تفسیر انسان به انسان

تفسیر انسان به انسان

نویسنده کتاب : آیت الله عبدالله جوادی آملی

انتشارات : اسراء

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه : ۴۳۲

قطع کتاب : رقعی – سال انتشار کتاب : ۱۳۸۷ – نوبت چاپ کتاب : ۴

شماره کتاب : ۱۱۷۷۰۸

 

توضیحاتی درباره این کتاب

این کتاب در ساختار منطقی خود دارای یک مقدمه و سه بخش است که هر بخش دارای سه فصل بوده ، ضمن آنکه فهرست آیات ، روایات ، اشعار ، اعلام ، کتب و منابع نیز در آخر کتاب آمده است .

در بخش نخست به کلیات بحث انسان شناسی ، ضرورت ، امکان و راههای شناخت انسان می پردازد . بخش دوم به ماهیت و هویت انسان از منظر قرآنی می پردازد و ضمن بیان مراتب هستی انسان ، دو جهت طبیعت و فطرت را در انسان برجسته و به اوصاف انسانی در پرتو قرآن می پردازد . در بخش سوم این کتاب به بحث اصلی آن یعنی تفسیر انسان به انسان پرداخته و با بیان محکم و متشابه در ذات نفس انسانی ، با ارجاع متشابهات از وجود و شئونات اندیشه ای و انگیزه ای ، رفتاری و عملی او به محکمات بخش های مذکور ، او را تفسیر درونی می نماید .این نظریه تفسیر انسان به انسان از ابداعات و آورده های بکر و بی نظیر استاد فرزانه ، آیهالله جوادی آملی(دام ظله) است که با اشراف کامل به حقایق قرآنی و معارف عرفانی ، مسائل آن را تحلیل نموده است .

نویسنده: tak-book

سایت تک بوک در جهت ارتقای کتاب خوانی بخش معرفی کتاب را راه اندازی کرده است. کسانی که کتاب ها رو خوندن با دادن اطلاعاتی درباره این کتاب ها آنها را نقد کنند. در مورد کتاب ها نظر و رای دهید اگر شما ناشر یا نویسنده هستید و میخواهید کتاب هایتان در این بخش معرفی شود با این ایمیل تماس بگیرید takbook.com@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *