نامزدهای نماینده ایران در اسکار 2016 اعلام شد / سه فیلم شکست خورده در گیشه جزء اسامی نامزدهاست!

سی و یک نما- هیئت معرفی فیلم ایرانی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسامی 10 فیلم فهرست اولیه نماینده ایران در بخش جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان را اعلام کرد. فیلم های "من دیه گو مارادونا هستم"، خداحافظی طولانی" و "ملبورن" فیلم هایی هستند که در گیشه چندان موفق ظاهر نشدند ولی با این حال در لیست نامزدهای اسکار جای گرفته اند.
بنا بر گزارش سی و یک نما؛ بنا به گفته امیر اسفندیاری سخنگوی هیئت معرفی فیلم ایرانی به اسکار، هیئت انتخاب فیلم ایرانی برای اسکار ۱۰ فیلم از مجموعۀ ۵۸ عنوان به نمایش در آمده را جهت بررسی دقیق‌تر در دستور کار قرار داد. این ده فیلم به ترتیب حروف الفبا عبارت‌اند از: "خداحافظی طولانی" ساخته فرزاد مؤتمن، "در دنیای تو ساعت چند است؟" ساخته صفی یزدانیان،
"رخ دیوانه" ساخته ابوالحسن داودی، "سیزده" ساخته هومن سیدی، "شیار ۱۴۳" ساخته نرگس آبیار، "قصه‌ها" ساخته رخشان بنی اعتماد، "ماهی و گربه" ساخته شهرام مکری، "محمد رسول الله (ص)" ساخته مجید مجیدی، "ملبورن" ساخته نیما جاویدی و "من دیه‌گو مارادونا هستم" ساخته بهرام توکلی." پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد سینمایی فارابی گزارش داد فرشته طائرپور (تهیه کننده)، محمد بزرگ‌نیا (کارگردان)، شهرام جعفری نژاد (منتقد فیلم و مدیر مسئول و سردبیر مجله "صنعت سینما")، سید روح الله حسینی (مدرس دانشگاه و مدیر مدرسه ملی سینما)، شادمهر راستین (فیلمنامه نویس)، رسول صدرعاملی (کارگردان)، محمد رضا هنرمند (کارگردان)، آرش امینی (مدیر کل امور بین الملل سازمان سینمایی) و امیر اسفندیاری (معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی) در سال جاری در این کمیته عضویت دارند
برای اطلاع از تازه ترین خبرها درباره [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]، [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]، [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] و [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] به سی و یک نما مراجعه کنید.