PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاهبرداری 500 میلیون تومانی زوج شیاد از پزشکان

sedigh89
10-28-2011, 08:03 PM
زن و شوهر شیاد بعد از راه‌اندازی یک شرکت کاغذی دست به کلاهبرداری از پزشکان و دندانپزشکان زدند.
متهمان که به طعمه هایشان وعده تهیه خودروهای مدل بالای خارجی می‌دادند، بعد از کلاهبرداری 500میلیون تومانی از آنها پا به فرار گذاشتند. اواخر بهمن سال گذشته مرد دندانپزشکی نزد ماموران پلیس رفت و مدعی شد مسئولان یک شرکت بازرگانی به بهانه خرید ماشین خارجی بیش‌از 50 میلیون تومان از او کلاهبرداری کرده‌اند. این مرد در تشریح ماجرا گفت: سرگرم ورق زدن روزنامه‌ها بودم که چشمم به آگهی فروش خودروی خارجی به پزشکان با شرایط ویژه افتاد. با شماره تلفنی که در آگهی درج شده بود تماس گرفتم و مردی که پشت خط بود گفت که شرکت آنها در زمینه واردات خودروهای مدل بالا فعالیت می‌کند و قصد دارد تعدادی خودرو را با شرایط ویژه به پزشکان بفروشد. وقتی این مرد گفت که خریداران می‌توانند بخشی از هزینه خودرو را نقدی و بخش دیگر آن را به‌صورت اقساطی پرداخت کنند، وسوسه شدم و برای خرید ماشین به دفتر شرکت در خیابان فیاض بخش رفتم.
شاکی ادامه داد: مدیر شرکت مردی به اسم امید بود. او گفت که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند خودروی دلخواهم را تهیه کند و چند روز بعد از دریافت 50 میلیون تومان، خودروی مورد نظر را تحویل داد اما مدعی شد که آماده شدن اسناد و مدارک خودرو چند هفته‌ای طول می‌کشد. چند روزی خودرو در اختیارم بود تا اینکه از شرکت مورد نظر با من تماس گرفتند و گفتند که مدارک گمرکی خودرو دچار مشکل شده و شرکت حاضر است برای جبران بدقولی خود، خودروی مدل بالاتری را که به تازگی وارد کشور کرده، به من تحویل دهد. من هم خودرویی را که در اختیار داشتم، به شرکت تحویل دادم و منتظر ماندم تا خودروی مدل بالاتری دریافت کنم اما 2ماه گذشت و خبری از خودرو نشد. بنابراین به دفتر شرکت رفتم و آنجا بود که فهمیدم مسئولان شرکت، دفتر کارشان را تخلیه کرده و متواری شده‌اند و سر من کلاه گذاشته‌اند.
شکایت‌های سریالی
با شکایت مرد دندانپزشک، پرونده در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و تحقیقات پلیسی شروع شد. مدتی از نخستین شکایت گذشته بود که تعدادی پزشک و دندانپزشک دیگر هم به اداره آگاهی رفتند و شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. تمامی آنها مدعی بودند که برای خرید خودروهای مدل بالای خارجی با شرکتی به نام آسایش فولاد پارسیان قرارداد بسته اما از سوی مدیر شرکت هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.
مجرم سابقه‌دار
ماموران که حدس می‌زدند با کلاهبردارانی سابقه دار روبه‌رو هستند، به چهره نگاری از مسئولان شرکت پرداختند و متوجه شدند که مدیر شرکت یک کلاهبردار سابقه دار است که با همدستی همسرش دست به فریب پزشکان و دندانپزشکان زده است. آنها موفق شدند مخفیگاه متهمان را شناسایی و آنها را دستگیر کنند. سرهنگ غیاثوند، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران، با بیان این خبر گفت: متهمان در بازجویی‌ها به راه‌اندازی شرکت کاغذی و اجاره 2 دفتر برای اجرای نقشه کلاهبرداری اعتراف کردند و مدعی شدند که به بهانه تهیه خودروهای پرادو، تویوتا، بنز و دیگر خودروهای مدل بالا برای طعمه‌هایشان، 500 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده‌اند. وی افزود: دیگر مالباختگان احتمالی می‌توانند برای شناسایی متهمان و شکایت از آنها به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند .