جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب خاطراتم با لنین

1,217

بازدید

دانلود کتاب خاطراتم با لنین ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز

دانلود کتاب خاطراتم با لنین

دانلود کتاب خاطراتم با لنین

یادداشت مترجم : مطالعه آثار کلاسیک مارکسیستی و تاریخ جنبش کمونیستی یکی از ضرورت های زمانه ماست که متأسفانه تحت تآثیر رسانه های مجازی و ” تحلیل های دو خطی ” به فراموشی سپرده می شود . لنین و بلشویسم در این میان – به سبب مسیری که انقلاب اکتبر پس از مرگ او پیموده و مهم تر از همه پدیده استالین – بیشترین لطمه خورده است . لنین را باید دوباره کشف کرد .

و در این مسیر شناخت زمینه و زمانه لنین کمک شایانی به ما خواهد کرد . در همین راستا خاطرات کلارا زتکین شناخت عینی تری از لنین – نه فقط به عنوان معمار انقلاب اکتبر ، بلکه به عنوان انسانی که زسیتی اجتماعی هم داشت – به ما می دهد .

خاطرات کلارا زتکین از لنین در سال ۱۹۲۵ نوشته شده است و عمدتا حول دیدارهای چندگانه ای است که بین آن ها در فواصل ۱۹۲۰- ۱۹۲۲ صورت گرفته است . بخشی از خاطرات کلارا زتکین با لنین – که فصل ششم کتاب را تشکیل می دهد ، قبلا – در بحبوحه انقلاب ۵۷ – به فارسی ترجمه شده است .

…کلارا زتکین به مدت ۲۵ سال سردبیر روزنامه برابری از انتشارات حزب سوسیال دموکراتیک آلمان برای زنان بود . در همین دوره همراه رزا لوکزامبورگ از مخالفان جدی خط تجدید نظر طلبی برنشتاین بودند و مارکسیسم انقلابی را نمایندگی می کردند .

سال ۱۹۱۰ اولین کنفرانس جهانی زنان را در دانمارک برگزار کردند و به پیشنهاد لوئیزه زایتس روز ۱۹ مارس را به عنوان روز جهانی زن در نظر گرفتند که در کنفرانس مزبور کلارا زتکین پیشنهاد لوئیزه را ” سکند ” کرد .

یک سال بعد روز جهانی زن با راهپیمایی بیش از یک میلیون نفر و عمدتا زنان سوسیالیست در سرتاسر اروپا گرامی داشته شد . البته کلارا همواره مخالف فمنیسم بورژوایی بود . معتقد بود که فمنیسم و مبارزه رهایی بخش زنان سوسیالیست با هم جور در نمی آیند …

دانلود کتاب خاطراتم با لنین ؛ از کلید زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : کلارا زتکین/سیف خدایاری
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.8 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 118
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com


5+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب اندروید تاریخ تحلیلی مغرب

  اشاره : درباره واژه « مغرب » و محدوده جغرافیایی آن در خهان اسلام در متون اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد .

  دانلود کتاب همه مردم برادرند

  دانلود کتاب همه مردم برادرند ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز موضوع کتاب حاضر، زندگی‌نامه رهبر جنبش استقلال‌طلب هند، «ماهاتما گاندی» است که با زبانی ساده و برای نوجوانان نگاشته شده است.

  دانلود کتاب افغانستان در استراتژی هند و پاکستان

  دانلود کتاب افغانستان در استراتژی هند و پاکستان ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز در بارۀ کتاب «افغانستان در ستراتیژی هند و پاکستان»: کتاب «افغانستان در ستراتیژی هند و پاکستان» از خامۀ پررنگ محمد ولی، تاریخ مختصر مناسبات افغانستان را با سرزمین هند وضاحت داده و […]

  دانلود کتاب مصور دایناسورها

  دانلود کتاب مصور دایناسورها ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز دانشنامه مصور از انتشارات مشهور دورلینگ کیندرزلی که خصوصا برای نوجوانان و جوانان عناوین مرجعی را منتشر کرده است.

  دانلود کتاب حماسه گلسرخی

  خسرو گلسرخی (متولد ۲ بهمن ۱۳۲۲ – درگذشتهٔ ۲۹ بهمن ۱۳۵۲) شاعر و نویسندهٔ مارکسیست ایرانی بود. او به همراه عده‌ای دیگر از همفکران هم‌نسل خویش که برخی از آنان از سازمان چریکهای فدایی خلق ایران (سازمانی معتقد به جنگ مسلحانه با حکومت محمدرضا […]

  دانلود کتاب سیر حکمت جامعه مدنی از یونان تا جهان مدرن

  دانلود کتاب سیر حکمت جامعه مدنی از یونان تا جهان مدرن ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs کتاب سیر حکمت جامعه مدنی از یونان تا جهان مدرن چگونه این کتاب را بخوانیم ؟ این کتاب برای کسانی که مطالعات پیشرفته در زمینه اندیشه سیاسی و جامعه […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد