نوار
تبلیغاتجستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


انواع کانفیگ و نکات آن ها

انواع کانفیگ و نکات آن ها
امتیاز به این مطلب!

357 views

بازدید


انواع کانفیگ و نکات آن ها

انواع کانفیگ و نکات آن ها/

کانفیگ همان مخفف کلمه Configuration می‌باشد که برگرفته از ترکیب System Configuration به معنای پیکربندی سیستم است. یعنی اینکه پیکربندی سخت افزاری سیستم شما به چه صورت است. این موارد شامل، سی پی یو، مادربورد، رم، کارت گرافیک، هارد، سی دی رام، دی وی دی رام و … به همراه مدل و مشخصات فنی آن‌ها است. به عنوان مثال ممکن است کانفیگ سیستم شما مانند زیر باشد :

Intel Core i5 760 2.88 Stock
MSI P55-GD80
Sapphire HD 5770 *2 CrossfireX
۴GB XMS3 Corsair DDR3 1600 of RAM
HDD: 1Tb Hitachi
PSU: Memonex EX 600W, low noise series

البته در مورد لپ تاپ هم این قضیه صدق می‌کند.

کانفیگ سرور

امروزه میزبانی وب به یک صنعت بزرگ جهانی تبدیل شده و دیتاسنترها، وب مسترها، مدیران هاستینگ و … نقش اساسی در این صنعت دارند. میلیون‌ها سایت در دیتاسنترهای مختلف و در سرورهای مختلف میزبانی می‌شوند و هاستینگ‌ها هر کدام در حال رقابت و تلاش برای پیشی گرفتن از رقیبان خود هستند. در این میان سرورها، توان پاسخ گویی آن‌ها، سرعت و امنیت برای هر مشتری ملاک انتخاب یک هاستینگ خوب هستند. از طرفی کانفیگ سرورها و پیاده سازی همه این موارد بدون بروز اختلال نیازمند دانش فنی بالا با تجربه ای کافیست تا انتظارات هر مشتری را برآورده ساخت.

کانفیگ سرور با توجه به موارد استفاده شما متفاوت می‌باشد و نیازمند بررسی وضعیت با توجه به میزان بازدیدهای، فشار وارد بر سرور، تعداد سایت‌ها و … می باشد.

انواع کانفیگ و نکات آن ها
کانفیگ سرور به دو دسته تقسیم می‌شود:

کانفیگ سرور‌های شخصی
کانفیگ سرورهای هاستینگ اشتراکی

کانفیگ سرور‌های شخصی:

کانفیگ سرورهای شخصی با توجه به میزبانی تعداد سایت پایین و البته راحتی انجام برخی کانفیگ‌ها روی سرور شخصی متفاوت با سرورهای هاستینگ اشتراکی می‌باشد. قدرتمندترین پنل‌های هاستینگ نیز سرعت، امنیت و پایداری را به صورت همزمان برای شما فراهم نخواهند کرد چرا که تنظیم و بهینه سازی تعداد زیادی سرویس برای هر سرور کاملا منحصر به فرد بوده و فقط با تشخیص یک متخصص قابل انجام است که مطمئنا کنترل پنل‌ها این قابلیت را ندارند…

کانفیگ سرورهای هاستینگ اشتراکی:

کانفیگ سرورهای اشتراکی بسیار مهم و حساس است، در حقیقت هرگونه اشتباه در کانفیگ این سرورها موجب نارضایتی مشتریان و از دست رفتن اعتبار شما خواهد شد. کانفیگ حرفه ای سرور این توان را برای شما ایجاد خواهد کرد تا بدون ارتقای سخت افزاری، تعداد سایت های بیشتری را با کیفیت و بازده بالاتر میزبانی کنید.

انواع کانفیگ و نکات آن ها
کانفیگ سایت

بیشتر برنامه‌های کاربردی کامپیوتری دارای بخشی به نام Setup هستند که برای انجام تنظیمات متناسب با استفاده های مختلف کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه‌های کاربردی مبتنی بر Web نیز که دارای کاربران زیادی هستند از این قائده مستثنی نیستند و احتیاج به انجام تنظیماتی متناسب با کاربردهای مختلف خود دارند.

به عنوان مثال در ASP.NET اینگونه تنظیمات که مربوط به منابع مورد استفاده برنامه کاربردی، اطلاعات محلی، اطلاعات امنیتی و… می شوند در داخل یک فایل XML ذخیره می شوند که نام آن Web.Config است و طبعا به مانند اسناد XML شامل تعدادی تگ معادل Tag در (HTML) است و به کوچک و بزرگ بودن حروف نیز حساس است.(Case Sensitive)

کانفیگ مودم

کانفیگ یا تنظیم کردن مودم ADSL به طور کلی یعنی تنظیم دو پارامتر VPI و VCI که با توجه به ISP شما این دو پارامتر (که دو عدد می‌باشند) فرق دارند و می‌توانید این دو عدد را از ISP‌تون بپرسید و اون‌ها حتما بهتون خواهند داد.

بعد از وارد کردن VPI و VCI نوبت به چگونگی کانکت شدن می‌رسد که معمولا دو راه برای چک کردن Username و Password و در نهایت وصل شدن به اینترنت وجود داره. یکی PPPoE و دیگری حالت Bridgeاست.

در حالت PPPoE یوزرنیم و پسورد در داخل خود مودم Set می‌شود ولی در حالت Bridge نیاز به کانکشن در سیستم‌عامل دارید که پس از برقراری ازتباط مودم با سیستم‌عامل باید کانکشن مورد نظر را اجرا کرد و با وارد کردن یوزرنیم و پسورد وصل شد. و هرزمان که بخواهید از اینترنت قطع شوید کافیست که کانکشن خود را Disconnect کنید.

پس اگر مودم شما به صورت PPPoE کانفیگ شده باشد؛ یعنی اینکه دیگر به کانکشن در ویندوز نیازی نخواهید داشت و با روشن کردن مودم و برقراری ارتباط آن با مخابرات و در نهایت ISP شما؛ مودم از طریق یوزرنیم و پسوردی که داخل خودشه به اینترنت وصل می‌شود و هر وسیله‌ای که با مودم شبکه شود خود به خود می‌تواند به اینترنت نیز دسترسی داشته باشد (البته اگر تنظیم خاص دیگری در مودم‌تان ایجاد نکرده باشید). برای قطع‌شدن از اینترنت در این حالت کافی است که به طریقی راه ارتباطی مودم با سیستم خود را قطع کنید؛ از جمله:Disable کردن کارت شبکه ، کشیدن کابل شبکه، خاموش کردن مودم و …

نکته : مودم‌ها معمولا به دو صورت USB و LAN می‌توانند به کامپیوتر وصل شوند (با کامپیوتر شبکه می‌شوند) که در حالت LAN هیچ نیازی به نصب برنامه و درایور اضافی نیست و کافیست که فقط درایور کارت شبکه‌ی شما نصب شده باشد ولی در حالت USB باید پس از اینکه مودم خود را به کامپیوتر وصل کردید اقدام به نصب درایور مودم‌تان کنید تا یک کارت شبکه‌ی مجازی مربوط به USB مورد نظر ساخته شود و بدین طریق مودم با سیستم‌ شما شبکه شود.

در مودم‌های Wireless تنظیم دیگری را نیز باید انجام بدهید که شامل SSID مورد نظرتان (همان اسمی که برای مودم خود در حالت بی‌سیم انتخاب می‌کنید) و پسورد مورد نظرتان و نوع کدگذاری پسوردتان می‌شود.

البته تنظیمات مختلف دیگری هم هست که توضیح آن‌ها مفصل است و در مورد هر مودم تفاوت دارد.

همه‌ی مراحلی که گفته شد در تمام مودم‌ها هست. فقط چون محیط تنظیم هر مودم متفاوت است باید محل تنظیمات را بیابید که کار پیچیده‌ای نیست و با دیدن محیط تنظیم مودم خود به راحتی می‌فهمید به چه صورت است و مهم‌تر از آن می‌توانید از Manual‌ای که به صورت یک فایل PDF هست و در CD‌ مودم و سایت مودم‌ شما هست؛ کمک بگیرید و خیلی راحت تنظیمات را انجام دهید.

نتیجه : اگر مودم شما به صورت PPPoE کانفیگ شده است؛ با تعویض Password اکانت خود، دیگر مودم نمی‌تواند متصل شود و باید پسوردی که داخل مودم داده شده را به‌روز نمایید.
انواع کانفیگ و نکات آن ها
ولی اگر برای وصل شدن کانکشن دارید (یعنی مودم‌ شما به صورت Bridge کانفیگ شده است)؛ پس از تعویض پسورد اکانت کافیه که پسورد کانکشن‌ خود را به‌روز کنید تا بتوانید وصل شوید.

در مورد پسورد خود مودم هم می‌توانید پس از وارد شدن به تنظیماتش (با وارد نمودن آی‌پی مودم خود [معمولا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱] در مرورگر) وارد قسمت مربوطه شده و اقدام به تغییر پسورد مودم کنید.

در قسمت Manual‌ مودم‌ شما کاملا مراحل با عکس توضیح داده شده است که می‌توانید مشاهده کنید.

انواع کانفیگ و نکات آن ها
کانفیگ گوشی

برای اتصال گوشی اندرویدی به شبکه وای فای با آی پی ثابت مراحل زیر رو انجام بدین :

از قسمت بالای صفحه تنظیمات وای فای گوشی روی آیکن WiFi کلیک کنید تا وای فای گوشی شما روشن شود.
سپس از بین لیستی که نمایش داده شده شبکه وای فای مورد نظرتان را انتخاب کنید.
در کادر متنی Enter password رمز وای فای رو وارد کنید.
اکنون گزینه Show advanced options رو تیک بزنید تا همه گزینه‌های مربوط به وای فای نمایش داده شوند.

انواع کانفیگ و نکات آن ها
اتصال گوشی به شبکه وای فای با IP ثابت در اندروید:

از منوی کشویی IP settings گزینه DHCP رو به Static تغییر دهید.
در کادر متنی IP address باید یه IP دلخواه برای دستگاه خود ( گوشی تان ) وارد کنید مثلا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ توجه داشته باشید که محدوده IP در هر شبکه‌ای ممکن است فرق داشته باشد. اما به طور پیش فرض معمولا محدوده IP مودم‌های خونگی از ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ شروع می‌شود. شما فقط باید رقم آخر ( از نقطه سوم ) رو تغییر دهید. اگر بقیه اعداد رو تغییر بدهید نمی‌توانید به شبکه وصل شوید.
در کادر متنی Gateway باید آدرس IP مودم خودتان را وارد کنید. IP پیش فرض اغلب مودم ها اینه ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ اما بعضی از مودم ها IP پیش فرض شان فرق می کند و بعضی از کاربران هم خودشان به صورت دستی IP مودم را تغییر میدهند.
در نهایت دیگر به بقیه گزینه‌ها کاری نداشته باشید و روی گزینه Connect کلیک کنید.

منبع : ستاره

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  آموزش پنهان کردن شماره تلفن در کانال تلگرام

  پنهان کردن شماره تلفن در کانال تلگرام/ همانطور که می دانید زمانی که در تلگرام ثبت نام می کنید باید شماره تلفن خود را وارد کنید و بعد از اولین ورود به تلگرام تمام افرادی که شماره شما را در لیست مخاطبین خود دارند […]

  اگر در اینستا بلاک شُده اید بخوانید

  اینستاگرام/ معمولاً در شبکه‌های اجتماعی قوانینی وجود دارد که کاربران باید این قوانین را رعایت کنند. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و قوانین و مقرراتی دارد که کاربران اینستاگرام موظف به رعایت این قوانین می‌باشند.

  مچگیری از سارقان wifi

  سارقان wifi/   دلایل بسیاری وجود دارد که شما بخواهید مچ کسی را که به‌صورت غیر مجاز از شبکه‌ بی‌سیم (wireless network) شما استفاده می‌کند، بگیرید. ممکن است حس کنید سرعت اتصال به اینترنت و دانلود فایل‌ها کندتر از حالت طبیعی شده یا این‌که […]

  WI-FI خود را بدون رمز با دوستانتان به اشتراک بگذارید

  WI-FI خود را بدون رمز با دوستانتان به اشتراک بگذارید/ WI-FI خود را بدون رمز با دوستانتان به اشتراک بگذارید/ این روز‌ها نقش تکنولوژی به قدری در زندگی ما پررنگ شده است که حتی در مهمانی‌ها و جمع‌های دوستانه هم از اینترنت استفاده می‌کنیم. […]

  همه چیز درباره شبکه اجتماعی پینترست

  همه چیز درباره شبکه اجتماعی پینترست/ همه چیز درباره شبکه اجتماعی پینترست/ Pinterest پینترست یک شبکه اجتماعی محبوب در سراسر دنیاست که از طریق این برنامه شما میتوانید به آسانی عکس های خود در سراسر دنیا به اشتراک بگذارید. این شبکه با داشتن هواداران […]

  قابلیت های کاربردی در اینستاگرام

  قابلیت های کاربردی در اینستاگرام/ قابلیت های کاربردی در اینستاگرام/ آموزش بستن کامنت اینستاگرام قابلیت بستن کامنت اینستاگرام ، در نسخه های جدید اینستاگرام اضافه شده است . این قابلیت برای افراد مشهور و پیج هایی که فالوورهای زیادی دارند می تواند بسیار کاربردی […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد