اکثر افراد موفق معمولاً در سنین میانسالی به موفقیت دست پیدا می کنند. در این جا به 5 نفر از این افراد اشاره می کنیم.

همه ما قصه زندگی کسانی مانند استیو جابز و مارک زاکربرگ را، که در جوانی به موفقیت های بزرگ دست یافته اند، می دانیم. اما اکثر افراد موفق معمولاً در سنین میانسالی به موفقیت دست پیدا می کنند. در این جا به 5 نفر از این افراد اشاره می کنیم.

1. باراک اوباما

شغل: رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

سن موفقیت: 43

توصیه: در توانایی های خودتان سرمایه گذاری کنید.

همه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و فعالیت های حقوقی و سیاسی او را می شناسند. اما جالب است بدانید او و همسرش، میشل اوباما، تا 10 سال بعد از فارغ التحصیلی با مشکلات مالی و وام های دانشجویی دست و پنجه نرم می کردند. اوباما تا قبل از اینکه یک نویسنده میانسال موفق شود از نظر مالی به ثبات نرسیده بود.

موفقیت مالی بزرگ او در سال 2004 یعنی زمانی که 43 ساله بود رخ داد. در آن سال اوباما کتاب خود را تحت عنوان "رویاهای پدرم" مجددا به چاپ رساند. این کتاب که ابتدا در سال 1995 منتشر شده بود، در سال 2004 به موفقیت بسیار دست یافت.

کتاب دوم او، " جسارت امید" در سال 2006 منتشر شد و به مدت 30 هفته پرفروش ترین کتاب آمریکا بود. گزارش شده است که باراک اوباما تنها در سال 2010 5 میلیون دلار از فروش کتاب هایش به دست آورد که 4.6 میلیون دلار از حقوق ریاست جمهوری اش بیشتر است – که نشان می دهد او یک میلیونر خودساخته است.

2. گری هیون

شغل: موسس و مدیر کلوب بدنسازی کروز (Curves)

سن موفقیت: 40

توصیه: " برای ثروتمند شدن لازم است ریسک کنید"

پدر گری هیون در خانواده ای فقیر متولد شده بود و بعدها با تلاش و پشتکار و تاسیس یک کمپانی تولیدی به موفقیت دست یافته بود. هیون که پدرش را به عنوان لگوی خود انتخاب کرده بود، به همراه همسرش دیانا در سال 1992 یک باشگاه بدنسازی زنانه تاسیس کرد. این باشگاه امروزه حدود 10000 شعبه در بیش از 5 کشور جهان دارد.

موفقیت و ثروت هیون به آسانی به دست نیامده است. او در سال 20 سالگی بعد از اخراج از دانشگاه اولین باشگاه خود را تاسیس کرد. او که در سن 25 سالگی به یک میلیونر تبدیل شده بود در سن 30 سالگی ورشکسته شد.

هیون می گوید " برای موفقیت در سن جوانی باید خوش شانس بود، ولی موفقیت در میانسالی بیش از هر چیز به تجربه نیاز دارد. افراد احساس امنیت و آرامش را دوست دارند. من معتقدم هرچه میزان تحصیلات فرد بیشتر باشد، میزان ریسک پذیری او کمتر خواهد بود. ولی به نظر من برای موفق شدن لازم است خطر کنید و از ریسک کردن نترسید".

3. ماریا مکچینی

شغل: رئیس و مدیر عامل شرکت داروسازی QR

سن موفقیت: 49

توصیه: "اگر نمی توانید خود را با تغییرات سریع تطبیق بدهید، شاید هرگز نتوانید یک کارآفرین موفق باشید"

QR یک شرکت داروسازی است که شعبه اصلی آن در فیلادلفیا واقع شده و بر درمان آلزایمر و پارکینسون تمرکز دارد.

خانم مکچینی که از دوران نوجوانی به تحقیق و پژوهش علاقه داشته است، سال ها بعد از فارغ التحصیلی به عنوان محقق در دانشگاه بازل سوئیس مشغول به کار بوده است و در سال 1981 در سن 30 سالکی اولین شغل واقعی خود را ( به عنوان یک دانشمند پژوهشگر) در بوستون پیدا کرده است.

خانم مکچینی در سال 1987 به فیلادلفیا آمد و در شرکتی به کار مشغول شد. او می گوید " در آن شرکت می دیدم که چطور امور را اداره می کنند و به خودم گفتم چرا من نتوانم شرکت خود را داشته باشم؟ "

4. والی آموس

شغل: موسس شیرینی فروشی های فیمس آموس (Amos Famous)

سن موفقیت: 40

توصیه: "بزرگترین اشتباهی که یک کارآفرین می تواند مرتکب شود این است که با یک موفقیت کوچک به خودش مغرور شود"

آموس مدتی در اداره پست و سپس در زمینه موسیقی فعالی می کرد اما هیچ یک از این کارها نمی توانست آموس را راضی کند. آموس بعد از مدتی به پختن شیرینی ها و کوکی های خانگی روی آورد و چون مشتری ها از طعم شیرینی ها راضی بودند، آموس مبلغی از دوستانش قرض گرفت و اولین فروشگاه خود را در سال 1975 در لس آنجلس تاسیس کرد.

دردهه 1970 درآمد سالانه فیمس آموس حدود 12 میلیون دلار بود و شیرینی های او تبدیل به یک برند مشهور شده بودند. آموس می گوید " من قبل از آن هیچ تجربه فروشندگی و خرده فروشی نداشتم و به همین دلیل اشتباهات زیادی را مرتکب شدم. اولین اشتباه من این بود که به حرف های کسانی که برایم کار می کردند توجه نمی کردم."

توصیه او برای کارآفرینان آینده این است که " یادتان باشد برای موفقیت به حمایت و کمک دیگران احتیاج دارید. هرگز اجازه ندهید غرور و خودبرتربینی بر شما غلبه کند."

5. مارتا استوارت

شغل: موسس و رئیس رسانه های مارتا اسوارت ( MSO)

سن موفقیت: اواخر دهه 30 زندگی و اوایل دهه 40 زندگی

توصیه : "همیشه سعی کنید برندتان را و کیفیت هرچیزی را که تحت عنوان برندتان تولید می شود حفظ کنید."

شاید باورش سخت باشد که این خواننده مشهور 7 سال در وال استریت کار می کرده است. استوارت در سال های 1965 تا 1972 به عنوان دلال سهام در یک شرکت کوچک کار می کرد و بعد درسال 1976 به کار کترینگ مشغول شد. با گذشت یک دهه اکثر مشتری های او شرکت ها و افراد معتبر و مشهور بودند.

در سال های 1982 تا 1990 استوارت چند کتاب از جمله "Entertaining"، "Weddings" و ... را منتشر کرد. در سال 2004 نام استوارت در لیست میلیونر های کشور ثبت شده بود. در حال حاضر خانم استوارت صاحب مجموعه ای بزرگ از رسانه های آنلاین و مکتوب ( بیش از 70 کتاب، 4 وب سایت و 4 مجله) و یک نمایش تلویزیونی است.

برگرفته از:برترینها
بازنشر:takbook.com