جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب هویت ستیزی

2,588

بازدید

دانلود کتاب هویت ستیزی ۳٫۱۷/۵ (۶۳٫۳۳%) ۶ امتیازs
دانلود کتاب هویت ستیزی

دانلود کتاب هویت ستیزی

این نوشته، تلاشی است برای گونه ئی ویژه از: خودشناسی و موقعیت شناسی، هرچنـد بیشـتر از ضمایر »او، آنها و…« استفاده کرده و در لباس نقد نگرش ها و گرایش های شخص سـوم ــ اعـم از مفرد و جمع ـ متبارز شده است.
انسان امروز، با آنکه در عصر به اصطلاح »علم و اکتشاف « زندگی میکند، مانند انسان عصـرهای تاریک، در شناخت خود به گونه هراسباری ناتوان و دارای مشکلی جدی می باشد. هر چنـد جـا دارد ادعا شود که: عمده ترین مشکل انسان امـروز را مشـکل »خـود نشناسـی « و در نتیجـه »سـتیز بـا خـود « تشکیل می دهد!

این خود نشناسی و جهل نسبت به حقیقت خویشتن باعث شده اسـت تـا او از مشـاهده گـوهر ربانی وجود خود دور بیفتد. پیآمد این حادثـه نـاگوار، ارزش زدایـی از خـویش اسـت بـه عنـوان موجودی با منزلتهای الهی! و این خود، مایه این تهور نابخردانه را فـراهم آورده اسـت تـا او ( انسـان امروز) حیثیت محوری خود را انکار کرده و خود را در نگرش ها و گرایش ها ی خـویش، از محـور فعالیتها و انتخاب ها حذف نماید!

آنچه در کتاب ” هویت ستیزی ” می خوانیم به قرار زیر است :
زندگینامه
پیشگفتار
طراحی یک فاجعه
جلوه ای فراجوی
بودا و نور اثباتی
نیچه و خرد بزرگ
مارکسیسم و خودآفرینی
بخش نخست : نگرش های فراگیر
بخش دوم : نگرش های مارکس
زمینه ها و ابزار هویت ستیزی

هنر ویرانگری
سودی سراسر زیان
سیاست اسارت
فرهنگ تلاشی
پرستش خیال
عشق تخریب
گریزان از معنی
ریشه های توهین
وعده ی زمان ناپیدا
دیدهای کهنه – دیدنی های نو

بُرشی از کتاب « هویت ستیزی » :
هویت ستیز دانش اندوز، نه تنها به سلامت دانش و مسیر روشن و فضیلت بارش دلبستگی ندارد، که به سلامت دانشجو نیز دلبستگی نداشته …

توجه : این کتاب توسط نویسنده در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده .

برای دانلود کتاب هویت ستیزی به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : علامه فقید سعادتملوک تابش هروی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 295
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب دلایل اختلاف و آداب آن

  فهرست مطالب کتاب در یک نگاه : مقدمه یکم : مرحله قبل از وقوع خطا ۱ – جستجو کردن و روشن نمودن ۲ – شناخت صفات نقل کننده ۳ – عرضه کردن این امر بر اصول ۴ – انتظار کشیدن

  دانلود کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دید شمس و مولانا

  دانلود کتاب درآمدی بر ذکر و دعا از دید شمس و مولانا ۳٫۹۸/۵ (۷۹٫۶۸%) ۶۳ امتیازs شمس ‌الدّین محمّد تبریزی و مرید یکرنگ او، مولانا جلال ‌الدّین محمّد مولوی، از زمرۀ عارفان و اولیایی هستند که پس از آنکه در حق‌تعالی فانی گشته و […]

  دانلود کتاب کلیدهای گشایش ثروت در پرتو قرآن

  دانلود کتاب کلیدهای گشایش ثروت در پرتو قرآن ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۸ امتیازs چیزی که تعداد بسیاری از مسلمانان را به خود مشغول نموده است ، طلب رزق و روزی می باشد . تعداد زیادی از آن ها در این گمان هستند که تمسک جستن […]

  دانلود کتاب تفسیر سوره فاتحه

  دانلود کتاب تفسیر سوره فاتحه ۳٫۶۰/۵ (۷۲٫۰۰%) ۵ امتیازs کتاب تفسیر سوره فاتحه از منظر تجزیه و تحلیل لغات تقدیم علاقمندان می شود .

  دانلود کتاب پروژه خویشتن داری

  دانلود کتاب پروژه خویشتن داری ۲٫۸۶/۵ (۵۷٫۱۴%) ۷ امتیازs بهبود ما درست از همین جایی شروع میشود که هستیم، بهبود با یادگیری آغاز میگردد، اما قرار است چه چیز را یاد بگیریم؟ قرار است خودمان را بشناسیم و در خودشناسی عالی شویم. کمی در […]

  دانلود کتاب صوتی زندگی جاوید یا حیات اخروی

  دانلود کتاب صوتی زندگی جاوید یا حیات اخروی ۴٫۲۱/۵ (۸۴٫۲۹%) ۱۴ امتیازs در کتاب صوتی زندگی جاوید یا حیات اخروی بازخوانی برخی مفاهیم را از نگاه شهید مطهری مرور می کنیم.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi