جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام

2,090

بازدید

دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۶ امتیازs

دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام

دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام

دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام

پیشگفتار : جامعهٔ بشری در راه تحقّق آرمان‌های بلند الهی و حیات کامل انسانی، گذشته از اندیشه، عقل و اصول درونی، نیازمند مربیان الهی است. پروردگار منّان در طول قرن‌های متمادی، پیامبرانی که هر یک دارای اوصیایی بوده‌اند از میان بشر برگزیده است؛ ولی از آن‌جا که دیوسیرتان شیاد بدون آن که صلاحیت و لیاقتی برای پیشوایی داشته باشند، در میان جوامع انسانی با خدعه و فریب داعیهٔ رهبری داشته و با سوء استفاده از سادگی و کوتاه‌فکری مردم، همیشه مانع راه حق و رهبران حقیقی بوده و بر سر این کار به هر گونه فریب و خیانت و پستی تن داده و شرف انسانی را طعمهٔ مقاصد خود ساخته‌اند.نويسنده / مترجم : آیت الله محمدرضا نکونام
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 152

 ادامه مطلب + دانلود...

خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا و واقعه عاشورا

1,626

بازدید

خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا و واقعه عاشورا ۴٫۴۳/۵ (۸۸٫۵۷%) ۷ امتیازs

خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا و واقعه عاشورا

خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا و واقعه عاشورا
امام حسین (ع) با این جمله شروع به خطبه کردند : “ولی من آن خدایی است که کتاب فرود آورده و هم او، ولی شایستگان است” ، راوی گوید با گریه خواهرش خطبه قطع شد و امام،  حضرت عباس و پسرش علی اکبر را نزد ایشان فرستاد و ایشان را خاموش کردند و سپس بقیه خطبه را با درود بر پیغمبر و پیامبران ادامه داد ” اما بعد، بنگرید من از چه خاندانم و به خود آئید و خویش را سرزنش کنید و بنگرید، برای شما آیا کشتن من رواست؟ و حرمت من برای شما، زیر پا شدنی است؟ آیا من پسر پیغمبر شما نیستم پسر وصی و عموزاده شما نیستم.”
ادامه دادند: ” آیا حمزه سیدالشهدا (ع) عموی پدرم نیست؟ آیا جعفر بن ابیطالب برادر پدرم که در بهشت با دو بال پرواز می کند، عمویم نیست؟ به شما نرسیده که رسول خدا (ص) درباره من و برادرم فرمود سید جوانان اهل بهشتند؟ اگر گفتار مرا درست می دانید بسیار خوب، باور کنید. از وقتی دانستم خدا دروغگو را دشمن دارد، دروغ نگفتم و اگر باور ندارید کسانی از اصحاب پیغمبر هنوز زنده اند بروید از آنها بپرسید تا به شما خبر دهند از جابربن عبدالله انصاری و ابوسعید خدری و سهل بن سعد انصاری و زید بن ارقم و انس بن مالک بپرسید این پرسیدن از ریختن خونم جلوگیر شما نیست ” شمر گفت من خدا را زبانی پرستم و ندانم چه می گویی حبیب بن مظاهر به شمر گفت تو خدا را به هفتاد زبان می پرستی خدا دلت را سیاه کرده ، حسین(ع)  فرمود «اگر شما در این تردید دارید که من زاده دختر پیغمبرم، وای بر شما آیا از شما خونی ریختم؟ مالی از شما خورده ام، زخمی به شما زدم که حالا قصاص آن را می خواهید؟ همگی دشمنان خاموش شدند سپس امام فریاد زد ای شبث بن ربعی، ای حجار بن ابجر ، ای قیس بن اشعث، ای یزید بن حارث آیا به من ننوشتید که میوه ها رسیده و باغها سبز شده و به سوی لشگری که برای تو آماده شده، بیا؟ گفتند ما ننوشتیم . امام فرمود به خداوند نوشتید اکنون که مرا نمی خواهید بگذارید به مأمن خود در هر جای زمین که باشد، برگردم قیس بن اشعث (لعنه االله علیه) گفت ای حسین نمی دانم چه می گویی؟ تو باید تسلیم پسر عم خود شوی او به دلخواه تو رفتار می کند امام فرمودند نه به خدا، به شما دست خواری ندهم و از شما مانند بنده نگریزم. سپس امام فریاد کشیدند من به پروردگار خود پناه می برم از هر متکبری که ایمان به روز حساب ندارد. سپس شتر را خوابانید و زانوی شتر را یکی از یاران به نام عقبه بن سمعان بست.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب ره توشه عزاداران حسینی

2,113

بازدید

دانلود کتاب ره توشه عزاداران حسینی ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۲ امتیازs

دانلود رایگان کتاب ره توشه عزاداران حسینی

واقعه کربلا حقیقتی است که در طول تاریخ در حال درخشندگی است ، سرّی آسمانی است که در سال ۶۱ هجری ظهور زمینی پیدا کرد ، تا زمینیان بتوانند با حقیقت قدسی آن آشنا شوند و گلوی مبارک امام حسین (ع) محل ظهور آن حقیقت است . کتاب ره توشه عزاداران حسینی پیشکش ارادتمندان و محبین اهل بیت می شود .نويسنده / مترجم : مسلم شوبکلایی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 807 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 107

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب جامه دان پر و پیمان

1,585

بازدید

دانلود کتاب جامه دان پر و پیمان ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs

دانلود رایگان کتاب جامه دان پر و پیمان

کتاب جامه دان پر و پیمان سه گفتار از شهید هدی صابر پیرامون امام حسین علیه السلام و عاشورا می باشد که تقدیم می گردد .نويسنده / مترجم : هدی صابر
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 116

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب نهضت عاشورا

14,765

بازدید

دانلود کتاب نهضت عاشورا ۴٫۴۰/۵ (۸۸٫۰۰%) ۵ امتیازs

دانلود رایگان کتاب نهضت عاشورا

حادثه‌ی عاشورا، از مهمترین حوادث تاریخ اسلام، بلکه تاریخ آدم و عالم است. چه بسیار حوادث تلخ و شیرینی که تنها نام آن‎ها در کتاب‎های تاریخ برده شده و آن‎چنان که شایسته است، به جزئیات آن‎ها پرداخته نشده است؛ امّا نهضت عاشورا، با گذشت حدود چهارده قرن ـ افزون بر این‎که تمام وقایع آن‌ در منابع تاریخی ثبت شده است ـ در یادها و خاطره‎ها جاودان و ماندگار گشته و مراسم آن هر سال در ماه محرم با سوز و گداز بیشتر برگزار می‎شود و سرّ ماندگاری نهضت امام حسین(ع) این است که درخت اسلام با این نهضت سیراب شد و دین خاتم با خون حضرت سیدالشهدا(ع) پایدار ماند.

امام حسین(ع) در زمانی قیام کرد که حقیقت اسلام تغییر یافته، تحریف معارف و محتوای شریعت نبوی(ص) به اوج خود رسیده، خلافت رسول خدا(ص) به سلطنت موروثی بنی‎امیه تبدیل گردیده و اسلام در بسیاری از کشورها و مناطق تازه مسلمان شده به تحریف گراییده شد! و آن‎چه از این تحریف‎ها نتیجه شد، انشعاب و ظهور فرقه‎های منحرفی بود که در زمان بنی‎امیه و بنی‎عباس به وجود آمده، رواج پیدا کرد و پی‎آمد آن، معرفی اسلام وارونه به مردم و گوشه‎نشینی پیشوایان اصیل اسلام بود؛ امّا قیام امام حسین(ع) نه تنها بنی امیه را از مشروعیّت انداخت، که مقدمه‎ی پیدایش و گسترش قیام‎های دیگری چون قیام توّابین، قیام مختار، قیام حرّه و… گردید.

این واقعه ـ به جهت اهمیت و گستردگی ـ گرفتار چالش‎ها و شبهه‎هایی شده است که گروه تاریخ مرکز مطالعات و پژوهش‎های فرهنگی حوزه‎ی علمیه با تلاش عده‎ای از پژوهش‎گران، در صدد پاسخ‎گویی به آن‎ها بر آمده است و در اختیار خوانندگان قرار می‎دهد. عمده‎ی این پرسش‎ها به اهمیت و پیشینه‎ی عزاداری امام حسین(ع)، ابعاد و فلسفه‎ی قیام عاشورا، بررسی شهادت امام حسین(ع)، فرزندان و اهل‎بیت امام حسین(ع)، بانوان کربلا و بررسی شهادت سایر شهدا اختصاص دارد. کتاب تحقیقی در نهضت عاشورا را تقدیم علاقمندان می کنیم .

حق تکثیر: طبق توضیحات صفحه ی اول . سوم و آخر ارائه این نسخه از کتاب در فضای اینترنت مجاز می باشدنويسنده / مترجم : محققین گروه تاریخ مرکز مطالعات حوزه
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.3 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 83

 ادامه مطلب + دانلود...

امر به معروف

530

بازدید

رابطه قیام امام حسین علیه السلام با امر به معروف و نهی از منکر

توصیف جو حاکم، در بیانات حضرت
جهان دگرگونی شده وبه حالی زشت و ناخوشایند در آمده خوبی از آن روی برتافته است.
ایها الناس پیمبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند هر گاه کسی حکومت ظالم و جائری را ببیند که قانون خدا را عوض می کند، حلال را حرام و حرام را حلال می کند بیت المال مسلمین را به میل شخصی مصرف می کند. حدود الهی را به هم می زند خون مردم را محترم نمی شمارد و در چنین شرایطی سزوار است خدا چنین ساکتی را به جای چنان جائزو جابری ببرد اینها که امروز حکومت می کنند همینطورند آیا نمی بینید حلالها را حرام کردند و حرام ها را حلال بنابراین هر کس در این شرایط ساکت بماند مانند آنهاست و من از تمام افراد دیگر برای اینکه این دستور جدم را عملی کنم شایسته ترم.
بیانیه شهید مطهری (در کتاب حماسه حسینی جلد دوم)
مردم دنیا بدانید که هدف حضرت امام حسین علیه السلام جاه ومقام نبود طالب ثروت نبود اگر ؟ هم در کار نبود تقاضایی هم از او نمی کردند امام حسین علیه السلام به موجب قانون امر به معروف و نهی از منکر نهضت و قیام می کردند و ساکت نمی نشستند.
موضع گیری امام نسبت به وقایع سیاسی روز
امام بدون توجه به مسئله بیعت خواستن و امتناع از بیعت از اوضاع زمان و وضع حکومت وقت انتقاد می کردند شیوع فساد را متذکر می شوند تغییر ماهیت اسلام را یاد آور می شوند. امام ارزش امر به معروف ونهی از منکر را بالا بردند  و امر به معروف هم ارزش نهضت حسینی را بالا برد چون امام فهماندند که انسان در راه امر به معروف ونهی از منکر به جابجایی می رسد که باید مال و آبرویش را فدا کنند.
تفسیر شرط عدم مفسده امر به معروف و نهی از منکر از منظر شهید مطهری (اعلی ا… مقامه)
گاهی همین امر به معروف می تواند مفسده دیگری برای اسلام بوجود آورد و نه برای فرد امر به معروف. ایشان معتقدند مفسده برای فرد آمر، ملاک عمل نیست.
خطبه امام پس از رسیدن خبر شهادت مسلم بن عقیل( قدس ا… تفسه الزکیه) در بیدار کردن وجدانهای خاموش و خلاصه چند خطبه دیگر:
آیا نمی بینید به حق عمل نمی شود آیا نمی بینید قوانین الهی پایمال می شود آیا نمی بینید این همه مفاسد، پیدا شده واحدی هم نهی نمی کند واحدی هم باز نمی گردد. در چنین شرایطی یک نفر مومن باید از جان خود بگذرد. در چنین شرایط من مردن را جز سعادت نمی بینم من مردن را شهادت در راه حق می بینم. من زندگی کردن با ستمگران را مایه ملامت می بینم. روح من روحی نیست که با ستمگر سازش کند خداوند به اولیا خود پند داده که مانند علما یهود از امر به معروف و نهی از منکر سر باز نزنند. و مردم با ایمان کسانی هستند که امر به معروف ونهی از منکر می کنند زیرا اگر در میان مسلمانان این امر رواج بیاید کارها به اصلاح می پیوندد و بنیان ملک و ملت استحکام می پذیرد. ستمکاران، مردم را زیر پا، لگد می کوبند و شما به جای امر به معروف و نهی از منکر کار را با چاپلوسی و تملق می گذارنید.هر کس مرا از روی و راستی بپذیرد او به حق سزاوار تر است و هر کس دعوت مرا رد کند شکیبایی می نمایم تا خداوند میان من و این گروه داوری کند و او بهترین داوران است. شما را به زنده ساختن آیات خداوند و از میان بردن بدعت ها فرا می خوانم اگر دعوت مرا بپذیرید به راه راست هدایت خداهید شد.
نقش سیاسی اهل بیت بزرگوار حضرت (سلام ا… علیهما)
اهل بیت، یک گروه آمر به معروف و ناهی از منکر بودند. روز یازدهم محرم جلادهای ابن زیاد اهل بیت را سوار شترهای بی جهاز یکسره به سمت کوفه بردند. شب دوازدهم تا صبح در راه بودند. حضرت امام زین العابدین (علیه السلام) را به شتری که پالان چوبی داشت سوار کردند و غل و زنجیر به گردن مبارک امام انداختند.
حضرت زینب (س) در وسط عده ای از زنان وارد دارالاماره ابن زیاد شدند ولی سلام نکردند و به ابن زیاد اعتنا نکردند این سلام نکردن یعنی هنوز اراده ما زنده است. حضرت زینب (س) فرمودند: لااعطیکم بیدی اعطا الذلیل و لا افر فراز العبید خود را همچون شخص ذلیل و درمانده به دست شما نمی سپاریم و چون بندگان نیز نخواهم گریخت ابن زیاد ملعون پرسید این زن متکبر کیست؟ کسی اعتنا نکرد تا اینکه بار سوم پرسید و پاسخ دادند هذه زینب علی بن ابیطالب ابن زیاد شروع به زخم زبان زدن و اهانت کردن نمود و گفت: الحمد… الذی فضحکم واکذب اخدو ثتکم خدا را شکر می کنم که شما را رسوا و دروغتان را آشکار کرد.
حضرت زینب (سلام ا… علیها) فرمودند خدا را شکر می کنیم که افتخار شهادت را نصیب ما کرد. خدا را شکر می کنیم که این تاج افتخار را بر سر برادر من گذاشت. خدا را شکر می کنیم که ما را از خاندان نبوت و طهارت قرار داد. رسوایی مال فاسقان است ما در عمرمان دروغ نگفتیم و حادثه دروغ هم بوجود نیاوردیم دروغ مال فاجر ها است و تو فاسق و فاجر و رسوا هستی.
باسمه تعالی قرآن کریم و تبیین اصل امر به معروف و نهی از منکر
آیه شریفه ۹ سوره مبارکه نحل ان الله یامر بالعدل و الاحسان و ایتای ذی القربی و ینهی عن الفحشا و المنکر و البغی یعظکم لعلکم تذکرون/ و افو بعهد الله اذا عاهدتم و لا تنقضوا
خدا خلق را فرمان به عدل و احسان می دهد و به بذل و عطا به خویشاوندان امر می کند و از کارهای زشت و ظلم نهی می کند و به شما از روی مهربانی پند می دهد باشد که موعظه را بپذیرید. (تا سعادت و بهشت ابد یابید.)
آیه شریفه ۱۰۷ سوره مبارکه آل عمران
آنان که داناتر و با تقوا هستند امر به معروف و نهی از منکر می کنند چه کسی از امام حسین علیه السلام با تقوا تر است ایشان خود را بیشتر به فرمان الهی نزدیک می بینند و قیام می کنند.
سوره مبارکه توبه آیه شریفه ۱۱۲ بدانید که پشیمانان از گناهها، خداپرستان، حمد و شکر نعمت گزاران، روزه داران، نمازگذاران با خضوع، امر به معروف و نهی از منکر کنندگان و نگهبانان حدود الهی (همه اهل ایمان اند) و مومنان را ای رسول ما بشارت بده
راز و نیاز حضرت علیه السلام با پروردگار  جهانیان:
خداوندا، تو را سپاس می گویم که با فرستادن پیامبر خود درباره بزرگواری فرمودی و ما را قرآن آموختی و در دینداری هوشیار ساختی پس ما را نیز در ردیف سپاسگزاران خود قرار ده.
خداوندا در هر سختی و اندوهی تو پشت و پناه من هستی. بسا دشواری که در آن دل ناتوان می شود و تدبیر سودی نمی دهد دوست به خواری می افتد و دشمن شاد می گردد. من این دشواری را پیش تو آوردم. از غیر تو چشم پوشیدم و به تو دل بستم. تو گره از کارم گشودی و اندوهم را از میان بردی.
کلام پیشوا
با برآوردن حاجت مردم، مورد ستایش واقع شوید و با تاخیر در انجام آن برای خود نکوهش نخرید.
از ستم درباره کسی که در برابر تو جز خداوند بزرگ مدد کاری ندارد پرهیز کن.
پیام امام به سپاهیان غفلت زده:
گمان کردید که پس از کشتن من در دنیا متنعم خواهید شد و کاخهای خود را وسعت خواهید بخشید ول هیهات به زودی گرفتار سختی خواهید شد که شمار را به ترس و بی تابی خواهد انداخت و دلهای شما را خواهد لرزاند تا حدی که دیگر در جایی قرار نخواهید گرفت و ایمنی نخواهید داشت.


نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi