ثبت نام

به انجمن خوش آمدید

لطفاً برای دیدن تاپیک ها و محتوای سایت و شرکت در بحث ها در سایت ثبت نام کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    مدير ارشد Array
    Thanks
    5
    حالت من
    Khoonsard

پیش فرض عکس پروفایلتان درمورد شما چه می‌گوید!

چه با کلوزاپی نزدیک به دوربین عکس گرفته باشید یا به جای عکس خودتان عکس یک ستاره معروف را گذاشته باشید، عکس پروفایل شما حرف‌هایی درمورد شما برای گفتن دارد!

این روزها وقتی مردم عکس زیبایی می‌بینند، دیگر نمی‌گویند «آن را قاب بگیر»، درعوض می‌گویند «باید این عکس را بگذاری برای عکس پروفایلت»َ. همه ما دوست داریم در عکس پروفایلمان بهترین ظاهر خودمان را داشته باشیم.

پروفایل شبکه‌های اجتماعی مثل MySpace، Twitter، Youtube، Flickr، Facebook و امثال آن به وسیله‌ای تبدیل شده‌اند که خیلی از ما بعنوان راهی برای نشان دادن خودمان و ارتباط برقرار کردن با جهان از آن استفاده می‌کنیم.

عکس پروفایلمان هم همان تاثیر اولیه درمورد ماست: عکسی برای ارائه خلاصه‌ای از آنچه که هستید. براساس گفته‌های آلن پیس (Allan Pease)، متخصص زبان بدن، برای گذاشتن اولین تاثیر روی مخاطب فقط یکبار فرصت دارید. به گفته او، «این عکس در ذهن افراد حک می‌شود و به راحتی از بین نمی‌رود».

او ادامه می‌دهد، «در ارتباطات رودررو، مردم صدای شما را می‌شنوند و زبان بدنتان را می‌خوانند. آنها در ۴ دقیقه اول، ۹۰ درصد از تاثیر اولیه خود را از شما می‌گیرند. اما در شرایط آنلاین، عکس پروفایل شما تنها راه ایجاد این تاثیر در ۴ دقیقه اول است.

چطور عکس پروفایلتان را تقویت کنید!

برای اینکه بفهمید عکستان درمورد شما چه می‌گوید، باید آن را تجزیه کنیم: شما در آن عکس مشغول چه کاری هستید؟

در تحقیقی که در دانشگاه بیرمینگهام در انگلستان انجام گرفت مشخص شد که برخلاف آنچه تصور می‌شود، مردان نسبت به زنان تا ۵۰ درصد بیشتر عکس‌های خود را دستکاری می‌کنند.

دکتر دوریس مکیلواین (Doris McIlwain) روان‌شناس شخصیت در دانشگاه مک‌کواری می‌گوید، «استفاده از فتوشاپ برای از بین بردن چین و چروک‌ها، دستکاری سایز عکس و تغییر رنگ عکس چند مورد از راه‌های تقویت عکس‌ هستند که سعی در پنهان کردن ناباوری نسبت به خود دارد.»

تکنیک‌های مختلف

همه ما تصویری از خود به معرض نمایش می‌گذاریم و می‌خواهیم که آن تصویر، ظاهری بهبودیافته از خودمان باشد. اما آنچه مردها و زن‌ها از خود به جا می‌گذارند ذاتاً متفاوت است.

دکتر پیس می‌گوید، «مردها بیشتر عکسی می‌گذارند که نشان می‌دهند بسیار صمیمی، قابل نزدیک شدن و زیرک هستند. در عکس‌های آنها معمولاً ساعت و ماشین‌های زیبا و فانتزی دیده می‌شود، درحالیکه زنان معمولاً سعی دارند در عکس‌های خود توانایی خود در ارتباط را نشان دهند به همین دلیل معمولاً عکس‌هایی با حیوانات خود، دوستانشان، فرزندان یا همسرشان را می‌گذارند.»

به همین ترتیب، تفاوتی عمده بین تصاویر ارائه شده از افراد در سنین مختلف وجود دارد. نوجوانان و جوانان معمولاً از عکس‌های خود در گردهمایی‌ها و مهمانی‌ها استفاده می‌کنند. دکتر مکیلواین می‌گوید، «این افراد خود را بیشتر از طریق ارتباطات اجتماعی خود می‌شناسند و می‌شناسانند.»

اکثر عکس‌هایی که در آن فرد مستقیم به دوربین نگاه می‌کند متعلق به کسانی است که هنوز شخصیت‌هایی بچگانه دارند. دکتر پیس می‌گوید، «آنها به توانایی‌های خود اعتماد کامل دارند.» افرادی که از عکس‌های کارتون، پوسترها و سایه‌ها استفاده می‌کنند یا اصلاً برای پروفایل خود عکس نمی‌گذارند، معمولاً افرادی خجالتی، محافظه‌کار یا با اعتمادبه‌نفس پایین هستند.

دکتر ژانت هال (Janet Hall)، روانشناس بالینی پیام مخفی پشت عکس‌ پروفایل افراد را برملا می‌کند:

این من نیستم، جنیفر لوپزه: من می‌خواهم در شهرت او شریک باشم.
    دوربین دستم است و وانمود می‌کنم که می‌خواهم عکس بگیرم: می‌خواهم پز تخصصم را بدهم.
    با حیوانم ژست می‌گیرم: حیوانم بخشی از خانواده‌ام و هویتم است.
    به من نگاه کن: من در قایق، هواپیما یا هلیکوپتر نشسته‌ام؛ می‌خواهم پز بدهم، من پولدارم و عاشق مسافرت.
    من با همسرم یا نامزدم ژست می‌گیرم: من آدمی رمانتیک هستم.
    از عکس‌های جنگی استفاده می‌کنم: می‌خواهم تغییر ایجاد کنم!
    عکس ماشین شیک و فانتزی که ندارم را گذاشته‌ام: مطمئنم که تفکر مثبت جواب می‌دهد.
    من با فرزندم ژست گرفته‌ام: افتخار می‌کنم و می‌خواهم این لذت را با دیگران تقسیم کنم.
    عکس بچگی‌ام را گذاشته‌ام: نمی‌خواهم بزرگ شوم.

منبع:مردمان
    بازنشر:takbook.com

2. The Following User Says Thank You to sedigh89 For This Useful Post:

website1.ir (01-07-2020)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)