جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب اندروید ادبیات سخنان امام سجاد و صحیفه سجادیه

854

بازدید

دانلود کتاب اندروید ادبیات سخنان امام سجاد و صحیفه سجادیه

دانلود کتاب اندروید ادبیات سخنان امام سجاد و صحیفه سجادیه

نیایش های امام سجاد (ع) در صحیفه، سرشار از مضامین لطیف و دلپذیر است. این دعاها نشانه ی ذوق سرشار، روح متعالی، بزرگی شخصیت و درد آشنایی آن حضرت (ع) است. خواننده ی این دعاها با اندکی ژرف نگری و تأمل، لذتی معنوی و روحانی احساس می کند که همه ی لذت های مادی با آن برابر نیست و درمی یابد که این کتاب، صحیفه ی معرفت است.

با وجود پژوهش های فراوانی که پیرامون این کتاب انجام پذیرفته است، جنبه ی ادبی و هنری آن کمتر مورد بررسی قرار گرفته است.

در این مقاله پس از مقدمه و نگاهی به اوضاع سیاسی – اجتماعی زمان امام سجاد (ع)، ضمن تبیین ادبیات عصر امام سجاد (ع)، ادبیات کلام امام (ع) در صحیفه سجادیه مورد بررسی قرار می گیرد.

آثار اصیل انبیای الهی به ویژه پیامبر گرامی اسلام (ص) و پیشوایان معصوم (ع) است که انسان را بر سر منزل مقصود هدایت می کند و می تواند به سرچشمه معنویت و آرامش برساند.

در میان آثار ارزنده معصومین (ع)، میراث امام سجاد (ع) از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از میان خطبه ها، نامه ها، توقیع ها، شعرها، مصاحبه ها، محاوره ها، خاطره ها و کلمات ایشان، دعاها و مناجات های آن حضرت جایگاه مهمی دارد.

امام سجاد (ع) در صحیفه در ضمن دعا با ادبیاتی بسیار غنی و زیبا، معارف اسلامی را آموزش می دهد.

در این تحقیق محور اصلی متن صحیفه (بدون توجه به ترجمه ها) و کتاب های تاریخ ادبیات عربی در عصر اموی است و از رهگذر ادبیات عربی عصر امام سجاد (ع)، ادبیات کلام امام (ع) ادبیات و دعا را مورد بحث قرار داده و در بخش پایانی به درون مایه های صحیفه سجادیه به عنوان صحیفه معرفت نظر کرده ایم.

دانلود کتاب اندروید ادبیات سخنان امام سجاد و صحیفه سجادیه ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : سیدفضل الله میرقادری
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 7.7 مگابایت
نوع فايل : APK
منبع : قائمیه

رمز فایل : www.takbook.com
3+


مطالب مشابه با این مطلب
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد