عباسی در گفتگو با مهر:
جایگاه تراکتور یازدهم جدول نیست/ تغییر سرمربی یکی از گزینه‌هاست!

[تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با بیان اینکه جایگاه این تیم رده یازدهم جدول نبوده و نتایج آن راضی کننده نیست، درباره احتمال تغییر تونی اولیویرا گفت: تغییر سرمربی همیشه یکی از گزینه‌هاست. سعید عباسی به مسائل مختلفی از جمله نتایج تیم تراکتورسازی در لیگ برتر پرداخت و تاکید کرد که نتایج این تیم راضی کننده نیست. عباسی با بیان اینکه درباره تغییر سرمربی در هیات مدیره این باشگاه صحبت شده است، گفت: باید یک تصمیم اساسی بگیریم.
مدیرعامل تراکتورسازی همچنین به انتقاد از بدهی‌های گذشته این باشگاه پرداخت و گفت: این بدهی‌ها کمر ما را شکسته است. اگر پول بازیکنان خارجی که به فیفا شکایت کرده‌اند را به باشگاه تزریق می‌کردیم، الان جای استقلال در صدر جدول بودیم! مشروح این گفتگو در زیر می‌آید: تساوی با سیاه‌جامگان ناراحت کننده بود
عباسی درباره تساوی تراکتورسازی مقابل سیاه جامگان در هفته دوازدهم لیگ برتر اظهار کرد: نتیجه این مسابقه اصلا برای ما مطلوب نبود و واقعا از این مساوی خانگی ناراحتیم. این در حالی است که بازیکنان ما خوب بازی می‌کنند و روند خوبی را طی کرده‌اند. نمی‌دانیم نتایج را گردن چه کسی بیندازیم!
وی افزود: ما بدشانسی می‌آوریم. واقعا دیگر نمی‌دانیم نتیجه نگرفتن تیم را گردن چه کسی بیندازیم! بازیکنان ما واقعا تلاش می‌کنند و حتی برای مساوی هم به زمین نمی‌روند ولی نتیجه چیز دیگری رقم می‌خورد. تونی پاسخگو باشد
مدیرعامل تراکتورسازی درباره علت اصلی ناکامی تراکتورسازی و اینکه شانس بعد از ۱۲ هفته نمی‌تواند تاثیری در نتایج این تیم داشته باشد، گفت: بله، ما نمی‌توانیم همه چیز را به هم ربط بدهیم. به هر حال کادر فنی باید پاسخگو باشد. اگر چیزی به اسم شانس مطرح است، چرا این شانس همیشه به ضرر ماست؟ امیدوارم تونی اولیویرا در این زمینه پاسخگو باشد. باید تصمیم اساسی بگیریم
عباسی ادامه داد: همه در تیم ما زحمت می‌کشند. نمی‌دانم نتایج این فصل چرا اینطور شده است. ما سال گذشته با کمترین برنامه نتایج خیلی خوبی گرفتیم. البته تیم‌های دیگر هم کار می‌کنند و وضعشان از ما بهتر است. برای حل این مشکلات باید یک تصمیم اساسی بگیریم. در گلزنی مشکل داریم
وی در پاسخ به این سئوال که منظورش از تصمیم اساسی چیست؟، اظهار کرد: تیم‌های دیگر از نظر شرایط مالی در وضعیت خوبی هستند. فکر می‌کنم یکی از دلایل نتایج ما، شرایط روحی و روانی بازیکنان باشد. البته بازیکنان در زمین خوب بازی می‌کنند ولی در گلزنی مشکل داریم. مشکل گلزنی تیم تراکتورسازی کاملا مشخص است و همه کارشناسان هم آنرا تایید می‌کنند.
تونی زودتر فکری بکند
مدیرعامل تراکتورسازی یادآور شد: در خط دروازه، دفاع و هافبک بازیکنان توانمند و بسیار خوبی داریم که کارشان را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند. با این حال عملکرد این بازیکنان پشت مشکل گلزنی پنهان شده است. امیدوارم تونی زودتر یک فکری بکند وگرنه تیم به حاشیه خواهد رفت. درخواست برای جذب بازیکنان جدید
«آیا تونی برای حل مشکل گلزنی قصدی برای جذب مهاجمان جدید ندارد؟» عباسی در پاسخ به این سئوال، گفت: ما مدام با تونی جلسه داریم. نباید بهانه بیاوریم. ما روز گذشته (شنبه) به تونی نامه زدیم و از وی خواستیم نا نفرات موردنظرش را معرفی کند تا با آنها در نیم فصل مذاکره کنیم. مشکل گلزنی تیم باید حل شود. فعلا منتظریم تا ببینیم پاسخ تونی چیست. تغییر سرمربی همیشه گزینه است
وی در پاسخ به این سئوال که «آیا باشگاه تراکتورسازی روی گزینه تغییر سرمربی برای ایجاد یک شوک مثبت در تیم فکر می‌کند یا خیر؟» گفت: وقتی تیمی نتیجه نگیرد، این گزینه همیشه مطرح است. در تمام باشگاه‌ها هم هست. یکی از گزینه‌ها همیشه تغییر کادر فنی است. اگر یک تیم در بخش بازیکن مشکل داشته باشد، سرمربی هر کاری هم بکند، فایده‌ای ندارد ولی با این بازیکنانی که ما داریم، وقتی نتایج اینطور است، کادر فنی باید پاسخگو باشد. در هیات مدیره درباره تغییر سرمربی صحبت می‌شود
مدیرعامل تراکتورسازی در پاسخ به این سئوال که «آیا در جلسات هیات مدیره صحبتی از تغییر تونی به میان آمده است یا نه؟» تاکید کرد: در اینباره صحبت می‌شود. به هر حال باید دید انتظار ما بعد از گذشت ۱۲ هفته چه بوده و الان در چه جایگاهی هستیم. مدیریت باشگاه به مسائل کلان رسیدگی می‌کند و بحث سرمربی، یک بحث فنی است. به همین دلیل امروز یکشنبه جلسه کمیته فنی را با حضور جمعی از کارشناسان برگزار می‌کنیم تا در این زمینه صحبت شود. باید دید شرایط چطور پیش خواهد رفت. واکنش به برکناری تونی بعد از جلسه کمیته فنی
«آیا ممکن است تونی بعد از جلسه امروز کمیته فنی برکنار شود؟» مدیرعامل تراکتورسازی در پاسخ به این سئوال، تصریح کرد: خیلی وارد این بخش نشده‌ایم. نتیجه جلسه امروز کمیته فنی به هیات مدیره می‌رود و در هیات مدیره در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد. در ضمن باید خود تونی را هم بخواهیم و توضیحاتش را درباره نتایج تیم خواهیم گرفت. از تونی خواستیم در کمیته انضباطی فیفا اقدام نکند
وی همچنین درباره ادعای تونی اولیویرا مبنی بر اینکه وی مانع کسر ۶ امتیاز از تراکتورسازی شده است، اظهار کرد: ما با تونی صحبت کردیم و از وکیلش خواستیم تا در کمیته انضباطی فیفا اقدام نکند تا به جمعبندی مناسبی برسیم. پرونده‌ها در فیفا کمر ما را شکست هاست
مدیرعامل تراکتورسازی تاکید کرد: فشارهای مالی از سه سال گذشته تاکنون در باشگاه ما وجود داشته است؛ بخصوص پرونده پنج بازیکن خارجی در کمیته انضباطی فیفا که کمر ما را شکسته است.
به جای استقلال در صدر بودیم اگر...
عباسی افزود: واقعا بخش عظیمی از پول‌های ما روانه این پرونده‌ها شده است. اگر این پول به باشگاه تزریق می‌شد، الان جای استقلال در صدر جدول بودیم! 2 میلیارد تومان برای بازیکنی که یک دقیقه هم بازی نکرد!
وی همچنین خاطرنشان کرد: به عنوان مثال «گونزالس» بازیکن خارجی که در سال ۲۰۱۲ به عضویت تراکتورسازی در آمد و حتی یک دقیقه هم بازی نکرد، ۲ میلیارد تومان گرفته است. متاسفانه مسئولان وقت باشگاه کمیته انضباطی فیفا را جدی نگرفتند در حالی که فیفا با هیچکس شوخی ندارد. دارم مقاومت می‌کنم
مدیرعامل تراکتورسازی با بیان اینکه در صورت عدم پرداخت مطالبات بازیکن خارجی، این تیم سال گذشته به لیگ دسته اول سقوط می‌کرد، گفت: من فقط در باشگاه در حال مقاومت کردن هستم. شاید هر کس دیگری بود، می‌گفت پرداخت مطالبات به من ارتباطی ندارد. من تمام این مسائل را گرن گرفتم تا تیم به حاشیه نرود و به بازیکنان استرس وارد نشود. له می‌شوم تا تیم به حاشیه نرود
عباسی یادآور شد: من در تراکتورسازی همه چیز را به جان خریدم. همه باید بدانند که دارم له می‌شوم تا تیم به حاشیه نرود. شاید اگر هر فرد دیگری بود، ۱۰ دقیقه هم دوام نمی‌آورد. این مسائل را در ماه‌های گذشته پنهان می‌کردم تا تیم دچار مشکل نشود. البته با همین وضعیت، شرایط جاری باشگاه خوب است و تاکنون ۳۵ - ۴۰ درصد قرارداد بازیکنان را داده‌ایم و از تیم‌های دیگر جلوتر هستیم. پنج پرونده در فیفا و هزینه 8 میلیارد تومانی
مدیرعامل تراکتورسازی در پاسخ به سئوالی مبنی بر تعداد پرونده‌های جاری این باشگاه در فیفا به خاطر شکایت خارجی‌ها، افزود: حدود پنج پرونده در فیفا داشتیم که مطالبات یک نفر را ماه قبل دادیم. پرونده‌های دیگری مثل آرفی، تونی، پدرو و لوییز هم هست که داریم با آنها صحبت می‌کنیم تا به توافق برسیم. وکلای بین المللی باشگاه در حال رایزنی هستند. پرونده‌های فعلی چیزی حدود ۸ میلیارد تومان برای باشگاه هزینه دارد. جایگاه ما یازدهم جدول نیست
عباسی در پایان با بیان اینکه نتایج تیم راضی کننده نیست، گفت: جایگاه ما رده یازدهم جدول نیست. ما باید در ماه‌های بعد در لیگ قهرمانان آسیا به میدان برویم و برای نام ایران بجنگیم. امیدوارم شرایط تیم بهتر شود.