرده و اطلاعات به روز در زمینه کاشت مو دارند.
مولف این کتاب در طول چند سال کار تخصصی خود در زمینه کاشت موی طبیعی به موارد زیادی از اقدامات تاسف بار نادرست و غیر علمی در این حیطه برخورد کرده که متاسفانه موجب خسارات مادی و معنوی فراوانی به بیماران شده و همین مطلب انگیزه ای برای تالیف این کتاب شد.
مجموعه حاضر حاصل تجربیات چند ساله مولف و کار بر روی صدها بیمار کاشت مو بوده و منظور اصلی از تالیف آن افزایش اطلاعات علمی متقاضیان محترم کاشت موی طبیعی است بطوریکه بتوانند با چشم باز پزشک خود را انتخاب کرده ، در دام افراد غیر پزشک (که متاسفانه بوفور در جامعه دیده می شوند) و اشخاص ناوارد و ناصالح گرفتار نشده و اسیر نتایج نادرست اقدامات درمانی این شیادان انسان نما نگردند زیرا نتایج زشت کاشت موی طبیعی در اکثر موارد غیر قابل جبران بوده و فرد مبتلا یک عمر گرفتار تبعات آن خواهد بود.

این کتاب مفید را جناب اقای دکتر وفائی نویسنده محترم آن برای انتشار در پایگاه دانلود رایگان کتاب تک بوک ارسال کرده اند.نويسنده / مترجم : دکتر علی وفائی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 8.6 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 186

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi