خرید اینترنتی کتاب

جستجو در تک بوک با گوگل!


کتاب صنعت سحرآمیز نفت

دانلود کتاب

کتاب صنعت سحرآمیز نفت
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب صنعت سحرآمیز نفت

 

صنعت سحرآمیز نفت

نویسنده کتاب : ماکس و.بال – دوگلاس بال – دانیل تارنر
مترجم کتاب : کریمی گودرزی
انتشارات کتاب : بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه کتاب : ۵۷۰
قطع کتاب : وزیری سلفون – سال چاپ کتاب : ۱۳۵۲ – نوبت چاپ کتاب : ۱

کمیاب – عالی

 
خلاصه ای از کتاب

مصور

 

استفاده از نفت بصورت خام به ۵۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. استفاده از نفت در دوران آغازین عمدتاً برای روشن نگه داشتن مشعل و در جنگها بوده‌است. لوحی باستانی به زبان پارسی نشان از استفاده از نفت برای مصارف دارویی و روشنایی در طبقات بالای جامعه دارد. همچنین هرودوت از استخراج نفت و قیر توسط ایرانیان می‌گوید.

صنعت نفت شامل بخش‌های اکتشاف، استخراج، پالایش، انتقال (که اغلب توسط تانکرهای نفت و خطوط لوله انجام می‌شود) و بازاریابی محصولات نفتی است. بیشترین حجم محصولات نفتی را مازوت و بنزین تشکیل می‌دهند. همچنین، نفت ماده خام برای محصولات شیمیایی بسیاری از جمله دارو، حلال‌ها، کود، آفت کش‌ها، و پلاستیک است.

وجود نفت برای بسیاری از صنایع حیاتی است، و دنیای صنعتی برای بقای خود به آن وابسته است، بدین ترتیب نفت دارای اهمیت ویژه‌ای برای بسیاری از کشورها است. درصد بالایی از مصرف انرژی جهان را نفت تشکیل می‌دهد، که میزان استفاده از آن از ۳۲٪ در اروپا و آسیا، تا بالای ۵۳٪ در خاورمیانه متغیر است.

میزان مصرف نفت در دیگر مناطق بدین شرح است : آمریکای جنوبی و مرکزی (۴۴٪)، آفریقا (۴۱٪)، و آمریکای شمالی (۴۰٪). مصرف جهانی نفت در هر سال ۳۰ میلیارد بشکه (۴٫۸ کیلومتر مکعب) است که کشورهای توسعه یافته بزرگترین مصرف‌کنندگان هستند. در سال ۲۰۰۷، ایالات متحده به تنهایی ۲۵ درصد از نفت تولیدی جهان را مصرف نمود.[۲] تولید، توزیع، پالایش، و خرده‌فروشی نفت در مجموع بزرگ‌ترین صنعت جهان از لحاظ ارزش دلاری بوده‌است.

دیباچه:

برخی از تعاریف و موارد استعمال
آشنایی با کارکنان نفت
انتخاب محل حفاری
شروع کار
به دست آوردن حق حفاری
حفر چاه
و…

 

کتاب صنعت سحرآمیز نفت


کتاب صخره تانیوس ؛ متن کامل

دانلود کتاب

کتاب صخره تانیوس ؛ متن کامل
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب صخره تانیوس ؛ متن کامل

 

صخره تانیوس 


نویسنده کتاب : امین معلوف

مترجم کتاب : شهرنوش پارسی پور

انتشارات کتاب : روایت

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 393

قطع کتاب : رقعی – سال چاپ کتاب : 1374 – نوبت چاپ کتاب : 1

کمیاب  –  درحد نو ~ نو

 

خلاصه ای از کتاب

شرح مجاهدت‌های پدر و پسری برای اعاده حیثیت خود است و از خلال ماجرایی روستایی به واقعیت‌های امروز لبنان می پردازد…
در دهکدهای که زاده شدم، صخره ها هر یک نامی دارند. صخره ای به نام کشتی وجود دارد، صخره ای به نام سر خرس، صخره ای به نام تله، دیگری به نام دیوار، یکی هم به نام دو قلو، که سینه های غول هم نامیده میشود. به ویژه صخره ای به نام سنگ سربازان. این همان جایی است که در قدیم نیروها برای تعقیب سربازان فراری به کمین می نشستند.

هیچ کجا بیشتر از اینجا مورد احترام، با ارزش و سرشار از افسانه نیست. با این حال زمانی که در رویا چشم اندازی های کودکی ام را باز میبینم، صخره دیگری بر من ظاهر میشود. تصویر یک تخت شاهنامه که جای نشستن آن گود و کارکرده شده است، با پشت بلند و صاف که دستهایش از هر طرف اندکی خمیده است. فکر میکنم این صخره، تنها صخره ای است که نام یک انسان، تانیوس، را بر خود دارد.

 

کتاب صخره تانیوس ؛ متن کامل


کتاب فوزیه ؛ حکایت تلخکامی، قصه جدایی ؛ دو جلدی

دانلود کتاب

کتاب فوزیه ؛ حکایت تلخکامی، قصه جدایی ؛ دو جلدی
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب فوزیه ؛ حکایت تلخکامی، قصه جدایی ؛ دو جلدی

 

فوزیه

نویسنده کتاب : خسرو متعضد
انتشارات کتاب : پیکان
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه کتاب : ۱۰۵۰
قطع کتاب : رقعی گالینگور روکشدار – سال چاپ کتاب : ۱۳۷۷ – نوبت چاپ کتاب : 5

درحد نو ~  نو

خلاصه ای از کتاب

حکایت تلخکامی، قصه جدایی

فوزیه فؤاد ،خواهر ملک فاروق پادشاه مصر و نخستین همسر محمد رضا پهلوی بود. حاصل ازدواج او با محمدرضا شاه دختری است به نام شهناز. فوزیه شهروند مصر ولی از تبار چرکسی، آلبانیایی و فرانسوی بود. او از دودمان پادشاهی محمدعلی پاشا است. خاندان محمدعلی از تبار آلبانیایی بودند که در زمان فرمانروایی عثمانی‌ها در مصر به مدارج بالا رسیدند. 

ازدواج او با محمدرضا به هنگام ولیعهدی او در تاریخ ۱۶ مارس ۱۹۳۹ در قاهره انجام گرفت. پس از برگشت از ماه عسل، مراسم ازدواج در تهران نیز تکرار شد. بزرگترین مشکل برای این ازدواج، اصل سی و هفتم متمم قانون اساسی ایران بود که بر اساس آن مادر ولیعهد الزاماً باید ایرانی‌تبار می‌بود. مجلس در اقدامی بی‌سابقه نه تنها به فوزیه تابعیت ایران داد، بلکه او را ایرانی‌تبار نامید.

فوزیه در دوران ولیعهدی محمدرضا پهلوی به مدت یک سال همراه با همسرش در کاخ مرمر تهران اقامت داشتند. دو سال بعد محمدرضا جانشین پدرش رضاشاه شد. با آغاز سلطنت محمدرضا، روابط سرد میان این زوج به سرعت رو به تیرگی نهاد. حاصل ازدواج محمد رضا با فوزیه دختری به اسم شهناز بود. ازدواج فوزیه و شاه ایران به جدایی انجامید. ثبت رسمی طلاق در مصر به سال ۱۹۴۵ و در ایران به سال ۱۹۴۸ انجام شد.

 

کتاب فوزیه ؛ حکایت تلخکامی، قصه جدایی ؛ دو جلدی


کتاب علی و فرزندانش

دانلود کتاب

کتاب علی و فرزندانش
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب علی و فرزندانش

 

علی و فرزندانش

نویسنده کتاب : طه حسین

مترجم کتاب : محمدعلی شیرازی

انتشارات کتاب : دریا – آشنا

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 270

قطع کتاب : وزیری سلفون – سال چاپ کتاب : 1349 – نوبت چاپ کتاب : 1

کمیاب  –  درحد نو

 

خلاصه ای از کتاب

به زندگی امام علی علیه السلام و دوران حکومت ایشان و نیز سیاست و بدعت های دشمنان ایشان و دوران فرزندان ایشان میپردازد.

هیچ کدام از خلفا مقدم بر علی (ع) مانند او خلافت خود را شروع نکرده اند زیرا هیچ کس از اصحاب پیغمبر ( ص ) جز آنچه از سعد بن عباده سر زد با خلافت ابی بکر مخالفت نکرد، باز هیچ کدام از آنها مخالف با عمر عثمان نبود، ولی علی (ع)، جماعتی از یاران پیغمبر را که در هنگام وفات ازآنها راضی بود و بیشتر آنها نوید بهشت داد ، ملاحظه می کند با بیعت او مخالفت می کنند ؛ بعضی از آنها قصد کناره گیری از فتنه و بلوا دارند ، و عده ای می خواهند در صدد جنگ با او برآیند .

ابتدا در برابر حاکمیت حضرت علی (ع )، مثلث طلحه ، زبیر و عایشه خود را نشان داد . طلحه و زبیر یاران سابق و عایشه همسر پیامبر ( ص ) بودند . آنها به شرایط موجود رضایت نداشتند. اما در سرزمینهای دور از مدینه ، در شام ، معاویه و شامیان در تدارک جنگی بزرگ علیه امام بودند . نه معاویه به حاکمیت حضرت علی ( ع ) و نه مردم شام به برتری مردم عراق رضایت می دادند . جامعه جوان و آرمانی اسلام که نزاع قدرت ، فتوحات ، انباشت ثروت وجنگهای داخلی را تجربه کرده بود کم کم آماده انشعاب های جدی فکری و دینی نیز می شد. برایند این تجربه ها، ظهور خوارج بود که از اساس جامعه را به چالش کشاند .

این مخالفان سه جنگ؛ جمل ، صفین و نهروان را به حکومت اسلامی تحمیل کردند.

 

کتاب علی و فرزندانش


کتاب مرد بزرگ

دانلود کتاب

کتاب مرد بزرگ
۱ ۱

معرفی کتاب مرد بزرگ

 

مرد بزرگ

نویسنده کتاب : کیت کریستنس

مترجم کتاب : سهیل سمی

انتشارات کتاب : ققنوس

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : ۳۰۴

قطع کتاب : رقعی – سال چاپ کتاب : ۱۳۹۲ – نوبت چاپ کتاب : ۱

شماره کتاب : ۱۱۸۴۶۰

خلاصه ای از کتاب
کریستنسن در این رمان به زندگی مدرن آمریکایی می‌پردازد و جو هنرمندان و روشنفکران نیویورک‌نشین را ترسیم می‌کند.

رمان درباره زندگی دوگانه یکی از نقاشان مطرح این شهر و سه زنی است که در زندگی او حضور دارند که البته از تخیل نویسنده به رمان راه یافته است.

 

کتاب مرد بزرگ


کتاب مرد بارانی

دانلود کتاب

کتاب مرد بارانی
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مرد بارانی

 

مرد بارانی

نویسنده کتاب :  لیونر فلیشر

مترجم کتاب : قاسم کبیری 


انتشارات کتاب : به سخن

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 272

قطع کتاب : رقعی سلفون  – سال چاپ کتاب : 1395 – نوبت چاپ کتاب : 1

خلاصه ای از کتاب 

داستان سرگذشت دو برادر با نام‌های چارلی و ریموند است. این رمان یک اثر برجسته است که به بیش‌تر زبان‌های دنیا ترجمه شده و فیلمی – با بازیگری «داستین هافمن» در نقش ریموند و «تام کروز» در نقش چارلی – که بر اساس آن ساخته شده، بر پردۀ بیش‌تر سینماهای جهان میلیون‌ها بیننده را به تحسین واداشته است.مرد بارانی شاید ترجمه‌ی چندان صحیحی برای Rain Man نباشد زیرادر واقع تلفظ تغییریافته ی Raymond است. چارلی بعداً متوجه میشود که دوست تخیلی دوران کودکی اش که او به نام Rain Man میشناخت در واقع همان برادرش Raymond است.

چارلی بابیت جوانی که غرق تجارت اتومبیل‌های لوکس است با خبر می‌شود پدرش فوت کرده و خانه ۳ میلیون دلاری‌اش را به برادر نادیده‌اش، ریموند که مبتلا به ساوانت اوتیسمی است، بخشیده است.

 

کتاب مرد بارانی


کتاب مرد اول

دانلود کتاب


کتاب مرد است و قتلش ٬ آقا کمال

دانلود کتاب

کتاب مرد است و قتلش ٬ آقا کمال
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مرد است و قتلش ٬ آقا کمال

 

مرد است و قتلش ٬ آقا کمال

نویسنده کتاب : یاکوب آرژونی

مترجم کتاب : ناصر زاهدی

انتشارات کتاب : جهان کتاب

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : ۱۸۰

قطع کتاب : رقعی – سال چاپ کتاب : ۱۳۹۴ – نوبت چاپ کتاب : ۱

شماره کتاب : ۱۱۷۶۵۰

 

خلاصه ای از کتاب

رمان های بامحوریت« آقا کمال» نوشته یاکوب آرژونی نویسنده آلمانی، موجب شکل گیری اتفاقی مهم در ادبیات پلیسی آلمان شد. شخصیت اصلی این رمان و دیگر رمان های این نویسنده یک کارآگاه خصوصی ترکیه ای بود.کمال کایانکا با رمان «تولدت مبارک تُرکه!» که در ایران با عنوان «تولدت مبارک آقا کمال!» منتشر شد، معرفی شد. این رمان برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ چاپ شد و فیلمی سینمایی نیز با اقتباس از آن ساخته شد. آرژونی متولد سال ۱۹۶۴ در فرانکفورت آلمان است و بد نیست اشاره کنیم که این نویسنده جوان و خوش آتیه که می توانست رمان های بیشتری نسبت به کارنامه فعلی اش داشته باشد، در سال ۲۰۱۳ درگذشت.

او در سن ۲۲ سالگی با «تولدت مبارک ترکه!» موجب شکل گیری اتفاقی مهم در ادبیات پلیسی آلمان و جهان شد چون کمال کایانکا محدود به مطالعه مخاطبان آلمانی نماند و از مرزهای این کشور بیرون رفت و علاقه مندان ادبیات پلیسی در دیگر کشورها نیز با او آشنا شدند.تعداد مهاجران ترک به آلمان بسیار زیاد بوده و هست و چند میلیون از مهاجران اهل ترکیه در این کشور ریشه دوانده و زندگی می کنند. نمونه اش هم اردوگان آتلای بازیگر مشهور سریال هشدار برای کبری ۱۱ است که در ایران شناخته شده است و البته نمونه موفق این بحث است. به هر حال تعداد زیادی از مردم ترکیه طی دهه های اخیر به آلمان مهاجرت کرده و با مردم این کشور بده بستان فرهنگی داشته اند. از طرف دیگر عده ای از مردم دنیا مردم آلمان را هنوز فاشیست و نژادپرست می دانند که البته این نظر تا حدودی صحیح است و عده ای از ناسیونالیست های افراطی هنوز هم در آلمان فعالیت دارند و به اشاعه نظریات افراطی خود پرداخته و از مهاجران از جمله ترک ها بیزار هستند.

 

کتاب مرد است و قتلش ٬ آقا کمال


کتاب مرد است و احساسش

دانلود کتاب

کتاب مرد است و احساسش
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مرد است و احساسش

 

مرد است و احساسش
نویسنده کتاب : خاویر ماریاس
مترجم کتاب : پریسا شبانی داریانی
انتشارات کتاب : افق
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه کتاب : ۲۰۸
قطع کتاب : وزیری – سال چاپ کتاب : ۱۳۸۸ – نوبت چاپ کتاب : ۱
شماره کتاب : ۶۶۷۳۳

 

خلاصه ای از کتاب
آثار خاویر ماریاس (۱۹۵۱، مادرید) تاکنون به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است.
او اخیرا” جایزه آلبرتو موراویا را نیز برای مجموعه آثارش از آن خود کرده است.

خواننده ای با یادآوری خاطراتش در مادرید و اجرای نقش در اپرای اتللو، گذشته اش را مرور می کند : ناگهان آشنایی با جمعی سه نفره.
راوی، داتو، ناتالیا مثل سه یار جدا نشدنی در مادرید، روزها را با هم می گذرانند.

ناتالیا همسر بانکداری است که به دلیل مشغله زیاد داتو را استخدام کرده تا همدم همسرش باشد.

اما راوی رفته رفته مجذوب زیبایی دست نیافتنی ناتالیا می شود.
رمانی با بدعتی نایاب … یک کمدی شورانگیز حد فاصل برگمان و وودی آلن

 

کتاب مرد است و احساسش


کتاب مرجع شناسی و روش تحقیق در ادبیات فارسی

دانلود کتاب

کتاب مرجع شناسی و روش تحقیق در ادبیات فارسی
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مرجع شناسی و روش تحقیق در ادبیات فارسی

 

مرجع شناسی و روش تحقیق در ادبیات فارسی

نویسنده کتاب : غلامرضا ستوده

انتشارات کتاب : سمت

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 570

قطع کتاب : وزیری – سال چاپ کتاب : 1387 – نوبت چاپ کتاب : 13 

عالی

 

خلاصه ای از کتاب 

یکی از اهداف مهم انقلاب فرهنگی، ایجاد دگرگونی اساسی در دروس علوم انسانی دانشگاهها بوده است و این امرف مستلزم بازنگری منابع درسی موجود و تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه اسلامی در مبانی و مسائل این علوم است.

کتاب حاضر برای استفاده در درسهای مرجع شناسی و روش تحقیق ۱ و ۲ دوره کارشناسی زبان و ادبیات فارسی تهیه شده است.

مرجع‌شناسی و روش تحقیق، درسی است که در آن دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی با منابع و مراجع مورد نیاز در تحقیق و شیوه‌های تحقیق آشنا می‌شوند.

این کتاب از دو بخش اصلی تشکیل یافته است. در بخش اول، مؤلف بر بنیاد عناصر تشکیل‌دهنده متن به معرفی کتب لغت، فرهنگهای اصطلاحات، منابع اعلام، فرق و اطلسها، دایرهالمعارفها، کتابشناسیها و فرهنگهای محلی و عامیانه و نیز کتب حدیث و سایر علوم قرآنی می‌پردازد.

در بخش دوم به شیوه‌های تحقیق در ادبیات فارسی، انواع پژوهشهای ادبی، اصول تألیف و تحقیق و نظام معنوی تحقیق و مواردی از این دست پرداخته می‌شود.

دیباچه: 

مرجع شناسی 

عناصر تشکیل دهنده متن 

اصطلاحات 

فرهنگ شاهنامه 

فرهنگ لغات و اصطلاحات فلسفی 

شرح حال امامان – فقهای نامدار شیعه 

سخن و سخنوران 

دست چینی در تاریخ ادبیات فارسی

و…

 

کتاب مرجع شناسی و روش تحقیق در ادبیات فارسی


کتاب مرجع شناسی و روش تحقیق ادبیات فارسی

دانلود کتاب


کتاب مراسم تشییع ؛ درگذشت اسکندر و مبارزه بر سر جانشینی او

دانلود کتاب

کتاب مراسم تشییع ؛ درگذشت اسکندر و مبارزه بر سر جانشینی او
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مراسم تشییع ؛ درگذشت اسکندر و مبارزه بر سر جانشینی او

 

مراسم تشییع


نویسنده کتاب : ماری رنولت

مترجم کتاب : سهیل سمی

انتشارات کتاب : ققنوس

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 470

قطع کتاب : رقعی سلفون – سال چاپ کتاب : 1386 – نوبت چاپ کتاب : 3 


 

خلاصه ای از کتاب 

درگذشت اسکندر و مبارزه بر سر جانشینی او

این کتاب از سه گانه اسکندر (« اخگر پردیس» « پسر ایرانی» و « مراسم تشییع») اگر چه شرح مراسم پر فراز و نشیب تشییع اسکندر است، اما با سرگذشت اوست : سرگذشت کسی که سرنوشت جهان حتی پس از مرگ نیز تا مدتها متاثر از اوست.

اکنون اسکندر مرده است . اما امپراطوری اش پا بر جاست . پس کشمکش ها آغاز می شود : بطلمیوس، آنتیگو ئوس،کراتر و دیگر سرداران اسکندر هر یک خود را شایسته سریر پادشاهی این امپراتوری عظیم می دانند.

و باز هم هستند : المپیاسف کلئو پاترا، رکسانه، استاتیر و دیگر زنانی که پرده نشین نیستند و برآنند سرنوشت امپراطوری را به شیوه ای دیگر رقم زنند.

 

کتاب مراسم تشییع ؛ درگذشت اسکندر و مبارزه بر سر جانشینی او


کتاب مجموعه قوانین زردشت یا وندیداد اوستا

دانلود کتاب

کتاب مجموعه قوانین زردشت یا وندیداد اوستا
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مجموعه قوانین زردشت یا وندیداد اوستا

 

مجموعه قوانین زردشت

نویسنده ؛ ترجمه از سانسکریت و پهلوی : جیمز دار مستتر
مترجم : موسی جوان
انتشارات کتاب : دنیای کتاب
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه کتاب : ۳۱۰
قطع کتاب : وزیری سلفون – سال چاپ کتاب : ۱۳۸۵ – نوبت چاپ کتاب : 3

 

خلاصه ای از کتاب

یا وندیداد اوستا

وندیداد یکی از بیست و یک نسک اوستا و در رده ی نوزدهمین کتاب اوستا شناخته می شود عده‌ای معتقدند که محتوای وندیداد بازتاب‌دهندهٔ آیین‌های مغان ماد است و از این لحاظ با سایر قسمت‌های اوستا تفاوت می‌کند.

اَوِسْتا، نام کلی مجموعهٔ کهن‌ترین نوشتار و سروده‌های ایرانیان است، که در واقع دانشنامهٔ ایرانیان بوده و در روزگار باستان بیست و یک نسک (کتاب) داشت بر روی هم اوستا را می‌توان به معنی «آگاهی‌نامه» یا «دانش‌نامه» دانست که آن را مرجع نامه نیز می‌نامند….

 

کتاب مجموعه قوانین زردشت یا وندیداد اوستا


کتاب مجموعه رامسس ؛ پنج جلدی

دانلود کتاب

کتاب مجموعه رامسس ؛ پنج جلدی
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب مجموعه رامسس ؛ پنج جلدی

 

مجموعه رامسس 


نویسنده کتاب : کریستیان ژاک

مترجم کتاب : ناهید فروغان – نصر حامد ابوزید

انتشارات کتاب : ققنوس

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 2219

قطع کتاب : رقعی سلفون – سال چاپ کتاب : 1387  – نوبت چاپ کتاب : 2 

خلاصه ای از کتاب 

نام رامسس تجسم شکوه و نام رامسس تجسم شکوه و قدرت تمدن فراعنه است. او که پسر نور، فرزند آفتاب بود، بیش از شصت سال سلطنت کرد و مصر را به درجه‌ای از عظمت رساند که در تاریخش بی‌سابقه بود. رامسس، قهرمان یک رمان نیست، قهرمان چند رمان است، قهرمان حماسه‌ای واقعی است. این حماسه از آشنایی او با رموز کشورداری تحت هدایت پدرش، ستی، که به قدر خود او در تاریخ اهمیت دارد، آغاز می‌شود و تا مرگ رامسس ادامه می‌یابد.

طی این مدت آزمون‌های فراوانی را از سر می‌گذراند. به همین دلیل است که این سلسله رمان‌های دنباله‌دار که از پنج جلد تشکیل شده‌ است، به او اختصاص یافته تا بتواند ابعاد خارق‌العاده سرنوشتی را ترسیم کند که قهرمانان فراموش نشدنی بسیار، چون ستی و همسرش، تویه، نفرتاری، ایزت‌زیبا، همر شاعر، ستائوی مارافسا، موسای عبرانی و بسیاری دیگر، که این اوراق به آن‌ها جان می‌بخشد، در آن سهیم هستند. 

قدرت تمدن فراعنه است. او که پسر نور، فرزند آفتاب بود، بیش از شصت سال سلطنت کرد و مصر را به درجه‌ای از عظمت رساند که در تاریخش بی‌سابقه بود. رامسس، قهرمان یک رمان نیست، قهرمان چند رمان است، قهرمان حماسه‌ای واقعی است.

کریستین ژاک با قلم جادویی خود عهد باستان را از جزوه‌های درسی بیرون می‌کشد و به خواننده، قلمرو وسیعی از تاریخ، رؤیا، مبارزه وشعر تقدیم می‌دارد. گفتنی است هر یک از این کتاب‌ها به طور مستقل به رویدادی جداگانه می‌پردازد و در نهایت خواننده علاقه‌مند به سرنوشت رامسس می‌تواند با خواندن هر پنج جلد کتاب راز و رمز جاودانه آنها را کشف و در ادامه آن را دنبال کند.

دیباچه: 

پسرنور

معبد چند هزار ساله

نبرد قادش

بانوی ابوسمبل 

زیر اقاقیای مغربی

 

کتاب مجموعه رامسس ؛ پنج جلدی


کتاب ماده ، زمين و آسمان

دانلود کتاب


کتاب قصه ما بسر رسید

دانلود کتاب

کتاب قصه ما بسر رسید
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب قصه ما بسر رسید

 

قصه ما به سر رسید

نویسنده کتاب : سیدمحمدعلی جمالزاده
انتشارات کتاب : شرکت مولفان و مترجمان ایران
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه کتاب : ۳۳۷
قطع کتاب : وزیری – سال چاپ کتاب : ۱۳۵۷ – نوبت چاپ کتاب : ۱

کمیاب  –  ~ نو

 

خلاصه ای از کتاب

می گویند دوستی انواع و اقسام بسار دارد ولی دو نوع دوستی وجود دارد که جوهرش از دوستی های دیگر بیشتر و پایدارتر است .

یکی دوستی های دوره کودکی و نوباوگی و دیگری دوستی های دوره جنگ یعنی دوستی سربازان جوانی که در میدان جنگ با هم آشنا و دوست شده با دشمن شانه به شانه جنگیده اند و در مصائب جنگ شریک بوده و مددکار و پشت و پناه یکدیگر بوده اند .

دیباچه: 
 
شیران روبه مزاج

رحمت و همت و برکت

مصیبت شعر دیمی

خاک حاصلخیز

خیاط شاعر

حقیقت شعر

صیغه و عقدی

باده گساری

و…

ترجمه هایی از زبان های دیگر

 

کتاب قصه ما بسر رسید


کتاب لیفتینگ بدون جراحی ؛ رفع چین و چروک صورت

دانلود کتاب

کتاب لیفتینگ بدون جراحی ؛ رفع چین و چروک صورت
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب لیفتینگ بدون جراحی ؛ رفع چین و چروک صورت

 

لیفتینگ ؛ بدون جراحی

نویسنده کتاب : ام . جی . سافون
مترجم کتاب : مریم زنگنه
انتشارات کتاب : سیمرغ
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه کتاب : ۱۲۰
قطع کتاب : رقعی – سال چاپ کتاب : ۱۳۷۴
 – نوبت چاپ کتاب : 1 

 
خلاصه ای از کتاب

رفع چین و چروک صورت در ۱۵ دقیقه

با انجام تکنیک‌های شش گانه ماساژ صورت، علاوه بر این‌که مانع از بروز چین و چروک‌های صورت می‌شوید، می‌توانید به جوان‌سازی سلول‌های پوست کمک کرده و چهره‌تان را چند سال جوان‌تر کنید. یکی از پرکاربردترین فواید ماساژ صورت، پیشگیری از پیری پوست و حفظ جوانی و شادابی آن است.

برای شروع  ماساژ صورت پیش از هر چیز لازم است صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک کنید. سپس صورت‌تان را شسته و آن را با حوله‌ای نرم خوب خشک کنید.سپس مقداری روغن زیتون یا بادام را آماده کرده و در اتاقی مناسب و آرام، آماده ارائه ماساژ به عضلات صورت‌تان شوید.ظرف روغن را در دسترس خود بگذارید تا بتوانید هنگام نیاز، سر انگشتان خود را به روغن آغشته کنید.

بهترین حالت برای  ماساژ صورت آن است که مقابل‌تان آینه‌ای قرار دهید و مستقیما در آینه به چشمان خود نگاه کنید. سپس سر انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و آن‌ها را روی خط عمودی وسط دو ابرو روی پیشانی قرار دهید و به آرامی سر انگشتان هر دو دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه‌ها بکشید. 

این کار را باید به آرامی انجام دهید و هر بار که آن را تکرار می‌کنید، اندکی بر فشار سرانگشتان‌تان خود بیفزاید. 

ماساژ صورت موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی شده و برای افرادی که هنگام صحبت کردن زیاد از عضلات پیشانی خود استفاده می‌کنند و روی پیشانی‌شان چین‌های افقی و عمودی زیاد است، بسیار مناسب است. این قسمت از صورت را دو تا سه دقیقه ماساژ دهید.

 

 

 

کتاب لیفتینگ بدون جراحی ؛ رفع چین و چروک صورت


کتاب كارنامه سفر چين

دانلود کتاب

کتاب كارنامه سفر چين
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب كارنامه سفر چين

 

كارنامه سفر چين


نويسنده : محمدعلي اسلامي ندوشن

انتشارات کتاب : امير كبير

زبان كتاب : فارسي

تعداد صفحه کتاب : 550

اندازه كتاب : رقعی – سال چاپ کتاب : 1362 – نوبت چاپ کتاب : 1 

  درحد نو
 

مروري بر كتاب 

سفرنامة چين سفر به جمهوری خلق چین در بهار ۱۳۵۴ به دعوت دانشگاه پکن صورت گرفت و من و همسرم طي يك ماه توانستيم از هفت شهر اين كشور پهن آور ديدن كني

چين‌، چه‌ به‌ علت‌ رابطة‌ ديرينه‌اي‌ كه‌ با ايران‌ داشته‌ است‌ و چه‌ به‌ علت‌ وزنه‌اي‌ كه‌ در جهان‌ امروز داشت‌ ، براي‌ ما كنجكاوي‌ برانگيز بود. زماني‌ كه‌ ما به‌ آنجا رفتيم‌، هنوز «انقلاب‌ فرهنگي‌» در آن‌ جريان‌ داشت‌، ولي‌ رو به‌ نشيب‌ نهاده‌ بود. يك‌ سال‌ بعد، پس‌ از مرگ‌ مائو، ورق‌ ديگري‌ در زندگي‌ اين‌ كشور گشوده‌ گشت‌.

انتشار کتاب (کارنامه سفر چین)چند سال به تاخیر افتاد ،تا آنکه آنرا در سال ۱۳۶۳ به نشر سپردم.گزارش‌ مشاهداتم‌ بود از هفت‌ شهر و گفت‌ و شنود با تعدادي‌ از فرهنگيان‌ و كارگزاران‌ چين‌ و استشمام‌ها و استنباط‌ هائي‌ كه‌ از اين‌ سفر مي‌توانستم‌ داشته‌ باشم‌.

«انقلاب‌ فرهنگي‌» چين‌ يك‌ تجربة‌ خارق‌ العاده‌ در تاريخ‌ جهان‌ بوده‌ است‌، كه‌ ما توانستيم‌ ناظر گوشه‌اي‌ از آن‌ باشيم‌. از سوي‌ ديگر، همة‌ علامت‌ها نشان‌ مي‌داد كه‌ نمي‌تواند قابل‌ دوام‌ باشد. اين‌ موضوع‌ را با چند تن‌ از استادان‌ دانشگاه‌ پكن‌درميان‌ نهادم‌ كه‌ شرحش‌ در فصل‌ «بادانايان‌ چين‌» آمده‌ است‌…

 

 

کتاب كارنامه سفر چين


کتاب فرهنگ فرق اسلامی

دانلود کتاب

کتاب فرهنگ فرق اسلامی
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب فرهنگ فرق اسلامی

 

فرهنگ فرق اسلامی


نویسنده کتاب : محمدجواد مشکور – کاظم مدیر شانه چی

انتشارات کتاب : آستان قدس رضوی، دانشگاه امام رضا(ع)

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 582

قطع کتاب : وزیری سلفون – سال چاپ کتاب : 1387 – نوبت چاپ کتاب : 6

خلاصه ای از کتاب 

تعریف دین، فرق و شعب اعتقادی، طرق سیر و سلوک، ملل و نحل، وابستگی علم ملل و نحل به تاریخ و فلسفه و… از اینها که بگذریم به تواریخ ویژ? مذاهب می رسیم که می توان گفت مسلمانان اولین ملتی هستند که راجع به ملل و نحل عموما و نسبت به مذاهب و ادیان خصوصا دین به تالیف ارزشمند و گرانبهایی زده اند.
ظاهرا در این زمینه، فضل تقدم از آن شیعه است، چه شاید اولین کسانی که از فرق شیعه را در کتابی به همین نام فرق الشیعه معرفی نموده و عقاید آنان را بازگو کرده اند.

نویسنده کتاب، آقای محمد جواد مشکور که خود تاریخ دان و نویسنده متبحری نیز می باشد درمقدمه کتاب پس از نوشته استاد کاظم مدیرشانه چی ابتدا با بیان حدیث تفرقه، آن را اساس تقسیم فرقه های اسلامی توسط علمای فرق و ملل و نحل دانسته است و پس از آن به بیان توضیحاتی که برخی از دانشمندان در این مورد بیان نموده اند همچون عبدالقاهر بغدادی، امام محمد غزالی ، این حزم اندلسی از میان دانشمندان مسلمان و نیز برخی از خاور شناسان و مستشرقین همچون پالگراو، نیز گلدزیهر پرداخته است.

ایشان در مقدمه به بیان توضیحاتی در مورد سقیفه بنی ساعده، اهل ردیه، خلافت امام علی(علیه السلام) پس از قتل عثمان، معتزله نخستین، جنگ جمل، جنگ صفین، حروریه، جریان حکمیت، پیدایش خوارج، مرجئه، معتزله، اشاعره، زیدیه، شیعیان عباسی، ابومسلم خراسانی، غلاه شیعه، قرامطه، حسن صباح پرداخته و سخن خویش را در مقدمه با این شعر بیت به پایان می برد.

 

کتاب فرهنگ فرق اسلامی


کتاب فرهنگ توصیفی تاریخ ایران از دوره اساطیری تا پایان عصر پهلوی ؛ پنج جلدی

دانلود کتاب

کتاب فرهنگ توصیفی تاریخ ایران از دوره اساطیری تا پایان عصر پهلوی ؛ پنج جلدی
امتیاز به این کتاب

معرفی کتاب فرهنگ توصیفی تاریخ ایران از دوره اساطیری تا پایان عصر پهلوی ؛ پنج جلدی

 

فرهنگ توصیفی تاریخ ایران 

نویسنده کتاب : عباس قدیانی

انتشارات کتاب : فرهنگ مکتوب

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه کتاب : 3000

قطع کتاب : وزیری سلفون – سال چاپ کتاب : 1385 – نوبت چاپ کتاب : 3

خلاصه ای از کتاب 

از دوره اساطیری تا پایان عصر پهلوی

مجموعه‌ی حاضر مشتمل بر شرح و معرفی اصطلاحات، اشخاص، اماکن، اقوام و احزاب و گروه‌های مختلف تاریخ ایران از دوره‌ی اساطیری تا عصر پهلوی است. مطالب کتاب بر مبنای حروف الفبا تنظیم گردیده است.

برای عموم افرادی که به تاریخ ایران علاقه‌مندند و به خصوصی دانشجویان تاریخ که در دانشگاه‌های ایران، تحصیل می‌کنند یک فرهنگ تخصصی تاریخی با موضوع ایران کاری قابل نگرش و ضمیمه‌ای است بر کتاب‌های دیگر تاریخ ایران. باید متذکر شد که کتاب‌های فرهنگ جزء منابع مطالعاتی مرجع تلقی می‌شوند، یعنی آن دسته از کتب که در قفسه کتابخانه ها جای می گیرند، در محلی نزدیک و قابل دسترسی جهت رفع نیازهای موردی هستند.

فرهنگ ها کلید واژه‌هایی هستند که درهای بسته را باز می‌کنند و هرچه دامنهٔ مطالعات وسیع‌تر و هدفمندتر باشد لزوم تألیف فرهنگهای گوناگون و تخصصی بیشتر احساسی می‌شود. ایدهٔ آماده سازی یک لغتنامه که دورهٔ خاصی از تاریخ را تحت پوشش فرار داده اطلاعات عمومی و معین خاصی را برای برخی جنبه‌های تمدن بشری فراهم می‌نصابد که این یک منبع ارزشمند می‌باشد.

در این فرهنگ که فرهنگ توصیفی ایران از آغاز دورهٔ اساطیری تا پایان عصر پهلوی را شامل می‌شود اشاره به اماکن، اشخاص، اصطلاحات، جغرافیای تاریخی و رجال پرداخته شده است. بعضی از افراد به حوزه‌های موضوعی و جغرافیای منفال تواریخ دیگر تعلق دارند، اما به نوعی چون با گذشته در ارتباط بوده و یا ذیل تاریخ ایران محسوب می شوند. در این راستا می توان تاریخ اموی و عباسی را به عنوان مثال ذکر کرد که این تواریخ را باید در تاریخ کشورهای اسلامی پی گرفت، اما تاریخ ایران پس از اسلام تا دورهٔ مغول، به لحاظ اثرگذاری و اثرپذیری به شدت با این دو دولت مرتبط است.

 

کتاب فرهنگ توصیفی تاریخ ایران از دوره اساطیری تا پایان عصر پهلوی ؛ پنج جلدی


Page 1 of 4,66412345...102030...Last »تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد