زندگي نامه ي ليونل مسي

ليونل مسي درتاريخ بيست و چهارم جون سال1987 در بوينس آيرس

آرژانتين چشم به جهان گشود

پدرش خورخه نام داشت. در کودکي فوتبال بسيار خوبي داشت. امّا در نوجواني بيماري بدي گرفت و باعث به آمدن او به بندر بارسلون اسپانيا براي درمان شد. بيماري اش خوب شد. باشگاه بارسلونا از او دعوت کرد تا در تيم جوانان بارسا فوتبال خوبش را نمايش دهد. در بارسا درخشيد و خانواده اش براي اقامت به بارسلون آمدند. لئوآنقدر گلزني کرد تا به تيم بزرگسالان بارسا رفت. در اولين بازيش درآرژانتين مسي مثل ستاره درخشيد و پيراهنش را به پدرش هديه داد . همچنين در اولين بازيش در ليگ قهرمانان با چلسي به قدري درخشيد که شهرت جهاني گرفت. در بازي برگشت در حال درخشيدن بازيکنان چلسي او را به مدّت 6 ماه مصدوم کردند. به طوري که به اولين بازي جام جهاني 2006 نرسيد. امّا در بازي بعدي که آرژانتين صربستان را 6 تايي کرد گل زيباي ششم را به ثمر رساند.در بازي يک چهارم در مقابل آلمان بازي نکرد و روي نيمکت نشست.آرژانتين بازي را واگذار کرد به طوري که بيشتر کارشناسان فوتبال عقيده داشتند که با وجود مسي آرژانتين به نيمه نهايي راه پيدا مي کرد و از گردونه ي رقابت ها حذف نمي شد.به همين خا طر پکرمن سر مربي آرژانتين را اخراج کردند. بعد از جام جهاني 2006 آلمان، پيشنهادهاي زيادي به مسي شد –از جمله پيشنهاد 7ميليارد و 200ميليوني اينتر که معادل با 8 ميليون يورو بود- اما ليونل بارسا را ترجيح داد و پيشنهادها را رد کرد. در لاليگا در نيم فصل اول در بازي با سويا به مدّت 5 ماه مصدوم شد.اما در نيم فصل دوم در بازي برگشت با رئال مادريد هت تريک کرد. گل دقيقه 5 را با 10، 11 را با 22، و 72 را با 92 جواب داد و تيمش را از عزاي عمومي در آورد. او گفت:" من اين سه گل را به بارسا بدهکار بودم." و گفت:"اولين هت تريکم بود و فقط در محله مان هت تريک کرده بودم." او در مورد گل ها افزود :" صحنه منجر به گل اول را بارها با خود مرور کردم، پاس اتوئو بسيار خوب بود و در فضايي بسيار مناسب به من رسيد، خروج کاسياس سريع و بي نقص بود، اما با توجه به موقعيتي که در آن قرار داشتم توانستم بهترين ضربه ممکن را بزنم و آن را به شکلي زيبا وارد دروازه کنم . گل دوم را به خاطر دارم، محوطه جريمه شلوغ بود و بازيکنان زيادي در آن حضور داشتند بنابراين نمي توانستم توپ را به هر جايي که مي خواستم بفرستم. احتمال زيادي وجود داشت ضربه ام به بازيکنان برخورد کند امّا خوشبختانه توانستم آنگونه که مي خواستم به توپ ضربه بزنم.عملا هيچ کس نمي توانست مانع از ورود توپ به داخل دروازه شود.گل سوّم امّا شکل متفاوتي داشت.حرکتي کاملا انفجاري بود.رونالدينهو به من نگاه مي کرد و متوجه شدم مي خواهد مرا پا به توپ کند.در فضاي محدودي که پيش رويم بود حرکت کردم الگرا آنجا بود و کاسياس هوشيار به نظر مي رسيد .از اين که توانستم توپ را با آن کيفيت وارد دروازه کنم بسيار خوشحالم."مسي ششمين کسي بود که در پيراهن بارسا در مقابل رئال هت تريک مي کند. در جام قهرمانان دو سال بعد در مقابل ليون 2 گل زد. ودر فصل بعد لا ليگا در همه ي بازي ها گلزني کرد و هم اکنون آقاي گل اسپانياست.

او تا به حال 2 گل همانند مارادونا زده است . يکي گل مارادونا را به انگلستان که مسي به ختافه با دريپل کردن 6 نفر انجام داد و گل ديگر مارادونا که با دست گل کرد را مسي به اسپانيول زد و چنين کرد که با سر درون دروازه جای داد.

اين علت ها و علت ها ي ديگري است که او را به مارادونا ي دوم معروف کرده است.......