جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

حزب‌الله لبنان ۲

1,068

بازدید

حزب‌الله لبنان ۲ ۴٫۱۰/۵ (۸۲٫۰۰%) ۱۰ امتیازs
نخستین‌ عملیات‌ مقاومت

در پـایـان‌ سـال‌ 1983، در پـی‌ عـملیات‌ نظ‌امی‌ نیروهای‌ مقاومت‌، اشـغـالـگـران‌ اسـرائیلی‌ از بیروت‌، الجبل‌ و بخشی‌ از جنوب‌ عقب‌ نـشـینی‌ کردند. در این‌ عملیات‌، علاوه‌ بر جنبش‌ امل‌ که پایه و اساس تکشیل حزب الله بود، سایر احزاب‌ لـبنانی‌ نیز شرکت‌ داشتند،اما عملیات‌ مهمتری‌ که‌ سر و صدای‌ آن‌ در لـبـنـان‌ و کـشـورهـای‌ جهان‌ پیچید، یک‌ سلسله‌ عملیات‌ شهادت‌ ط‌لـبـانـه ‌ای‌ بود که‌ اجرای‌ آن‌ به‌ جریان‌ اسلامی‌ جدید ـ که‌ انقلاب‌ اسـلامـی‌ ایـران‌ سـرچـشـمـه‌ آن‌ به‌ شمار می‌رفت‌ ـ نسبت‌ داده‌ شد.
نـخـستین‌ و سهمگین ترین‌ عملیاتی‌ که‌ تا آن‌ زمان‌ علیه‌ اشغالگران‌ اسـرائـیـل‌ به‌ اجرا درآمد، عملیات‌ شهادت‌ ط‌لبانه‌ “احمد قصیر” در نـوامـبـر سـال‌ 1982 بـود. ایـن‌ عملیات‌ نخستین‌ واکنش‌ شدید در بـرابـر اشـغـال‌ و ادامـه‌ آن‌ به‌ حساب‌ می ‌آمد و در واقع‌ بیانگر چـگونگی‌ رویارویی‌ و کارزاری‌ بود که‌ ارتش‌ رژیم اشغالگر اسرائیل پس‌ از آن‌ در لـبـنان‌ با آن‌ مواجه‌ شد و نشان‌ می ‌داد نوع‌ دیگری‌ از مقاومت‌ پا به‌ عرصه‌ وجود گذاشته‌ است‌.

بزرگترین خسارتی که رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه در مقابل جنبش مقاومت حزب الله متحمل شد فرو ریختن تابوی شکست ناپذیری و هیمنه این رژیم بود.
 

واحد مرکزی خبر : بیژن نوباوه وطن درباره سفر خود به لبنان و جنگ ۳۳ روزه جنبش مقاومت حزب الله لبنان ،‌به سیستم پیچیده و مرموز جاسوسی موساد اشاره کرد و افزود :‌ یکی از رموز موفقیت حزب الله فائق آمدن بر این ترفند های جاسوسی پیچیده رژیم صهیونیستی است.
خبرنگار اعزامی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره سفر اخیر خود به لبنان و مصاحبه با رهبر حزب الله لبنان با بیان ویژگی های امنیتی و مشکلات چنین مصاحبه ای گفت : سال گذشته فردی به نام سید حسن نصرالله در منطقه بعلبک لبنان زندگی می کرد که هیچ شباهتی نیز به رهبر حزب الله نداشت اما بزرگترین عملیات ربایش انسان در آن منطقه انجام شد و چند صد کماندوی رژیم صهیونیستی برای دستگیری این فرد بسیج شدند که پس از دستگیری و مدتها شکنجه در نهایت مجبور شدند وی را با فضاحت آزاد کنند.
وی افزود: این جریان اهمیت دستگیری رهبران حزب الله را برای رژیم صهیونیستی نشان می دهد و این که در مقابل نیروهای حزب الله نیز باید به همین میزان تدابیر ویژه امنیتی را برای مقابله با عملیات جاسوسی رژیم صهیونیستی بکار بگیرند ، با این وجود بعد از مدتها هماهنگی و با همکاری نیروهای حزب الله توانستیم با سید حسن نصر الله مصاحبه ای اختصاصی داشته باشیم .
خبرنگار صدا و سیما  با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به طور علنی اعلام کرده که قصد دارد رهبران حزب الله را ترور کند افزود : این رژیم نه تنها موفق به این کار نشده است بلکه در جریان جنگ نیز نتوانستند حتی یکی از لنسرهای موشکی حزب الله را هدف قرار دهند.
وی گفت : هم اکنون حزب الله در لبنان قدرت یک دولت کامل را در زمینه های مختلف در اختیار دارد بطوری که با توانایی فنی و مهندسی خود در حال بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ است.
نوباوه افزود: منطقه ضاحیه که محله ای شیعه نشین در لبنان است و در جریان جنگ مورد حملات موشکی و بمباران پی در پی رژیم اشغالگر قدس قرا گرفت و بیشترین خسارات را در جریان جنگ متحمل شد با قدرت سازماندهی حزب الله با روند بسیار خوبی در حال بازسازی است.
وی با اشاره به مقاومت جانانه رزمندگان حزب الله در مناطق مرزی گفت :‌ در منطقه مارون الراس و بنت جبیل در جنوب لبنان که تا شهرک های رژیم صهیونیستی کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد رژیم اشغالگر قدس حتی ۱۰۰ متر هم نتوانست پیشروی کند.
وی افزود : در این منطقه ارتش پیشرفته و مجهز رژیم صهیونیستی در برابر ۴۰ کماندوی حزب الله عاجز ماند و ۶۰ کماندوی اسرائیلی در آنجا کشته شدند، همچنین چندین تانک مرکاوا که از پیشرفته ترین تانک های زرهی هستند نابود شد.
نوباوه گفت : در این منطقه ۱۳ نفر نیز از رزمندگان حزب الله شهید شدند و در حالی که ۴۸ ساعت بدون غذا مانده بودند حاضر به عقب نشینی از این منطقه نشدند .
نوباوه وطن روحیه و انگیزه مردم منطقه مارون الراس را ستودنی توصیف کرد و گفت :‌ عشق و ارادت مردم لبنان به حزب الله با دیدن عزم، اراده و قدرت این جنبش مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی صدها برابر شده است ، بطوری که در بیشتر نقاط لبنان عکس های سید حسن نصر الله به همراه عکس هایی از امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به چشم می خورد.
وی با اشاره به امدادهای غیبی در جنگ ۳۳ روزه حزب الله گفت: مطالب مختلفی در این زمینه مطرح می شود مثلا در گزارشی که در شبکه تلویزیونی اسرائیل پخش شد یک ژنرال اسرائیلی دستهای بریده خود را نشان داد و گفت: من شمشیری را به چشم خود دیدم که دستان من را قطع کرد .
خبرنگار اعزامی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به لبنان افزود : قدرت حزب الله ژنرالهای اسرائیلی را وادار کرده که اعتراف کنند قدرت رویارویی با حزب الله را ندارند و این جریان باعث شده است که دیگر امروز کسی در لبنان از اسرائیل هراسی ندارد و این اتفاقی بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه بسیاری از خبر نگاران و تصویر برداران ایرانی علاقه داشتند که جنگ ۳۳ روزه را مانند جنگ تحمیلی پوشش دهند گفت :‌ در جریان جنگ به علت تبلیغاتی که درباره وابسته بودن حزب الله به ایران و سوریه وجود داشت این گروه از پذیرش ما برای تصویربرداری خودداری می کردند و می خواستند غیر از خودشان کس دیگری در جنگ شرکت نداشته باشد.
نوباوه وطن افزود: تلاش دشمنان بر این است که حزب الله را سازمانی نظامی جلوه دهند و در پی آن اقدام به خلع سلاح آنان کنند اما فعالیتهای فرهنگی حزب الله و قدرت فنی مهندسی ، فناوری و علمی و سیاسی حزب الله برای همه روشن است و امروز حزب الله یکی از مطرح ترین جریان های سیاسی در لبنان است که قابلیت خود را در عرصه های مختلف نشان داده است و مردم لبنان نیز این موضوع را قبول دارند.
وی با بیان اینکه بیش از دو برابر جمعیت فعلی لبنان در سایر کشورهای جهان اقامت دارند گفت :‌ مردم ساکن لبنان در گذشته نا آرامی ها و جنگ های مختلفی را شاهد بوده اند و اکنون خواهان آرامش هستند به همین دلیل از اینکه یک مقاومت منطقی و مشروع در داخل کشورشان شکل گرفته است خوشحالند.
نوباوه گفت: کمتر کشوری را مانند لبنان می توان یافت که مسیحی و مسلمان و سایر ادیان در کنار هم بطور مسالمت آمیز زندگی می کنند و امروز نیز کمتر کسی را در این کشور می توان یافت که از مقاومت اسلامی حزب الله حمایت نکرده باشد.
وی افزود: بعد از جنگ چند نفر از خوانندگان معروف مسیحی لبنان ترانه هایی را درباره جنبش مقاومت اجرا کردند و شعرهایی را سرودند که کم نظیر است.
مدیر کل پخش اخبار جام جم صدا و سیمای جمهوری اسلامی با بیان اینکه مقاومت حزب الله به مسأله ای ملی در لبنان تبدیل شده است گفت :‌ عکس های سید حسن نصرالله در مناطق مسیحی نشین و در مغازه ها نیز دیده می شود.
وی با اشاره به حضور دکتر چمران در لبنان و تاثیر این حضور در بین مردم این کشور گفت:مردم این کشور دکتر چمران را به عنوان فردی عارف، عاشق ، رزمنده و فردی عالم می شناسند.
نوباوه افزود : دکتر چمران نخستین فردی بود که در قالب جنبش مقاومت ، جنگ نامتقارن را در برابر رژیم صهیونیستی طرح ریزی و اجرا کرد که هنوز هم آوازه وی به عنوان کسی که در جنگهای نامتقارن حرف اول را می زده مطرح است.
وی گفت :‌ وزیر جنگ اسرائیل چندین بار گفته است که باید درباره تعبیر جنگ نامتقارن تجدید نظر کنیم زیرا شیوه ای که حزب الله در جنگ از آن استفاده کرد شیوه ای جدید بود و باعث شد آنها درباره تسلیحات پیشرفته خودکه در مقابل حزب الله آسیب پذیر شده اند ابراز تردید کنند .
نوباوه درباره تاثیر انقلاب و مقاومت مردم ایران بر جنبش حزب الله گفت :‌ بیش از آنکه ما تصور می کنیم ، دنیا از مردم ایران الگو گرفته است و امروز اظهارات اورتگا درباره الگو گیری از مقاومت مردم ایران و نیز آنچه در ونزوئلا و بولیوی اتفاق افتاده موید این مطلب است .
وی افزود : در این شرایط جنبش مقاومت حزب الله که جریانی اسلامی است چگونه می تواند از ایران الگو نگرفته باشد و اکنون همه رهبران حزب الله به ما به عنوان الگو نگاه می کنند و همه چیز خود را از انقلاب اسلامی می دانند.
وی به خاطرات یکی از نیروهای حزب الله لبنان در دیدار با حضرت امام خمینی ( ره ) اشاره کرد و گفت :‌ حضرت امام در این دیدار به آنان فرموده بودند که من پیروزی را در چهره شما می بینم و اکنون این گفته ها عملی شده و مردم لبنان بهتر از خود ما این مسأله را باور دارند.
وی افزود: جنبش مقاومت حزب الله به این موضوع اعتقاد دارد اگر جریان اسلامی در برابر اسرائیل به طور منطقی هدایت شود اسرائیلی باقی نخواهد ماند چنانکه امروز ارتش و دولت اسرائیل مشروعیت خود را حتی بین یهودیان و جامعه خودشان نیز از دست داده اند.
نوباوه گفت :‌ حزب الله به آنچه اعتقاد داشت عمل کرد و من معتقدم اگر بار دیگر اسرائیل قصد تجاوز داشته باشد حزب الله با قدرت بسیار بیشتری مقاومت خواهد کرد.
خبرنگار اعزامی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به لبنان در پایان افزود :‌ حزب الله که خود را یک جنبش اسلامی ، عربی می داند توانست شکست های پی در پی اعراب در برابر رژیم صهیونیستی را به پیروزی تبدیل کند و انقلابی فکری و فرهنگی را در جامعه اعراب ایجاد کند که این امر بسیار ارزشمند است.
با توجه به سالگرد جنگ ٣ روزه و تهاجم اسرائیل غاصب به حزب الله و جنوب لبنان مختصری راجع به روز شمار جنگ را به صورت روزانه در وبلاگ قرار داده می شود. و با توجه به تاریخ هر روز مطلب مرتبط با همان روز به متن وبلاگ اضافه می شود. اما تاریخ یادداشت تغییر نخواهد کرد.

جنگ ٣٣ روزه

   حزب الله لبنان در روز ١٢ جولای ٢٠٠۶ ( ٢١ تیر ماه ١٣٨۵) در ساعت  ٠۵:٩ به وقت محلی طی یک عملیات شجاعانه، ضمن کشتن هفت سرباز اسرائیلی و زخمی کردن ١٢ سرباز دیگر، دو نظامی این رژیم را به اسارت در آورد.
   منابع اسرائیلی اعلام کردند که این عملیات طی دو مرحله انجام شده است. در مرحله اول یکی از پایگاه های اسرائیل به وسیله موشک های کاتیوشا هدف قرار گرفته و د رمرحله دوم، در نزدیکی مرز لبنان، دو سرباز اسرائیلی به اسارت گرفته شدند.
   حزب الله لبنان بعد از انجام این عملیات اهداف خود را با صدور بیانیه ای به شرح زیرا اعلام کرد:
   (( حزب الله در پی وعده ای که برای آزاد سازی اسرا و بازداشت شذگان مقومت اسلامی داده بود، در ساعت ٠۵:٩ به وقت محل، دو سرباز  اسرائیلی را در مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی اسر کرد و تا زمانی که اسرائیل، اسرای لبنانی در بند خود را آزاد نکند، این دو سرباز آزاد نخواهد شد.))

   اهداف اسرائیلی در این تهاجم ٣٣ روزه و قبل و بعد آن بر هیچکس پوشیده نیست اما آنچه که جنبش حزب الله لبنان در اولین در بیایند خود بعد از عملیات اسارت دو سرباز اسرائیلی به عنوان تنها هدف عنوان کرد، عمل به وعده ی یعنی  در آزاد سازی اسرای لبنان در بند رژیم صهیونیستی )) بود. و در این راستا نام (( وعده صادق )) را برای عملیات خود انتخاب کرد.

اولین روز مقاومت اسلامی لبنان ٢١/۴/١٣٨۵
در ساعت ٠۵:٩ دقیقه ٢١/۴/١٣٨۵ تجاوز نظامیان اسرائیل به نیروهای حزب الله و کشور لبنان آغاز شد.
دومین روز مقاومت اسلامی لبنان ٢٢/۴/١٣٨۵
اقدامات رژیم صهیونیستی:
•         تلاش نظامی اسرائیل جهت جلوگیری از انتقال اسراء به عقبه لبنان.
•         اعلام وضعیت فوق العاده ارتش صهیونیستی در کشور اسرائیل
•         بمباران مراکز حساس و زیر بنایی لبنان.
اقدامات حزب الله لبنان:
•         انتقال دو اسیر نظامی اسرائیل به محل امن

•         اعلام مواضع حزب الله توسط سید حسن نصر الله و اینکه اسارت دو سرباز اسرائیلی صرفا برای آزادی اسرای لبنانی در بند رژیم صهیونیستی انجام شده است.
•         کلوله باران و موشک باران شهرک های یهودی نشین و پایگاههای نظامی اسرائیل در مناطق شمال.

— هشدار رئیس جمهور لبنان ( لحود) به اسرائیل در مورد ادامه تجاوزات و تقدیر و تشکر از مقاومت حزب الله.
سومین روز مقاومت اسلامی لبنان ٢٣/۴/١٣٨۵
اقدامات رژیم صهیونیستی:
•         بمباران مراکز زیر بنایی لبنان؛ فرودگاه بین المللی بیروت، پل های جاده بیروت، دمشق، مخازن سوخت نیروگاه الجیه و مخازن سوخت فرودگاه بین المللی بیروت، جاده منتهی به صیدا، میادین منطقه ضاحیه جنوبی در بیروت، پایگاه جبهه الشعبیه فلسطین در بقاع، پل فرودگاه بیروت.
•         گلوله باران صور و صیدا به وسیله قایقهای توپدار.
•         محاصره دریایی بنادر صیدا، بیروت و طرابلس.

•         تهدید به ترور سید حسن نصرالله توسط وزیر کشور اشغالگر قدس.
•         جا به جایی نیروهای نظامی اسرائیل بدین نحو که نیروهای لشکر ۶۴٣ در جنوب اسرائیل برای انتقال آنان به شمال احضار شدند.

اقدامات حزب الله لبنان:

•         موشک باران شهرهای شمالی سرزمین های اشغالی فلسطین شامل شهرک های یهودی نشینی صفد و الجلیل، نهاریا

چهارمین روز مقاومت اسلامی لبنان ٢۴/۴/١٣٨۵
اقدامات رژیم صهیونیستی:
•         تقویت نیرو، توسط رژیم صهیونیستی د رخطوط مقدم با ورود ۶٠٠٠ نیروی جدید در منطقه شمال فلسطین.
•         بمباران مناطقی که حزب الله در آن مناطق مستقر هستند.
•         حمله هوایی به مقر سید حسن نصرالله در بیروت، ساختمان رادیو النور ( وابسته به حزب الله ) جاده صور- الناقوره در جنوب لبنان، منزل حسن هر الدین د رشهر میس الجبل.
•         حمله به توپخانه ای به مناطق حلتا و کفر شوبا.
•         تهدید به اقدام نظامی علیه سوریه و بمباران دمشق  در صورت آزاد نشدن اسرای اسرائیلی.

اقدامات حزب الله لبنان:

•         مورد هدف قرار گرفتن یک ناوچه  ( ساعر – ۵ ) نیروی دریایی رژیم صهیونیستی توسط دو فروند موشک حزب الله و متعاقبا عقب نشینی ناوچه های جنگی رژیم صهیونیستی از سواحل لبنان.
•         مورد هدف قرار دادن یک پایگاه نظامی صهیونیستها توسط حزب الله در شمال فلسطین.
•         شلیک ١٢ فروند موشک کاتیوشا به منطقه طبریه.
پنجمین و ششمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢۶ و٢۵/۴/١٣٨۵
اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی:
•         بمباران مراکز زیر بنایی لبنان ( ایستگاه برق الجیه، ساختمان المنار، پل ها و ساختمانهای ضاحیه، مخازن سوخت، فرودگاه، بیمارستان جبل عامل، نیروگاه برق صیدا و بسیاری از شهر ها و روستاهای لبنان، تشدید حمله به بعلبک به عنوان یکی از مراکز مهم حزب الله)
•         استقرار موشکهای ضد موشک پاتریوت د رحیفا و تل آویو
•         اقدام به عملیات روانی علیه مردم جنوب لبنان و بیروت مبنی بر تخلیه منازل خود و کوچ به مناطق شمالی لبنان.
•         استفاده از گلوله های آزاردهنده تنفسی علیه جمعیت غیر نظامی لبنان
•         انجام عملیات روانی رژیم صهیونیستی علیه سید حسن نصر الله با پخش تصاویر و اعلامیه و شایعه زخمی شدن ایشان.
•         اولمرت پیشنهاد داده که عملیات حزب الله متوقف شود و مرزهای اسرائیل تا لیتانی پیش برود.

اقدامات حزب الله لبنان:

•         موشک باران شهرهای شمالی رژیم صهیونیستی شامل طبریا، عکا، حیفا، نهاریا، صفد، شفی تیسون، الجلیل، شافی صیحون، العوفه و ناصره

•         تهدید به زدن کارخانه پتروشیمی اسرائیل در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی
•         دستور بسیج عمومی توسط حرکت امل و اعلام همبستگی با حزب الله
•         هلاکت ٩ صهیونیست و زخمی شدن ٩٧ نفر با تایید تلویزیون اسرائیل
هفتمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢٧/۴/١٣٨۵
اقدامات رژیم صهیونیستی:
•         نفوذ به عمق ۵٠٠ متری ناقوره و عقب نشینی پس از ٢٠ دقیقه نفوذ به شهرک بیت حانون و عقب نشینی مجدد
•         استفاده از بمب های سمی و خوشه ای علیه مردم لبنان با حجم وسیع
•         گلوله باران مناطقی در جنوب لبنان
•         پخش گسترده اعلامیه با مضمون دعوت از مردم به ترک منطقه
•         تلاش برای حذف توان تبلیغاتی و رسانه ای حزب الله ( سایت الانتقاد و المنار و انهدام رادیو و شبکه المنار و …)
•         پخش اعلامیه به منظور تخریب شخصیت سید حسن نصرالله در آسمان بیروت

هشتمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢٨/۴/١٣٨۵
اقدامات رژیم صهیونیستی:
•         ادعای ارتش صهیونیستی مبنی بر هدف قرار دادن موشک دور برد ساخت ایران
•         فراخوان نیروهای احتیاط پیاده نظام به خدمت
•         بمباران پادگان (( جمهور )) ارتش لبنان در ١٠ کیلومتری شرق بیروت طی چهار مرحله
•         حمله هوایی به یک کلیسا در نزدیکی (( زحله )) و زخمی شدن ۵ نفر
•         حملات هوایی به شهر ها در روستاهای جنوب و شرق لبنان در چندین مرحله
•         انجام حدود ١۶٠٠ سورتی پرواز بر علیه لبنان تا صبح روز ٢٧/۴/١٣٨۵
•         هدف قرار دادن خودروهای امداد و حامل دارو و سوخت در لبنان
•         خروج ارتش اسرائیل از شهر بیت حانون، واقع د رشمال نوار غزه
•         تخریب ٢۵٠ پل و جاده در لبنان
•         بازداشت ١۵٠ تن از نیروهای امنیتی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی در نابلس

اقدامات مقاومت اسلامی:
•         ادامه حملات موشکی به مناطق و شهرک های صهیونیست نشین به هلاکت رسیدن و زخمی شدن تعدادی صهیونیست
•         انفجار یک دستگاه خودرو در شرق شهر تل آویو
•         اصابت موشکهای مقاومت اسلامی به تأسیسات حساس در حیفا و ادامه موشکباران حیفا
•         دستگیری تعدادی از جاسوسان اسرائیل توسط نیروهای حزب الله
•         شلیک ١۴٠ موشک حزب الله به شمال فلسطین اشغالی در روز جاری
•         تشکیل یگان زنان شهادت طلب برای حمایت از مقاومت در فلسطین و لبنان
•         ذخایر موشکهای مقاومت اسلامی برای ماه ها نبرد علیه صهیونیست ها کافی می باشد
•         شاهدان عینی صهیونیستی: یک سرباز اسرائیلی در شهر هرتسیلا نزدیک تل آویو ربوده شد
•         منهدم شدن دو تانک مرکاوا متعلق به رژیم صهیونیستی د رمنطقه جبال بسط نزدیک عیترون

نهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢٩/۴/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         هدف قرار دادن منطقه اشرفیه در شرق بیروت با استفاده از بمب های هوشمند

•         حمله نظامیان صهیونیست به اردوگاه المغازی در جنوب شهر غزه با ده ها دستگاه تانک و زره پوش

•         بمباران مقر نیروهای سازمان ملل در ناقوره.

•         بمباران مراکز زیر بنایی و مسکونی لبنان.

•         انهدام و آتش گرفتن ١۵ دستگاه کامیون و ٣ خودرو حامل مسافران در جاده های لبنان به دلیل بمباران رژیم صهیونیستی.

•         تلاش ناموفق در جهت پیشروی و نفوذ در داخل سرزمین لبنان از منطقه ۴.

•         اعلام آماده باش کامل در شهر تل آویو از بیم عملیات شهادت طلبانه.

•         بمباران مسجد در حال احداث در جنوب لبنان توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی با بیست و سه تن بمب.

اقدامات حزب الله:

•         از سر گیری دور جدیدحملات موشکی به شهرهای شمالی سرزمین های اشغالی از جمله شهر حیفا که سومین شهر استراتژیک اسرائیل است.

•         حمله موشکی حزب الله به پایگاه هوایی اسرائیل در عمق ۵٠ کیلومتری خاک رژیم صهیونیستی.

•         نیروهای حزب الله ارتش اسرائیل را در منطقه مارون الراس وادار به عقب نشینی کردند و دو دستگاه تانک آن ها را نیز منهدم نمودند.

•         دستگیری یک گروه ٢٢ نفره به جرم جاسوسی و ارسال مختصات مقرهای حزب الله به دشمن صهیونیستی در طی یک سلسه اقدامات اطلاعاتی.

•         سقوط یک فروند جنگنده اف ١۶ رژیم صهیونیستی.

•         شلیک ٢٠ فروند موشک به شمال فلسطین اشغالی در ساعات اولیه صبح پنجشنبه.

•         وقوع آتش سوزی مهیب در منطقه شمال فلسطین اشغالی.

•         نیروهای مقاومت اسلامی تلاش های گسترده نیروهای ویژه رژیم اشغالگر قدس برای عبور از خط آبی را با شکست مواجه ساختند.

•         زمین گیر کردن نیروهای ارتش اسرائیل در تهاجم زمینی به خاک لبنان.

•         انهدام ٧ دستگاه تانک پیشرفته اسرائیلی تا کنون.

دهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٣٠/۴/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         ادامه بمباران هواپیماهای رژیم صهیونیستی به حومه جنوبی بیروت، در ه بقاع منطقه حارت حریک و جاده های مواصلاتی و پلها و مراکز زیر بنایی لبنان در منطقه عالیه، راس العین، عتیت، ضاحیه و منطقه مارونی نشین نزدیک کاخ ریاست جمهوری.

•         نفوذ نیروهای رژیم صهیونیستی به خاک لبنان و درگیری با نیروهای مقاومت اسلامی که به کشته شدن چهار اسرائیلی منجر شد.

•         فرار خوانی ۵٠٠٠ سرباز احتیاط تئسط ارتش صهیونیستی.

•         هواپیماهای رژیم صهیونیستی طی یک ساعت ١٧ بار به بعلبک حمله کردند.

•         فرماندهی نیروی هوایی ارتش اشغالگر: طی ٩ روز گذشته ٣٠٠٠ حمله هوایی در لبنان انجام شده است.

•         پخش اطلاعیه هایی در جنوب لبنان توسط هواپیما مبنی بر تخلیه مناطق جنوبی و مهاجرت به پشت منطقه لیطانی.

•         گیلر من سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد: عملیات نظامی برای آزادی دو اسیر نظامی رژیم صهیونیستی و حمله به مواضع حزب الله در جنوب لبنان مدتها به طول خواهد انجامید.

•         برخی یهودیان اسرائیلی اقدام به ارسال پیامهای تهدید آمیز از طریق موبایل به لبنانی ها می نماید.

قققققققق اقدامات حزب الله:

•         شلیک حدود ٩٠٠ موشک به مناطق شمالی فلسطین اشغالی تا کنون.

•         دو فروند بالگرد نظامی رژیم اشغالگر قدس بر فراز آسمان جنوب لبنان سقوط کرده که هشت اسرائیلی کشته شدند.

•         دستگیری چند جاسوس رژیم صهیونیستی در لبنان.

•         رادیو اسرائیل: تعدادی موشک به طبریا و صفد، جلیل علیا، جلیل سفلی و کریات شمونه برخورد کرد.

•         کمیته امداد رسانی در بخش اجتماعی حزب الله لبنان هزار و پانصد بسته امدادی بین ساکنان روستاهای لبنانی د رمرزهای اشغالی توزیع کردند.

•         سید حسن نصرالله: حزب الله مشخصات، عناوین و آدرس تمام مناطق حساس نظامی و غیر نظامی اسرائیل را در اختیار دارد. یکی از افتخارات حزب الله آن است که در راه مقاومت و حمایت از وطن شهید می دهد.

•         با صلابت و استواری کامل در انتظار نیروهای اسرائیلی هستیم و در  آن صورت ارتش اسرائیل با یک فاجعه بزرگ مواجه خواهد شد.

•         سید حسن نصرالله: در روزهای آینده شاهد اقدامات غافلگیر کننده جدیدتر و بیشتری علیه اسرائیل خواهد بود.

•         سید حسن نصرالله: پیروزی این حزب، پیروزی امت اسلامی است.

یازدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٣١/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حمله شدید نیروهای صهیونیستی توسط موشکهای بسیار سنگین به مرکز روستای الخیام در جنوب لبنان

•         فراخوان نیروهای احتیاط توسط رژیم صهیونیستی

•         مورد هدف قرار دادن مسیر بیروت- دمشق توسط رژیم صهیونیستی

•         مورد هدف قرار دادن اتوبوسهای حامل مردم غیر نظامی در جنوب لبنان توسط رژیم صهیونیستی

•         حمله هوایی به شهر صور توسط نیروهای رژیم صهیونیستی

•         حمله به منطقه «مرجعیون» در جنوب لبنان برای بیست و چهارمین بار

•         اعزام هزاران نیروی نظامی به مرز فلسطین اشغالی و لبنان با هدف یورش به جنوب لبنان.

•         استفاده ارتش اسرائیلی از بمب های ١٠٠٠ کیلو گرمی

•         انهدام یک مرکز دولتی (موسسه) در شهر نابلس

•         مورد هدف قرار دادن چند مرکز پخش شبکه تلویزیونی در لبنان.

•         مورد هدف قرار دادن شماری از خانه ها در محله های مسکونی منطقه بقاع توسط رژیم صهیونیستی

•         بمباران شهرک برتیان در جنوب شرقی شهر بعلبک

•         هواپیماهای جنگی اسرائیل بلندترین پل خاورمیانه را در لبنان تخریب کردند.

•         ٢٠ حمله موشکی به منطقه بعلبک و مناطق اطراف آن

•         جنگنده های اسرائیلی بیش از ٣٠ بار به شهرک الخیام حمله کردند.

•         ممانعت از استیصال ارتش صهیونیستی و فرسایش روانی آن ها

•         سپوش گذاشتن به شکست ها و دل گرم نمودن افکار عمومی صهیونیست ها

•         ایجاد تزلزل در روحیه مقاومت و انشقاق د رافکار عمومی داخل لبنان

•         رئیس ارتش اسرائیل مدعی است ١٣ جسد نیروهای حزب الله را در جریان درگیری با سربازان این رژیم در خاک لبنان، د راختیار دارد و از ١٢ جولای تا کنون ١٠٠ تن از آن ها را کشته است.

•         وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: در صورت لزوم حمله زمینی تمام عیاری انجام می دهیم.

•         ادعای سخنگوی رژیم صهیونیستی مبنی بر نفوذ چند کیلومتری در داخل خاک لبنان

اقدامات حزب الله:

•         ١٠ نفر زخمی بر اثر اصابت موشکهای حزب الله به سمت شهرهای یهودی نشین فلسطین اشغالی (در دوازدهمین روز مقاومت)

•         مورد هدف قرار دادن نهاریا توسط موشکهای حزب الله

•         به صدا در آمدن هشدار دهنده ها برای دومین بار در شهر حیفا

•         جلوگیری از نفوذ ارتش اسرائیل توسط نیروهای مقاومت در منطقه مارون الراس و انهدام سه تانک و کشته شدن بیش از ٢٠ نفر از نیروهای صهیونیستی.

•         بر اثر اصابت موشک های حزب الله به شهر حیفا ١٩ صهیونیست زخمی شدند که حال دو تن از آن ها وخیم است.

•         پرتاب  ٩ موشک به منطقه حیفا و اطراف آ در شمال اسرائیل و کشته شدن ٣٩ صهیونیست

•         عقب راندن ارتش رژیم صهیونیستی از منطقه مروحین.

•         پرتاب موشک در شمال اسرائیل و زخمی شدن ١٨ نفر اسرائیلی.

•         شلیک بیش از ٧٠ موشک در مناطق شمالی فلسطین اشغالی در روز شنبه.

دوازدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ١/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         رژیم صهیونیستی اعلام داشت: در ٢۴ ساعت گذشته ١۵٠ هدف در داخل کشور لبنان را مورد حمله هوایی قرار داده است.

•         بمباران شهر الخیام در جنوب لبنان توسط جنگنده های هوایی و بمب های هوشمند ١ تنی.

•         حمله هوایی به ایستگاه ماهواره ای شبکه Lbc  در کوههای کسروان لبنان.

•         حدود ١٠ دستگاه خودروی زرهی ارتش اسرائیل با از بین بردن دیوار مرزی، وارد خاک لبنان شد.

•         بمباران منطقه جنوبی بیروت.

•         تصرف یک روستای مرزی لبنان و کشته شدن سه تن از نیروهای حزب الله.

•         اعلام در اختیار گذاشتن بمب های هوشمند یک تنی توسط آمریکا ناظر بر عملیات روانی است زیر رژیم صهیونیستی از قبل این بمب ها را در اختیار داشته.

•         ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، پس از چند روز درگیری شدید توانسته حزب الله را از مارون الراس بیرون کند.

•         هشدار ارتش صهیونیستی به ساکنان ١٣ روستا در ۶ کیلومتری مرز فلسطین اشغالی مبنی بر ترک منطقه.

•         رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل قصد دارد با هدف افزایش فشارها برای دور کردن نیروهای حزب الله از مرز جنوبی لبنان، امروز نیروهای بیشتری را به جنوب این کشور وارد کند.

•         یک گروه ١٠٠ نفری در جنوب رودخانه لیطانی هر روز وظیفه دارند به سمت اسرائیل موشک و کاتیوشا شلیک نمایند.

اقدامات حزب الله:

•         علی رغم انجام ٢٨ عملیات نظامی موفق به انتقال اجساد به جای مانده سربازان خود در عملیات پیش دستانه حزب الله نگردیده است.

•         متواری شدن نیمی از صهیونیست های منطقه شمال فلسطین اشغالی پس از حملات موشکی لبنان.

•         اصابت ١۶٠ موشک حزب الله به شهرک ها و مراکز نظامی، صنعتی و ایستگاه اصلی قطار حیفا.

•         زخمی شدن ٣٩ نفر اسرائیلی بر اثر اصابت موشک های حزب الله به حیفا.

•         در همین حال رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد: سقوط موشک به حیفا هنگامی رخ داد که ارتش اسرائیل به مردم حیفا اطمینان داده بود که به اوضاع تسلط کامل دارد.

•         انجام عملیات زمینی به پایگاه نوریت واقع د رمجاورت مرز با لبنان توسط نیروهای حزب الله.

•         تعداد ١٣ موشک یکدفعه به حیفا برخورد کرد.

•         المنار اعلام کرد: شهر کرمئیل امروز مورد هدف موشکهای حزب الله قرار گرفت.

•         تعداد زخمی های رژیم صهیونیستی طی ٢۴ ساعت گذشته ٨٠ نفر اعلام شده است.

•         پرتاب سه موشک به مناطق الجلیل الاعلی.

•         سی ان ان : حزب الله در مرزهای شمالی چندین نظامی رژیم اسرائیل را از پای در آورده است.

•         خبر گزاری فرانسه : انهدام سه دستگاه تانک میرکاوا متعلق به ارتش اسرائیل در روستای مارون الراس.

•         کشته شدن ۶ تن از کماندوهای صهیونیست در روستای مارون الراس.

•         هدف قرار دادن منطقه عکابا شش فروند موشک.

•         شلیک ٢٢٠٠ موشک حزب الله به شهرک های صهیونیست نشین طی دوازده روز گذشته.

سیزدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         بمباران اردوگاه آوارگان فلسطینی « رشیدیه » در جنوب لبنان.

•         بمباران و گلوله باران مناطق ضاحیه، صور، بنت الجبیل و … وسط نیروی هوایی و آتش توپخانه.

•         تعداد شهدای غیر نظامی لبنان در تهاجم رژیم صهیونیستی طی سیزده روز مقاومت به ٣٧٠ نفر رسیده است.

•         زخمی شدن دو فلسطینی در حمله هوایی جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه.

•         حملات هوایی به شهر صیدا، منطقه بعلبک، منطقه الخیام، شهرک فردوس، شهر القلیله، حاجبیا، الزهرانی، الرزاریه، لبایا، راشیا، زبقین، میس الجبل، بازوریه، کفرشوبا، کفرکلا، شبعا، صور، ضاحیه، نبطیه، بنت الجبیل و بخشی از مناطق حومه جنوبی بیروت.

•         ارتش رژیم صهیونیستی تهدید کرد به ازای هر موشکی که به حیفا شلیک شود، ١٠ ساختمان بلند در بیروت را ویران می کند.

اقدامات حزب الله:

•         حمله نیروهای مقاومت اسلامی از سه نحور علیه رژیم صهیونیستی د رمارون الراس.

•         ساقط کردن ٢ هلی کوپتر آپاچی متعلق به رژیم صهیونیستی.

•         انهدام ۵ دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی در ١٣ روز مقاومت به ١۵ دستگاه رسیده است.

•         در درگیری های جنوب لبنان ( منطقه مارون الراس، عیتریون و بنت الجبیل) ١٨ کشته و ٣٧ زخمی از نیروهای صهیونیستی بر جای مانده است.

•         شلیک بیش از ١٠٠ فروند موشک به حیفا و سایر شهرهای شمالی فلسطین اشغالی.

•         زخمی شدن ٣٠ صهیونیست بر اثر موشک باران شمال فلسطین اشغالی توسط حزب الله.

•         زخمی شدن ۵ صهیونیست بر اثر اصابت موشک به شهر طبریا.

•         فرمانده تیپ ٧ ارتش صهیونیستی در نبرد امروز رزمندگان حزب الله در مارون الراس زخمی گردید.

•         در پی عملیات مقابله به مثل حزب الله، ارتش اسرائیل به اهالی منطقه ابراج الندی در شهر بیت لاهیه هشدار داده است که منازلشان را ترک کنند زیرا احتمال موشکباران زیاد است.

•         با شدت یافتن آتش مقابله به مثل حزب الله، تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ارتش اسرائیل ساکنان شهرک المطله را از این شهرک خارج می کنند.

چهاردهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٣/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         بمباران مناطق مختلف لبنان بویژه جنوب بیروت و منطقه « حاره حریک» توسط رژیم صهیونیستی که به بیش از چهل بار رسید.

•         زخمی شدن ۴ نیروی پاسدار صلح سازمان ملل متحد در حمله توپخانه نیروهای رژیم صهیونیستی.

•         حمله بالگرد های نظامی اسرائیل به یک دستگاه آمبولانس در نزدیکی روستای قانا و به شهادت رساندن یک امداد گر و بر جای ماندن چهار زخمی.

•         بمباران شهرک کفر شوبا در جنوب لبنان با استفاده از سلاحهای غیر متعارف.

•         به شهادت رساندن ٩ نفر از مردم شهر نبطیه.

•         ریختن ۶٠٠٠ تن بمب بر سر مردم بی دفاع لبنان طی ١٣ روز گذشته توسط رژیم صهیونیستی.

•         اسرائیل ٢٠ موشک به منطقه ضاحیه جنوبی شلیک نموده است، همچنین تعداد ٢٠ نفر از اعضای حزب الله جنبش امل در منطقه جنوب لبنان به شهادت رسیده اند.

•         ریختن ۵٠٠ تن بمب بر سر شهر بنت الجبیل.

اقدامات حزب الله:

•         در پی حملات موشکی حزب الله به شهر راهبردی حیفا در عمق فلسطین اشغالی تا کنون ٣٠ درصد از مجموع ساکنان از این شهر گرخته اند.

•         حملات موشکی حزب الله به شهرهای حیفا، صفد، کرمئیل، کریات شمونه، نهاریا، جلیل علیا، روشن بینا حتسور، علی دبین، الخیام، المرجعین، شیحین و علی با تولیه.

•         مورد هدف قرار  دادن شهر حیفا بوسیله ١۶ موشک و زخمی شدن ٢۵ نفر صهیونیست.

•         کشته شدن ٢ نفر و زخمی شدن ۶٩ نفر صهیونیست در حملات موشکی امروز نیروهای مقاومت به شمال سرزمین های اشغالی.

•         تعداد موشکهای شلیک شده به اسرائیل طی ٢۴ ساعت گذشته ٨٠ فروند بوده که منجر به کشته و زخمی شدن ٧٠ صهیونیست گردیده است.

•         درگیری شدید بین نیروهای حزب الله و ارتش صهیونیستی در محور مارون الراس و بنت الجبیل طی ٢۴ ساعت گذشته ادامه داشته که ارتش صهیونیستی از نیروهای زبده و کماندویی خود د راین عملیات استفاده نموده است. ولی رزمندگان حزب الله با استفاده از تاکتیک جنگ و گریز توانستند ضربات مرگ باری را بر سربازان صهیونیستی وارد آوردند.

پانزدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ۴/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         هدف قرار دادن آمبولانسهای لبنانی با استفاده از موشک.

•         بمباران و موشک باران شهرهای مختلف لبنان.

•         حمله هوایی و توپخانه ای به نوار غزه و به شهادت رساندن ٢٠ نفر و زخمی کردن ۶۵ فلسطینی.

•         اقدام به تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در اطراف غزه توسط ارتش صهیونیستی.

اقدامات حزب الله:

•         شلیک ١٢۵ موشک توسط حزب الله به ١۴ شهر شمالی رژیم صهیونیستی.

•         هلاکت ٣٠ صهیونیست و زخمی شدن ٧٠ نفر و عقب راندن ارتش صهیونیستی از اطراف بنت الجبیل.

•         انهدام ٢ تانک و دو خودروی نظامی در منطقه مارون الراس.

•         ارتش اسرائیل به علت نبردهای شدید بین نیروهای خود و حزب الله هنوز نتوانسته است زخمی های خود را از منطقه درگیری خارج کند. لازم به ذکر است کشته های ارتش اسرائیل در بنت الجبیل از نیروهای تیپ گولانی هستند که از عناصر نخبه و ویژه محسوب می شوند.

•         درگیری و مقابله شدید نیروهای حزب الله با ارتش صهیونیستی در منطقه مارون الراس.

شانزدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ۵/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         ورود چهل خودروی نظامی ارتش صهیونیستی به جنین و درگیری شدید با رزمندگان مقاومت فلسطینی.

•         بر اثر حملات موشکی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان ۵ شهروند لبنانی به شهادت و ٩ تن دیگر زخمی شدند.

•         شهادت ۴٢٠ نفر از غیر نظامیان لبنان در حملات رژیم صهیونیستی تا کنون

•         حمله رژیم صهیونیستی به کاروان خبرنگاران جنوبی لبنان توسط رژیم صهیونیستی.

•         حمله به یک ایستگاه فرستنده رادیویی و دفتر حرکت امل صور ( شهرک سلعا )

•         شلیک ۴٠٠ موشک به منطقه الخیام توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی.

اقدامات حزب الله:

•         موشکباران انبار پتروشیمی در کریات شمونه و الجیل که دهها کشته و زخمی و آتش سوزی به دنبال داشت.

•         سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی اسرائیل که قادر به حمل موشک هوا به زمین بود.

•         دستگیری ۴٠ نفر در بیروت و حومه جنوبی به اتهام جاسوسی برای دشمن

•         کشته شدن یک افسر بلند پایه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی

•         نظامیان اسرائیل به همراه ده دستگاه زره پوش از تپه مسعود در نزدیکی ورودی جنوبی بنت الجبیل عقب نشینی کردند و به فاصله سه کیلومتری به سمت روستای مارون الراس عقب نشستند.. همچنین گفته می شودبیش از ٣٠ کماندوی اسرائیلی در این منطقه در زیر حملات کوبنده نیروهای مقاومت حزب الله هلاک شدند.

•         نیروهای مقاومت حزب الله همچنین ١٠ دستگاه خودروی زرهی رژیم صهیونیستی را در منطقه مرزی از کار انداختند.

•         هجوم حزب الله به ١٠ تانک اسرائیلی د ر تپه مسعود و مارون الراس در نزدیکی بنت الجبیل

•         کشته شدن و زخمی شدن ۵ نفر از نیروهای رژیم صهیونیستی در درگیری های منطقه بنت الجبیل

•         حملات موشکی به شهرهای صفد، نهاریا، طبریا، حیفا، کریات، شمونه، عیکا،و…

•         حزب الله توانست با مقاومت گسترده رژیم صهیونیستی را از مثلث استراتژیک به عقب براند.

•         شلیک موشک خیبر به شهرک صهیونیست نشین عفوله در ١٠ کیلمتری جنوب بندر حیفا و ۵٠ کیلومتری مرز لبنان با فلسطین اشغالی. این موشک قادر به حمل صد کیلو مواد منفجره است.

•         شلیک ٩٠ موشک به تاسیسات نظامی و حساس و شهرکهای صهیونیست نشین د رشمال فلسطین اشغالی.

هفدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ۶/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         در حمله های جنگنده های رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان یک مادربه همراه شش فرزندش به شهادت رسیدند.

•         هواپیماهای جنگنده ارتش اسرائیل جمعه شب با حمله به شهر « دیر قانون النهر » در شمال شهر صور در جنوب بیروت، ۴ شهروند غیر نظامی را به شهادت رساندند.

•         سخنگوی ارتش اسرائیل گفت ۵١ نقطه از خاک لبنان هدف بمباران جنگنده های ارتش اسرائیل قرار گرفت و در این حمله ٣٧ ساختمان ، تاسیسات هدف حمله قرار گرفت.

•         ارتش صهیونیستی اعلام کرد پس از هفت روز درگیری شدید در شهر بنت الجبیل در جنوب لبنان، نیروهای خود را از این منطقه خارج کردند.

اقدامات حزب الله:

•         شلیک ١٠٠ فروند موشک به شهرک های صهیونیست نشین ( نهاریا، کریات شمونه، کابری، شولومی، یعرا، غشر هزیف، حیفا، و …)

•         و مراکز نظامی و صنعتی در شمال فلسطین اشغالی و زخمی شدن حداقل ٢٠ صهیونیست.

•         عقب نشینی نظامیان رژیم صهیونیستی از بنت الجبیل و مارون الراس و زخمی شدن ١٣ صهیونیست.

•         موشک باران پایگاه اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی در دالتون.

هجدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٧/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حمله نیروی زمینی به منطقه العدسیه که با دفاع رزمندگان حزب الله نیروهای تیپ گولانی مجبور به عقب نشینی گردیدند.

•         حمله هوایی به روستای قانا با بمب های اهدایی آمریکا که منجر به شهادت ۶٠ تن از جمله ٢٢ کودک و زخمی شدن ٧٠ نفر گردید. لازم به توضیح است جنگ افروزان صهیونیست در سال ١٩٩۶ نیز به این منطقه حمله کرده بودند که طی آن ١٠۶ غیر نظامی لبنانی را به شهادت رسانده بودند.

•         بمباران و موشکباران شهر ها و روستاهای جنوب لبنان که منجر به شهادت و مجروح شدن عده ای از مردم غیر نظامی گردید.

•         ترور و به شهادت رساندن دو تن از فرماندهان گروهانهای قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی.

اقدامات حزب الله:

•         شلیک ١۴٠ فروند موشک به شهرکهای صهیونیست نشین و مراکز نظامی در شمال فلسطین اشغالی و زخمی شدن حداقل ۵٩ صهیونیست.

•         مقابله با حمله ارتش صهیونیستی در منطقه العدسیه و شکست آن ها و به هلاکت رساندن ١۴ کماندوی تیپ گولانی و اسارت چند نظامی صهیونیست.

•         انهدام یک دستگاه تانک میرکاوا و یک دستگاه نفر بر زرهی  ارتش صهیونیستی

•         شهرک های مورد اصابت موشک های حزب الله: العباسیه، کفریوفال، معیان، کریات شمونه, باروخ سنیر، کفر جلعا، للطه، مرگلیوت، عکا، المطلله، صفد، روش بینا و حیفا.

نوزدهمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٨/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         بمباران منطقه عویضه در نزدیکی مرجعیون در جنوب لبنان

•         حمله هوایی به یک پایگاه نظامی ارتش لبنان و کشته شدن یک نظامی و زخمی شدن سه نفر دیگر.

•         حمله به مناطقی در نزدیکی مرز سوریه توسط رژیم صهیونیستی پس از نقض تعهد خود برای تعلیق حملات هوایی به کشور لبنان

•         حمله هوایی به یک منزل مسکونی در بیت لاهیا در شمال نوار غزه.

•         گلوله باران کفر شوبا و اراف کفر حمام توسط توپخانه های رژیم صهیونیستی

•         کشف ۴٩ قربانی پس از چند روز در چند منطقه جنوب لبنان که توسط رژیم صهیونیستی بمباران شده بود.

ورود ۶٠ دستگاه بولدوزر D90  به خاک لبنان و تخریب مواضع و استحکامات مقاومت در مرز های لبنان.

اقدامات حزب الله:

•         انهدام دومین ناوچه رژیم صهیونیستی از نوع ساعر که با آتش رزمندگان حزب الله به قعر آب های مدیترانه فرستاده شده. این ناوچه دارای مشخصات زیر می باشد:

o        سرعت ٣١ گره دریایی

o        حیطه عملیاتی: ٣٠٠٠ مایل با سرعت ١٧ گره دریایی

o        تسلیحات و تجهیزات:   

§         موشکها: موشک انداز دریا به دریا از تولیدات کمپانی مک دونالد داگلاس ( با نام هارپون) و موشکهای جبرئیل پیشرفته با سرعت ٧/٠ ماخ دارای سر جنگی ٧۵ کیلو گرمی

§         توپها : توپ ٢٠ میلی لیتری با نواخت تیر ٣٠٠٠ عدد در دقیقه بابرد ۵/١ کیلومتر، ضد موشکهای اورلیکون بکار م یرود.

§         تجهیزات جنگ الکترونیک: سیستم رهگیری هوایی

§         مرکز اطلاعات و شناسایی جنگی: سیستم فرماندهی و کنترل

§         رادارها: رادار جستجو گر، کنترل آتش ، اوریون ( نوعی هواپیمای ۴ موتوره، ملخ دار، ضد زیر دریایی با موتور توربوجت)

§         خدمه: ۵٣ نفر

§         اژدرها: اژدر افکن و بمب زیر آبی با برد ١٠ کیلومتر.

•         رزمندگان حزب الله در چند نقطه توانستند پیشروی نظامیان صهیونیست را با شکست مواجه کنند و با وارد آوردن صدمات و کشته و زخمی کردن ١١ نظامی آن ها را به عقب نشینی وا دارند.

•         انهدام ۵ دستگاه تانک میرکاوا و دو بولدوزر در منطقه العدسیه، کفر کلا و محور عیتا، الشعب، الفوز و رامیا.

•         در پی موشکباران حزب الله بر روی شهرهای شمالی اسرائیل، ساکنان حیفا با ترس و وحشت عجیبی اقدام به فرار از شهر نموده و بر اثر ازدحام ایجاد شده و برخورد با وسایل نقلیه بیش از ١٢۵ نفر زخمی شدند.

بیستمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٩/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         پیشروی نیروهای رژیم صهیونیستی به مسافت یک کیلومتر در محور الطیبه_ العدسیه_ کفرکلا.

•         جنگنده های رژیم صهیونیستی شش بار در طول رودخانه لیطانی د رجنوب لبنان_ ٣ بار منطقه بقاع و ۶ بار هم روستای شرق شهر صور د رجنوب لبنان را بمباران کردند.

•         اقدام ارتش اسرائیل به پیاده کردن چتر باز در منطقه بقاع و عیتا الشعب که با دخالت پدافند هوایی ارتش لبنان و مقاومت نیروهای حزب الله لبنان این تلاش با شکست مواجه شد.

•         بمباران مناطق کفر کلا، العدسیه، اطراف شهر صور، بقاع، الرمل، جاده هرمل به شهر حمص البیاضه،  المنصوره و بزرگراه بیروت_ دمشق توسط جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی.

•         پیاده کردن نیروهای کماندوی با چندین فروند بالگرد در شرق و غرب بعلبک. نیروهای صهیونیستی با این گمان که شیخ محمد یزبک عضو شورای فرماندهی حزب الله د ربیمارستان دارالحکمه این شهر بستریست سعی داشتند ایشان را بربایند. اقدام مشابه رژیم صهیونیستی در غرب بعلبک با آتش پدافند هوایی ارتش لبنان مواجه گردید.

اقدامات حزب الله:

•         انهدام یک دستگاه تانک و یک دستگاه بولدوزر ارتش رژیم اشغالگر قدس د رنزدیک منطقه عتیا الشعب.

•         به هلاکت رساندن ٣ سرباز و یک سرهنگ صهیونیستی و زخمی کردن ٢۵ نفر د رمنطقه عتیا الشعب.

•         حزب الله د رنبرد زمینی در منطقه الطیبه در جنوب لبنان هم نظامیان صهیونیست را مجبور به عقب نشینی کرد.

•         عقب نشینی رژیم صهیونیستی در محور کفر کلا _ العدسیه پس از روبرو شدن با مقاومت شدید حزب الله

•         محاصره نیروهای کماندو صهیونیستی در شرق بعلبک ( اطراف بیمارستان دارالحکمه متعلق به حزب الله ) حزب الله در درگیری با نیروهای مذکور چند تن از آن ها را زخمی نموده است. لازم به ذکر است این درگیری هنوز ادامه دارد.

بیست و یکمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ١٠/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

§         بمباران مناطق جمالیه، بعلبک، عکار در مرز سوریه، روستای الحجم از توابع شهر الزهرانی و روستاهای اطراف صور.

§         ربودن پنج نفر از اهالی شهر بعلبک در حمله نیروهای چتر باز رژیم صهیونیستی به بیمارستان دارالحکمه. پس از فرار این نیروها از بعلبک، این شهر به شدت توسط رژیم صهیونیستی بمباران شد که بیمارستان دارلحکمه کاملا نابود و بیش از ١۵ نفر از شهروندان به شهادت رسیدند.

§         تلاش نیروهای اسرائیلی از سه محور، برای ورود به عیتا الشعب.

§         شلیک ١١ موشک به سمت غزه توسط کشتی های جنگی اسرائیل.

§         هواپیماهای رژیم صهیونیستی لشکر دوم لبنان را در اقلیم التفاح بمباران کردند.

§         جنگنده های رژیم اشغالگر قدس شهر غزه را بمباران کردند که یک جوان فلسطینی شهید و چهار نفر مجروح شدند.

§         حملات توپخانه ای به مثلث العباسیه، دیر قانون النهر، برج رحال و شهرک صریفا.

§         حملات هوایی به ورودی اصلی ضهر الهرمل در مرز لبنان با سوریه و جاده های اصلی و پل ها و گذر گاه های کوهستانی این منطقه.

§         هدف قرار دادن یک خودروی غیر نظامی و به شهادت رساندن یک جوان فلسطینی و زخمی نمودن ۴ نفر دیگر.

اقدامات حزب الله:

•         درگیری گسترده د رمناطق جنوب لبنان و به هلاکت رسیدن ١٧ نظامی صهیونیست و زخمی شدن ٢٨ نفر از آنان.

•         یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در عمق خاک اسرائیل مورد هدف موشک های حز بالله قرار گرفت.

•         انهدام ۶ تانک میرکاوا رژیم صهیونیستی و یک دستگاه بلدوزر در درگیری های جنوب لبنان بدست رزمندگان حزب الله.

•         شکست نیروهای اشغالگر در منطقه اصبح الجلیل و عقب نشینی آنان.

•         نفوذ حزب الله لبنان به شبکه ارتباطی ارتش رژیم صهیونیستی. « بر اساس اعتراف ارتش صهیونیستی، مراکز استراق سمع حزب الله که در یکی از روستاهای جنوب لبنان واقع است طی چند سال گذشته، مکالمات تلفنی، موبایل و بی سیم نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی را شنود کرده است.»

•         محاصره کامل واحد کماندویی رژیم صهیونیستی که با بالگرد به منطقه بعلبک وارد شده بود. لازم به توضیح است این واحد کماندویی با پوشش هوایی شدید جنگنده ها و بالگرد آپاچی اسرائیل موفق به فرار شدند.

•         شلیک ٣٠٠ موشک به ١۵ شهرک صهیونیستی از جمله شهرک های تسوریل، صفد، گوریل ایلون، معالوت، کفر سرادیم و … در منطقه شمال اسرائیل، در این موشک باران ١٣٧ نفر کشته و زخمی شدند. همچنین دو مرکز نظامی صهیونیستی برانیت و عین حاسور در این حملات موشکی مورد هدف قرار گرفتند.

•         پرتاب یک فروند موشک « خیبر یک » در نزدیکی بیت شان، واقع در ٧٠ کیلومتری مرز لبنان.

بیست و دومین و بیست و سومین روز مقاومت اسلامی لبنان  ١٢و ١١/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         بمباران حومه جنوبی بیروت، چهار موسسه خیریه حزب الله و امل در ضاحیه و مناطق عقار د رشمال لبنان و نزدیک مرز سوریه.

•         شهادت ٨ فلسطینی از جمله یک کودک ١٢ ساله در حمله هوایی و خمپاره ای به رفح د رجنوب نوار غزه.

•         بیش از ٣٠ حمله هوایی به منطقه وزاعی در مجاورت فرودگاه بیروت.

•         حمله هوایی به یک منطقه مسکونی در شهرک القاع در نزدیکی مرز لبنان و سوریه و کشته شدن بیش از ۵٠ کارگر سوری.

•         حمله شدید هوایی به شمال و شرق بیروت و وارد آوردن خساراتی به پل های معاملتین، کازینو، خیدار و مدفون در بیروت.

اقدامات حزب الله:

•         انهدام ٨ دستگاه تانک میرکاوا، ٢ دستگاه بولدوزر و کشته و زخمی شدن ١۵ نظامی رژیم صهیونیستی.

•         شلیک ٢٠٠ موشک به شهرهای مختلف صهیونیست نشین و کشته و زخمی شدن ١٢٠ صهیونیست.

•         شلیک و زخمی شدن بیش از ٢۶ سرباز اسرائیلی در درگیری های اطراف عیتا الشعب که تعدادی از کشته شدگان چتر باز بوده اند.

•         درگیری شدید با ارتش صهیونیستی در چندین محور و عقب نشینی دشمن که منجر به تلفات زیادی گردید. مقاومت اسلامی، الطیبه را به قبرستان تانک های میرکاوا تبدیل نمود.

•         انهدام ٩ دستگاه تانک میرکاوا و ٢ دستگاه بولدوزر.

•         اصابت ١۴٠ فروند موشک به شهرک های صهیونیستی شمال فلسطین اشغالی که به گفته منابع صهیونیستی ۴ کشته و ۶٠ زخمی به همراه داشته است.

•         شلیک چندین موشک « خیبر یک » به شهر الخضیره در عمق ٧۵ کیلومتری خاک اسرائیل.

بیست و چهارمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ١٣/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         به شهادت رساندن ۵ فلسطینی غیر نظامی از جمله یک مادر به همراه کودکش در شهر رفح، که آمار شهدای رفح در ۴٨ ساعت گذشته را به ١٧ نفر رساند.

•         به شهادت رساندن ٩۶٧ نفر و زخمی شدن ٣٢٩٣ نفر لبنانی طی چند روز دفاع مقاومت اسلامی در برابر تهاجم رژیم صهیونیستی.

•         پرتاب چهار هزار گلوله توپ به ١۵ روستای شیعه نشین در جنوب لبنان که ١٠٠٠ گلوله فقط به عیتا الشعب اصابت کرده است.

•         ویران کردن ٧٣ پل، ٧٢ جاده و ۶٨٠٠ باب منزل مسکونی در لبنان.

•         ٢۵٠ بار بمباران مناطق جنوب لبنان.

•         بمباران هوایی دو ایستگاه تقویت تلویزیون المنار در نزدیکی شهر صیدا و بیمارستان شهید راغب حرب در شهر نبطیه.

•         هدف قرار دادن مناطق مسکونی جبشیت و روستاهای کفرشوبا، کفر حمام، راشیا الفخار و اطراف شهر صور.

اقدامات حزب الله:

•         خنثی نمودن عملیات هلی برد نظامیان رژیم صهیونیستی در منطقه صور که منجر به هلاکت و زخمی شدن ٩ کماندوی ارتش صهیونیستی گردید.

•         جلوگیری از پیشروی نیروهای صهیونیستی در منطقه عتیا الشعب که منجر به عقب نشینی و زخمی شدن ٧ صهیونیست گردید.

•         شلیک ٢٠٠ فروند موشک به شهر ها و شهرک های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی.

•         به هلاکت رسیدن ٣ صهیونیست در حملات موشکی حزب الله.

•         حمله موشکی به مرکز فرماندهی لشکر الجلیل رژیم صهیونیستی.

بیست و پنجمین و بیست  و ششمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ١۵ و ١۴ /۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حمله جنگنده های ارتش صهیونیستی به شهرها، روستاها و مناطق ضاحیه، قانا، باتولیه، عین بعال، انصار، نبطیه، حیین و شمال لبنان و چند پل و راه های ارتباطی.

•         حمله توپخانه ای ارتش صهیونیستی به مناطق راسیا، اطراف شهرک مرجعیون.

•         گلوله باران ناوچه های ارتش صهیونیستی به اطراف قانا، صدیقین در بخش صور.

•         شهادت ٣۵ لبنانی و زخمی شدن دهها نفر طی ۴٨ ساعت گذشته.

•         به شهادت رسیدن یک فلسطینی در اردوگاه جنین.

•         حمله زمینی در چهار محور به داخل خااک لبنان که با مقاومت رزمندگان حزب الله مجبور به عقب نشینی شدند.

اقدامات حزب الله:

•         کشته و زخمی شدن ٢۶٢ صهیونیست نظامی و غیر نظامی در درگیری های زمینی و حملات موشکی مقاومت اسلامی.

•         بر اثر اصابت موشک های حزب الله به شهر حیفا ١۵٣ صهیونیست کشته و زخمی شده اند.

•         شلیک ٢٣٠ فروند موشک به شهرها و شهرک های صهیونیست نشین اسرائیل.

•         بر اثر اصابت موشک های حزب الله به پایگاه نظامی لشکر شمالی، واقع د رمنطقه کفر گلعادی ١٢ کشته و ١٨ زخمی شدند که به گفته شاهدان عینی فرمانده لشکر فوق نیز در بین زخمی ها مشاهده شده است.

•         در درگیری های زمینی در محورهای  العدسیه، عیتا الشعب،  راس البیاضه، مشروع الطیبه و الحبیب، رزمندگان مقاومت اسلامی توانستند ضمن وارد آوردن تلفات و خسارات، نظامیان رژیم صهیونیستی را مجبور به عقب نشینی کنند.

•         انهدام ٩ دستگاه تانک و ٣ دستگاه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی در درگیری های دو روز گذشته.

•         در بین کشته ها و زخمی های ارتش رژیم صهیونیستی ١ کشته و ٢١ زخمی متعلق به لشکر کماندویی زبده گولانی می باشد.

بیست و هفتمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ١۶/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حملات هوایی به روستای بعلبک، قانا، صیدا، نبطیه و مناطق جنوب، شمال و شرق لبنان که منجر به شهادت ۴٠ لبنانی و زخمی شدن دهها نفر شد.

•         در حملات جنگنده های اسرائیلی به منطقه شیاح و حجاج تعداد شهدا به ٨۴ نفر رسید.

•         یورش جنگنده های رژیم صهیونیستی به جنوب بیروت و بریتال باعث شهید و زخمی شدن ٩۵ نفر شد.

•         حمله جنگنده های اسرائیلی به مناطق دوبل، عتیا الشعب، عیتریون، بنت جبیل، تفاح، صور، صیدا، رومید، رویل، هرمل، الغازیه و … دهها شهید و زخمی بر جا گذاشت.

•         ٩٠ بار بمباران روستاها و مناطق جنوب و شرق لبنان توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی که منجر به شهادت ٣٩ نفر و زخمی شدن دهها نفر گردید.

•         با ارسال پاکت حاوی مواد شیمیایی به دفتر اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، یک یاز معاومنان وی به همراه ۶ نفر از کارکنان دفتر نخست وزیری فلسطین راهی بیمارستان شدند که حال یکی از آنان وخیم اعلام شده است.

•         ربودن یک عضو جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در رام الله که نماینده مجلس حکومت خودگردان نیز می باشد.

•         لازم به توضیح است که جنگنده های رژیم صهیونیستی ٨٧٠٠ پرواز به ۴۶٠٠ هدف در خاک لبنان داشته اند.

اقدامات حزب الله:

•         شلیک ١۶٠ فروند موشک به شهرها و شهرک های صهیونیست نشین شمال اسرائیل.

•         درگیری زمینی در محورهای حولا، رب الثلاثین، العدسیه که منجر به عقب نشینی دشمن و به هلاکت رسیدن ١۵ نظامی صهیونیست و زخمی شدن تعداد زیادی از ارتش رژیم صهیونیستی گردید.

•         انهدام ٣ دستگاه تانک پیشرفته میرکاوا.

•         جلوگیری از پیشروی نظامیان صهیونیستی در مناطق مسیل جبیل و عیتانا، اللبونه و بنت الجبیل که منجر به کشته و زخمی شدن دهها نظامی صهیونیست گردید که یک افسر نیز در بین آن ها وجود داشت.

•         حمله به یکی از پایگاه های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی د رنزدیکی راس الناقوره که شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

•         انهدام ٨ دستگاه تانک و سه دستگاه بولدوزر و به غنیمت گرفتن مقادیری تجهیزات نظامی.

•         به هلاکت رسیدن ٢٧٠ صهیونیست و زخمی شدن بیش از ٢٠٠٠ نفر تا این روز از جنگ.

بیست و هشتمین تا سی و یکمین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢٠ تا ١٧/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حملات هوایی به روستاها و مناطق جنوبی لبنان که منجر به شهید و زخمی شدن دهها نفر غیر نظامی گردید.

•         آمار شهدای غیر نظامی لبنان تا کنون ١٠٠٢ نفر ، ارتش و پلیس لبنان ٣٠ نفر و تعداد مجروحین حملات ارتش صهیونیستی ٣۵٨٠ نفر و تعداد شهدای حزب الله ۵٨نفر می باشد.

•         حمله به اردوگاه عین الحوه و به شهادت رسیدن ٢ فلسطینی و مجروح شدن ٨ تن دیگر.

اقدامات حزب الله:

•         شلیک ۶٣٠ فروند موشک به شهرها  شهرک های صهیونیست نشین و پایگاه های نظامی ارتش صهیونیست طی چهار روز گذشته.

•         انهدام ٣٠ دستگاه قایق توپدار پیشرفته ارتش صهیونیستی در ۴ روز گذشته.

•         کشته و زخمی شدن ٨٠ نظامی صهیونیست طی  ۴ روز گذشته.

•         دفع حملات زمینی ارتش صهیونیستی د رمحورهای مرجعیون، عیتا الشعب، العدسیه، ناقوره و تحمیل شکست سخت بر آن ها که منجر به عقب نشینی گردید.

•         انهدام یک دستگاه قایق توپدار پیشرفته ارتش صهیونیستی به نام سوپر دیفورا که منجر به کشته و زخمی شدن ١٢ سرنشین آن گردید.

سی و دومین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢١/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حمله بزرگ نظامی از محور الطیبه_ القنطره_ عشیت القصیر به سوی وادی الحجیر که با مقاومت و درگیری شدید مبارزان حزب الله روبرو شده و متحمل تلفات و خسارات سنگینی گردید.

•         بمباران و گلوله باران روستاها و شهر ها و مناطق جنوب لبنان که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از مردم بی دفاع لبنان گردید.

اقدامات حزب الله:

•         انهدام ٣٧ دستگاه تانک ممیرکاوا و دو دستگاه بولدوزر و چندین دستگاه ادوات نظامی.

•         به هلاکت رساندن ١٧ نظامی صهیونیست و زخمی شدن بیش از ٨۴ صهیونیست در نبرد های روز شنبه.

•         مقابله با پیشروی ارتش صهیونیستی در محورهای الطیبه_ القنطره_ عشیت القصیر به سوی وادی الحجیر که منجر به کشته و زخمی شدن نظامیان زیادی گردید و دشمن د ربعضی محورها عقب نشینی و در بعضی نقاط در محاصره  نیروهای مقاومت گرفتار شده است.

•         شلیک ده ها فروند موشک و راکت به شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی.

•         انهدام یک فروند بالگرد ارتش صهیونیستی و به هلاکت رساندن ۴ سرنشین آن.

سی و سومین روز مقاومت اسلامی لبنان  ٢٢/۵/١٣٨۵

اقدامات رژیم صهیونیستی:

•         حمله در چندین محور به مناطق طیبه، قنطره، وادی الحجیر، العدسیه، خیام، عیتا الشعب که با مقاومت و درگیری شدید مبارزان حزب الله روبرو شده و با تحمل تلفات و خسارات سنگینی مجبور به عقب نشینی شدند.

•         بمباران و گلوله باران روستاها و مناطق مختلف جنوب لبنان که منجر به کشته و زخمی شدن ۶٠ لبنانی گردید.

•         بمباران مجتمع مسکونی امام حسن ( علیه السلام )  در ضاحیه  بیروت با بمب های هوشمند ۵/٢ تنی که آپارتمان های این محل با خاک یکسان گردید. قابل توجه اینکه این عملیات در پی گزارش جاسوسان اسرائیلی مبنی بر اینکه سید حسن نصرالله به همراه رهبران و فرماندهان حزب الله در پناهگاهی در این مجتمع استقرار یافته اند که این بار نیز ارتش رژیم صهیونیست دچار اشتباه اطلاعاتی و عملیاتی گردید.

اقدامات حزب الله:

•         انهدام ١۴ دستگاه تانک کیرکاوا و ۵ دستگاه بولدوزر و ١ فروند هواپیمای جاسوسی ارتش صهیونیستی.

•         به هلاکت رساندن ١۴ صهیونیست و زخمی کردن حدود ١٠٠ نفر.

•         مقابله با حمله ارتش صهیونیستی در چندین محور که در تمامی محورها دشمن با تحمل تلفات و خسارات سنگین، مجبور  به عقب نشینی گردید.

•         شلیک ٢۵٠ فروند موشک به شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در شمال اسرائیل.

سیدحسن نصرالله: اشغال بیت‌المقدس بزرگترین مصیبت برای مسلمانان است

دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر عدم وجود استراتژی متحد کشورهای عربی اظهار داشت: چنانچه طی هفت سال اخیر از مقاومت حمایت مطلوب می‌شد، تمامی اراضی اشغال شده‌ی سال ۱۹۶۷ آزاد می‌شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی مقاومت لبنان، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس اظهار داشت: یک استراتژی متحد عربی برای رویارویی با رژیم اشغالگر وجود ندارد و چه بسا اگر این استراتژی وجود داشت، طی هفت سال گذشته حمایت مناسب و مطلوبی از نیروهای مقاومت صورت می‌گرفت و تمامی اراضی اشغال شده سال ۱۹۶۷ آزاد می‌شد.
وی از کشورهای عربی به دلیل سهل انگاری‌هایشان در حمایت از مردم فلسطین که تحت اشغالگری‌های اسراییل شرایط سخت و دشواری دارند انتقاد کرده و افزود: از حاکمان عرب می‌خواهیم از این محاصره‌ی ظالمانه علیه مردم فلسطین که طی ۶۰ سال گذشته برای آزادی بیت‌المقدس با مقاومت و جهاد قربانیان زیادی داده‌اند، دست بردارند.
سید حسن نصرالله هم چنین از جنبش‌های فتح و حماس فلسطین خواست تا ضمن خویشتن داری، از روی آوردن به گزینه‌ی سلاح خودداری کنند.
وی در ادامه از ایفای نقش مداوم ایران در حمایت از مردم فلسطین تقدیر کرده و افزود: ایران به رغم تمامی اعمال فشارها هم چنان بر تعهداتش در حمایت از مساله‌ی فلسطین پایبند است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان هم چنین با اشاره به پیشنهاد جورج بوش رییس جمهور آمریکا مبنی بر برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح خاورمیانه، نسبت به پیامدهای این کنفرانس هشدار داده و تاکید کرد: این کنفرانس به اسراییل امتیاز عادی سازی روابط با کشورهای عربی را بدون انجام هیچ اقدام متقابلی اعطا می‌کند و کشورهای عربی باید نسبت به این امر هوشیار بوده و از عادی سازی این چنینی روابط خودداری کنند.
وی همچنین هدف از حمله اسراییل به سوریه را متزلزل ساختن موضع سوریه پیش از برگزاری کنفرانس صلح خاورمیانه دانست.
نصرالله با اشاره به نقض حریم هوایی لبنان توسط اسراییل و سکوت دولت لبنان در قبال این اقدام تجاوزگرانه اظهار داشت: این اقدامات سوال برانگیز است که آیا هدف از این اقدامات تحریک آمیز است یا زمینه‌سازی برای جنگ.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: اسراییل در تلاش برای قیمومیت منطقه است و سعی دارد با نقض حریم هوایی سوریه این کشور را تا پیش از برگزاری کنفرانس صلح خاورمیانه به جنگ بکشاند.
سید حسن نصرالله عنوان داشت: اشغال بیت‌المقدس به دست اسراییلی‌ها بزرگترین مصیبت برای امت مسلمان است و فلسطین یک سرزمین کاملا عربی است و اسراییل یک رژیم غاصب و اشغالگر.
وی هم چنین اسراییل را مسوول تمامی جنایات صورت گرفته در لبنان دانست و افزود: تمامی ترور‌های شخصیت‌های گروه ۱۴ مارس، توسط اسراییل و با اطلاع آمریکا انجام شده است و هدف از این جنایت‌ها کشاندن مقاومت به مشکلات داخلی لبنان و دستیابی به ابزار سیاسی جهت اعمال فشار علیه سوریه است.
این مقام بلندپایه حزب‌الله لبنان در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری لبنان و در ارزیابی تحولات سیاسی این کشور گفت: زمانی که طرح نبیه بری رییس پارلمان لبنان مبنی بر انتخاب رییس جمهور بر اساس معیار توافقی مطرح شد ما با آن موافقت کرده و چشم پوشی‌ها و انعطاف پذیری‌های زیادی را نشان دادیم.
وی افزود: ما به عنوان گروه‌های مخالف لبنان از خواستمان مبنی بر تشکیل دولت متحد ملی صرف‌نظر کردیم و این نه به دلیل ضعف بلکه در راستای توجه ویژه‌ای صورت گرفت که برای امنیت و آرامش لبنان قائل هستیم، اما در مقابل حزب حاکم با این پیشنهاد و درخواست ما مبنی بر انتخاب رییس جمهور بر اساس حدنصاب دو سوم نمایندگان مخالفت کرده و یا حداقل اعلام نظری نکرد.
وی تاکید کرد: حزب حاکم همواره به دنبال اظهارات تهدید آمیز علیه ما است، اما باید بدانند چشم پوشی‌های معارضان تنها با هدف پافشاری بر حفظ تمامیت ارضی لبنان صورت می‌گیرد.
وی عنوان داشت: در حال حاضر این سوال مطرح است که رییس جمهور توافقی منافع چه کسی را به خطر می‌اندازد و در پاسخ باید گفت سوریه با انتخاب رییس جمهور توافقی موافقت کرد اما در مقابل اسراییل از این موضوع احساس خطر می‌کند و این طرح برایش قابل پذیرش نیست و روی کارآمدن یک رییس جمهور توافقی برایش خطرناک است؛ زیرا این رییس جمهور برای حمایت از مردم و کشورش تلاش خواهد کرد اما به واقع اسراییل و آمریکا دنبال رییس جمهوری هستند که به دنبال خلع سلاح حزب الله لبنان باشد.
سید حسن نصرالله عنوان داشت: در شرایطی که در آستانه‌ی برگزاری نشست پارلمان برای انتخاب رییس جمهور لبنان بودیم آنتوان غانم نماینده‌ی حزب اکثریت ترور شد و کاملا آشکار است که هدف از این ترور مانع تراشی در انتخاب رییس جمهور بود و طرح این ترور طرح صهیونیست‌ها برای بر هم زدن ثبات سیاسی لبنان بود.
وی افزود: گفته می‌شود که ما به دنبال رییس جمهور مستقل هستیم و این کاملا درست است. مخالفان رییس جمهوری می‌خواهند که نه تحت تاثیر سوریه باشد و نه تحت تاثیر آمریکا.
وی تاکید کرد: ما به دنبال انتخاب رییس جمهور بدون دخالت‌های خارجی هستیم و معتقدیم باید یک رییس جمهور کاملا لبنانی و بر اساس اصل توافق تمامی احزاب لبنانی به روی کار آید.
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: عدم دستابی به چنین فردی نشان می‌دهد که طرف سیاسی مقابل با اعمال فشارهای سیاسی زیادی روبرو‌ است

وی در ادامه اصلاحات در قانون اساسی را یکی از راه‌کارهای حل بحران سیاسی لبنان دانسته و افزود: با توجه به شرایط حساس و خطرناکی که لبنانی‌ها در آن قرار گرفته‌اند آیا عاقلانه نیست که نمایندگان لبنانی گردهم آیند و با اصلاح قانون اساسی، انتخاب رییس جمهور را به رای مستقیم مردم و بدون دخالت‌های خارجی واگذار کنند که البته این امر به طور یقین برای آمریکا نگران کننده است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان اذعان داشت: چرا آمریکا باید درباره‌ی اوضاع ملت لبنان، فلسطین و یا حتی عراق سخن بگوید و برای آنها تعیین تکلیف کند و چرا آمریکا اجازه‌ی برگزاری همه پرسی در این کشور‌ها را نمی‌دهد.
وی افزود: چرا در اروپا طرح‌ همه پرسی صورت می‌گیرد اما در عراق، فلسطین و لبنان اجازه‌ی این کار داده نمی‌شود. مسلما به این دلیل که نمی‌خواهند مردم این مناطق از اراده‌شان سخن گویند.
وی ادامه داد: آمریکا به خوبی می‌داند چنانچه همه پرسی در عراق برگزار شود اکثریت مردم این کشور خواهان خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان هستند و آمریکا خواهان آن نیست اما باید بداند که اشتباه می‌کند و خروج نیروهایش از عراق به سود این کشور است و کلید حل مشکلاتش در عراق عقب نشینی از خاک این کشور است.
وی عنوان داشت: می‌توان طرح همه پرسی را به عنوان گزینه سومی برای حل بحران لبنان ارایه داد و بر همین اساس چند نهاد نظرسنجی برپا کرد و شخصیتی‌ را که بیشترین تایید و حمایت مردم را به خود جلب کرد، به عنوان رییس جمهور لبنان معرفی کرد.
سید حسن نصرالله اذعان داشت: باید این سه گزینه را پذیرفت؛ یا بر اساس معیار توافقی رییس جمهور را انتخاب کرد یا با اصلاح قانون اساسی انتخاب آن را به رای مستقیم مردم واگذار کرد و یا طرح همه پرسی و نظرسنجی برای انتخاب رییس جمهور برگزار کرد و این مسایل می‌تواند به حل مشکلات لبنان کمک کند.
وی ادامه داد: ما برای همه چیز آماده هستیم زیرا می‌خواهیم ملت لبنان به دور از اختلافات و با عزم و اراده رییس جمهورش را انتخاب کند و این رییس جمهور نماینده‌ی اراده‌ی ملت لبنان باشد.
وی با اشاره به خواست موافقان دولت مبنی بر انتخاب رییس جمهور بر اساس معیار نیم به علاوه‌ی یک گفت: این رییس جمهور به ایجاد شکافی بزرگ در لبنان منجر می‌شود زیرا درست است که قدرت کامل در لبنان به دست رییس جمهور نیست بلکه در دست نخست وزیر و دولت است؛ اما رییس جمهور می‌تواند اصلاحاتی را در برنامه‌های دولت ایجاد کند و بر آن تاثیر بگذارد که این امر برای آینده‌ی لبنان خطرناک خواهد بود.
سیدحسن نصرالله افزود: از نظر من شخص رییس جمهور مهم‌تر از برنامه‌های آن است و ما رییس جمهوری می‌خواهیم که تحت نفوذ هیچ سفیر، سفارتخانه و یا شخصیتی قرار نگیرد و منافع ملی کشور را بر دیگر منافع ترجیح دهد
دبیر کل حزب‌الله عنوان داشت: ما رییس جمهوری می‌خواهیم که صادق باشد و به وعده‌هایش عمل کند و ملت و ثبات و امنیت لبنان برایش از همه چیز بالاتر و مهم‌تر باشد و مسلما چنین فردی نماد وحدت ملی لبنان است و می‌تواند رو در روی تمامی تهدید‌ها و خطرها بایستند.
وی در ادامه گفت: برای ما به عنوان طرف مخالف، وحدت، امنیت و ثبات و تمامیت ارضی لبنان از همه چیز بالاتر است و در همین راستا با هر گونه گفت‌وگو و مذاکره‌ی جدی و نتیجه‌بخش موافق هستیم اما مذاکرات بی‌نتیجه و بی‌فایده را نمی‌پذیریم.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: در بسیاری از این مذاکرات کمیته‌های عربی نیز مشارکت دارند اما این امر سودی ندارد بلکه باید این مذاکرات باید با حضور فعال و جدی گروه‌های لبنانی صورت گیرد.
وی در پایان بار دیگر با اشاره روز جهانی قدس اظهار داشت: آینده بر خلاف آنچه که برای ما ترسیم شده خطرناک نیست و تامل در آیات سوره‌ی بنی اسراییل که آورده است “قوم بنی اسراییل فساد را ترویج خواهد داد” نشان می‌دهد که قرآن کریم در ۱۴۰۰ سال پیش در حالی به پیامبر ما نازل شد که تعداد یهودیان در فلسطین بسیار ناچیز بود و قوم بنی اسراییل قومی از هم گسیخته و نابسامان بود، اما پس از ۱۴۰۰ سال این قوم دولتی تشکیل داد که در تاریخش بی‌سابقه بود و توانست کشوری برای خویش تشکیل دهد اما قرآن کریم اشاره کرده که در آینده این قوم و دولت آنها روسیاه و نابود خواهند شد و به همان شکل که آمده‌اند خارج می‌شوند.
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: حضرت امام خمینی (ره) نیز که فرزند قرآن بود، این روز را به عنوان روز جهانی قدس اعلام کرد و می‌دانست که روزی سرزمین بیت‌المقدس از حضور صهیونیست‌ها پاک خواهد شد.
توصیه آیت الله خامنه ای قابل تقدیر است و اینگونه رهنمودها به نفع اعراب است
استاد دانشگاه فلسطین همچنین در رابطه با بیانات مقام مع

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  ملاحظات حقوقی در رقابت های سیاسی

  چکیده اختلاف نظر اشخاص و گروه ها از یک سو و اهمیت قدرت سیاسی و دسترسی به نهادهای حکومتی از سوی دیگر، موضوع رقابت سیاسی را به بحثی مهم تبدیل کرده است.

  رازهای پنهان نام خانوادگی حسن روحانی ؟

  روحانی خوش‌پوشی که در انگلستان درس خوانده و چند زبان زندۀ دنیا را از بر است، روزگاری مسئول مذاکره با قدرت‌های جهانی درباره یکی از مهمترین پرونده‌های سیاسی- حقوقی ایران در مواجهه با جامعه بین‌المللی بوده است.

  دلایل دروغگویی سیاستمداران غربی

  آیا برخی سیاست‌مداران واقعاً تصور می‌کنند وقتی دروغ می‌گویند، دروغشان برملا نمی‌شود؟

  فاصله اسلام پا برهنگان با مدیران نجومی‌

  فاصله اسلام پا برهنگان با مدیران نجومی‌/ فاصله اسلام پا برهنگان با مدیران نجومی‌/ با انتشار سلسله فیش‌های حقوقی برخی مدیران دولتی در سال گذشته که نشان می‌داد این مدیران از بیت‌المال دریافتی‌های نجومی و بسیار کلان داشته‌اند احساسات عمومی جریحه‌دار شد، رهبر معظم […]

  آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های آینده است

  آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های آینده است ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های آینده است/ از هارپ (HAARP) چه می دانیم؟ آیا این تکنولوژی مخوف واقعیت دارد؟ دستکاری در آب و هوا تا چه میزان […]

  مصاحبه خواندنی از زندگی خصوصی آیت الله خامنه ای

  مصاحبه خواندنی از زندگی خصوصی آیت الله خامنه ای ۴٫۴۴/۵ (۸۸٫۸۹%) ۹ امتیازs مصاحبه خواندنی از زندگی خصوصی آیت الله خامنه ای/ حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در زندگی شخصی و سلوک فردی خود چگونه رفتار می کنند؟ چند […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi