PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با"ولی ا... شیراندامی"بازیگر"مختارنامه "

sedigh89
04-16-2011, 03:16 PM
[Only registered and activated users can see links]
هم میرباقری و هم تهیه کننده به قدری کار کردند و زحمت کشیدند که برای ساخت این کار سکته کردند. باید ببینید که چقدر فشار کار روی این آدم‌ها بود که سکته کردند. بعضی وقت‌ها کار می‌خوابید و....
نقش «سلیمان» جدی تر از دیگر کارهایم بود
«ولی ا... شیراندامی» را سال‌هاست که می‌شناسیم و در نقش‌های مختلفی بازی‌هایش را دیده‌ایم. اما جدیدترین نقش آفرینی اش را در «مختارنامه» شاهد بودیم. شیراندامی ‌در این سریال در نقش «سلیمان صرد خزاعی» ظاهر شد و نقش آفرینی کرد. این بازیگر که از دهه ۴۰ کارش را آغاز کرده هم تئاتری است و هم در سینما و تلویزیون حضور داشت. وی با کارگردان‌های بسیاری همکاری داشته است. او از وضعیت فعلی بازیگری چندان رضایت ندارد. وقتی می‌پرسیم چرا کم کار شده است می‌گوید که باید راه را برای جوان ترها باز کنیم. حال و احوال چندان خوشی ندارد و مدت‌هاست که بیمار است.با این حال فرصت اندکی را برای گفت وگو در اختیارمان گذاشت. نقش او در سریال «مختارنامه» تا قسمت هجدهم بود. وی در جنگ «عین الورده»، زمانی که همراه «توابین» با سپاه شام، می‌جنگید، در این نبرد کشته می‌شود.خودش کار با «داود میرباقری» را متفاوت می‌داند. برای حضور در این مجموعه و آشنایی با نقش «سلیمان»، تحقیقات بسیاری کرده است. او در یکی از نشست‌های خبری با عوامل «مختارنامه» جمله جالبی گفت: شیراندام ی‌در آن مراسم گفت: «وقتی فیلم «عمرمختار» با بازی «آنتونی کویین» را دیدم، به خودم گفتم یعنی من از این هنرمند نامسلمان کمترم که به این خوبی نقش یک مسلمان بسیار باایمان را بازی کرده است؟»

با این بازیگر گفت وگوی کوتاهی داشتیم که می‌خوانید.
شیراندامی ‌در مورد حضورش در سریال «مختارنامه» می‌گوید: چند سالی بود که در هیچ کاری حضور نداشتم تا این که این نقش به من پیشنهاد شد. از نقش «سلیمان صرد خزاعی» خوشم آمد و آن را بازی کردم. شیراندامی ‌در مورد کم کاری‌اش می‌گوید: مدت‌هاست کسالت دارم و چندان نمی‌توانم کار کنم. اکنون باید زمینه را برای حضور جوان ترها فراهم کنیم. الان فصل کار جوانان است. فیلم‌ها و سریال‌ها هم بیشتر به سمت جوان گرایی سوق پیدا کرده اند. کارگردانان هم اغلب جوان و بیشتر به دنبال بازیگران جوان‌تر هستند. ما هم که با این کارگردان‌ها ارتباط چندانی نداریم. البته در گذشته این طور نبود این مسئله اکنون در میان بازیگران عمومی ‌شده است و چه گلایه ای می‌توانیم داشته باشیم؟ وی می‌افزاید: من معتقدم هنرمند کارش را انجام می‌دهد و بعد فراموش می‌شود. کسانی که ما و کارمان را دیدند، خودشان متوجه می‌شوند که شرایط عوض شده است. گوشه ای نشسته ام و کاری به این مسائل ندارم. باید بگذاریم مردم خودشان کارها را ببینند و نظرشان را بگویند.شیراندامی‌در مورد کار با میرباقری می‌گوید: کار میرباقری حرف ندارد و زحمت زیادی برای سریال «مختارنامه» کشید. هم میرباقری و هم تهیه کننده به قدری کار کردند و زحمت کشیدند که برای ساخت این کار سکته کردند. باید ببینید که چقدر فشار کار روی این آدم‌ها بود که سکته کردند. بعضی وقت‌ها کار می‌خوابید و گاهی خوب پیش می‌رفت. ما همه این‌ها را تحمل می‌کردیم چون عوامل بسیار حرفه ای بودند و کار هم خوب و باکیفیت بود.
این بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید: ما کارهایمان را در گذشته کردیم و مردم ما را می‌شناسند. ما اجرمان را از خدا و مردم گرفتیم. جوان‌هایی هم که ما را نمی‌شناسند، تقصیر ندارند چون کارمان را چندان ندیده اند در کارهای کارگردانان جوان هم جایی برای ما نبوده است که ما را نمی‌شناسند. دوره هر کسی بالاخره یک روز تمام می‌شود.

شیراندامی‌ با اشاره به این که باید حرمت ما پیشکسوتان و قدیمی‌ها را حفظ و از تجربیاتشان در سریال‌ها و فیلم‌ها استفاده کرد، گفت: این تقدیر است و باید روزی از کار فاصله گرفت. ما الان بازیگران جوان خوبی داریم. آن‌ها باید فرصت کار کردن پیدا کنند. خودم چندان تمایلی به بیان این حرف‌ها ندارم. چون معتقدم کاری که باید انجام شود، انجام می‌شود و بالاخره زمان کار و دوره هر کسی تمام می‌شود.
شیراندامی‌کار در «مختارنامه» را همانند کارهای دیگرش می‌داند و می‌گوید: برای من این کار مثل سایر کارها اما نقش جدی تر بود. در چند سال اخیر نیز به دلیل کهولت سن و بیماری ترجیح می‌دهم کمتر کار کنم.

منبع :گروه سیمرغ