دوبار به وزیر نامه نوشتم که بروم/ گزینه مد نظر وزیر مدیری تواناست

[تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]

مدیرعامل باشگاه استقلال با تاکید بر اینکه قبل از اعلام وزیر ورزش و جوانان دو بار به وی نامه نوشته و خواهان رفتن از این باشگاه شده است گفت: به طور حتم گزینه وی برای استقلال مدیری تواناست. «تغییر مدیریت باشگاه استقلال به خاطر دوشغله بودن افشارزاده»؛ این صحبت روز شنبه محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان بود که باعث شد در راستای خیلی از موضوعات اخیر پیرامون آبی‌پوشان دوباره بحث جدیدی در مورد آنها و مدیریتشان مطرح شود. همین موضوع بهانه‌ای شد برای گفتگو با بهرام افشارزاده سرپرست فعلی باشگاه استقلال.
* از جدیدترین موضوع در مورد باشگاه استقلال شروع کنیم که مربوط به شما می‌شود و اینکه وزیر ورزش اعلام کرده به زودی گزینه جدیدی برای مدیریت باشگاه انتخاب می‌کند، نظر شما چیست؟
- به هر حال باید وضعیت دوشغله‌ها در ورزش مشخص و روشن شود. از رسانه‌ها به خاطر علاقه‌ای که به استقلال دارند و می‌خواهند وضعیت مدیریت آن مشخص شود تشکر می‌کنم و قطعا صحبت‌های وزیر هم در راستای همین موضوع است. اما باید بگویم تا الان که من سرپرست باشگاه استقلال بودم و با وجود درگیری‌های کاری در وزارت ورزش، از هیچ موضوع و تلاشی کوتاهی نکردم، حتی از کنار خیلی چیزها گذشتم تا همه امور آبی‌ها در راس وقت انجام شود. انجام این‌گونه کار راحت نیست، به همین دلیل چندین بار به شخص آقای گودرزی اعلام کردم که علاقه‌ای به ادامه حضور در باشگاه استقلال ندارم، دو بار هم در این زمینه نامه نوشتم. با همه اینها تا زمانی که هستم به بهترین نحو ممکن کارم را انجام می‌دهم، از هیچ موضوعی هم هراسی ندارم، صحبت‌ها و نقدهای رسانه‌ها را در این زمینه می‌پذیرم، اما ای کاش موضوع را اینقدر بزرگ نمی‌کردند چون در این حد بزرگ نبود. * صحبت تغییر مدیریت باشگاه استقلال در شرایطی مطرح شده که این تیم صدرنشین لیگ برتر است، فکر نمی‌کنید مطرح شدن چنین صحبت‌هایی و در نهایت تغییر مدیریت در این مقطع زمانی مناسب حال این روزهای آبی‌پوشان نباشد و به ضررشان تمام شود؟
- اگر استقلال امروز صدرنشین لیگ است به خاطر این است که برای این تیم زحمت کشیده شده و هیچ کوتاهی نشده است. طبیعی است که در این شرایط مطرح شدن چنین صحبت‌هایی آرامش تیم را به هم می‌زند و حتی کمک می‌کند آنها که به دنبال ایجاد تشنج در باشگاه بودند، شرایط لازم را به دست می‌آورند تا به راحتی موج‌سواری خود را انجام دهند. ای کاش تغییر مدیریت باشگاه استقلال همان ابتدای فصل و پیش از شروع دیدارها مطرح می‌شد، با همه اینها به گفته وزیر ورزش و حتی صحبت رسانه‌ها احترام می‌گذارم، اما رسانه‌ها رسالت خود را حفظ کنند و به دور از عناد و کینه‌ورزی موضوعات را پیگیری و مطرح کنند. * گفته می‌شود آقای توفیقی که پیش از این عضو هیات مدیره استقلال بود، یکی از مطرح‌ترین گزینه‌ها برای مدیریت آینده باشگاه است؟
- این موضوع را رد می‌کنم، آقای توفیقی مردی توانا و متخصص در کارش است، او مدیری مدبر است، اما هرگز به عنوان گزینه مدیریت باشگاه تا به امروز مطرح نشده است. * نمی‌دانید چه کسانی کاندیدای مدیریت باشگاه هستند؟
- اطلاعی در این زمینه ندارم. قطعا آقای گودرزی به دنبال انتخاب فردی آگاه هستند و به طور حتم گزینه نهایی وی مدیری تواناست، من هم هر کاری از دستم برآید به احترام تمام هواداران، بازیکنان و همه افرادی که به نوعی به باشگاه استقلال وصل هستند، کوتاهی نمی‌کنم. * ممکن است گزینه‌ای برای مدیریت باشگاه معرفی شود و شما به عنوان سرپرست فعلی و فردی که ماه‌ها برای سروسامان دادن به اوضاع باشگاه وقت گذاشته‌اید با آن مخالفت کنید؟
- اصلا در این زمینه دخالت نمی‌کنم، چون اطمینان دارم وزیر ورزش انتخاب شایسته‌ای برای مدیریت باشگاه خواهند داشت. * آقای افشارزاده شما پیش از مطرح شدن صحبت‌های وزیر ورزش چند بار اعلام کرده بودید که علاقه‌ای به ماندن در استقلال ندارید، علت این بی‌علاقگی چه بود؟
- من هم‌زمان در وزارت ورزش مسئولیت سنگینی دارم، حضور هم‌زمان در باشگاه استقلال و وزارت باعث تداخل انجام وظایف می‌شود؛ از طرفی شاید خیلی از تیم‌های مقابل استقلال در لیگ برتر این احساس را داشته باشند که من در وزارت فقط برای استقلال کار می‌کنم، در صورتی که چنین چیزی نیست و من اینجا(وزارت ورزش) همه تیم‌ها را به یک چشم نگاه می‌کنم. اگر توان خود را فقط برای یک جا بگذارم، قطعا بهتر نتیجه خواهم گرفت، ضمن اینکه از همان ابتدا هم گفته بودم به استقلال نچسبیده‌ام. * وضعیت جاسم کرار به کجا رسید؟ بالاخره نظر وی برای اجاره خانه در تهران جلب شده یا نه؟
- همین امروز یا فردا خانه‌ای را برای جاسم کرار به مبلغ ۵۰ میلیون رهن می‌کنیم، ضمن اینکه قرار است کرار همین روزها به تهران برگردد و تمریناتش را با تیم دنبال کند. به طور حتم جاسم کرار در هفته هشتم لیگ در ترکیب استقلال قرار خواهد گرفت. * ماجرای ریوالدو و ۴۰ هزار دلاری که بابت قرارداد این بازیکن برزیلی پرداخت شد، اما ظاهرا معلوم نیست در جیب چه کسی رفته، بالاخره به کجا رسید؟
- ببینید ما طی مدت زمانی که با ریوالدو همکاری داشتیم طی سه مرحله مبالغ ۳۰ و ۴۰ هزار دلاری به وی پرداخت کردیم، ضمن اینکه یک ۱۰ هزار دلار هم به مدیربرنامه‌های ریوالدو دادیم. البته باید بگویم ریوالدو یک مدیربرنامه ایرانی (برادرزاده پرویز مظلومی) داشت و یک مدیر برنامه برزیلی، این ۱۰ هزار دلار به مدیربرنامه‌های برزیلی او پرداخت شده است؛ به همین دلیل وی باید به تهران بیاید و در این رابطه که این پول به کجا رفته به ما توضیح دهد. * اگر مدیربرنامه‌های برزیلی ریوالدو به تهران نیاید، چه می‌کنید؟ اصلا سفر چه زمانی انجام می‌شود؟
- مدیربرنامه‌های برزیلی ریوالدو اعلام کرده پیش از سفر به ایران باید پاسپورت خود را عوض کند که این کار چند روز وقت ‌می‌برد، به هر حال منتظر سفر وی هستیم. اگر بیاید که صحبت می‌کنیم و به نتیجه می‌رسیم؛ در غیر این صورت اول با فدراسیون فوتبال برزیل مکاتبه می‌کنیم تا بتوانیم بالاخره او را به تهران بکشانیم. اگر این‌گونه هم به نتیجه نرسیدیم، آن وقت از طریق مراجع قضایی کار را دنبال می‌کنیم. * از اسپانسر استقلال چه خبر؟ این روزها شنیده شده که بین شما و آقای سبک‌دست (اسپانسر باشگاه) مشکلاتی ایجاد شده، حتی گفته شده دفتر مالی این آقا در باشگاه از وی گرفته شده است.
- چه مشکلی! هیچ مشکلی بین ما نیست. سبک‌دست کارش را انجام می‌دهد، اما او نمی‌تواند دفتر مالی یا ذی‌حساب در باشگاه داشته باشد. باشگاه استقلال باید از وزارت دارایی ذی‌حساب داشته باشد نه اسپانسر. فقط اینکه آقای سبک‌دست به عنوان مسئول اسپانسر و یکی از اعضای هیات مدیره می‌تواند در این زمینه نظارت داشته باشد. * تا الان از محل اسپانسر چه میزان بودجه گرفته‌اید؟
- ۳ میلیارد، این تنها بودجه‌ای است که تا به امروز از طرف اسپانسر به دست ما رسیده است که البته خیلی کافی نیست. در حالی که قرارداد کلی ما با اسپانسر ۲۵ میلیارد است، در واقع قرارداد اصلی ۲۰ میلیارد است و طبق توافق و در صورت نیاز باید یک ۵ میلیارد هم به این مبلغ اضافه شود. * به خاطر همین بودجه کمی که تا به امروز از اسپانسر گرفتید، با یک اسپانسر جدید وارد مذاکره شدید؟
- به هر حال نمی‌توانستیم دست روی دست بگذاریم، آقای سبک‌دست خودش نسبت به جذب یک اسپانسر دیگر اقدام کرد و حتی با یک حامی مالی هم به یک توافق‌هایی رسید اما آنها پولی پرداخت نکردند و به همین دلیل با یک اسپانسر دیگر وارد مذاکره شدیم که تقریبا به مراحل نهایی رسیدیم. * اسم این اسپانسر؟ مبلغ توافق شده؟ زمان قرارداد و ...
- اسپانسر جدید باشگاه استقلال نگاه‌پردازان امین سیمای کیش به مدیریت علیرضا شیرازی است. این اسپانسر توسط خود آقای سبک‌دست به ما معرفی شده است. قرارداد اولیه فیمابین استقلال و این شرکت تهیه شده و برای تایید در اختیار وزیر ورزش قرار گرفته است. به محض تایید آقای گودرزی و طی همین روزها قرارداد را امضا می‌کنیم. برای جذب این اسپانسر ۵۰-۴۰ ساعت وقت گذاشتیم و بر سر مبلغ ۲۴ میلیارد تومان به توافق رسیدیم. * برای جبران پول کم تخصیص یافته از طرف اسپانسر چه کرده‌اید؟ گرفتن بودجه دولتی از وزارت ورزش به همین دلیل بود، درست است؟
- باید هزینه‌ها را به نوعی تامین می‌کردیم، به همین دلیل تا به امروز ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از وزارت ورزش گرفته‌ایم، البته قرار بر این بود ۵ میلیارد به باشگاه استقلال کمک شود که طی روزهای آینده ۴۰۰ میلیون باقیمانده هم پرداخت می‌شود. البته بگویم مشابه این رقم به باشگاه پرسپولیس هم پرداخت شده است. * پرداخت بودجه دولتی از وزارت ورزش به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ادامه دارد؟
- تا ببینیم چه می‌شود.
منبع: [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]