ثبت نام

به انجمن خوش آمدید

لطفاً برای دیدن تاپیک ها و محتوای سایت و شرکت در بحث ها در سایت ثبت نام کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

پیش فرض اقوام ایرانی

سلام
    در این تاپیک هرکس از هر قومیتی که هست مطالبی راجع به قوم خودشون بفرستن تا همه با این اقام آشنابشن

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

اول خودم چون لک هستم شروع میکنم
    این قوم در غرب کشور ودر استان های همدان ایلام لرستان کرمانشاه زندگی میکنن البته به صورت پراکنده (به خاطر تبعید در زمان رضا شاه) در جاهای دیگر ایران نیز هستند.(در خارج از ایران ودر چند شهر هم مرز با استان کرمانشاه وایلام و نیز در منطقه ای در داغستان روسیه لک ها زندگی می کنن)
    منطقه که ما بین چهار استان بالا قرار داره به نام لکستان شناخته میشه (تنها مردم همین منطقه ) اما متاسفانه بعد از تقسیمات کشوری در زمان رضا شاه این قوم بین چهار استان تقسیم شد که خود باعث شد نسلهای بعدی که ما باشیم در جامعه خود را لر یا کرد معرفی کنیم (من به شخصه لره وکردها رو دوست دارم چون از اقوام ایرانی هستند و تنها دلیل نوشتن این مطلب شناخت بهتر اقوام ایرانیست)
    مطالب رو ناقص نوشتم که دوستان لک دیگه کامل کنن اگه کامل نکردن خودم کاملشون میکنم

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

بنام خدا
    من مازندراني هستم و البته از قوم آمارد كه بخشي از اقوامي هستندكه در گذشته هاي دور در مازندران ساكن شدند . آمارد يكي از اقوامآريايي بودند كه از مناطق آسياي مركزي به جنوب كوچ كردند و در منطقه مازندران و بطور عمده در آمل امروزي ساكن شدند . امروزه شهري به نام آمل در تركمنستان وجود داره كه شايد سرزمين اصلي قوم آمارد باشه . آماردها قومي شجاع و جنگجو بودند ( مثل باقي اقوام دلاور اين سرزمين ) و گفته شده در زمان اشكانيها كه كشور بصورت ملوكالطوايفي اداره ميشده ، قلمروي اونها تا كاشان امروزي گسترده شده بود . من هم فعلا به همين بسنده ميكنم شايد دوستان و همشهريهاي ديگه اطلاعات بهتري داشته باشند و ارائه كنند .
    راهداران ، فرشتان نجات جاده ها

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0
    حالت من
    Ashegh

من ترك هستم و از شنيدن اشعار تركي و ساز آذربايجاني و آهنگ هاي تركي لذت مي برم. البته ، همه اقوام و ملل و زبان شان را دوست دارم؛ چون بنا به فرمايش قرآن در آيه 42 سوره روم اختلاف در رنگ چهره و زبان از نشانه قدرت خدا در آفرينش انسان هاست.
    اللهم صل علي محمد و آل محمد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)