سلااااااااااام. حالتون چطوره بچه های انجمن تک بوک؟ از امتحانا چه خبر؟ توصیه می کنم تو این ایام امتحانات دانشگاه و مدرسه تو خونه حتما دمنوش بخورید. کلی بهتون آرامش میده و شما رو ریلکس میکنه. تازه من دیگه از خواص مفیدی که داره چشم پوشی کردم و دیگه به اونا اشاره نکردم. حتما میل کنین و لذت ببرین.

دمنوش

اکثر میوه ها، ریشه گیاهان، ادویه ها و... را می توان خشک کرد و بعد از تبدیل کردن آنها به پودر برای تهیه دمنوش از آنها استفاده کرد. برای تهیه دمنوش ها بطور کلی باید آنها را ابتدا کوبید، سپس در حدود 20 دقیقه در ظرفی که درب آن نیز باید بسته باشد، لازم است جوشیده شده و بعد آن را صاف نمود. از بهترین و مفیدترین دمنوش هایی که وجود دارند می توان به سنبل الطیب، گل گاوزبان، گل ختمی و... اشاره کرد. همانطور که شما هم می دانید دمنوش ها در بازار به دو شکل فله ای و کیسه ای به فروش می رسند که هر کدام هم به دلایلی طرفداران مخصوص به خود را دارند.

معمولا توصیه می شود که دمنوش هایی همچون زیره و دارچین و چند مورد دیگر بصورت فله ای تهیه شود و به مقدار مورد نیاز تبدیل به پودر شود، علت آن هم این است که بعد از خرد شدن معمولا مواد موثر موجود در گیاهان به تدریج از بین می روند. در مورد دیگر دمنوش های موجود در بازار هم باید گفت چون دمنوش های فله ای بیشتر از بقیه از نظر رنگ و بو و همچنین کیفیت قابل بررسی می باشند، بهتر است اما در هر صورت کلیه دمنوش ها می بایست از جاهای معتبر خریداری شوند. بعلاوه شما می توانید برای [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] به فروشگاه اینترنتی تیرینک مراجعه کرده و با خیال راحت محصولات مورد نیازتان را از آنجا تهیه کنید و بدون دردسر و در اسرع وقت جلوی درب منزلتان تحویل بگیرید.

یک توصیه مهم

کسانی که بصورت مکرر دچار ضعف قوای جسمی می شوند، می توانند هر روز بطور میانگین 2 الی 3 فنجان دمنوش نعناع میل کنند و سعی کنند آن را در برنامه غذایی خود نیز لحاظ کنند. چای نعناع همواره بعنوان دارویی مناسب برای از بین رفتن ضعف بدن توصیه شده است، البته فراموش نکنید که با اضافه نمودن یک قاشق عسل به این دمنوش بی نظیر می توانید تاثیرات بهتری را از آن دریافت کنید.
چای سبز

چای سبز در جهان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است که دلیل آن هم چیزی نیست جز فواید بی حد و اندازه آن. این چای که در حقیقت از گیاهی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می شود، دارای خواص بی نظیری است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید مردم کشور چین از زمان قدیم با خواص درمانی چای سبز آشنا بودند و حداقل 4 هزار سال است که از آن بعنوان دارو در درمان انواع بیماری های مختلف همچون سردرد ، ناراحتی های گوارشی، افسردگی و... استفاده می کردند.

منبع: http://www.tearink.com