PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیطان:در سه مورد مرا یاد کن.

sedigh89
02-26-2013, 06:04 PM
[Only registered and activated users can see links]

روزی ابلیس با حضرت موسی(ع) ملاقات كرد و گفت: «تو برگزیده و هم‌سخن خدا هستی، و خدا تو را رسول خود قرار داده است، من گناه كرده‌ام می‌خواهم توبه كنم، تو به درگاه خدا شفیع و واسطه من باش، و از خدا بخواه توبه ام را بپذیرد.»
موسی(ع) پیشنهاد او را پذیرفت و واسطه شد.
خداوند به حضرت موسی(ع) وحی كرد: «توبه ابلیس را می پذیرم، مشروط بر اینكه بر قبر آدم(ع) سجده كند.»
موسی(ع) فرمان خدا را به ابلیس ابلاغ كرد، ابلیس تكبر نمود و خشمگین شد و گفت: «من آن هنگام كه آدم زنده بود او را سجده نكردم، اكنون كه مرده است او را سجده كنم؟»
سپس ابلیس به موسی(ع) گفت: اكنون كه نزد خدا از من شفاعت كردی، بر گردن من حقی پیدا نمودی، برای این كه حق تو را ادا كنم تو را سفارش و نصیحت می‌كنم كه در سه مورد مرا یاد كن (یعنی متوجه من باش كه بر تو مسلط نگردم) و در این سه مورد تو را به هلاكت نیفكنم:
1-هنگامی كه خشمگین شدی، مرا یاد كن، كه در این هنگام مانند جریان خون در رگ‌های بدنت به تو نزدیك شده‌ام.
2- هنگامی كه در جبهه جهاد, در برابر دشمن قرار گرفتی، مرا یاد كن، زیرا در این هنگام من نزدیك می‌شوم و وسوسه می‌كنم كه تو زن و بچه داری به فكر آنها باش، با همین وسوسه، سست می‌گردی و پشت به جبهه می‌كنی.
3- بترس و دوری كن از خلوت كردن با زن نامحرم، زیرا در آن هنگام من بسیار نزدیك هستم، و بین تو و آن زن واسطه و دلال می‌گردم، تا شما را به هم نزدیك كنم و به گناه بی عفتی وادار نمایم.

برگرفته از:تبیان
بازنشر:takbook.com