ثبت نام

به انجمن خوش آمدید

لطفاً برای دیدن تاپیک ها و محتوای سایت و شرکت در بحث ها در سایت ثبت نام کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

پیش فرض قرار دادن کتاب در اینجا به نظر شما صحیح است؟

سلام دوست من
    دوست عزیز شما کتاب های بسیار زیادی رو در سایت خودتون آپلود کردید که بسیاری از انها کماکان در حال چاپ شدن می باشند. حتی با اینکه که شما نسخه های قدیمی را رو در سایت خودتون قرار دادید
    آیا احساس نمی کنید که ناشر و مولف و یا مترجم این کتاب از شما راضی نیست.
    آیا احساس نمی کنید که خود من که چند تا از بهترین کتاب ها رو دانلود کردم کار زشتی انجام دادم

به نظرشما قرار دادن چند تا کتاب ارزش داره؟

مدير كل سايت Array
    Thanks
    0

با سلام
    دوست عزیز مبحث کتاب الکترونیک با کتاب چاپی تقریبا جداست الان خود گوگل که ابرقدرت اینترنت دنیا میباشد تعداد بسیار زیادی کتاب رو برای دانلود گذاشته و در تحقیقی که در مورد کتاب الکترونیک توسط بزرگترین مراکز تحقیقی دنیا انجام شده بود به این نتیجه رسیدند که ایبوک نمیتواند به ناشرین لطمه ای وارد آورد و در بعضی موارد حتی کمک به معرفی کتاب و خرید آن توسط کاربران انجامیده است با یک سرچ ساده در گوگل میتوانید به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است دست یابید
    از آن گذشته در تمام دنیا نسخه های قدیمی شامل کپی رایت نمیشود این در حالی است که متاسفانه ما در ایران چیزی بنام کپی رایت نداریم و رعایت آن بصورت یکجانبه امکانپذیر نیست الان شما نگاه کنید سایت تبیان که یکی از بهترین سایتهای فارسی زبان است و وابسته به سایتهای دولتی هم میباشد نمیتواند کپی رایت را رعایت کند و به کرات در این سایت میتوانید کراک نرم افزار دانلود کنید
    از همه اینها گذشته شما وقتی به یک کتابخانه عمومی مراجعه میکنید آیا کتاب را میخرید یا قرض میکنید و مطالعه میکنید و برمیگرادانید آیا استفاده از کتابخانه های عمومی هم اشکال دارد از نظر شما؟
    الان تعدادی زیادی از کتابها فقط نسخه الکترونیکی دارد که اصلا نمیتوان آنها را زیر سئوال برد و تا آنجا که ما میدانیم قضیه چاپ کتاب فقط برای ناشرین سود دارد و نویسنده از این بابت منفعتی نمیبرد و دستمزد بسیار اندکی دریافت میکند
    ما برای کمک به ناشرین در زمینه کتابهای چاپی هم فکرهایی کرده ایم به زودی سایت پرقدرت [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ] را راه اندازی میکنیم که فقط در جهت معرفی و فروش آنلاین کتاب چاپی ناشرین محترم خواهد بود و از ترافیک سایت تک بوک نیز در این زمینه استفاده خواهیم کرد و همین الان هم هر ناشری نسبت هر کتابی اعتراض داشته باشد فورا حذف خواهیم کرد با اینکه خیلی از سایتهای مشابه اینکار را انجام نمیدهند
    الان شما نگاه کنید ببینید سرانه متوسط مطالعه کتاب در دنیا 45 دقیقه است و کشورهای پیشرفته بیش از 80 دقیقه است برای مثال در ژاپن هر فرد روزانه بطور میانگین 90 دقیقه کتاب مطالعه میکند و متاسفانه در ایران بین 8 تا 10 دقیقه است آیا یکی از دلایل عقب ماندگی ما ایرانیها همین پایین بودن سرانه مطالعه کتاب نیست تازه اگر مطالعه کتاب درسی توسط دانش آموزان و دانشجویان را نادیده بگیریم به رقمی وحشتناک خواهیم رسید ، حالا بنده از شما میپرسم اگر ما با ایجاد یک کتابخانه مجازی کمی این رقم را بالا بیاوریم آیا از نظر شما ایرادی دارد؟
    خوشحال خواهیم شد نظر دیگر کاربران را در این زمینه جویا شویم چون ایمیلهای بیشماری که ما دریافت میکنیم کاملا بر خلاف نظر شماست
    لطفا بقیه کاربران محترم نیز حتما در این زمینه نظر دهند

موفق باشید
    خدایا مرا آن ده که مرا آن به

قبل از فعالیت در انجمن قوانین را مطالعه کنید
    بزرگترین پایگاه دانلود کتاب فارسی [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

سلام دوست من
    دوست من این حرف ها رو من دوستانه زدم
    من خودم 2 دو کتاب ترجمه کردم و الان در بازار موجود هست. و سختی های کار رو میشناسم
    هدف اصلی من از ارسال این پست این بود که مطمئن بشم دانلود این کتاب ها کار درستی هست یا نه که شما نتونستید جواب خوبی به من بدید

- تشکر افراد دلیل این نمیشه که ناشر و یا نویسنده و یا مترجم از شما راضی باشه. برای هر برگ کتاب 10 تومن هزینه میشه یعنی یک کتاب 200 صفحه ای در 1000 تیراژ حدود 2 میلیون تومن هزینه میشه. این هزینه از کجا تامین میشه!!!!
    در بسیاری حالات هم ناشرین از کتاب ها هیچ گونه حمایتی نمی کنند و تماما با هزینه مولف پخش میشه

- دوست من شما اگه ناشر و یا مولف کتاب باشید هم از اینکه کتابتون پخش بشه تو اینترنت و کسی دیگه نخره نگران نمیشید. آیا باید تمام مولفین و مترجمین به طور مداوم در اینترنت گردش کنند تا زحماتشون از بین نره. به عنوان مثال کتاب سینوهه را می شه به راحتی دانلود کرد اما در بازار حدود 18000 تومان قیمت داره!!!!

- تا اونجایی هم که من می دونم قانون کپی رایت شامل حال خود ایرانی ها هست ولی شامل حال نرم افزار و کتاب های خارجی نمیشه. و شما می تونیند اونها رو کرک کنید!!

دوست من امیدوارم ناراحت نشی من اینها رو به خاطر خودم میگم نه به خاطر سایت زیباتون در کل می دونم که این کار شما هم زحمات خاص خودش رو داره.

مدير كل سايت Array
    Thanks
    0

بزرگوار بنده خوب میدانم وقتی که شما یک کتاب را ترجمه میکنید چه زحماتی را متحمل میشوید ولی آیا فکر میکنید مشکل نخریدن کتاب چاپی از سایتهایی مشابه تک بوک است پس چرا قبل از بوجود آمدن مبحث ایبوک هم وضع خرید کتاب در ایران نابسامان تر از الان بود؟
    در بعضی از موارد کتابها توسط گروهای اینترنتی ترجمه شده و اینطور نبوده که از روی کتاب چاپی تایپ یا اسکن شده باشد که فکر نکنم در این موارد اشکالی وجود داشته باشد
    در حال حاضر قانون کپی رایت در ایران شامل کتاب الکترونیکی نمیشود

به هر حال از اینکه در این مورد اظهار نظر کردید سپاسگذارم و به نظر شما احترام میگذارم
    خدایا مرا آن ده که مرا آن به

قبل از فعالیت در انجمن قوانین را مطالعه کنید
    بزرگترین پایگاه دانلود کتاب فارسی [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)