جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب آموزش نرم افزار Auto play media studio 7

1,609

بازدید

دانلود کتاب آموزش نرم افزار Auto play media studio 7 3.00/5 (60.00%) 1 امتیاز

دانلود رایگان کتاب آموزش نرم افزار Auto play media studio 7

کتاب آموزش نرم افزار Auto play media studio 7 یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای ساخت Auto-run می باشد . در دنیا ساخت سی دی های مولتی مدیا و اتوران و … توسط هزاران نفر از افراد عادی صورت می گیرد که شما با فراگیری این نرم افزار می توانید فایل های Auto-run  برای سی دی هایتان ایجاد نمایید . این نرم افزار علاوه بر ساخت Auto-run قابلیت های دیگری نظیر ساخت Browser ,Video player , MP3 player , روزنامه های الکترونیکی ها سی دی های آموزشی ، آلبوم عکس ، آزمون های تستی ، معرفی محصولات و …. را نیز داراست . در این کتاب سعی بر آن بوده که تمامی قسمتهای نرم افزار مورد بحث قرار گیرد . برای این منظور در فصل اول روش نصب نرم افزار ، در ۸ فصل بعدی ایجاد یک پروژه با تمام اشیاء مورد احتیاج و روشهای استخراج و رایت بر روی سی دی ، در فصل ۱۰ برنامه نویسی پایه در Auto play media studio و در فصل ۱۱ و ۱۲ عملکرد تمام اکشن های داخل نرم افزار توضیح داده شده و در ضمیمه کتاب تعدادی برنامه آماده و توضیحاتی قرار داده شده . از امکانات جدید Auto play media studio در نسخه ی ۷ به سازگاری آن با ویندوز vista و رایت سی دی و دی وی دی در این ویندوز و …. می باشد . از امکانات اضافه شده ی دیگر به این نسخه ، کم حجم تر کردن صفحات می باشد .
حق تکثیر: توسط نویسنده بر روی اینترنت منتشر شده است .نويسنده / مترجم : حامد حیدری
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 3.5 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 169

 ادامه مطلب + دانلود...

تنظیم سیستم جهت مالتی مدیا

447

بازدید

تنظیم سیستم جهت مالتی مدیا انواع سیستمهای عامل و تفاوتهای آنها
هرکارت Video Capture  جهت کاربران خاص تولید میشود و برای درک صحیح , نیاز است انواع Window ها و نقاط قوت آنها را بشناسیم تا با کیفیت , بهینه پروژه های خود را با انجام برساینم . بهمین دلیل در ابتدا انواع Windows و قابلیتهای هر یک را شرح میدهیم .
 WINDOWS 98 :
این سیستم عامل برای Partition  های FAT 32 , FAT 16  طراحی شده است .
 WIN 2000 , WIN XP , NT  :
 این سیستم عامل برای Partition  های FAT 32 , FAT 16 , NTFS  طراحی شده است .
پس یکی از نقاط تمایز این سیستم عامل ها در نوع Partition بندی هاست بهیمن دلیل با شرحی مختصر از نوع و تفاوت های FAT32 و NTFS می پردازیم .

 NTFS Partition :
این نوع Partition بندی از سیستم امنیتی بالایی برخوردار است بدین معنی که کار بر امکان ایجاد امنیت برای Foldr , File  خود داراست تا حدیکه قدرت پاک کردن و تغییر فایلهای خود را از دیگران منع می کند .
عامل دیگر Disk Compression می باشد هر کاربر میتواند بسادگی دیسک را فشرده نماید .
File Encryption با این امکان کاربر می تواند فایل خود را کد گذاری کند .
Disk Quotas : مدیر سیستم با این امکان بخش هایی از یک Partition را به خود یا دیگران اختصاص می دهد .
FAT 32 :
در این نوع Partition  هیچگونه امکان کد گذاری , فشرده سازی و تخصیص فضا در هارد دیسک وجود ندارد و کاربر فقط می تواند FILE یا FOLDR خود را به اشتراک بگذارد .
 عامل مهم دیگر اندازه یک فایل میباشد فایلهای فیلم AVI  در WIN 98  نمی تواند فراتر از ۴٫۸ GB باشد ولی در WIN 2000 یک فایل AVI تا حد ۱۲ ترابایت گنجایش خواهد داشت . یعنی اگر کارت VIDEO خود را در سیستم عامل WIN 98 نصب کرده اید ضبط فایلهای AVI  شما کمتر از ۱۸ دقیقه خواهد بود ولی اگر کارت خود را تحت سیستم عامل NT یا WIN 2000  نصب کنید .
ساعتهای متمادی می توانید فیلم AVI رد هارد خود ضبط کنید .
انواع WIN 2000  به اسامی ذیل می باشد .
WIN 2000 PROFESSIONAL                     2 CPU ,
WIN 2000 SERVER                                     4 CPU ,
WIN 2000 ADVANCED SERVER             8 CPU , 8 GB – RAM
WIN 2000 DATA CENTER SERVER       32 CPU , 32 GB – RAM
  تفاوت دیگر WIN 98 , WIN 2000  که بسیار قابل ملاحظه است MULTI THREAD  بودن WIN 2000 می باشد . تحت سیستم WIN 98  که MULTI TASK می باشد شما می توانید چندین برنامه را بار کرده و نتایج آنرا مشاهده کنید . مثلا” INTERNET EXPLORER  را برای مشاهده صفحات WEB  بارکرده , OUT LOOK را برای ارسال MAIL خود را باز کرده و درضمن MEDIA PLAYER موسیقی مورد علاقه شما را پخش کند .
حال اگر یکی از برنامه ها بهر علتی HANG کند کل سیستم عامل با اختلال در عملکرد خود مواجه خواهد شد .
اما این مکانیزم در WIN 2000 بهینه شده که هربرنامه به چندین رشته یا THREAD تقسیم میشود سیستم عامل برای هر برنامه بار شده مدت زمانی را اختصاص می دهد اگر برنامه مزبور عمل کرد , به برنامه دیگر امکان داده و این کار ادامه می یابد . حال اگریکی از برنامه ها بهر علت قطع یا HANG شود .کنترل را از برنامه گرفته چند میلی ثانیه دیگر بدان برنامه اجازه جوابدهی می دهد این عمل ۳ بار انجام می شود اگر سیستم عامل جوابی از برنامه نگرفت آن برنامه را کاملا” از رده خارج می کند تا بقیه برنامه ها به عمل دقیق خود پاسخ دهند .
روش دیگر فشاردادن CTRL – ALT – DEL  یا رجوع به TASK MANAGER و با مشاهده لیست برنامه هایی که درحال کار هستند یک یا چند برنامه مشکل دار را از لیست کاری حذف می کنیم .

 PERFORMANCE OPTIONS
تفاوت دیگر مهم WIN 2000 گزینه بالاست که عملکرد سیستم عامل را بدو بخش APPLICATION  و BACK GROUND SERVICES تبدیل می کند . کار بر میتواند PRIORITY یا ارجحیت کاری سیستم عامل را به APPLICATION  ارتقاع دهد این عمل باعث می شود مثلا” وقت و توان بیشتری از CPU برای برنامه PHOTOSHOP لحاظ شود با اقدامات صحیح  میتوان سرعت RENDER یک برنامه کاربردی را تا صددرصد افزایش داد .
اکثر کاربران گرافیکی و ویدیویی با دانش بالا می توانند سرعت و کارکرد سیستم خود را براحتی کنترل کنند بدون صدمه زدن به کیفیت طراحی و پروژه های خود .

 STORAGE TYPES
 WIN 98  قدرت بکارگیری از BASIC STORAGE را دارد . ولی تحت WIN 2000 می توان هارد دیسک را با فرمت NTFS به شکلهای مختلف بر طبق نیاز تنظیم کرد .همانطور که می دانید هر کار بر ویدیویی بیش از هر چیز به یک کارت ویدیویی کارآمد و سریع نیاز دارد ولی در ضمن احتیاج به یک یا چند هارد دیسک با حجم بالا برای ضبط و تدوین فایلهای عکس , فیلم و صدا نیاز دارد .
حال اگر هارد شما بهر علتی خراب شود شما هیچگونه دسترسی به اطلاعات مهم خود ندارید ولی اگر می توانستید از هارد خود نمونه ایی جداگانه داشته باشید) MIRROR   (  می توانستید به تعهدات و قرارداد خود عمل کنید . بهمین دلیل لازم است به انواع فرمتهای DYNAMIC STOROGE بپردازیم .
 
DYNAMIC STOROGE
SPANNED VOLUME
 دراین نوع Partition  از فضای هارد های مختلف برای ایجاد یک VOLUME استفاده می کنند . مثلا” اگر میخواهید فایل حجیمی از ویدیو داشته باشید می توانید چندین هارد را به صورت SPANNED فرمت کنید عملا” از ۳۲ هارد مختلف برای تشکیل یک SPANNED VOLUME میتوان بهره برد این VOLUME در SERVER های ویدیو کاربری فراوانی دارد اگر یک شبکه تلویزیونی بخواهد فایلهای ویدیویی خود را در اختیار کاربران و طراحان خود قرار دهد بهتراست بجای دهها Partition از یک Partition که حداکثر از ۳۲ هارد مختلف تشکیل شده استفاده کند .
 
MIRRORED VOLUME
 
هرطراح گرافیکی و ویدیویی نگران پروژه های خود است حال اگر هارد دیسک خود را بهر علتی از دست دهد صدها ساعت کار خود را از دست داده است بهمین دلیل هارد دیگر را بصورت آینه وار (MIRROR) هارد اول قرار میدهند و سیستم عامل تمام اطلاعات هارد اول را در هارد دوم ( جهت امنیت ) قرار دهد .
 STRIPPED VOLUME :
 یک کار بر میتواند ۲ , ۳ , ۴  هارد را بصورت STRIPPED ببندد این باعث می شود مثلا” حرف ABAS
S     A     B     A
HARD 3     HARD 2     HARD 1     HARD 0
  بصورت بالا وارد هارد دیسکها میشود یعنی با هر INT چهار حرف بجای یک حرف وارد هارد میشود این عمل یا TransFer Rate سرعت نقل و انتقال اطلاعات را تا حد غیر قابل تصوری افزایش می دهد .
یعنی در حالتی که دو هارد را Stripp کرده ایم سرعت نقل و انتقال ۳ برابر و اگر ۳ هارد را Stripp کنیم سرعت نقل وانتقال داده ها ۷ برابر و اگر ۴ هارد را Stripp کنیم تا ۱۶ برابر سرعت افزایش می یابد . این نوع Volume  را در اصطلاح Raid نیز می نامند .
بیاد داشته باشیم که ۳ هارد IDE بسیار با صرفه تر از یک هارد SCSI ظرفیت بالاست این ترفند به طراح ویدیویی امکان می دهد با هزینه کمتر به سرعتهای نزدیک SCSI دسترسی پیدا کرده و پروژه خود را سریعتر به پایان برساند چون می دانیم پروژه ویدیویی ساعت Render نیاز دارد .
 از دیگر امکانات NTFS Partition  حقوق و اجازه های مختلف یک فایل یا کاربر است به شرح ذیل :
Take Ownership
Read , Write , Share , Encryption , Delete  Folder , Append Data ,…….
چنین حق و اجازه ای در Fat 32 = Partition امکان پذیر نیست .
از دیگر امکان Quality of service win 2000 server امکان Q O S  میباشد .
با این سرویس یک مدیر شبکه می تواند پهنای باند اختصاص داده شده برای هر APPLICATION را تغییر دهد .
 2000 Clustering Services
با گسترش شبکه ها  اینترنت و افزایش Server  ها داشتن یک Server بصورت پشتیبان ضروری است .
 تمهیداتی برای تنظیم کامپیوتر و BIOS  جهت Video Editingنويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi