نوار
تبلیغات
جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


نگاه طبیبانه به وایبر و واتس‌آپ!

نگاه طبیبانه به وایبر و واتس‌آپ!
امتیاز به این مطلب!

406 views

بازدید


نگاه طبیبانه به وایبر و واتس‌آپ!

۱) اگر تا چند دهه پیش هوا، غذا و عشق عناصر حیاتی برای زیستن به شمار می‌رفتند، امروز اطلاعات به‌عنوان چهارمین پایه برای حیات بیولوژیک آدمی شناخته می‌شود. اگر عشق و اطلاعات نباشد مرگ، حتی از لحاظ بیولوژیک، سراغ آدمی می‌آید. شاید این سخن حضرت مولانا بیش از هر زمانی اعتبار داشته باشد: «هرکه را افزون خبر جانش فزون/ جان نباشد جز خبر در آزمون»

۲) امروز گروه‌های مختلف و تخصص‌های متعدد پزشکی انواع و اقسام گروه‌های وایبری و کمتر واتس‌آپی را راه‌اندازی کرده‌اند. کافی است یک‌بار در اورژانس گرفتار موردی ویژه‌ شوید و مشکل را با ده‌ها نفر از همکاران در فضای مجازی مطرح کنید و از راهنمایی ایشان بهره ببرید تا بفهمید که چه نعمت بزرگی است فضای مجازی اما آنچنان که در پی می‌آید، این مفید و موثر بودن منوط به شناخت ماهیت فضای مجازی و رعایت شرط‌هاست.

۳) استفاده از فضای مجازی به مثابه یک ابزار همچون هر ابزار دیگری به شمشیر دو‌لبه می‌ماند. می‌تواند جراحانه عقده‌های جهالت را بیرون کشد یا قصابانه جان آدمی را سلاخی کند. فضای مجازی به همان میزان که می‌تواند مولد باشد، می‌تواند مخرب باشد. بشر امروزین با سرسام اطلاعات مواجه است. اطلاعات به سرعت پخش می‌شود و این سرعت گاه دقت و اصالت را به قربانگاه می‌کشاند. فضای مجازی اقیانوسی است به عمق یک انگشتدانه که فرصت غور و غواصی را از آدمی می‌گیرد. از آن سو اما اگر بر فضای عمومی (از جمله وایبر و واتس‌آپ) فقط به عنوان یک سرنخ آگاهی و نه خودِ آگاهی نگاه شود، می‌تواند در بسط دانایی موثر بیفتد. اگر به وایبر و واتس‌آپ به عنوان منبع غایی اندیشه تلقی شود، خود اندیشه‌سوز است اما اگر راهی به رهایی و فرصتی برای دانستن تلقی شود، می‌تواند نردبانی بر بام دانایی باشد. وایبر و واتس‌آپ زمانی مفید هستند که حس کنجکاوی را برای خواندن کتاب و تتبع عالمانه در نشریه‌های معتبر برانگیزند و نه آنکه توهم استغنا از منابع معتبر را دامن زنند اما در مقام عمل می‌بینیم که نه تنها این، بلکه مع‌الاسف، همچون سایر نحله‌های رسانه‌های الکتریکی، سریع آغشته به هجویات و لطیفه‌ها می‌شود و از حیّز انتفاع ساقط. در این بین در فضای واتس آپ با توجه به حضور مدیر گروه (admin) ممکن است در نیل به یک گروه همگن و پویا مفید باشد، امکانی که در وایبر وجود ندارد.

۴) از دیگر مشکلات فضای چت این است که شما مخاطب را نمی‌بینید، زبان بدن او را نمی‌فهمید، تن صدای او را درک نمی‌کنید و همه اینها دامن زننده سوءتفاهم و پدیدآورنده خصومت‌های فردی می‌شود. فضای مجازی مستعد برهم‌زدن صلح و دوستی و ایجاد تخاصم و دشمنی است. البته همین آگاهی به موضوع می‌تواند مانع از تبدیل یک فضای پویا و سازنده به یک فضای رخوت‌زا و دلگیرکننده شود. خلاف آنچه عموم تصور می‌کنند، فضای وایبر و واتس‌آپ مجال مناسبی برای طرح مباحث جمعی نیست و بهتر آن است که آخرین اطلاعات، تجربیات، ارجاعات، دستاورد‌های علمی یا علایق مشترک در حوزه‌های ادبیات، هنر و فرهنگ و سیاست به اشتراک گذاشته شده و از آنها عبور شود.

۵) در آخر اینکه دنیای مجاز به هر حال مجاز است و به اندازه یک دنیای واقعی با واقعیت فاصله دارد. دنیای مجاز آمده بود تا مرزها را درهم شکند، اما گویا پدیدآورنده مرزهای جدیدی شده است. با نگاهی آسیب‌شناسانه می‌توان بهره بهتر و مفیدتری از دنیای مجازی داشت. نکته مهم آن است که ما هر لحظه به این امر توجه کنیم که عنان زندگی ما در اختیار دنیای مجازی است یا عنان دنیای مجازی در دست ما. شاید از این رهگذر جامعه پزشکی هم بتواند از این ابزار به نیکی بهره برد.
سلامتیران

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش

  ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش/ ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش/ روش اول بطور خلاصه در این روش می‌خواهیم مقدار فضای خالی موجود در فلش را با یک فایل ساختگی یا Dummy پر کنیم تا هیچ فایلی نتواند درون فلش ذخیره و ایجاد […]

  ترفند استفاده از بیشترین فضای آیفون

  ترفند استفاده از بیشترین فضای آیفون/ ترفند استفاده از بیشترین فضای آیفون/ همانطور که می دانید، بدی آیفون اینست که هر مقدار فضای برای آن بخرید تا آخر باید همان را داشته باشید و مثل گوشی های دیگر قابلیت استفاده از کارت حافظه را […]

  با صفحه کلیدهای آینده در هوا تایپ کنید

  با صفحه کلیدهای آینده در هوا تایپ کنید/ با صفحه کلیدهای آینده در هوا تایپ کنید/ در نمایشگاه کنفرانس عوامل انسانی در محاسباتی انسانی که از ششم تا سیزدهم اردیبهشت در تورنتو کانادا در حال برگزاری است، شرکت های مختلفی از سراسر جهان، نمونه […]

  چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟

  چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟ چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟ رو نمایی از نسل جدید آیفون که به فناوری تشخیص چهره مجهز است،‌ استفاده از فناوری امنیت بیومتریک را باری دیگر به مرکز توجه متخصصان تبدیل کرده است. گروهی از […]

  نرم افزار آموزش زبان اندروید دلفین

  ✅ بهترین راهکار برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت کامل و جذاب می تواند خواندن کتاب های داستان انگلیسی باشد. حتما همه شما عزیزان با کتاب داستان Steps to Understanding آشنایی دارید. این کتاب داستان دارای داستان های کوتاهی در قالب ۴ سطح آموزشی […]

  ۴ راهکار ساده برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

  ۴ راهکار ساده برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی/ ۴ راهکار ساده برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی/ به‌ طور‌حتم هیچ‌ یک از ما تلفن همراهی با سرعت پایین را دوست نداریم، اما اکثر ما ‌اجازه می‌دهیم تا حافظه تلفن پر‌شود یا مشکلات و ایرادهای آن […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد