جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

بکش اما خوشگلم کن/انگیزه اصلی ایرانی ها از جراحی بینی چیست؟

295

بازدید

 جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در کشور ماست؛ اگرچه در بیشتر موارد این جراحی به دنبال ایراد و مشکلی در بینی صورت می گیرد، ولی گاه افراد بی آن که کوچک ترین مشکلی در شکل بینی داشته باشند، آن را به تیغ جراحی می سپارند تا به اصطلاح خود زیباتر شوند، غافل از این که نه تنها زیباتر نمی شوند، بلکه زیبایی سابق خود را با انجام این عمل غیرضروری به خطر می اندازند.

 

یکی دیگر از اشتباهاتی که افراد در این باره مرتکب می شوند، انتخاب نامناسب مدل بینی است، از آنجا که زیبایی در تناسب، توازن و تقارن است، انتخاب مدل نامناسب با فیزیک چهره این زیبایی را از بین می برد، شاید شما ندانید مدل مناسب چهره شما کدام نوع از انواع بینی است، پس بهتر است انتخاب مدل را به دست جراح با تجربه سپرده و بی گدار به آب نزنید. براستی مدل بینی متناسب با چهره ایرانی ها کدام است؟ آیا تمام افراد می توانند از مدل یکسانی​استفاده کنند؟ دکتر حمید عارف، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی پاسخگوی این پرسش هاست.

خواسته عمومی مراجعه کنندگان برای جراحی بینی چیست؟

در نژاد ایرانی، معمولا افراد بینی بزرگی دارند، از این رو اولین خواسته فردی که عمل می کند، کوچک تر شدن بینی است. البته این موضوع سال های گذشته نسبت به حال صحت بیشتری داشت به طوری که افراد فرم های عروسکی و فانتزی را بیشتر می پسندیدند. خوشبختانه اکنون افراد بیشتر مدل های طبیعی و شیک را می پسندند ولی درصدی از همین افراد از روی ناآگاهی از عمل جراحی، پس از عمل رضایت خود را از دست می دهند، این دسته معمولا تحت تاثیر نظر دوستان خود قرار گرفته و می گویند بینی کوچک تری می خواهند و دوباره تصمیم به جراحی دیگری می گیرند. متاسفانه گاه دیدگاه جامعه تعیین کننده مدل بینی و رضایتمندی افراد است. فردی که تحت تاثیر افکار دیگران در جامعه اقدام به انجام این گونه اعمال می کند، به طور قطع نتیجه مثبتی از عمل خود نخواهد گرفت.

ملاک انتخاب مدل چیست؟

گاهی مواقع افراد در مشاوره پیش از عمل از جراح می خواهند بینی شان را همانند بینی فلان دوست یا فلان هنرپیشه معروف عمل کند، در حالی که این کار روش صحیحی نیست و نتایج خوبی نخواهد داشت. حتی در دوقلوهای همسان نیز که از یک تخمک هستند، این کار نباید صورت بگیرد زیرا یک مدل برای دو نفر مناسب نیست و هر کس فرم مخصوص چهره خود را دارد و انتخاب مدل براساس چهره تعیین می شود. برخی افراد به داشتن بینی ایتالیایی تمایل دارند، برخی فرم بینی های اسپانیایی را می پسندند، عده ای بینی عروسکی را دوست دارند که کوچک بوده و نوک رو به بالایی دارد. انواع بینی ها اگر با چهره فرد تناسب داشته باشد زیبا و شیک هستند، اما اگر این تناسب برقرار نباشد، زیباترین بینی در صورت نامناسب، زشت و بی تناسب است.

در بین این مدل ها، مدل فانتزی عروسکی چقدر طرفدار دارد؟

مدت ها بینی ایده آل افراد در کشور، بینی فانتزی عروسکی بود. بینی عروسکی کوچک، سربالا و دارای قوس است. اگرچه فرم فانتزی بینی شیک و زیباست، اما برای تمام افراد توصیه نمی شود. فردی که بینی خیلی بزرگی دارد نباید توقع داشته باشد جراح، بینی فانتزی و کوچکی برای او درست کند زیرا سایز بینی را تا حد کمی می توان کوچک کرد و نمی توان به یکباره سایز بینی را نصف کرد؛ چرا که بینی عملکرد قبلی خود را از دست می دهد. بخصوص در بینی های گوشتی که رزرو تنفسی بینی پایین است با کاهش زیاد حجم، عملکرد تنفسی دچار اختلال می شود به طوری که صدای تنفس فرد شنیده می شود، در حالی که تنفس منظم و طبیعی صدادار نیست.

شیوه جراحی بینی چقدر با شیوه های روز ​دنیا همخوانی دارد؟

روش جراحی بینی در کشور ما تفاوت زیادی با اعمال جراحی بینی در کشورهای دیگر دارد. در کشورهای اروپایی بیشتر جراحی های زیبایی بینی حالت اصلاحی دارد. به این صورت که اگر بینی قوز داشته باشد بالا و پایین آن را پر می کنند تا قوز برطرف شود یا نوک بینی را مختصر زاویه می دهند و بالا می برند و ابدا با سایز بینی کاری نداشته و آن را کوچک نمی کنند. در بیشتر موارد استخوان بینی را نمی شکنند؛ کاری که در ایران مرسوم است و اگر انجام نشود، فرد از عمل رضایت ندارد و مهم ترین خواسته اش، کوچک کردن بینی است حتی اگر عیوب آن برطرف نشود. در کشورهای غربی، بیشتر عمل های زیبایی به شکل طبیعی انجام می شود و افراد تمایل دارند کسی متوجه جراحی بینی شان نشود. پیشکسوتان جراحی زیبایی می گویند عمل جراحی موفق، عملی است که طبیعی باشد و هیچ ردی از جراحی به جای نگذارد و هرکس بینی فرد را ببیند متوجه جراحی نشود. بینی نباید قوس زیاد داشته باشد، و نوک آن خیلی سربالا نباشد، به طوری که سوراخ های بینی دیده نشود و رد بخیه در پره های بینی و تیغه دیده نشود.

چرا بینی ایرانی ها بزرگ است؟

ایرانی ها بینی درشت و بزرگی دارند، ارثیه ای به ظاهرناخوشایند که سبب شده اعمال جراحی بینی در کشور، متقاضیان بسیار داشته باشد. نژادهای مختلف ایرانی دارای بینی بزرگ و زمخت هستند، به طور مثال مردمان شمال کشور و اهالی کردستان بینی بزرگ تری نسبت به سایر شهرهای ایران دارند. در کل، آناتومی چهره در ایرانی ها مانند مردم هر کشوری از دیگرکشورها متفاوت است. در چهره ایرانی معمولا صورت ریزنقش تر، چانه و فک پایین کوچک تر است و به دلیل کوچکی چانه و عقب قرار گرفتن آن، بینی درشت تر به نظر می رسد. این موضوع بخصوص هنگام عکس انداختن از نیمرخ بیشتر به نظر می آید. همچنین به دلیل این که فک پایین در ایرانی ها کوچک است و رشد آن از فک بالا کمتر است، فک بالا یا همان دندان های بالا بسیار جلوتر از دندان های پایین قرار می گیرد و این موضوع باعث می شود بینی اگر بزرگ هم نباشد برجسته نشان داده شود. در نژاد اروپایی برخلاف نژاد ایرانی، فک درشت و صورت کشیده و بزرگ است به طوری که بینی در صورت مشخص نیست و بسیار کوچک و قلمی دیده می شود.

مشکل نازیبایی فقط در بینی خلاصه می شود؟

اغلب افراد مشکل نازیبایی چهره خود را بر گردن بینی انداخته و گمان می کنند هر ایرادی در چهره با جراحی بینی اصلاح می شود در حالی که در واقعیت این موضوع صحت ندارد و به دلیل شناخته تر شدن عمل زیبایی بینی در کشور نسبت به دیگر عمل های زیبایی متقاضیان بیشتری داشته هرچند ضرورتی برای انجام آن نباشد. آنالیز چهره پیش از عمل، کمک بزرگی به انتخاب نوع عمل می کند به صورتی که فرد متوجه ایراد چهره خود می شود. برخی مواقع ایراد صورت از چانه و فک کوچک است و با پروتز گونه و چانه صورت زاویه دار و پر شده، بینی کوچک تر می شود. وقتی چانه و گونه وضع نرمال پیدا کند، به جراحی بینی نیازی نیست. در مواردی هم، جراحی همزمان چانه، بینی و گونه نیاز است تا صورت، زیبایی خود را به دست آورد.

عوارض انتخاب نامناسب مدل بینی چیست؟

انتخاب مدل مناسب بینی نکته مهمی است که در میزان موفقیت عمل جراحی نقش بسزایی دارد. فرم چهره در صورت اولین ملاک انتخاب مدل بینی است و بر این اساس اگر چهره فرد بزرگ و کشیده است، مدل بینی انتخابی او باید متناسب با چهره خیلی کوچک و قلمی نباشد و برعکس این موضوع نیز صادق است. اگر فردی صورت کشیده و لب برجسته داشته باشد و بخواهد بینی خیلی کوچک داشته باشد تناسب چهره برهم می خورد؛ زیبایی یعنی تناسب و زمانی که تناسب نباشد، زیبایی از بین می رود. حال اگرصورت ظریف و کوچک باشد و بینی درشت و بزرگ، باز هم زیبایی و تناسب برقرار نمی شود. براین اساس فرمولی وجود دارد که طبق آن اندازه طول بینی، ارتفاع نوک بینی، زاویه لب و بینی مشخص شده که این فرمول در مرد و زن متفاوت است.

بینی هم مدل مردانه وزنانه دارد؟

بله جراحی بینی در زنان ومردان باید متفاوت باشد، به طوری که انتخاب یک مدل خاص برای مرد و زن کار صحیحی نیست و چهره را نازیبا می کند. دلیل آن تفاوت چهره مردان و زنان با یکدیگر است. در چهره زنانه صورت ظریف تر و کوچک تر بوده و پوست نازک تر و گونه برجسته تر است. در جراحی بینی مردانه، نباید به بینی قوس داد و نوک بینی تا ریشه بینی باید امتداد صافی داشته باشد. ولی در خانم ها ۳ تا ۴ میلی متر اختلاف ارتفاع بین نوک تا ریشه بینی باید در نظر گرفته شود یعنی نوک بینی از پشت بینی بالاتر باشد و قوس ظریف ۳ تا ۵ میلی متری داشته باشد. نوک بینی در خانم ها به سمت بالا و در آقایان نباید بالا باشد زیرا چهره را زنانه می کند. زاویه بین لب و بینی در خانم ها باید از ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه باشد یعنی یک زاویه منفرجه و در آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه مناسب است وبیشتر از ۹۵ درجه توصیه نمی شود. در بینی مردانه تنها یک سوم سوراخ های بینی باید مشخص باشد و در بینی زنانه دوسوم سوراخ ها باید مشخص باشد. همچنین مدل بینی برای مردان نباید خیلی قلمی و کوچک انتخاب شود و دلیل آن فعالیت فیزیکی سخت مردان نسبت به زنان است؛ اگر بینی کوچک و قلمی باشد تنفس برای انجام فعالیت های دشوار مردانه با مشکل مواجه می شود.

 
پیش از جراحی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

همیشه پیش از جراحی بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید: ۱ـ تجربه جراح ۲ـ مشاوره پیش از عمل ۳ـ طراحی مدل بینی

جراحان پیشکسوت همواره می گویند تا جراح چند عمل زیبایی بینی انجام ندهد، نمی تواند انتظار عملی موفقیت آمیز داشته باشد. جراحی برای هر فرد متفاوت است. در برخی موارد کوچک کردن بینی بیشتر لازم است و در برخی موارد نباید بینی را زیاد دستکاری و کوچک کرد. هرقدر تجربه جراح بیشتر باشد، تشخیص مدل مناسب برای فرد بهتر صورت می گیرد.

از طرفی انتخاب فرد متقاضی اهمیت زیادی دارد. برخی از ابتدا نمی دانند چه مدلی مدنظرشان است. هر اندازه فرد نسبت به انتخاب مدل مطمئن تر باشد، عمل او موفقیت آمیزتر است. از این رو مشاوره های پیش از عمل کمک زیادی به فرد می کند و جراح نیز بخوبی متوجه خواست فرد از جراحی می شود.

طراحی مدل بینی تاثیر زیادی در موفقیت جراحی دارد. البته طراحی شرایط خاص خود را دارد. برخی مواقع، جراح در طراحی، بینی را بشدت کوچک می کند به طوری که توقع فرد از عمل را بالا می برد و در جراحی قادر به انجام آن نیست. از این رو جراح باید طرحی بکشد که بتواند از پس انجام آن برآید. همچنین طراحی باید هم از نیمرخ و هم از تمام رخ انجام شود؛ کاری که اغلب انجام نمی شود و متاسفانه طراحی بیشتر از نیمرخ با برداشتن قوز و بالابردن نوک بینی انجام می گیرد بدون آن که نمای بینی از روبه رو طراحی شود. البته تنها ۶۰ تا ۷۰ درصد طراحی ها پس از جراحی به اجرا درمی آید، زیرا واکنش پوست های مختلف به جراحی متفاوت است. ممکن است جراح همان کار را انجام دهد ولی پوست فرد باعث شود فرم طراحی شده به طور کامل به مرحله اجرا درنیاید.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi