ثبت نام

به انجمن خوش آمدید

لطفاً برای دیدن تاپیک ها و محتوای سایت و شرکت در بحث ها در سایت ثبت نام کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    مدير انجمن Array
    Thanks
    0

پیش فرض از ماشا مانکن تا گلشيفته

[تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]

* ماشا الیلیکینا خواننده و بازیگر روس به اسلام گروید و حجاب را برای خود انتخاب کرد؛ یعنی از آزادی ظاهری فرار کرد و حجاب را که به قول مدافعین حقوق بشر و حقوق زنان، محدودیت است انتخاب کرد.

* گلشیفته فراهانی بازیگری شرقی به هالیوود مهاجرت کرد و حجاب را، نه به عنوان مسئله ای دینی بلکه به عنوان مسئله ای که با فرهنگ کشورش در آمیخته کنار گذاشت.
    هيچ شدم تا كه شوم سايه تو وقت سفر
    مرا به خويشتن بخوان به باغ ايينه ببر

بزرگترين پايگاه دانلود رايگان كتاب فارسي [تنها کاربران عضو میتوانند لینک هارا مشاده کنند. ]

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

Exclamation پاسخ

1- عزيز دل برادر اين خانم ماشا در سال 2006 اسلام آورده و نمي دانيم تا چند

سال ديگر مي خواهيد براي القاي ديدگاه هاي شخصي خودتان از او بهره برداري

كنيد !

2- اگر مي خواهي بداني كه حجاب چقدر با فرهنگ ايراني اجين شده كافي

است مسافر يكي از پرواز هاي خارجي بشي تا به چشم هاي خودت ببيني

كه به محض بر خواستن هواپيما از فرودگاه ايران 90 درصد روسري ها كنار مي

ره و مي ره تو چمدان تا زمان برگشت دوباره استفاده بشه !

3- هم خانم فراهاني و هم خانم ماشاي مورد علاقه شما هر دو انسان اند و

صاحب اختيار و تصميم هر دو كاملا شخصي است و به خودشان ارتباط دارد .

4- ضمنا مصاحبه ماشا رو توي سايت هاي خارجي ( مرجع ) بخون تا بداني كه

اسلامي كه او به آن گرويده چقدر با نگاه شما متفاوت است !

5- همچنين هيچ عكسي از ماشا خانم با پوشش حجاب منهاي همين عكسي

كه شما گذاشته ايد وجود ندارد اما به جاش تا دلتان بخواهد عكس هاي لخت

از ايشان است كه مي توانيد ملاحظه كنيد . اميدوارم پست هاي بهتر و منصفانه تري از شما در آينده ببينيم . عزيز دل برادر !

6- در ضمن شما كه دغدغه اسلام و فرهنگ داريد و مدير انجمن نيز هستيد

شايسته نيست كه عكس دزدان دريايي رو براي خودتان انتخاب كنيد . يه جاي

كار اشكال دارد و با هم جور در نمي يايد !!!
    ویرایش توسط amirii : 09-08-2011 در ساعت 09:05 PM

مدير كل سايت Array
    Thanks
    1
    حالت من
    Khaste

دوست عزیز amirii به انجمن خودتان خوش آمدید
    در مورد این پست کاکاجان عزیز که یکی از فعالین خوب انجمن ما هستند نمیخواهند چیزی را القا کنند و فقط نقل قول کرده اند.
    در مورد پاسخ شما به حجاب هم باید عرض کنم که عده ای خاص نماینده تمام زنان و دختران عفیف این مرز و بوم نیستند در ثانی اسلام که فقط به ظاهر نیست بلکه خدا در قلب اکثر ما ایرانیها جای دارد چه به ظاهر دختران با حجابی که در باطن اعتقاد کاملی هم ندارند و فقط با حفظ ظاهر میخواهند از حجابشان بعنوان ابزار استفاده کنند و چه دختران کم حجابی که در باطن اعتقاد کاملی دارند و خط های قرمزی که در اخلاق و فرهنگ برای خود گذاشته اند را رد نمیکنند البته این مطلب کلیت ندارد.
    در مورد خانم ماشا اليلیکینا در مصابحه شان بنده احساس تظاهر به اسلام را مشاهده نکردم و اصلا دختری در چنین فرهنگی به نظربنده نیاز به تظاهر ندارد و بهتر است نیمه پر لیوان را ببینیم و حال فرد را بنگریم نه گذشته او را به نظر بنده عاقبت به خیر شدن مهم است.
    در مورد اینکه شما گفتید این تنها عکس با حجاب ایشان است من چند عکس دیگر با حجاب ایشان را در همین جا قرار میدهم

«ماشا اليلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود 2 سال پيش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زيبا مطرح بود و شهرت و محبوبيتش با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسيه، به بالاترین حد رسید.
    به گزارش ابنا، ماشا اليليكينا، ستاره سابق سينما، رقص و موسيقي، اينك حجاب اسلامي در بر دارد و به تدريس در مدارس مشغول است. وي مي‌گويد از جلوه‌هاي كاذب سابق متنفر است و اكنون احساس خوشبختي مي‌كند.

آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islsm.ru با این هنرمند مسلمان شده است:
    • چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟
    ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.
    • در زمانی که يك خواننده بودي آيا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟
    ماشا: نه؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.
    • آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسيری طولانی بود؟
    ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزديكترين دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.
    روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را مي‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسيار گریستم؛ زيرا براي اولين بار در زندگي‌ام بود كه چیزی از خدا مي‌خواستم.

• در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟
    ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.
    • آيا موسیقی هم گوش می‌دهی؟
    ماشا: بله؛ آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» ( که پس از اسلام آوردن نام خود را «یوسف اسلام» گذاشت) را گوش می‌کنم.
    • آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟
    ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.

چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می‌گروند از بین هنرمندان و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟
    ماشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

• از اينكه مسلمان شده‌اي چه احساي داري؟
    ماشا: احساس خوشبختي. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.
    • و چه تفاوتي با قبل داري؟
    ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.
    • آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمي‌خوري؟!
    ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.
    • از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟
    ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.
    • از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟
    ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.
    • اينك چه چيزي از «اسلام» مي‌تواني به ديگران بگويي؟
    ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیندیشی حداقل سعی کن از قيد خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.
    • چه پيامي برای مسلمانان داري؟
    ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.
    • و برای غیر مسلمانان؟
    ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌اي که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است كمي اندیشه کنند.
    ویرایش توسط kakoo_shirazi : 09-09-2011 در ساعت 09:29 AM
    "نحوه پاسخ خداوند به دعا ها"
    خداوند به سه طريق به دعاها جواب مي دهد:
    او مي گويد آري و آنچه مي خواهي به تو مي دهد...
    او ميگويد نه و چيز بهتري به تو مي دهد...
    او مي گويد صبر كن و بهترين را به تو مي دهد...

شخصی را به جهنم می‌بردند.

در راه بر می‌گشت و به عقب خيره میشد.

ناگهان خدا فرمود: او را به بهشت ببريد.

فرشتگان پرسيدند چرا؟

پروردگار فرمود: او چند بار به عقب نگاه کرد ….. او اميد به بخشش داشت

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

Red face نجمه

سلام
    نتونستم ساكت بمونم
    مي بخشي برادر معترض
    اما مي خواستم بدونم چند درصد مردم ايران از پرواز اون هم نوع خارجيش استفاده مي كنند كه اونها رو نماينده ايران دونستي؟؟؟
    پس اينهايي كه از خانواده هاشون دور مي افتند و در شهر غريب توي دانشگاه ها درس مي خونن و توي خوابگاهها هزار جور آدم با افكار و گرايشات مختلف مي بينند از نظر شما انسان نيستند يا اينقدر اقليت اند كه در درصد هاي شما جايي ندارند؟؟
    چرا قبول دارم كه خيلي ها هم منتظر فرصت هستند تا از اين همه محدوديت!! خودشون رو خلاص كنند اما ميتونم با اطمينان بگم معتقدها كمتر نيستند به هيچ وجه كه ميگم بيشتر هم هستند و هركس آرزوي دگرگوني اين وضعيت رو داره بايد بدونه كه اين آرزو رو نه تنها در خواب شبش هم نمي بينه كه با خودش به گور خواهد برد انشاءالله
    از لحن بي ادبانه و تندم عذرخواهم ولي شما ها بايد بدونيد كه ما نه تنها هستيم كه ايستاديم

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

سلام
    من در جایگاه یک مرد میگم به نظر من یک خانم با داشتن حجاب ارزش انسانی خودش رو با لا می بره

مشکلات فرهنگی در ایران رو کار نداریم نه تنها این برا خانم هاست بلک یک مرد باید یک سری حجاب ها

بالاخص جشماشو نگه داره.

در کل به نظر من زن و مرد باید وجود ظاهری و باطنی شون رو با هم تقسیم کنند و ازدیگران پنهان کنند

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

سلام دوستان نظرات جالبی بود.ولی نکته جالب تر اینکه ماشااليلیکینادرجامعه آزادی مثل روسیه که اجباری برای دین خاصی نیست مسلمان شده وباید بهش تبریک گفت به خاطر انتخابش ولی خانم گلشیفته فراهانی دریک جامعه بسته ایرانی که عنوان اسلامی رو یدک میکشه به این نتیجه رسیده که ازاین کشوربره وحجاب رو کناربذاره حالا اینکه کلا اسلام رو کنار گذاشته یانه ما نمی دونیم وآموزه های دینی هم به ما گفته اند که تااطمینان نداریم دراین مورد اظهار نظر نکنیم.حالا به نظر شما اگه اجباری برای داشتن حجاب اسلامی نباشه وبگن که همه میتونن مسلمان باشن والزامی به داشتن حجاب نیست هرکس دوست داره حجاب داشته باشه هرکس دوست نداره،میتونه مسلمان باشه ولی بدون حجاب باشه(مثل خیلی از کشورهای اسلامی)اونوقت چه اتفاقی می افته.من اصلا موافق یامخالف این داستان نیستم چون معتقدم دین وحجاب یه مسئله شخصیه وکسی که به بلوغ فکری میرسه لازم نیست بااجبار راه خوب رو انتخاب کنه بلکه خودش بالاخره میفهمه درستش کدومه.اگه دوستان نظر بدند ممنون میشم.
    باارزوی موفقیت برای همگی وامید به اینکه همگی رستگار بشیم.

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

با سلام به همه عزیزان من از دوست عزیزمون که چند تا زن دین فروخته رو به یک جامعه تقریبا 30 میلیون نفری تعمیم میده انتقاد کرده و بهش میگم شما عزیز به خاطر اینکه از بدو تولد فقط بهت گفتن بچه مسلمون و مسلمانهای زیادی همدر جامعه دیدی به شکل عادت شما اومدی اسم مسلمون رو یدک میکشی که کاش بهتر بود یه کم هم که شده با مطالعه کتب دینی خودت با دینهای دیگر و مقایسه آنها به نتیجه میرسیدی ... زندگی بهتر آن زمانی است که از تجربه ها استفاده کنی نه اینکه تجربه کنی

كاربر ثبت نام شده Array
    Thanks
    0

با عرض سلام وخسته نباشید خدمته همه ی دوستان
    ولا در مورد موشوعی که گذاشتین من یا amirii , saeidi55 تا حدود زیادی موافقم .اول یه گلایه دارم از مدیر این پیج ، دوست عزیزی که مدیر این پیج هستی ، این موضوع نسبت به مشکلات عدیده ای که در جامعه فعلی ما وجود داره انقدر با اهمیت هستش که ما ماه ها در این مورد بحس کنیم و مشکلات مهمتر از این رو فراموش کنیم ؟؟؟؟!!!! من که این طوری فکر نمی کنم .
    خدمت دوست عزیزم kako_shirazi هم عرض کنم ، من تا حدی با نظرت موافق هستم ولی باید توجه داشت که اسلامی که ایشان {ماشا اليلیکینا} دارند با اسلام حاکم در ایران تفاوت های اساسی دارد به دلایلی ...
    در حواب خواهره عزیزه مون هم باید عارض شوم که روزانه و بخصوص در اسفند ماه ،به طور منوسط روزانه ما در فرود گاه مهرآباد و فرود گاه اما خمینی (ره) به اندازه ای پرواز خارجی داریم که می توانیم از این جامعه به راحتی به عنوانه نمونه و جامعه ی آماری کشور استفاده کنیم .
    اگر فرض ما این باشد که روزانه 30 هواپیما از ایران به کشور های خارجه پرواز می کنند که این تعداد بیشتر نیز است و به طور متوسط هر هواپیما 100 مسافر داشته باشد . به راحتی متوجه یک جمعیت کلان خواهیم شد .
    شاید الان از خود بپرسید که ممکن است اکثر مسافرین مرد باشند ولی چنین نیست چون حدود 90 درصد این پروازها مسافرت های خارجه ، با اهداف توریستی انجام می شود . وقتی مسافرت ها توریستی باشد پس حتما پای زن و شوهر با هم در میان است .
    روزانه به طور متوسط 1200 خانم ایرانی در پرواز های خارجی مبدأ ایران حضور دارند ، از این 1200 نفر به طور متوسط 1000 نفر از این خانم های محترم بعد از خروج هواپیما از آسمان ایران ، حجاب خود را کنار می زنند .
    من با این پست (commennt) قصد جسارت یا توهین به کسی نداشته و ندارم و نخواهم داشت ، فقط هدف این بود که کمی تا حدی موضوع روشن شود . امید وارم روزی برسد که دیگر کسی نخواهد عقاید خود را بر دیگران دیکته کند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)