جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب اندروید احادیث تصویری تربیتی و اخلاقی

1,523

بازدید

دانلود کتاب اندروید احادیث تصویری تربیتی و اخلاقی ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
دانلود کتاب اندروید احادیث تصویری تربیتی و اخلاقی

دانلود کتاب اندروید احادیث تصویری تربیتی و اخلاقی

دغدغه ی جدی متولیان تعلیم و تربیت ازجمله والدین، پرورش فرزندانی سالم و آگاه برای جامعه است. در این عرصه، نقش مسائل تربیتی و اخلاقی بسیار پررنگ و برجسته است.نويسنده / مترجم : رحمت پوریزدی-وحید خدیوی-اصغر قاسم زاده
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 8 مگابایت
نوع فايل : apk
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب اندروید رمضان با قرآن ۳۰ روز ۳۰ درس بر اساس تفسیر نور

768

بازدید

دانلود کتاب اندروید رمضان با قرآن ۳۰ روز ۳۰ درس بر اساس تفسیر نور ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
دانلود کتاب اندروید رمضان با قرآن 30 روز 30 درس بر اساس تفسیر نور

دانلود کتاب اندروید رمضان با قرآن ۳۰ روز ۳۰ درس بر اساس تفسیر نور

فهرست کتاب اندروید ” رمضان با قرآن ۳۰ روز ۳۰ درس بر اساس تفسیر نور ” :

اشاره
مقدمه مؤلف
فهرست درسها
رمضان ماه مهمانی خدا
روزه؛ تدبرّ در قرآن
امتیازات قرآننويسنده / مترجم : محسن قرائتی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 8.5 مگابایت
نوع فايل : APK
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب تکثیر خورشید

1,029

بازدید

دانلود کتاب تکثیر خورشید ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۳ امتیازs

دانلود کتاب تکثیر خورشید

دانلود کتاب تکثیر خورشید

دانلود کتاب تکثیر خورشید

آغاز سخن : تغییر باور و اعتقاد ، در سبک زندگی نمایان می شود به همین خاطر ، دوام و قوام هر مکتب و مسلکی را نیز با سبک زندگی پیروان آن مکتب می سنجند . سبک زندگی که با ظهور اسلام بنا نهاده شد ، « تقوی محور » بود . در چنین زندگی ، امانتداری ، قریحه ای از ایمان داشت . اگر امانتی هر چند از جانب کفار نیز سپرده می شد از گزند ، ایمن می ماند .نويسنده / مترجم : توحید اصغر زاده
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 844 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 186

 ادامه مطلب + دانلود...

امر به معروف

528

بازدید

رابطه قیام امام حسین علیه السلام با امر به معروف و نهی از منکر

توصیف جو حاکم، در بیانات حضرت
جهان دگرگونی شده وبه حالی زشت و ناخوشایند در آمده خوبی از آن روی برتافته است.
ایها الناس پیمبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند هر گاه کسی حکومت ظالم و جائری را ببیند که قانون خدا را عوض می کند، حلال را حرام و حرام را حلال می کند بیت المال مسلمین را به میل شخصی مصرف می کند. حدود الهی را به هم می زند خون مردم را محترم نمی شمارد و در چنین شرایطی سزوار است خدا چنین ساکتی را به جای چنان جائزو جابری ببرد اینها که امروز حکومت می کنند همینطورند آیا نمی بینید حلالها را حرام کردند و حرام ها را حلال بنابراین هر کس در این شرایط ساکت بماند مانند آنهاست و من از تمام افراد دیگر برای اینکه این دستور جدم را عملی کنم شایسته ترم.
بیانیه شهید مطهری (در کتاب حماسه حسینی جلد دوم)
مردم دنیا بدانید که هدف حضرت امام حسین علیه السلام جاه ومقام نبود طالب ثروت نبود اگر ؟ هم در کار نبود تقاضایی هم از او نمی کردند امام حسین علیه السلام به موجب قانون امر به معروف و نهی از منکر نهضت و قیام می کردند و ساکت نمی نشستند.
موضع گیری امام نسبت به وقایع سیاسی روز
امام بدون توجه به مسئله بیعت خواستن و امتناع از بیعت از اوضاع زمان و وضع حکومت وقت انتقاد می کردند شیوع فساد را متذکر می شوند تغییر ماهیت اسلام را یاد آور می شوند. امام ارزش امر به معروف ونهی از منکر را بالا بردند  و امر به معروف هم ارزش نهضت حسینی را بالا برد چون امام فهماندند که انسان در راه امر به معروف ونهی از منکر به جابجایی می رسد که باید مال و آبرویش را فدا کنند.
تفسیر شرط عدم مفسده امر به معروف و نهی از منکر از منظر شهید مطهری (اعلی ا… مقامه)
گاهی همین امر به معروف می تواند مفسده دیگری برای اسلام بوجود آورد و نه برای فرد امر به معروف. ایشان معتقدند مفسده برای فرد آمر، ملاک عمل نیست.
خطبه امام پس از رسیدن خبر شهادت مسلم بن عقیل( قدس ا… تفسه الزکیه) در بیدار کردن وجدانهای خاموش و خلاصه چند خطبه دیگر:
آیا نمی بینید به حق عمل نمی شود آیا نمی بینید قوانین الهی پایمال می شود آیا نمی بینید این همه مفاسد، پیدا شده واحدی هم نهی نمی کند واحدی هم باز نمی گردد. در چنین شرایطی یک نفر مومن باید از جان خود بگذرد. در چنین شرایط من مردن را جز سعادت نمی بینم من مردن را شهادت در راه حق می بینم. من زندگی کردن با ستمگران را مایه ملامت می بینم. روح من روحی نیست که با ستمگر سازش کند خداوند به اولیا خود پند داده که مانند علما یهود از امر به معروف و نهی از منکر سر باز نزنند. و مردم با ایمان کسانی هستند که امر به معروف ونهی از منکر می کنند زیرا اگر در میان مسلمانان این امر رواج بیاید کارها به اصلاح می پیوندد و بنیان ملک و ملت استحکام می پذیرد. ستمکاران، مردم را زیر پا، لگد می کوبند و شما به جای امر به معروف و نهی از منکر کار را با چاپلوسی و تملق می گذارنید.هر کس مرا از روی و راستی بپذیرد او به حق سزاوار تر است و هر کس دعوت مرا رد کند شکیبایی می نمایم تا خداوند میان من و این گروه داوری کند و او بهترین داوران است. شما را به زنده ساختن آیات خداوند و از میان بردن بدعت ها فرا می خوانم اگر دعوت مرا بپذیرید به راه راست هدایت خداهید شد.
نقش سیاسی اهل بیت بزرگوار حضرت (سلام ا… علیهما)
اهل بیت، یک گروه آمر به معروف و ناهی از منکر بودند. روز یازدهم محرم جلادهای ابن زیاد اهل بیت را سوار شترهای بی جهاز یکسره به سمت کوفه بردند. شب دوازدهم تا صبح در راه بودند. حضرت امام زین العابدین (علیه السلام) را به شتری که پالان چوبی داشت سوار کردند و غل و زنجیر به گردن مبارک امام انداختند.
حضرت زینب (س) در وسط عده ای از زنان وارد دارالاماره ابن زیاد شدند ولی سلام نکردند و به ابن زیاد اعتنا نکردند این سلام نکردن یعنی هنوز اراده ما زنده است. حضرت زینب (س) فرمودند: لااعطیکم بیدی اعطا الذلیل و لا افر فراز العبید خود را همچون شخص ذلیل و درمانده به دست شما نمی سپاریم و چون بندگان نیز نخواهم گریخت ابن زیاد ملعون پرسید این زن متکبر کیست؟ کسی اعتنا نکرد تا اینکه بار سوم پرسید و پاسخ دادند هذه زینب علی بن ابیطالب ابن زیاد شروع به زخم زبان زدن و اهانت کردن نمود و گفت: الحمد… الذی فضحکم واکذب اخدو ثتکم خدا را شکر می کنم که شما را رسوا و دروغتان را آشکار کرد.
حضرت زینب (سلام ا… علیها) فرمودند خدا را شکر می کنیم که افتخار شهادت را نصیب ما کرد. خدا را شکر می کنیم که این تاج افتخار را بر سر برادر من گذاشت. خدا را شکر می کنیم که ما را از خاندان نبوت و طهارت قرار داد. رسوایی مال فاسقان است ما در عمرمان دروغ نگفتیم و حادثه دروغ هم بوجود نیاوردیم دروغ مال فاجر ها است و تو فاسق و فاجر و رسوا هستی.
باسمه تعالی قرآن کریم و تبیین اصل امر به معروف و نهی از منکر
آیه شریفه ۹ سوره مبارکه نحل ان الله یامر بالعدل و الاحسان و ایتای ذی القربی و ینهی عن الفحشا و المنکر و البغی یعظکم لعلکم تذکرون/ و افو بعهد الله اذا عاهدتم و لا تنقضوا
خدا خلق را فرمان به عدل و احسان می دهد و به بذل و عطا به خویشاوندان امر می کند و از کارهای زشت و ظلم نهی می کند و به شما از روی مهربانی پند می دهد باشد که موعظه را بپذیرید. (تا سعادت و بهشت ابد یابید.)
آیه شریفه ۱۰۷ سوره مبارکه آل عمران
آنان که داناتر و با تقوا هستند امر به معروف و نهی از منکر می کنند چه کسی از امام حسین علیه السلام با تقوا تر است ایشان خود را بیشتر به فرمان الهی نزدیک می بینند و قیام می کنند.
سوره مبارکه توبه آیه شریفه ۱۱۲ بدانید که پشیمانان از گناهها، خداپرستان، حمد و شکر نعمت گزاران، روزه داران، نمازگذاران با خضوع، امر به معروف و نهی از منکر کنندگان و نگهبانان حدود الهی (همه اهل ایمان اند) و مومنان را ای رسول ما بشارت بده
راز و نیاز حضرت علیه السلام با پروردگار  جهانیان:
خداوندا، تو را سپاس می گویم که با فرستادن پیامبر خود درباره بزرگواری فرمودی و ما را قرآن آموختی و در دینداری هوشیار ساختی پس ما را نیز در ردیف سپاسگزاران خود قرار ده.
خداوندا در هر سختی و اندوهی تو پشت و پناه من هستی. بسا دشواری که در آن دل ناتوان می شود و تدبیر سودی نمی دهد دوست به خواری می افتد و دشمن شاد می گردد. من این دشواری را پیش تو آوردم. از غیر تو چشم پوشیدم و به تو دل بستم. تو گره از کارم گشودی و اندوهم را از میان بردی.
کلام پیشوا
با برآوردن حاجت مردم، مورد ستایش واقع شوید و با تاخیر در انجام آن برای خود نکوهش نخرید.
از ستم درباره کسی که در برابر تو جز خداوند بزرگ مدد کاری ندارد پرهیز کن.
پیام امام به سپاهیان غفلت زده:
گمان کردید که پس از کشتن من در دنیا متنعم خواهید شد و کاخهای خود را وسعت خواهید بخشید ول هیهات به زودی گرفتار سختی خواهید شد که شمار را به ترس و بی تابی خواهد انداخت و دلهای شما را خواهد لرزاند تا حدی که دیگر در جایی قرار نخواهید گرفت و ایمنی نخواهید داشت.


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

احادیث امر و نهی

262

بازدید

قال امام علی (ع):
خرد از بدی پاکیزه است و به خوبیها فرمان دهنده . ( ۳۲۸/۱)

قال امام علی (ع):
امر به معروف ، برترین عملهای مردم است . (۱۰۱/۲)

قال امام علی (ع):
کسی که بعمل گروهی خشنود است همانند آنان است . و هر کس که در باطل وارد شده دو گناه کرده : گناهی برای خشنودی و گناهی برای عمل (۱۳۱/۲)

قال امام علی (ع):
امر کن به نیکویی تا از اهلش بوده باشی ؛ و بازدار از بدی با دست وزبان خود. و با تلاش از انجام آن جلوگیری نما. ( ۲۱۴/۲)

قال امام علی (ع):
از خوبیها فرمان برید و بر آن امر کنید واز بدیها باز ایستید و از آن نهی کنید. ( ۲۶۲/۲)

قال امام علی (ع):
امر به معروف ونهی از منکر مرگی را نزدیک نمی گرداند و روزی را کم نمی کند و لکن اجر و پاداش را دوچندان کنند . و برتر از این دو سخن ، عدلی است که در برابر پیشوا ی ظالمی گفته شود. (۶۱۱/۲)

قال امام علی (ع):
نهایت دین ، امر به معروف ونهی از منکر وبرپاداشتن حدود است. ( ۳۷۴/۴)

قال امام علی (ع):
امر به معروف ونهی ازمنکر واقامه حدود ، ستون شریعت است . ( ۵۱۸/۴)

قال امام علی (ع):
عمل کننده به خوبی ، وبازدارنده از بدی باش ومنش بی وفایی را بد بدار. ( ۶۰۷/ ۴)

قال امام علی (ع):
امر کننده به خوبی و بازدارنده از بدی باش . برای کسی که از تو بریده ، پیوند دهنده و برای کسی که تورا محروم ساخته ، عطا کننده باش. ( ۶۱۰/۴)

قال امام علی (ع):
به خوبیها امر کننده ، واز بدیها نهی کننده و، وبه خوبی ها عمل کننده ، وبرای بدیها بازدارنده باش .( ۶۱۳/۴)

قال امام علی (ع):
هرکس امر به معروف کند ، پشت مومنین را محکم کرده است (۲۵۸/۵)

قال امام علی (ع):
هرکه نهی از منکر کند، بینی فاسقان را به خاک مالیده است . ( ۲۵۹/۵)

قال امام علی (ع):
هر که در او سه چیز باشد دنیا و آخرت او سالم ماند: امر به معروف کند خود نیز بر آن فرمان برد، ونهی از منکر نماید و خود نیز از آن باز ایستد، و حدود خداوند بزرگ را محافظت نماید. (۴۴۰/۵)

قال امام علی (ع):
از برترین فضیلتها ، نیکی کردن و گسترش خوبیهاست. ( ۲۹/۶)

قال امام علی (ع):
هرگز به سوی خوبیها راهنمایی نشوی مگر آن که بدیها را فراموش کنی ( ۶۷/۵)

قال امام علی (ع):
هر کس ببیند ناروایی را که به آن عمل می شود، و کار بدی را که به سوی آن خوانده می شود و آن را به قلب خود بداند ، پس سلامت ماند و رهایی یابد ؛ وکسی که آن را به زبان انکار کند ، پس پاداش داده شود واو از اولی بر تر است . و کسی که آن را با شمشیر انکار کند تا حجت خداوند برتر قرار گیردو سخن ستمکاران پست تر ، پس او همان است که راه هدایت رسیده و بر راه درست ایستاده است ویقین در دل او روشن شده است. (۵۵۹/۲)

قال امام علی (ع):
هرگاه یکی از شما منکری را ببیند و قادر نباشد آن را با دست و زبان خود انکار کند ولی آن را با قلب خویش بد بداند و خداوند راستی آن را بداند ، هر آینه به وظیفه خود عمل کرده است. (۱۸۳/۳)

قال امام علی (ع):
اگر از مسابقه دادن با یکدیگر ناگزیرید ، پس در اجرای حدود خدا وامر به معروف با یکدیگر مسابقه دهید . ( ۲۰/۳)

قال امام علی (ع):
برخی از شما با دست و زبان و قلب خود نهی از منکر می کند پس او تمام خصلتهای خوب را کامل کرده است . و برخی با زبان وقلب به انکار منکر می پردازد ، او دو خصلت از خوبیها را دریافته ویکی را تباه ساخته است. و برخی از شما فقط با قلب منکر بد یهاست واز دست وزبان خود در این راه بهره نمی برد ، پس او دو خصلت از برترین خصلتهای سه گانه را تباه ساخته و یکی ازآن برگرفته است. و برخی از شما برای جلوگیری از بدیها نه از دست ونه زبان و نه قلب خود استفاده می کند ، که او مرده ای درمیان زندگان است. (۴۴۴/۴)

قال امام علی (ع):
بسا بازدارنده ای که خود باز نایستاده است. ( ۷۸/ ۴)

قال امام علی (ع):
بسا فرمان دهنده ای که خود فرمان نمی پذیرد. ( ۷۸/ ۴)

قال امام علی (ع):
برای نادانی آدمی کفایت کند این که مردم را از چیزی بازدارد که خود آن را انجام می دهد .( ۵۸۴/۴)

قال امام علی (ع):
برای گمراهی آدمی بس است این که مردم را به چیزی فرمان دهد که خود آن را انجام ندهد واز چیزی بازدارد که خود از آن بازنایستاده است. ( ۵۸۴/۴)

قال امام علی (ع):
امر کننده به خوبیها و عمل کننده به آن باش ؛ ومباش از آنان که دیگران را به چیز امر می کنند ولی خود نافرمانی می کنند و خشم پروردگار را به خود بر می انگیزند. ( ۶۱۶/۴)

قال امام علی (ع):
چه زشت است برای کسی که مردم را از بدیها برحذر دارد و آنها را از پستیها و گناهان بازدارد ، ولی چون تنها شود خود مرتکب آنها شود و از عمل به آن روی برنتابد. ( ۴۸۰/۶)نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi