PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ثروتمند بیندیشید و زندگی کنید

sahar h
10-31-2015, 07:03 AM
"کلا کپی پیست حرکت جالبی نیست.مخصوصا اگر منبع هم نزنی و بسیار اصرار داشته باشی که به همگان اعلام کنی که این مقاله برای من است. این حرکت چیزی از ارزش های نویسنده واقعی مطلب کم نمیکنه اما چند تا چیز مهم را از سارق ادبی کم میکنه:

اولا خودت میدونی چند مرده حلاجی و به خودت ثابت میکنی که نویسنده ضعیف و بی مسوولیتی هستی. دوما اگر یک روز هم مقاله ای از خودت بنویسی دیگه کسی باورت نداره و میشی چوپان دروغگو. سوما اینکه کره زمین گرده و طبییعت هم چرخه داره یعنی چی؟ یعنی اینکه هر نظمی در این جهان خودش رو در قالب یک مدار دایره ای نمایان میکند و مشخصه یک مدار این است وقتی از نقطه A حرکت میکند بعد از یک دور به نقطه A برمیگردد. پس هر کاری که بکنی سود و منفعتش به خودت برمیگرده. اگر مناعت طبع و وجدان کاری نداشته باشی و از دیگران به عنوان نردبان استفاده کنی، یه روزی تبدیل به نردبان دیگران میشی. پس حواست رو خیلی خیلی به رفتار حرفه ایت جمع کن پسر جان".

این جملات استادم هیچ وقت از یادم نمیرود. زمانی که در عنفوان جوانی با سری پرباد و هیجان وصف ناپذیر وارد کلاس خبر نویسی شدم و خودم را یک خبرنگار و مقاله نویس حرفه ای در آینده تصور میکردم. اما سخنان این مرد بیشترمنو به دنیای واقعی نزدیک میکرد تا یادم بمونه که وجدان کاری فاصله ای بسیار با رویاهای خطاپذیر دارد. اوایلش باور نمیکردم که کسی حاضر به کپی برداری غیر قانونی باشد و این عمل را فاجعه ای بزرگ میپنداشتم. پیش خودم میگفتم خب وقتی آدم میتونه بنویسه چه اجباری داره که متن کس دیگه ای رو به اسم خودش بزنه. اما زمانی که خودم در وهله ای در حال دچار شدن به این معضل بودم، فقط وفقط صحبت های استادم جلوی مرا برای ورود به این فضای غیر حرفه ای گرفت. وقتی برای رسوندن خبرهای دست اول دچار کمبود متن میشی یادت میره کپی برداری بدون منبع رفتاری قبیح و غیر حرفه ای محسوب میشه. در آن لحظه فقط به این مسئله فکر میکنی که چجوری خودت رو جلوی سردبیرت توانمند نشون بدی و با متن های قوی و جنجالی فروش رو بالا ببری. نهایتا هم با گفتن جمله تکراری " من که فقط نیستم همه همین کار رو میکنند" آرامش پوشالی و دروغین رو به خودت هدیه میدی.

نه همکار بزرگوار من، نه دوست گرامی من، به خدا اصلا اینجوری نیست. نویسندگان با وجدان و حرفه ای بسیاری در کشور ما وجود دارند که ما باید با الگو قرار دادن آنان، راه خود را به درستی انتخاب کنیم و منتظر سد های قانونی موسوم به " حق کپی رایت نباشیم".

این حرفا رو (که مخاطب اول واصلی آن خود بنده حقیر هستم ) زدم تا راجع به یک مقاله زیبا و جالب صحبت کنم که در چند سایت مشاهده کردم و واقعا نمیدانم نویسنده اصلی آن چه کسی است و چه عزیزی زحمت کشیده واین مطلب را برای اولین مرتبه بارگذاری کرده است. به همین خاطر تلاش کردم با الگو قرار دادن تمامی مطالب منتشر شده توسط همکاران عزیزم ، مبحث را به طور شفاف و قابل فهم و برآیندی از زحمت همه دوستان خدمت شما ارائه بدهم. علتی که اصرار دارم این مطلب را با شما به اشتراک بزارم این است که مطلب پیش رو در ارتباط با پژوهش های یک محقق به اسم توماس کارلی است که به مدت 5 سال 233 فرد ثروتمند و 128 فرد فقیر زیر نظر گرفت، تمام فعالیت های روزانه شان، عاداتشان و افکارشان را در مورد خودشان و جهان اطرافشان را ثبت کرد و نتیجه تحقیقش را در کتابش با عنوان “عادات ثروتمند : عادات موفق روزانه افراد ثروتمند” چنین اعلام کرد :
"تنها فرق این دو گروه در عادات شان است ، عاداتی که نام آنها را عادات ثروتمند مینامم و تعجب آور است که اکثر آنها به سادگی یک طرزفکر است… در تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که افراد ثروتمند به شدت مثبت اندیش هستند، آنها شکرگزاری و بدنبال خوشبختی بودن را برایشان تبدیل به عادت کرده اند ."

بنابراین با تشکر فراوان از همکاران بزرگوارم در سایت بیتوته، سایت [Only registered and activated users can see links]، سایت مجموعه ستکا و مجموعه 12ceo که به انتشار این مطلب جالب پرداختند، شما را به مطالعه این مطلب جذاب دعوت میکنم:

ثروتمند شدن کمتر به شانس و بیشتر به عادات بستگی دارد. ثروتمند شدن و خلق یک کسب و کار و زندگی موفق به چیزی بیش از شانس نیاز دارد : عادات ثروتمند. ثروتمندان با افراد عادی تنها فرقی که دارند در عاداتشان است. عاداتی که آنها را ناخودآگاه در مسیر کسب ثروت قرار میدهند. عاداتی که شاید بدست آوردنش کمی سخت، زمانبر و خارج از منطقه امن ما باشد.

توماس کورلی نویسنده ی کتاب "Rich Habits" معتقد است که "کسب موفقیت های روزانه از عادت های همیشگی افراد ثروتمند است". کرلی 5 سال را صرف مطالعه افراد ثروتمند و فقیر کرد. ثروتمندان این مطالعه درآمد سالانه­ای بالغ بر 160 هزار دلار یا بیشتر و ثروت خالصی برابر با 2/3 میلیون دلار یا بیشتر داشتند. افراد فقیر نیز درآمد سالانه­ای حداکثر 35 هزار دلار و ثروت خالصی برابر با 5000 دلار یا کمتر داشته­اند. کرلی توضیح می­دهد هر کسی عادات ثروتمند و عادات فقیر دارد ولی مهم است که بیش از 50 درصد از عادات ثروتمند را داشته باشید. در زیر به برخی عادات ثروتمند اشاره شده است:

1. افراد ثروتمند همیشه اهدافشان را مدنظر دارند

سوال پرسشنامه : من هر روز روی اهدافم متمرکز می­شوم

افراد ثروتمند موافق 62 درصد

افراد فقیر موافق 6 درصد

افراد ثروتمند نه تنها اهداف سالانه و ماهانه تنظیم می­کنند بلکه 67 درصد از آنها اهدافشان را مکتوب می­کنند. کرلی می­گوید من فکر می­کنم هدف مفهوم گسترده­ای است اما افراد ثروتمند معتقدند که آرزو همان هدف نیست. هدف دو ویژگی دارد: اولا دست­یافتنی است و ثانیا یک اقدام فیزیکی وجود دارد که می­توانید برای رسیدن به آن هدف، آنرا دنبال کنید.

2. آنها می‌­دانند امروز چه کارهایی باید انجام شود

سوال پرسشنامه : من یک لیست فعالیت­های روزانه دارم

افراد ثروتمند موافق 81 درصد

افراد فقیر موافق 19 درصد

افراد ثروتمند نه تنها لیست فعالیت­های روزانه دارند بلکه 67 درصد از آنها 70 درصد یا بیشتر از فعالیت­های لیست شده را در هر روز کامل می­کنند.
منبع: همایش مدیریت ([Only registered and activated users can see links])