جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

چگونه موی خود را کوتاه کنیم؟

441

بازدید

 

اصلاح موی سر یکی از شایع ترین اقدامات در میان خانم ها و آقایان است که در طول سال ممکن است بارها تکرار شود، به همین دلیل مراجعه به سالن های آرایشی و اصلاح موی سر از جمله اقداماتی است که بسیار به آن توجه شده است. برای اصلاح موی سر آقایان در خانه شما می توانید ابتدا با ابزارها و وسایل مورد نیاز آشنا شوید و پس از آن برای یادگرفتن مراحل اصلاح موی سر با الانزا همراه باشید.

تقریبا یک سالی است با شروع قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی بازار کار آرایشگاه و سلمونی های آقایان بسیار راکد شده است، این مسیر بسته بودن سالن های زیبایی تا جایی ادامه پیدا کرد که دولت ها بعضی از کسب و کارها را بسته و مردم برای امرار و معاش خود دست به حل کردن مشکلات خود زده اند و تا جایی ادامه پیدا کرده است که آقایان مجبور شده اند برای مرتب کردن موهای خود در خانه و قرنطینه دست به کار شوند.

 

روش اصلاح موی سر

 

اصلاح موی سر ممکن در ابتدا کمی سخت و غیر ممکن به نظر برسد و شما را از انجام این کار منصرف کند اما لازم است بدانید که می توانید با چند گام ساده و کمی دقت می توانید موهای همسر یا پدر خود را مرتب کنید. برای شروع به کوتاهی موهای خود باید ابزار مختلفی در دسترس داشته باشید که شامل:

 • قیچی: یکی از مهمترین ابزار مورد استفاده برای کوتاهی موهای شما قیچی است که برای کوتاهی بهتر است از قیچی آرایشگری استفاده کنید، این نوع قیچی ها کوچک بوده و ۱۲ الی ۱۵ سانتی متر سایز کلی آن است تا به راحتی در دست های شما جا به جا شود. شما می توانید برای اصلاح موهای سر خود از قیچی معمولی نیز استفاده کنید اما در نهایت کوتاهی موهای شما خیلی جالب نشده و به دلیل بزرگی بیش از حد قیچی ممکن است در دست های شما خوب جا به جا نشود و کنترل را از دست های شما بگیرد و نتیجه رضایت بخشی نخواهید داشت.
 • شانه: پس از قیچی یکی از مهمترین ابزارهای کوتاهی مو شانه است که به شما در روند کوتاهی مو کمک بسیار شایانی خواهد کرد، شانه بیشتر برای جدا کردن و حالت دادن موها هنگام کوتاهی مو کاربرد دارد که انتخاب مناسب آن نیز بی تاثیر نخواهد بود.
 • آیینه: از آنجایی که برای کوتاهی مو توجه به قرینگی و یکسان بودن موها کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است شما نیاز دارید برای کوتاهی موهای خود از یک آیینه استفاده کنید تا در هنگام کوتاهی متوجه کم و زیاد شدن موهایتان شوید.
 • ماشین اصلاح موی سر: برای کوتاهی موی سر شما می توانید هم از قیچی هم از ماشین اصلاح استفاده کنید، انتخاب وسیله ی مورد نیاز بستگی به خودتان دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن قیمت ماشین اصلاح سر آن را خریداری کرده و پس از آن برای همیشه از قیچی خداحافظی کنید، ماشین اصلاح موی سر به شما برای کوتاهی های ساده و بدون مدل کمک خواهد کرد از سوی دیگر شما می توانید برای کوتاه کردن موهای صورت خود از آن نیز استفاده کنید و دیگر سراغ ژیلت و تیغ برای مرتب کردن و اصلاح صورت خود نروید.

 

اصلاح موی سر با قیچی

 


همانطور که در بالا گفته شد برای اصلاح موی سر خود ابتدا باید روش اصلاح خود را انتخاب کنید و پس از آن برای انجام آن باید آمادگی داشته باشید، در هنگام اصلاح موی سر با قیچی باید یک سری نکات بسیار مهم را رعایت کنید تا در نتیجه موهایی زیبا و مرتب داشته باشید. این نکات شامل:

 1. داشتن قیچی تیز مخصوص کوتاهی مو
 2. آب پاش کوچک برای مرطوب کردن موهای شما حین کوتاهی
 3. صندلی مناسب برای نشستن
 4. استفاده از پیشیند برای جلوگیری از ریزش مو روی لباس ها و بدن شما
 5. برس مخصوص برای تمیز کردن موهای کوتاه شده
 6. شانه مناسب برای کوتاهی مو که بتواند موهای شما را حالت بدهد و جابجا کند.
 7. برای جلوگیری از ریزش مو روی گردنتان باید از یک نوار مخصوص گردنی استفاده کنید.
 8. تیغ مخصوص اصلاح

 

اصلاح موی سر با ماشین اصلاح

 

برای اصلاح موی سر با ماشین شما باید چند نکته را رعایت کنید که عبارتند از:

 • انتخاب شانه مناسب ماشین اصلاح موی سر: اگر قصد کوتاهی موهای خود با ماشین اصلاح موی سر را ندارید باید به شما بگوییم برای کوتاه کردن قسمت های کناری و پشت موهایتان بهترین راه استفاده از ماشین اصلاح است که موهای شما را کامل و یکدست کوتاه خواهد کرد. فراموش نکنید که ماشین اصلاح به شما برای داشتن موهایی یکدست و مرتب کمک خواهد کرد به گونه ایی که شما می توانید برای از بین بردن موهای بینی خود نیز از دستگاه مو زن بینی استفاده کنید، برای آگاهی قیمت موزن بینی شما می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن از شر موهای داخل بینی و گوش های خود رها شوید.
 • ۶ عدد شانه ماشین اصلاح موی سر: این ۶ شانه با اندازه های مختلفی در بسته بندی ماشین اصلاح وجود دارد که شما باید آن ها را بر روی ماشین اصلاح مو سوار کرده و بنا به مدل موی انتخابی و در نظر گرفته خود از آن استفاده کنید. اگر نمی خواهید موهایی کوتاه داشته باشید از شانه شماره ۶ استفاده کنید، برای کوتاه کردن های معمولی و کلاسیک از شماره ۳ یا ۴ شانه آن برای کوتاهی استفاده کرده و در صورت تمایل به سفید کردن پشت گوش و سر می توانید از شانه شماره یک کمک بگیرید. بطورکلی شانه انتخابی برای کوتاهی موهای شما باید به گونه ای باشد که برای مدل انتخابی شما مناسب بوده و نتیجه کار برایتان لذت بخش و زیبا باشد.
 • روش نگهداشتن ماشین اصلاح در دست: برای اصلاح موهای سر خود شما می توانید ماشین اصلاح را محکم میان انگشتان شست و انگشت ابتدایی یا همان اشاره یا میانی خود بگیرید، برای انجام این کار نیاز به فشار زیادی نبوده و اجازه دهید ماشین در میان دست تان به راحتی جابجا شود. توجه داشته باشید که گرفتن محکم ماشین اصلاح در میان دست می توانید در نهایت موجب دست درد و در طولانی مدت آسیب های گردنی و مچ به شما وارد کند.
 • شروع اصلاح مو  با ماشین از قسمت پایینی و گردن: برای شروع اینکار ابتدا ماشین را روی قسمت پایینی گردن خود بگذارید و شروع کنید از پایین به بالا رفتن، در ادامه همین کار را با قسمت های دیگر نیز انجام بدهید تا جایی که تمامی قسمت های مویتان را تمیز و مرتب کوتاه کرده باشید. زمانی که تمام قسمت موهای خود را تا میانه کوتاه کردید خطی مشاهده خواهید کرد که در ادامه همین خط باید قسمت های کناری و پشت گوش را هم دقیقا تا همین خط کوتاه کنید.

برای اصلاح موی سر در هنگام استفاده از ماشین اصلاح شما باید فقط و فقط از پایین به بالا و در جهت مخالف رویش موی خود اینکار را انجام بدهید و با کشیدن ماشین با زاویه های مختلف و چرخاندن آن روی سر خود خودداری کنید.

 • کوتاه کردن موهای زائد از خط موی پشت سر: همانطور که گفتیم در هنگام کوتاه کردن موی خود خطی در میانه سر شما به وجود می آید که شما برای از بین بردن این خط باید ماشین اصلاح سر را به صورت وارونه از بالا به سمت پایین کشیده و موهای زاند در آن قسمت را به این روش از بین ببرید.
 • اصلاح کردن خط موی کناره ها: برای اصلاح کردن خط موی پشت گوش و کناره ها شما باید کمی مهارت بیشتری به خرج بدهید که در حالت معمول هدف این است که خط موی خود را تا جای ممکن بالاتر ببرید و از گوش هایتان فاصله بدهید، برای اینکار لازم است ماشین اصلاح را به پهلو در دست هایتان بگیرید و لبه تیغه آن را از عقب به سمت جلو بکشید.

کلام آخر

در نهایت شما باید توجه داشته باشید اصلاح موی سر با ماشین کار آسانی نبوده و گاهی ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید که مسیر را برای شما سخت کند اما در نهایت استفاده از ماشین اصلاح سر می تواند موهایی مرتب و یکنواخت برای شما درست کند که با قیچی نمی توانید خیلی راحت این کار را انجام بدهد.

گزینه ایی دیگر برای از بین بردن موهای زائد بدن شما وجود دارد که آن استفاده از لیزرهای خانگی است، لیزرهای خانگی نسل های جدیدی از لیزر هستند که به شما برای از بین بردن موهای زائد آن هم در منزل کمک بسیاری خواهند کرد. برای آگاهی از قیمت و خرید لیزر خانگی شما می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) مراجعه کرده و پس از بررسی قیمت و محصولات متنوع این سایت معتبر اقدام به خرید کنید.

 نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi