جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

سلاحهای لیزری

833

بازدید

سلاحهای لیزری ۲٫۸۰/۵ (۵۶٫۰۰%) ۵ امتیازs
دید کلی
نابود نمودن دشمن از راه دور ، با جریانی از ماده‌ای مرگبار ، مدتها موضوع داستانهای علمی – تخیلی بوده است. آیا می‌توان آن را به واقعیت درآورد؟ فیزیک نیرنگ باز است، اما سرمایه گذاریهای ارتش ایلات متحده حاکی از آن است که آنها تصمیم گرفته‌اند سلاحهای تشعشعی را بوسیله کلیفوردبیل به واقعیت در آورند. در دهه ۷۰ میلادی ، زمانی که کاپیتان کرک ستاره تلویزیون بود، فن آوران معتقد بودند که تا سال ۱۹۹۷ تخیلات علمی به آن واقعیاتی علمی تبدیل می‌شوند و سلاحهای دستی لیزری ، تولید خواهند شد.


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دیپلاسیون و اپیلاسیون

3,735

بازدید

دیپلاسیون و اپیلاسیون ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱۲ امتیازs
موهای نا خواسته در بسیاری از موارد منشاء استرس قابل توجهی در زنان و حتی مردان می شود و افراد در جوامع و فرهنگ های مختلف بر حسب شرایط خاص خود در پی روش هایی برای زدودن موقت یا دایمی موهای اضافه در صورت یا بدن خود بر می آیند . اصطلاح دیپلاسیون (Deplasion) به معنی زدودن موها از قسمتی از تنه ی مو است و در واقع نوعی کوتاه کردن مو محسوب می شود ، در حالی که اپیلاسیون به مفهوم برداشتن کامل تنه مو است . از روش های دپیلاسیون معمول می توان تراشیدن واستفاده از موبر های شیمیایی و از روشهای اپیلاسیون ، استفاده از موم، موکن، بند انداختن و الکترولیز را نام برد.همچنین روشهای دیگری چون مواد ساینتراشیدن
یکی از رایج ترین روشها برای دیپیلاسیون موها در نواحی پا، زیر بغل و کشاله ران، تراشیدن است ولی به علت ترس خانمها از ضخیم شدن موها و مسایل روانی ناشی از احساس مردانه بودن، این روش در ناحیه صورت روش مقبولی برای آنها محسوب نمی شود (اگرچه ثابت شده است که چنین ترسی پایه و اساس علمی ندارد) . فواید این روش شامل ارزانی ، سرعت و کارایی آن در مورد موهای بدن است و از معایب آن سوزش ناشی از تیغ ، بریدگی احتمالی ، ایجاد فو لیکولیت کاذب و همچنین نیاز مکرر به تراشیدن موهاست.
موبرهای شیمیایی
این مواد با تخریب پیوندهای دی سولفاید در موها، سبب حل شدن و زدودن آنها از سطح پوست می شوند و بصورت پودر ، کرم،لوسیون وخمیر موجودند. از آنجا که این مواد معمولاًبوی تند و اثر تحریک کننده روی پوست دارند ،اخیراً به آنها عطرهایی اضافه میکنند تا با این مسله مقابله شود .توصیه می شود که قبل از استفاده، این مواد ابتدا روی قسمتی از پوست تست شوند تا از درماتیت تماسی احتمالی جلوگیری به عمل آید.
موبرهای شیمیایی برای موهای زاید بدن بسیار مناسب اند، اما بر روی صورت نباید به فاصله کمتر از دو روز استفاده شوند. این روش برای کسانی که در جستجوی دپیلاسیون راحت بدون استفاده از تیغ هستند مناسب است و همچنین در برخی از بیمارانی که دچار فولیکولیت کاذب صورت هستند مفید به نظر میرسد. معایب این روش شامل تمیز و خشک نبودن این عمل،بوی این مواد، احتمالبه جا ماندن تکه هایی از موها و خطر تحریک پوست هستند
مومک
استفاده از مومک سرد یا داغ به صورت مالیدن این ماده بر روی پوست و سپس کندن آن در خلاف جهت رشد مهاست که سبب کنده شدن موهای چسبیده شده به مومک می شود. با این روش موها از ریشه کنده می شوند .اگر چه این روش به عنوان یک راه موبری موقت محسوب می شود ، ولی برخی عقیده دارند که تکرار این روش سبب ضعیف شدن فو لیکول ها می شود و در نهایت تراکم موها را کاهش می دهند، اگر چه هنوز در این مورد مطالعات تایید شده ای وجود ندارد
یکی از مز ایای این روش طو لانی بودن مدت بالا آمدن موهاست که در حدود ۳ هفته به طول می انجامد. از معایب آن هزینه انجام این کار است که معمولاً به وسیله تکنسین های آرایشی در سالن آنجام می شود .البته کیت هایی برای اشتفاده خانگی این روش نیز در بازار موجود است. همچنین احتمال سوختگی به وسیله موم داغ وجود دارد و از طرفی برای اینکه روش فوق موثر باشد ،باید موها به میزان چند میلیمتر از سطح پوست رشد کرده باشند تادر درون موم به دام بیفتد . گزارشهایی در مورد ایجاد عارضه ناشی از مومک در کسانی که ایزو تر تینو ئین مصرف می کنندوجود دارد و با وجودی که این مسله هنوز اثبات نشده است، ولی استفاده از مومک در افرادی که در حال مصرف ایزو تر تینو ئین هستند ممنوع است.
موچین
استفاده از موچین در نواحی محدودی چون ابروها کار برد دارد . بسیاری از زنان دچار هیر سوتیسم ،در نواحی گونه ، چانه ، گردن و سینه نیز از این وسیله استفاده می کنند. کاربرد این روش در نواحی ذکر شده راحت و آسان است ، ولی در بسیاری از موارد میتوان باعث سود و فولیکولیت پایدار ،هیپرپیگمانتاسیون وگاهی اسکار شود.
اپیلاتور های مکانیکی
این دستگاه ها مانند ماشین های ریش تراش هستند و دارای ردیفی از پنس های کوچکند که موها را از ریشه می کنند . این دستگاه ها در پا و بازو کاربرد خیلی خوبی دارند و اثرات در ازمدت ۳ هفته ای مشابه مومک ایجاد میکند . از معایب این روش میتوان احساس تحریک و ناراحتی ، به خصوص در نواحی حساس بدن را ذکر کرد . به علاوه باید بلندی موها در حدی باشد که موها در پنس های دستگاه گیر بیفتند
بند انداختن
در این روش ردیفی از موها درون بندهای کتانی که به هم چیده می شوند گیر می افتند و به بیرون کشیده می شوند . از بندانداختن بیش از همه در نواحی صورت در جوامع هندی و خاورمیانه استفاده می شود . این روش سریع و هم هزینه است و معایب آن مشابه روشهای موکنی است .
الکترولیز
از این روش برای سوزاندن مژه در تریکیازیس و به وسیله ی چشم پزشکی به نام چالز مایکل (charles michael) در سال ۱۸۷۵ استفاده شد . الکترولیز نخستین روشی بود که به عنوان از بین بردن دایمی موهای زاید مورد استفاده قرار گرفت .
در این روش سوزن ظریفی به درون فولیکل مو وارد می کند و با برقراری جریان الکتریکی فولیکول مو را تخریب می کنند . دو روش عمده الکترولیز به نام گالوانیک و ترمولیز وجود دارد و همچنین روش ترکیبی از این دو موجود است :
در الکترولیز گالوانیک جریان مستقیم الکتریکی با اثر روی سالین بافتی ایجاد هیدورکسید سدیم می کند که این ماده باعث تخریب بولب و پاپللای مو می شود .
در این روش ترمولیز از یک جریان متغیر با فرکانس بالا استفاده می شود که با ایجاد ویبراسیون در مولکول های آب ، ایجاد حرارت می کند و این حرارت به تخریب ریشه ی مو می انجامد .
مهمترین مزیت الکترولز ، دایمی بودن ریشه کنی موهاست . از معایب آن وابستگی روش به تکنیک انجام کار ، وقت گیر و گرانی آن است . برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است بیمار هر دو هفته یک بار و به مدت طولانی یک سال یا بیشتر مراجعه کند . سایر عوارض این روش شامل سود و فولیکولیت ، هیپرپیگمانتاسیون ، درد و آسکار است .
شکل های متنوع دیگری از دستگاه ها نیز ساخته شده اند که مدعی انجام الکترولیز هستند که موثر بودن آنها قابل قبول نیست . مثلاً برخی کارخانجات دستگاه هایی با پنس های الکتریکی ساخته اند که مدعی هدایت جریان الکتریکی از طریق این پنس ها از تنه موبه ریشه آن هستند . در این روش به مصرف کننده توصیه می شود که به مدت چند دقیقه موها را به وسیله پنس نگه دارد و جریان را برقرار سازد و سپس موها را خارج کند ، ولی هیچ گونه شواهدی در این مورد که جریان الکتریسیته از این طریق بتواند به سمت پایین هدایت شود در دست نیست و کارآمدی چنین دستگاه هایی جای تردید دارد.
روش مورد ادعای دیگر به نام الکترولیز ترانس درمال است که در آن نوعی ژل هدایت کننده جریان برروی پوست مالیده می شود . سپس از طریق یک پروب جریان الکتریکی برقرار می گردد که به ادعای کارخانه سازنده ، این جریان از طریق پوست و فولیکول به ریشه مو هدایت می شود و عمل الکترولیز را انجام می دهد. یافته های علمی در این زمینه نیز روش فوق را در هاله ای از تردید قرار می دهد .
ساینده ها
وسایل ساینده چون دستکش و وسایلی با سطوح خش در بازار موجود است که باعث زدودن موها از سطوح پوست می شوند . وسایل دیگری چون سنگ پا یا سنباده های نرم نیز برای این منظور به کار می روند . امروز ه این روش به خاطر تحریک ایجاد شده در پوست کمتر استفاده می شود.
مواد بی رنگ کننده
این مواد نه در جهت پاک کردن موهای زاید ، بلکه به منظور تغییر شکل ظاهری و نمای آنها به کار می روند . این مواد حاوی پراکسید هیدروژن و سولفات هستند که بسیاری از خانم ها از کرم بی رنگ کننده که روشی ساده و بدون درد برای بهبود ظاهری شان است استفاده می کنند. از معایب این ها تحریک کنندگی احتمالی آنها و نیز قابلیت سفیدکنندگی پوست زیرین و خارش است .
افلورنیتین
Eflornithine hydrochloride%13/9 به صورت کرم موضعی باعث کند رشد موها می شود . این اثر به وسیله مهار اورنیتین دکربوکسیلاز ، که هریک انزیم محرک رشد موهاست ، اعمال می شود . افلورنیتین در خانم هایی که موی زاید صورت دارند استفاده می شود و باعث کاهش رشد قابل توجهی در آن موها می شوند . اکثر فرآورده های حاوی این ماده دارای ترکیب هیدروکسید سدیم است که سبب نرم شدن موها نیز می شود . هنوز شواهدی از این فراورده ها نهایتاً باعث کاهش موها شوند ، وجود ندارد .
لیزر
یکی از هیجان انگیز ترین پدیده های جدید برای مبارزه با موهای زاید ، تیزرهای موبر است . این لیزرها با مکانیسم و تئوری فتوترمولیز انتخابی عمل می کنند که بر طبق آن ملانین موجود در فولیکول مو ، با عمل به عنوان یک کرموفور، طول موج خاصی را به خود جذب می کند و جریان حرارتی ایجاد شده باعث تخریب فولیکول می شود .
نخستین لیزر از این نوع (mm 496) Ruby laser بود که در پوست های تیره خطر ایجاد پیگمانتاسیون داشت .
در آن زمان بهترین کاندیداهای درمان افرادی با پوست روشن و موی تیره بودند . بعد ها Alexandrite و diode ابداع شد که در این مورد با خطر کمتری همراه بود . اخیراً لیزرهای (nm 4601) Nd:YAG امکان زدودن موثر و بی خطر در انواع مختلف پوست (حتی Vو VIرا ) به طور سریع فراهم ساخته است . اگرچه مهمترین نکته ی منفی لیزر درمانی برای بیماران ، پرهزینه بودن آن است ولی انجام این روش با درد کمتر ، زمان کمتر و وابستگی کمتر این روش به شخص انجام دهنده ی آن نسبت به الکترولیز همراه است .
Intense pulse light(ipl)
در ipl از یک منبع نور غیر لیزری استفاده می شود که در افراد با پوست روشن موثر است ولی هنوز دایمی بودن ریشه کنی موها با این روش اثبات نشده است .
لیزرهای خانگی
کمپانی هایی در حال تحقیق بر روی ابداع دستگاه های لیزرخانگی بری زدودن موها هستند . در صورت موفقیت در این امر ، دستگاه هاس اخیر نیز به یکی از انتخاب های گوناگون روش موبری اضافه خواهد شد .ده، کرم های کم پشت کننده و لیزر نیز جزو راه های مقابله با موهای زاید محسوب می شوند .
بعضی از خانمها پوستهای بسیار حساسی دارن که با شیو کردن لک میارن به نظر بنده بهترین راه بند انداختن هست شاید برای بار اول درد داشته باشه اما نه مو تو ی پوست بر میگرده نه پوست خراب میشه در ضمن احتیاجی هم نیست که بند انداختن بلد باشین.


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi