جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب دانشنامه طب سوزنی و موارد کاربرد آن

4,257

بازدید

دانلود کتاب دانشنامه طب سوزنی و موارد کاربرد آن ۴٫۴۲/۵ (۸۸٫۳۳%) ۱۲ امتیازs

دانلود کتاب دانشنامه طب سوزنی و موارد کاربرد آن

دانلود کتاب دانشنامه طب سوزنی و موارد کاربرد آن

دانلود کتاب دانشنامه طب سوزنی و موارد کاربرد آن

طب ( Acupuncture ) یکی از اشکال ، طب چینی بوده که قرن هاست برای درمان مشکلات مختلف سوزنی مورد استفاده قرار می گیرد . طب سوزنی بر اساس این نظریه استوار شده که انرژی در داخل و بیرون بدن و درون راههایی که به آن ها کانال های انرژی می گویند جریان دارد .نويسنده / مترجم : رضا پوردستگردان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 650 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 44

 ادامه مطلب + دانلود...

دانلود کتاب طب سوزنی

14,028

بازدید

دانلود کتاب طب سوزنی ۴٫۴۰/۵ (۸۸٫۰۰%) ۵ امتیازs

دانلود کتاب طب سوزنی

طب سوزنی یا اکوپانکچر ( Acupuncture ) که به زبان چینی به آن جن جیو گفته می شود روشی است که با فرو کردن سوزن های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن باعث تسکین درد و یا درمان مشکل خاصی از بیمار می شود .نويسنده / مترجم : فرهاد همت خواه
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.6 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 75

 ادامه مطلب + دانلود...

پاسخ به تمام سوالات شما درباره طب سوزنی

751

بازدید

پاسخ به تمام سوالات شما درباره طب سوزنی ۴٫۹۲/۵ (۹۸٫۳۳%) ۱۲ امتیازs
می‌گویند داستان اولین درمان‌هایی که با طب سوزنی انجا م شده به ۵هزارسال قبل مربوط می‌شود؛ به زمانی که چینی‌ها برای درمان زخم سربازان‌ از سوزن‌های بسیار ریز یا سنگ‌های صیقلی نازک و تیز در جنگ‌هایشان استفاده می‌کردند. گذشت این همه سال، از اعتبار این روش درمانی در جهان کم نکرده که حتی باعث رشد و توسعه آن در اروپا و ایالات متحده  هم شده است.
 زمانی که دکتر امیر هومن کاظمی مدرک دکترای عمومی خود را گرفت  با چند استاد و پزشک و همکار مشورت می‌کند به این نتیجه می‌رسد که سراغ تخصص‌های معمول نرود و دنبال رشته‌ای جدید بگردد. وی با آشنایی هرچه بیشتر با رشته طب سوزنی و تاثیر درمانی داروهای گیاهی کنجکاو می‌شود که درباره‌اش بیشتر بداند. این کنجکاوی تا آنجا پیش می‌رود که برای تحصیل این رشته، حتی به چین می​رود.  وقتی طب سوزنی را باور می‌کند که موقع کار عملی در بیمارستان، تاثیرش را از نزدیک می‌بیند. وقتی که می‌بیند بیماری که بعد از سکته مغزی جز با ویلچر یا عصا قادر به راه رفتن نبوده است بعد از یک دوره درمان با طب سوزنی می‌تواند با پای خودش و بدون نیاز به هر وسیله دیگری راه برود، به کارایی این طب بیشتر واقف می‌شود.

 

 گفت‌وگوی ما با دکتر کاظمی درباره شیوه‌های کاربردی طب سوزنی برای درمان بیماری‌هایی است که دغدغه بیشتر خانواده‌هاست. دغدغه‌هایی مثل زیبایی و پوست، چاقی و لاغری، درمان دردهای قاعدگی، کاهش درد زایمان و تمام دغدغه‌هایی که برخی از آنها بیماری نیست ولی مشکل‌زاست. او معتقد است طب سوزنی تنها جنبه درمانی ندارد و می‌تواند در هر شرایطی به بهبود وضعیت آدم‌ها کمک کند. آنچه این مصاحبه را جالب می‌کند، نگاه واقع‌بینانه‌ای است که دکتر کاظمی به این روش درمانی دارد و  می‌گوید:«قرار نیست تاثیرات طب سوزنی را آنقدر بزرگ و باور نکردنی جلوه بدهیم که بسیاری از آدم ها در مواجهه با این شیوه از درمان، انتظار معجزه داشته باشند و من از تجربه‌های خود و استادانم حرف می‌زنم. تجربه هایی که گاهی صد درصد موثر و گاهی تا اندازه‌ای موثراست و گاهی حتی خیلی هم موثر نیست.»

 سخت‌ترین مرحله برای شما تشخیص است یا درمان؟

نحوه درمان هر بیمار با بیمار دیگر الزاما شبیه نیست. ممکن است با دو بیماری یکسان، برخورد متفاوتی شود که به علائم بیماری در بدن بیمار مربوط می‌شود. تست‌های اولیه مثل نبض، زبان، اجابت مزاج و میزان خواب معلوم می‌کند بیمار در کدام گروه قرار می‌گیرد و چطور باید درمان شود. این خیلی مهم است. این که مثلا در طب سوزنی نمی‌شود گفت که برای درمان سردرد فقط این ۴ نقطه وجود دارد و باید فقط  با همین ۴ نقطه بیمار را درمان کرد. بله برای درمان سردرد چهار نقطه مشخص وجود دارد اما موارد دیگری هم هست که باید با توجه به شرایط هر بیمار تعریف شود. هر بیمار با بیمار دیگر فرق دارد و اینجاست که تفاوت استاد و شاگرد یا به عبارتی کسی که تجربه دارد و کسی که بی‌تجربه است معلوم می‌شود. اینها دیگر فوت‌های کوزه‌گری است که باید در طول سال‌ها به آن رسید و نمی‌شود در کتاب‌ها پیدا کرد. من سعی می‌کردم اینها را یاد بگیرم. بیماری‌های مختلف، دکترهای مختلف، کلینیک‌های مختلف و حتی بیمارهای مختلف مثلا خارجی یا چینی را امتحان کنم و ببینم که آیا این روش درمان به همان نسبت که روی یک چینی اثر دارد روی یک خارجی هم تاثیر دارد؟ برخی از تحقیقاتم هم مربوط به همین تفاوت‌ها می‌شود.

به چه نتیجه‌ای رسیدید؟

من به عنوان یک فرضیه برای خودم مطرح کردم که ممکن است طب سوزنی روی چینی‌ها تاثیر بیشتری داشته باشد. به دلیل آب و هوا، ژنتیک، نوع تغذیه و فعالیت‌های خاصی که دارند اما این فرضیه رد شد و اینطور نیست که مثلا طب ایرانی فقط برای ما ایرانی‌ها خوب باشد. بلکه برای تمام مردم دنیا خوب است. در نتیجه طب سوزنی مرز جغرافیایی ندارد و نتیجه‌اش هم توسعه این طب در ایالات متحده، اروپا و تمام دنیاست. چون اگر نتیجه نمی‌داد این قدر پیشرفت نمی‌کرد و با اقبال جهانی روبه‌رو نمی‌شد.

چرا به ایران برگشتید؟

دلم می‌خواست با علمی که به دست آورده بودم به بیماران ایرانی هم کمک کنم. چون طب سوزنی و طب گیاهی برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج خیلی می‌تواند موثر باشد. بیماری‌هایی مثل انواع فلج مغزی، ناتوانی‌های بعد از سکته، ام‌اس و خیلی بیماری‌هایی که طب رایج نمی‌تواند آنها را درمان کند. دلیل دومم این بود که طب سوزنی توانسته جهانی بشود. هر کجای جهان که بروید کلینیک‌های طب چینی را می‌بینید. من هم آرزو دارم با استفاده از تجربه چینی‌ها به جهانی کردن طب ایرانی کمک کنم.

چرا طب سوزنی توانست از شرق به غرب برسد؟

طب سوزنی  قدمت چند هزار ساله در چین و قدمت چند صد ساله در شرق آسیا داشته و قدمت چند ۱۰ ساله در غرب دارد و در تمام دنیا هم گسترش پیدا کرده است. در نگاه اول ممکن است ترسناک به نظر برسد چون اسم سوزن را یدک می‌کشد. اما طب سوزنی برخلاف اسمش به هیچ وجه تهاجمی نیست.

سوزن‌هایی که استفاده می‌شود بسیار ظریف و باریک و تقریبا بدون درد است همچنین بیمار با هر شرایطی که مراجعه می‌کند بعد از درمان، احساس آرا مش خاصی را تجربه می‌کند. بنابراین بیماران ممکن است دفعه اول با ترس بیایند مثل خودم که بار اول می‌ترسیدم اما بعد از دفعه اول وقتی می‌بینند درمان‌شان دردی نداشت و علاوه بر این، حس آرامش خوبی را تجربه کردند برای دفعات بعد هیچ مشکلی پیدا نمی‌کنند. از فواید دیگر این شیوه از درمان، این است که اگر درست انجام شود، هیچ نوع عارضه‌ای نخواهد داشت. درست انجام شدن طب سوزنی یعنی سوزن‌هایی که استفاده می‌شود یکبار مصرف باشد و آن که طب سوزنی را انجام می‌دهد نقاط مربوط به هر بیماری را دقیق بشناسد و بلد باشد چطور باید این کار را انجام بدهد که هم بدون درد باشد، هم موثر باشد و هم بدون عارضه.

طب سوزنی در چه مواردی کاربردی‌تر است؟

برای درمان بیماری‌های مغز و اعصاب مثل ام‌اس‌، پارکینسون، فلج‌ها، سردردهای میگرنی و مزمن، بیماری‌های سیستم روان مثل افسردگی، بی‌خوابی، اعتیاد، ترک سیگار و اختلالات جنسی و تمام بیماری‌های عضلانی- اسکلتی مثل التهاب مفاصل، آرتروزها، آرتریدها، دردهای ستون فقراتی، مهره‌های گردن و… طب سوزنی می‌تواند درمان‌کننده خیلی موثری باشد. به جز اینها، به افراد سالمندی هم که مشکل خاصی ندارند اما به دلیل کهولت سن، خسته می‌شوند و ضعف دارند یا در معرض بیماری‌اند، کمک می‌کند تا سیستم بدنی‌شان را قوی کنند و با این کار از یکسری امراض پیشگیری می‌کند.

پس باید به کمک آدم‌هایی که خیال می‌کنند سالم هستند هم بیاید!

در کنار اینها چیزی که مهم است این است که کسی که مراجعه می‌کند برای طب سوزنی صرفا نباید بیمار باشد. می‌تواند از این روش برای تنظیم سیستم یا ارگان بدنش استفاده کند. چون هیچ کس نیست که صد درصد سالم باشد و خیلی وقت‌ها اختلالاتی در بدن وجود دارد که از آن بی‌خبریم. مثل گزگز کف دست و پا، نفخ شکم  یا دردهای قاعدگی، حتی چاقی و لاغری، و مشکلات پوستی که اینها گاهی بیماری به حساب نمی‌آید اما به  اندازه یک بیماری فرد را اذیت می‌کند. طب سوزنی روشی است که به این دسته از افراد هم کمک می‌کند بدن‌شان را تنظیم کنند و هم می‌تواند به درمان طیف‌  وسیعی از دردها و بیماری​هامختلف با روشی درست کمک کند.

چطور این روش به درمان چاقی کمک می‌کند؟

طب سوزنی یکی از روش‌های محبوب درمان چاقی در دنیاست. به دلایل مختلف. از همه مهم‌تر اینکه بی‌عارضه است. درست است که به سرعت داروهای لاغری روی فرد اثر نمی‌گذارد اما همان‌طور که می‌دانید تمام داروهای لاغری عارضه دارند. یعنی هیچ دارویی نیست که برای لاغری استفاده بشود و عوارض جانبی روی کلیه و کبد و سیستم‌های مختلف بدن، تاثیرزود گذر یا دیرگذر نگذارند. اما طب سوزنی هیچ عارضه‌ای ندارد. درست است که درمان با این روش در مراحل کندتری اتفاق می‌افتد اما تاثیر ماندگارتری خواهد داشت.

یک نسخه برای تمام چاق‌ها

طول درمان مشخصی دارد؟ مثلا به یک آدمی که می‌خواهد ۱۰کیلو‌ وزن کم کند می‌شود قول داد که ۶ ماهه به این وزن می‌رسد؟

همان‌طور که گفتم هر بیمار منحصر به فرد است و شرایط هر بیمار با بیمار دیگر فرق می‌کند، کلا پزشکی همین است. شما وقتی یک دارو را به دو بیمار با بیماری یکسان می‌دهید یک جور عمل نمی‌کند. ممکن است دو خواهر دوقلو یکی با خوردن ایبوپروفن کمردردش بهتر شود و دیگری ۱۰ایبوپروفن هم بخورد اثر نکند. در طب‌های سنتی این قضیه شدیدتر است چون آنها کل گرا هستند. یعنی به بدن انسان به عنوان مجموعه‌ای از علت‌ها نگاه می‌کنند. علت چاقی خیلی زیاد است مثلا به خواب آدم‌ها بستگی دارد به رژیم غذایی فرد، به ژن فرد به نوع غذایش و حتی به اینکه شامش را چه ساعتی می‌خورد، بستگی دارد. ما به بیمار توصیه اکید می‌کنیم شامش را زودتر و مختصرتر بخورد.  هیچ وقت از او توقع رژیم سفت و سخت نداریم. خب، طبیعی است که هرقدر بیشتر مراعات کند، زودتر به نتیجه می‌رسد ولی ما توصیه‌ای برای رژیم‌های سخت نداریم. وقتی اشتهایش کم شد دیگر عذاب نمی‌کشد. وقتی اشتهایش کم شد دیگر دلش نمی‌خواهد زیاد بخورد و بعد که متابولیسم و گردش خون طبیعی شد در کنار آرامشی که به بیمار می‌دهد، حتی اگر رژیم هم نگیرد لاغر می‌شود. می‌خواهم بگویم حتی اگر رژیم هم نگیرد باز طب سوزنی تاثیر دارد. انتظار دیگری که از بیماری که می‌خواهد لاغر شود  داریم این است که شب زودتر بخوابد چون خواب تا دیروقت، سیستم متابولیسم بدن را به هم می‌ریزد.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

طب سوزنی

726

بازدید

طب سوزنی ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۲ امتیازsنويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi