جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

معرفی بزرگترین مشاهیر جهان

576

بازدید

معرفی بزرگترین مشاهیر جهان ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
اوگادرو (۱۸۵۶-۱۷۷۶)
عمده شهرت این فیزیکدان زائیده قانونی است که در فیزیک بنام قانون اوگادرو معروف است.

ارشمیدس (۵۸۷-۲۱۲)
او منجنیق های شگفت آوری برای دفاع از سرزمین خود اختراع کرده بود که سودمند بود. او توانست سطح و حجم جسم هایی مانند کره، استوانه و مخروط را حساب کند.

ادیسون(۱۹۳۱-۱۸۴۷)
تلگراف، فونوگراف، میکروفون، چراغ برق و لاستیک مصنوعی از اختراعات اوست. این مخترع بزرگ از ناشنوایی رنج می برد. ادیسون دوبار ازدواج کرد و پنج فرزند داشت که یکی از آنها حاکم شهر نیوجرسی شد. تعداد اختراعات او که به ثبت رسیده ۲۵۰۰ می باشد.

اقلیدس
قضیه اقلیدس درباره نامحدود بودن سلسله اعداد اول بدون ترتید از شاهکارهای استدلال ریاضی است. الگوریتم اقلیدس نیز روشی است در ریاضی او ثابت کرد.

ژرژ سیمون اهم
کشف وی در فیزیک به نام قانون اهم معروف است.

انیشتین(۱۹۵۵-۱۸۷۹)
بزرگترین فیزیکدان جهان است. تئوری او درباره نسبیت شهرت عظیم دارد. او در کارهای سیاسی بخصوص مسائل صهیونیست فعالیت داشت و نامه ای به روزولت نوشت و بانی شروع تحقیقات اتمی شد.

فن براون
در سال ۱۹۱۲ بدنیا آمد. او در ۱۸ سالگی موشکی را به ارتفاع ۲۰۰ متری پرتاب کرد و بعد با پایگاه نظامی قرارداد منعقد کرد و در هفتم سپتامبر ۱۹۴۴ موشکی را به هوا پرتاب کردو سپس در مایلند آمریکا شروع به کار کرد و اولین قمر مصنوعی را به فضا پرتاب کرد.

برتوله(۱۸۲۲-۱۷۴۸)
قانون تجزیه مضاعف را که بنام برتوله مشهور است کشف کرد. با ناپلئون به مصر رفت و اکتشافات مهمی بدست آورد. قانون سفید کردن چلوار و تصفیه آب بوسیله زغال و باروت کلرات از کشفیات اوست.

پاسکال(۱۶۶۱-۱۶۲۲)
او در ۱۶ سالگی کتابی درباره مقاطع مخروطی نگاشت و در ۱۸ سالگی موفق به اختراع ماشین شد.

رونتگن(۱۹۲۳-۱۸۴۵)
وی موفق به اخذ مدرک دکترا در رشته فیزیک گردید. مطالعات او بیشتر درباره الکتریسیتهو نور و گرما بود. بالاخره موفق به کشف اشعه ایکس شد.

ژول
وی به مطالعه درباره مغناطیس و الکتریسیته پرداخت و در سال ۱۸۳۸ یک موتور الکتریکی اختراع کرد و در صدد برآمد که میزان جریان الکتریسیته در سیمی را حساب کند و به این طریق توانست قانون مشهوری را به نام قانون ژول بیان کند.

پیر فرما
کتابی در مورد هندسه به نام مکان های سطح و حجم نوشت. متاب دیگری به نام ماگزیموم و مینیموم ها نوشت. فرما را پایه گذار دانش حساب دیفرانسیل و آنالیز می دانند.

کاوندیش(۱۸۱۰-۱۷۳۱)
او در علم شیمی صاحب اکتشافات مهمی شد و سرانجام توانست با عمل ضرب مختصری وزن زمین را معین کند.

کلر دویل(۱۸۸۴-۱۸۱۸)
بسیار از اکتشافات وی درباره عمل حرارت های قوی است که در فلزکاری به کار می رود. او سه فلز کمیاب ره نام های گلو سینیوم، اینتریوم و آلومینیوم را کشف کرد.

مادام کوری(۱۹۳۴-۱۸۶۷)
او به همراه همسرش پیر در سال ۱۹۰۳ موفق به کشف اورانیوم شدند و در سال ۱۸۹۵ موفق به کسب جایزه نوبل شد.

گالیله(۱۶۴۲-۱۵۴۶)
او دریافت که زمین به دور خورشید می چرخد و به همین دلیل واتیکان او را محکوم کرد و به زندان انداخت و در اواخر عمر از نیروی بینایی محروم شد.

گوتنبرگ
او به یال ۱۳۹۸ متولد شد. ماشین چاپ از اختراعات اوست و با ماشین چاپ خود کتاب انجیل را منتشر کرد.

مارکنی
متولد ۱۸۷۵ در فرانسه. او از طریق دولت فرانسه مامور یک انجمن برای تکمیل تلگراف گردید و توانست برای اولین بار تلگرافی را به بولونی آن طرف انگلستان بفرستد.

هوینگس(۱۶۹۵-۱۶۲۹)
وی اولین فردی است که لنگر ساعت و فنر ساعت های جیبی و دستی را اختراع کرد. او برای اولین بار کمربند اطراف زحل را کشف کرد.

نیوتن
او به سال ۱۶۴۲ متولد شد. نیوتن در کمبریج نمونه و مظهر استاد کم حافظه به شمار می رفت. او موفق به کشف جاذبه زمین شد.

جیمز وات(۱۸۱۹-۱۷۳۶)
وی با تکمیل دیگ بخار خدمت عظیم به فیزیک و مکانیک نمود و همچنین با اختراع کندانساتور بخار که به وسیله آن صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف سوخت به عمل می آید کمک شایان به استفاده از نیروی بخار نموده است.

هرتز(۱۸۹۴-۱۸۵۷)
او استاد عالی فیزیک فنی بود و در نتیجه کوشش های آو امواج الکتریکی شناخته شد.

رابرت هوک(۱۷۰۳-۱۶۳۵)
قانون هوک که بیان می کند اندازه نسبی تغییر شکل مکانیکی متناسب با تلاش است نتیجه تلاش اوست. او بنیانگذار علم هواشناسی به شمار می رود.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi