PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : احادیثی درباره امام زمان

sedigh89
09-12-2011, 11:00 PM
ابوسعید خدرى از پیامبر اكرم (ص) روایت كرده كه فرمود :
یكون من امتى المهدى ان قصر عمره فسبع سنین و الافثمان و الافتسع یتنعم امتى فى زمانه نعیما لم یتنعموا مثله قطّ البر و الفاجر یرسل السماء علیهم مدراراً و الا تدخر الارض شیئاً من نباتها .
مهدى از میان امت من برخاسته شود مدت سلطنت او هفت یا هشت یا نه سال مى باشد ، همه طبقات امت من در زمان ظهور او چنان در رفاه زندگى نمایند كه قبل از وى هیچ بّر و فاجرى بدان نرسیده باشند، آسمان باران رحمت خود را بر آنان مى بارد و زمین از روئیدنیهاى خود چیزى فرو گذار نمى كند.

حذیفه روایت نموده كه پیامبر (ص) فرمود :
المهدى رجل من ولدى لونه لونٌ عربىٌ و جسمه جسمٌ اسرائیلى على خدّه الآیمن خال كانه كوكب درى یملاء الارض عدلاً كما ملئت جوراً یرضى فى خلافته اهل الارض و اهل السماء والطیر فى الجوّ.
مهدى مردى از اولاد من است رنگ بدن او رنگ نژاد عرب و اندامش مانند اندام بنى اسرائیل است،در گونه راست وى خالى است كه چون ستاره تابناكى بدرخشد زمین را پر از عدل كند چنان كه پر از ظلم شده باشد، ساكنان زمین و آسمان و پرندگان هوا در خلافت وى خشنود خواهند بود.

ابو سعید خدرى مى گوید پیامبر(ص) فرمود :
المهدى منا اجل الجبین اقنى الانف
مهدى ما پیشانیش روشن و وسط بینیش كمى برآمده است