[تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] اشتباه نکنید! مردم به "رضویان" رای ندادند بلکه از "خمسه" رای گرفتند

هما گویا (سی و یک نما) – دنبال جایگزین فارسی برای اصطلاحی ترکیبی از زبان بیگانه می گردیم. اصطلاحی تخصصی به نام "استندآپ کمدی".فکر می کنم اگر تعبیر درستی از معنای آن داشتیم حتما پیدا کردن معادل فارسی آن خیلی راحت تر می شد و حالا که با اصل این نوع کمدی بیگانه هستیم، خیلی مهم نیست که از همان واژه گان بیگانه هم وام بگیریم. این نوع اجرای کمدی را استندآپ کمدی می گویند چرا که کمدین باید بتواند به جز طنز کلامی از طنز موقعیت هم استفاده کند، حرکت داشته و اکتیو باشد و علاوه بر آن ریتم تند حرکات و کلمات بتوانند تاثیر بیشتری روی مخاطب بگذارند و پیام خاصی هم داشته باشند تا آنجا که سخت تین انتقادها را می توان در همین نوع اجرا یافت..این اصطلاح دو پهلو از طرفی هم می تواند تعبیر تکیه کلام مسعود فراستی به معنای "سرپا" و محکم باشد که نشان می دهد که از جدی ترین ، فاخر ترین و انتقادی ترین نوع کمدی است.
اصلا نیاز نیست برای نارضایتی مردم از اجراهای 24 شهریور کمدین ها در خندوانه به واکنش های پس از آن خیره شویم. عکس العمل رامبد جوان در حین اجرا و کارگردانی ، پریشانی عوامل خندوانه و بهت و حیرت میهمانان تماشاچی گویای همه چیز بود. حضور یک چهارپا در لوکیشن آنهم کاملا بی دلیل و منفعل و تقلید صدای عرعری که از پشت صحنه می آید،اوج حسرت ما به انتخاب نادرست علیرضا خمسه در بدترین اجرای زندگی حرفه ایش بود و بی تفاوتی جواد رضویان به یک اتفاق کاملا جدی در قالب کمدی هم به شدت ما را رنجاند. دلیل و منطقی را هم که جواد رضویان می آورد ، عذری است بدتر از گناه که اصولا حرفه ی بازیگری را زیر سوال می برد. رقابت در بازیگری کشتی گرفتن "جهان پهلوان تختی" نیست . بازیگری پیشکسوت نمی شناسد و فقط رقابت است و بس. اگر به جز این بود که اصولا نباید جشنواره ای برگزار میشد .اسکار را هم می دادند به "کرک داگلاس" برای صد سال زندگی و باز مانده ای از نسلی که دیگر کسی از آن نمانده است. چیزی که موجب حیرت مردم و واکنش برخی از منتقدین شده و در رسانه ها می بینیم ، آرای مردمی دو برابری جواد رضویان نسبت به علیرضا خمسه است که به نظرم اصلا هم جای تعجب ندارد چرا که در حقیقت کسی به رضویان رای مثبت نداده بلکه با دادن رای به او ، رای را از خمسه سلب کرده و این واکنشی است که در دنیای سیاسی هم قیلا تجربه کرده بودیم ( یکی از بزرگترین دلایل پیروزی محمود احمدی نژاد در سال 84 نارضایتی مردم از هاشمی رفسنجانی بود ) و مسلم اگر این مسابقه "جام حذفی" نبود ، هیچ یک از این دو رای نمی آوردند. واکنش به اینکه برگ برنده ،بزرگی یک حیوان در لوکیشن نیست و می توان با یک صابون مراغه و یک سنگ پا فاصله بین دنیای سنت و مدرنتیه را به زیباترین شکل و در قالب کمدی به چالش کشید و این یعنی "استندآپ کمدی". هنری که امیر کربلائی زاده هم به خوبی بلد است اما متاسفانه انقدرهر چه در چنته داشت رو کرده بود که برای روز مسابقه کم آورد . علیرضا خمسه که تا این لحظه سکوت کرده اما برای منصف بودن بد نیست در پا یان ،حرفهای جواد رضویان را که طی مکالمه تلفنی با مهر گفته است بخوانیم : جواد رضویان در این تماس تلفنی خطاب به خبرنگار مهر بیان کرد: من از شما می خواهم که این سخنان را به مردم منتقل کنید، این مسابقه را رامبد عزیز هماهنگ کرده بود اما نباید تنها به عنوان یک مسابقه و رقابت به آن نگاه کنیم. ما در این مسابقه دور هم جمع شدیم و آمده ایم که به مردم عشق بورزیم. رضویان با اشاره به گلایه ها از اینکه مردم او را به بی احترامی به خودشان متهم کرده اند، توضیح داد: حق ما خندیدن است اما زمانی که یک پیشکسوت در مقابل من قرار دارد هیچ گاه این اجازه را به خود نخواهم داد که بخواهم در برابر کسی که همیشه از او آموخته ام کاری انجام دهم. حتی وقتی این پیشکسوت ها در صحنه فیلمبرداری پروژه ها حضور دارند ما با رخصت از آنها به ایفای نقش می پردازیم. به همین دلیل هم من به خود اجازه نمی دادم کاری انجام دهم. آقای خمسه زحمت زیادی برای اجرای استندآپ کمدی خود کشیده بود و من اصلا موضوع کار وی را نمی دانستم. من تنها خواستم خود را کنار بکشم چون قطعا این حق آقای خمسه است که به مرحله بالاتر برود. بازیگر سریال «در حاشیه» اضافه کرد: من اطلاعی نداشتم که آقای خمسه قرار است چه کاری انجام دهد که حالا مرا به اینکه به آقای خمسه آوانس داده ام و یا به او ترحم کرده ام محکوم می کنند و اصلا من در چنین حدی نیستم که بخواهم به کسی ترحم کنم. قضاوت ها دل ما را می شکند رضویان با بیان اینکه نمی داند چرا در صفحه اجتماعی اش مردم اجرای او را نوعی بی احترامی عنوان کرده اند، گفت: من همان شب تمام شرایط کاری خود را صادقانه به مردم بیان کردم چرا بعضی فکر می کنند که بیان این مسایل برای فرار من از مسابقه بوده است و یا بیان می کنند که خمسه را سپر کرده ام و یا از من می پرسند چرا اصلا از مسابقه انصراف نداده ام. بعضی از مردم در این کامنت ها سوال پرسیده اند که چرا من در روز قرعه کشی نیامده ام در حالیکه نمی شود همه چیز را توضیح داد و من نمی توانستم به رامبد جوان بگویم که در برنامه اعلام کند که من به خاطر مسمومیت بستری بوده ام. بازیگر سریال «در حاشیه» با بیان اینکه چرا اینقدر راحت یکدیگر را قضاوت می کنیم، بیان کرد: این قضاوت ها دل ما را که تمام تلاشمان آوردن لبخند روی لب های مردم است، می شکند، این قضاوت ها کمی بی انصافی است و ما را بی انگیزه می کند. رضویان در پایان گفت: تمام تلاش ما این است که مردم را شاد کنیم و بعضی از این برخوردها دل ما را به درد می آورد
برای اطلاع از تازه ترین خبرها درباره [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]، [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]، [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] و [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] به سی و یک نما مراجعه کنید.