ثبت نام

به انجمن خوش آمدید

لطفاً برای دیدن تاپیک ها و محتوای سایت و شرکت در بحث ها در سایت ثبت نام کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    مدير ارشد Array
    Thanks
    5
    حالت من
    Khoonsard

پیش فرض روشهای حذف اشکال و نقاط اضافه در فتوشاپ

یکی از دوستان عکاس ، تیکتی ارسال کرده بود که به چه صورت می توان نقاط و اشکالی که در یک تصویر وجود دارد را با نرم افزار فتوشاپ حذف کنیم به طوریکه تصویر از شکل اصلی خود خارج نشود .
    احتمالا برایتان پیش آمده است که عکسی گرفته باشید که لکه ای بر روی لنز بوده باشد یا هنگام عکس برداری به محیط اطراف دقت نکرده اید و شی ئی در کادر انتخابی وجود داشته باشد که عکستان را زشت و نامطلوب نشان دهد .
    در ادامه روشهایی را آموزش میدهم که به کمک آن در فتوشاپ می توانید قسمتهای اضافی را حذف یا محو کنید بطوریکه تصویر اصلی شما با همان کیفیت و بدون هیچ افت کیفیتی باقی بماند .

نسخه فتوشاپ : CS5
    1. روش اول استفاده از ابزار Clone Stamp Tool می باشد . کاربرد این ابزار زمانی هست که نقطه یا شی شما دقیقا جایی قرار گرفته که رنگ آن سطح یکنواخت هست . برای پاک کردن این لکه‌ها کافی است ابزار Clone Stamp Toolرا که با فلش در تصویر مشخص شده، انتخاب کنید.
    سپس از کناره‌ی همان قسمتی که می‌خواهید لکه را بردارید ( به شرط اینکه هم‌رنگ و یکنواخت باشد) دکمه‌ی Alt بر روی کیبورد را فشار دهید و نگه دارید و سپس روی لکه‌ای که می‌خواهید بردارید کلیک کنید.
    این ساده‌ترین روش برای از بین بردن لکه‌ها است ولی دقیق ترین وبهترین نیست .

استفاده از ابزار Spot Healing Brush
    ابزار Spot Healing Brush شبیه Healing Brush عمل می کند . با این تفاوت که این ابزار نیاز به نمونه برداری از اطراف تصویر توسط کلید Alt ندارد و اتوماتیک از اطراف نقطه ای که نقص دارد نمونه برداری می کند . این روش برای سطوحی که دارای یکنواختی رنگ هستند مناسب می باشد

2. روش دوم برای انجام این کار استفاده از ابزار Patch Tool است که روش مورد علاقه و استفاده‌ بسیاری از عکاسان حرفه‌ای هم هست ، من بیشتر از این ابزار برای محو کردن اشیا استفاده می کنم و تقریبا یک ابزار کامل و هوشمند به حساب می آید .
    روش استفاده از این ابزار به این شکل می باشد که به دور شی یا نقطه ای که می خواهید حذف کنید یک کادر بکشید . فکر کنید می خواهید دور یک دایره یک خط دیگر بدون هیچ دقتی ترسیم کنید .
    بعد از کشیدن خط یک کادر دور نقطه یا شی مورد نظر ترسیم می شود .
    موس را در میانه‌ی همان خطوط قرار دهید و آن را به طرفی دیگر کمی دورتر از نقطه ای که انتخاب کرده‌اید بکشید. به راحتی می‌بینید که لکه، نقطه و یا هرچیز نامطلوب دیگر از بین می‌رود، بدون این‌که نیازی به تغییر دادن رنگ و کنتراست و ... باشد.

3. روش سوم نسبت به روشهای قبلی کمی پیچیده تر می باشد و با دقت بیشتری باید مراحل دنبال شود . فرض کنید یک تصویر دانلود کرده اید و می خواهید متن پایین تر که به صورت کپی رایت می باشد را حذف کنید .
    به تصویر زیر دقت کنید

من می خواهم متن گوشه سمت راست را حذف کنم . ابتدا ابزار Polygonal Lasso Tool را انتخاب و یک کادر به صورت دقیق و با کمی فاصله از خطوط رنگی پایین صفحه به دور متن ترسیم می کنم

بعد از کشیدن کادر ، سپس داخل همان خط چین کشیده شده راست‌کلیک کنید و گرینه‌ی (Fill) را انتخاب کنید.

یک پنجره همانند تصویر زیر باز می شود . گزینه USE را برابر با Content-Aware و گزینه Opacity را برابر با 100 قرار بدهید . کافیست بر روی کلید OK کلیک کنید تا قسمت مورد نظر محو شود .

منبع:asarayan.com
    بازنشر:takbook.com

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

برای اینکه بتونیم سلکت های بیش تری انجام بدیم میتونیم کلید shift رو نگه داریم که یه علامت بعلاوه به کنارش اضافه میشه. همچنین از قسمت تولبار (شبیه تصویر زیر) می تونین گزینه Add To Selection رو انتخاب کنید.
    anosh g

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)