در بخش اول این مقاله در ارتباط با تاثیر قصه گویی در انتقال مطالب آموزشی صحبت کردیم و با استناد به آثار کهن پارسی، ضرورت این موضوع مهم را بررسی کردیم و با استفاده از داستان دیک ژنده پوش سعی کردیم کلیدهای موفقیت را با زبان قصه یاد بگیریم. امروز در بخش دوم این مقاله قصد دارم به بیان ادامه درس های موفقیتی که آلجر از طریق داستان دیک جوان به ما یاد می دهد، بپردازم. پس با من همراه شوید:

1. 1. در هر کاری که انجام میدهی نهایت توانت را به کار بگیر

انگار لازمه زندگی کردن این است که هر کاری که انجام می دهیم حتی اگر علاقه ای به آن نداشته باشیم آن را با حداکثر توان­مان انجام بدهیم تا بتوانیم وارد مرحله بعدی زندگی­مان شویم. دیک ژنده پوش فقط یک واکسی است ولی از حرفه­اش برای پس انداز کردن، آشنایی با مردم طبقه بالاتر و به طور کلی بهبود اوضاع زندگی­اش استفاده می کند.

1. 2. کتاب خوان باش

دیک با پسر یک مرد ثروتمند ملاقات کرد و یک روز تمام او را در اطراف شهر به گردش برد. سپس پدر آن پسر به دیک گفت که فقر در این کشور نمی تواند مانعی در برابر موفقیت باشد و برایش تعریف کرد که چطور کارش را از شاگردی در چاپخانه شروع کرد و سرانجام یک تاجر موفق شد. او به دیک گفت که از کار کردن در چاپخانه نکته­ای آموخته بود که ارزش آن برایم بیشتر از پول است. وقتی دیک از او پرسید که آن نکته چیست مرد در پاسخ گفت:

"علاقه به کتاب خواندن و مطالعه کردن. در طول ساعات فراغت توانستم از طریق مطالعه پیشرفت کنم و بخش زیادی از دانش امروز من حاصل آن مطالعات است. در واقع یکی از کتاب هایم مرا در مسیر چیزی قرار داد که بعد­ها اختراع کردم. پس می­بینی پسرم، عادت مطالعه کردن، راه دیگری بود که من را پولدار کرد و منافع دیگری هم برایم داشت."

1. 3. پس انداز کن ولی دست و دلباز باش

وقتی به طور اتفاقی پنج دلار پول به دست دیک رسید یک حساب بانکی باز کرد. این مبلغ پس انداز، منبع مهم امنیت و غرور او شد زیرا دیگر مجبور نبود یک زندگی بخور و نمیر داشته باشد. در حالی که با خوشحالی فکر می کرد که به یک «سرمایه دار» تبدیل شده است فوراً به دوست نیازمندش کمک کرد. فوسدیک، همان پسری که با او همخانه شد قصد داشت به جای واکس زدن یک کار اداری برای خودش دست و پا کند بنابراین دیک برای فوسدیک یک دست کت و شلوار مناسب خرید. در یک مورد دیگر او به فردی که مادرش مریض بود کمک کرد.

1. 4. هرگز کلاهبرداری و دزدی نکن و دروغ هم نگو

با وجود اینکه وسوسه خارج شدن از راه راست اغلب اوقات برای دیک پیش می آید او یک قانون اخلاق فردی دارد که می گوید: "دزدی کار آدمای پسته." حس شرافت و درستکاری دیک که از نظر افراد «فرهیخته» ساده لوحانه به نظر می رسد سرانجام به منبع موفقیت او تبدیل می شود. برای کسی که برنامه ای برای آینده اش ندارد اعتقاد دیک به درستکاری واقعا دور اندیشی است. آقای ویتنی یه دیک می گوید: "به یاد داشته باش که موقعیت آینده تو در اصل به خودت بستگی دارد و والا یا پست بودنش را خودت انتخاب می کنی".

1. 5. مشروب نخور و سیگار نکش

خیلی قبل از اینکه شواهد پزشکی مضر بودن سیگار را نشان بدهند آلجر سیگار کشیدن را «عادتی پلید» نامید که هیچ شأن و ارزشی به فرد سیگاری نمی دهد. البته مشروب خواری را بدتر از آن می داند. از نظر او مشروب خواری، دشمن صرفه جویی است زیرا ممکن است یک شب مشروب خواری، پس انداز یک هفته تان را به باد دهد و دشمن کار هم هست زیرا خماری ناشی از آن بر کار روزانه افراد تأثیر می گذارد.
هرچند نهضت منع مصرف نوشابه های الکلی امروزه منسوخ به نظر می رسد اگر مصرف الکل حتی در حد اعتدال هم وجود نداشت زندگی بسیاری از مردم بهتر میشد. از نظر آلجر مشروب اراده ی انسان را ضعیف می کند، هوشیاری ذهن را می گیرد و شخصیت سالم را فرسوده می کند.

همراهان موفق و پرقدرت من، این را خوب به یاد داشته باشید صداقتی که از نظر افراد لاابالی "از مد افتاده" است زیر­بنای همه­ی موفقیت های ماندگار محسوب می­شود زیرا نتیجه صداقت، خود شناسی است.

[تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]
بیشتر افراد در مورد کاری که می خواهند شروع کنند دچار ابهام و سرگردانی می باشند و علاقمند هستند که بیشتر بدانند و با دید باز و آگاهانه کار خود را شروع کنند . خوشبختانه پاسخ به این نوع مسائل یکی می باشد : در مورد کاری که می خواهید انجام دهید تحقیق و بررسی بسیاری انجام دهید.

یکی از رموز بازاریابی و فروش مناسب ارتباط مناسب با مشتری می باشد که کیفیت آن بسیار مهم و اساسی می باشد که در بازاریابی هنر اینکه بتوان مشتری های زیادی جلب کرد بسیلر مهم می باشد .

نکاتی در اصول مذاکرات وجود دارد که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد :
در ابتدای امر باید هدف مذاکره مشخص گردد در مرحله بعد باید روش بازاریابی مشخص گردد که می تواند به صورت سخت و خشن و یا منطقی صورت پذیرد نقش افراد نیز در مذاکره در مذاکرت افراد و موفقیت آن ها نقش بسزا و موثری ایفا خواهد کرد.و هر مذاکره ای که انجام می شود باید بر پایه اطلاعات باشد .
مهمترین منبعی که در زندگی در اختیار هر فردی وجود دارد قطعا زمان می باشد و افراد باید از فرصت های کسب نهایت استفاده را بکنند .در دنیای امروز برای انجام این کار نیاز به کسب اطلاعات و دانش کافی می باشد تا بر اساس آن زمانبندی خوب و مناسب صورت پذیرد .هر چقدر افراد از مسائل بیشتر اطلاعاتت داشته باشند از فرصت ها و زمان بهتر استفاده کرده و به نتیجه می رسند .
امروزه همایش مدیریت مختلفی در دنیا با موضوعات مختلف با حضور بزرگان علم و دانش صورت می پذیرد .مدیریت مسئله ای بسیار مهم و حساس است که می تواند تحولات بسیاری را ایجاد کند و به دلیل اینکه در این زمینه پیشرفت زیادی شده است همایش مدیریت زیادی برگزار می شود .