جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

کتاب آموزش نقاشی متحرک (انیمیشن)

1,111

بازدید

کتاب آموزش نقاشی متحرک (انیمیشن) ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۴ امتیازs

کتاب آموزش نقاشی متحرک (انیمیشن)

آموزش نقاشی متحرک (انیمیشن)نویسنده :
مترجم : رضاپور – سونیا
محل نشر : تهران
تاریخ نشر : ۱۳۸۳/۱۰/۲۷
رده دیویی : ۷۴۳.۶
قطع : رحلی
جلد : شومیز
تعداد صفحه : ۳۲
نوع اثر : ترجمه
زبان کتاب : فارسی
شماره کنگره : NC۷۸۰/ه۲ه۹
نوبت چاپ : ۱
تیراژ : ۴۰۰۰
شابک : ۹۶۴-۳۰۶-۳۵۰-Xنويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

قالبهای مختلف انیمیشن

603

بازدید

۱- انیمیشن دو بعدی
۲- انیمیشن سه بعدی ( اجسام یا عروسکها و …)
۳- تکنیک های تلفیقی ( زنده انیمیشن و ….)
۴- انیمیشن کامپیوتری
 
شیوه های مختلف ساخت انیمیشن:
۱- انیمیشن روی طلق (Cell Animation):
روشی است که در آن طراحیها روی طلق اجرا و رنگ آمیزی شده و سپس روی زمینه یا " بک گراند" قرار می گیرند و معمولا دو فریم از هر تصویر فیلمبرداری می شود. تعداد فریم های برای هر تصویر متناسب با موضوع و نوع حرکت ، قابل تغییر است . برای مثال از فیلم هایوالت دیزنی (آدم برفی) را می توان نام برد……نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

آشنایی با محیط ۳ بعدی

602

بازدید

مقدمه
نرم افزار ۳d max یکی از قوی ترین نرم افزارهای سه بعدی جهان است که برای ساخت اسلاید و انیمیشن از ان استفاده میشود .این نرم افزار دارای محیطی پیچیده و ابزارهای بسیار زیادی است که یادگیری انها مستلزم داشتن وقت کافی است .همچنین شما می توانید باترکیب ابزارها و امکانات این برنامه تصاویر بسیار زیبا و نزدیک به واقعیت رااز جهان اطراف خود بوجو د بیاورید .در این سایت شما می توانیدبا رجوع به قسمت های مختلف ان اطلاعات و مقالاتی را در مورد این نرم افزاربدست بیاورید .همچنین اگر مقالات اموزندهای به زبان انگلیسی از این نرم افزار دارید به ادرس ایمیل این سایت بفرستید تا پس از ترجمه در سایت زده شود
تاریخچه گرافیک ۳ بعدی :
تاریخچه ۳D Rendering

قسمت اول – شروعی محقرانه

تکنولوژی رندر کردن ۳ بعدی راه خود را در میان زندگی میلیون ها تن از مردم جهان پیدا نموده است . مانند یک کنسول بازی که به تلویزیون وصل شده است , یک نرم افزار انیمیشن روی یک ایستگاه کاری رایانه ای و یا آخرین حقه ها و جلوه های ویژه مورد استفاده در فیلم ها ! ما بدون اینکه در مورد تکنولوژی حیرت آوری که در پشت ۳d rendering نهفته است فکر کنیم از آن استفاده می کنیم و مهار قدرت آن را در دست داریم . در قسمت اول این سری نوشتار نگاهی می اندازیم به تاریخچه ۳d rendering , از اولین خطوط الگوریتم های ابتدایی تا تکنولوژی کنونی . ما به دانشمندانی که رندر کردن را ممکن ساختند احترام خواهیم گذاشت . بنابراین بار بعدی که کلید Render را برای ایجاد آخرین جلوه تصویری خود فشار می دهید , به اینکه چه اتفاقی در پشت صحنه می افتد و تاریخچه توسعه ای که باعث شد که این تکنولوژی به جلو هل داده شود فکر خواهید کرد .

از صنعت هواپیما به سمت خطوط گرافیکی
در سال ۱۹۶۰ طراحی به نام ویلیام فتر William Fetter سعی کرد که برای افزایش کارائی طرح داخل اتاق خلبان هواپیماهای بوئینگ یک پروسه جدید اختراع نماید . تولید نهایی او یک نمای ارتوگرافیک از بدن انسان بود که بوسیله کامپیوتر تولید شده بود .

فتر واژه گرافیک کامپیوتری را برای توصیف کارش ایجاد کرد که باعث شروع زنجیره ای از رویداد ها شد که سرانجام انقلابی در جهان سرگرمی ها,تبلیغات و رسانه ها پدید آورد . یکی دیگر از کسانی که همزمان با فتر زندگی می کرد . ایوان ساترلند Ivan Sutherland چیزهایی را به حرکت در آورد در سال ۱۹۶۳ هنگامی که می خواست رساله Phd خودش را ارائه دهد . نام این رساله SketchPad : دستگاه ارتباط گرافیکی انسان و ماشین بود. نرم افزار شخص را قادر می ساخت برای اولین بار بطور جالب توجهی یک تصویر را بر روی کامپیوتر ایجاد نماید . مطابق با گفته شرکت Sun Microsystems که ساترلند در حال حاضر نائب رئیس آن است . ” SketchPad در زمینه پردازشهای گرافیکی , شامل ساختارهای حافظه برای ذخیره اشیاء , دسته های خطوط , قابلیت بزرگنمایی و کوچکنمایی و قابلیت ساختن خطوط کامل , گوشه ها و اتصال ها , پیشگام می باشد . این اولین GUI (Graphical User Interface) می باشد. ” خیلی قبل از اینکه این واژه اختراع شود .

به محض دریافت PhD ساترلند به ارتش ایالات متحده پیوست . در آن زمان ارتش یکی از بزرگترین پدیدآورندگان تکنولوژی کامپیوتری بود. ساترلند در دانشگاه یوتا ماند . جایی که او به تبدیل و شکوفا شدن دپارتمان علم کامپیوتر آن به یک موسسه تحقیقاتی کمک می کرد , اگر چه بیشتر به زمینه گرافیک کامپیوتری مربوط می شد , که تاثیر مهمی را بر روی صنعت امروز گرافیک داشته است .
اولین تصاویر ۳ بعدی به شدت نسبت به استانداردهای امروزی ناقص بودند و ترکیبی از نمایش های قاب سیمی از اشکال هندسی مختلف بود . این قابل قبول بود اگر چه یکی می توانست جلو و پشت اشکال را ببیند . همکاران ساترلند ” وایلی Wylie و اردال ” Erdahl الگوریتم پویش خطی HSR یا Hidden Surface Removal (حذف سطوح پنهان) را برای تولید تصاویر رندر شده اجسام جامد توسعه دادند. الگوریتم های حذف سطوح پنهان بسیاری در طول سالها عرضه شده است که شامل آشکارسازی سطح-پشت Back-Face , طبقه بندی عمق Depth Sorting , پراکندن اشعه نور Ray Casting , Z-Buffer و الگوریتم های زیربخش های فضا Area subdivision می باشند . ایوان ساترلند و همکارانش بعدا کتابی را منتشر کردند با عنوان The Characterization of Ten Hidden-Surface Algorithms (توصیف ۱۰ الگوریتم سطح-مخفی) . که الگوریتم های شناخته شده در آن زمان را در بر داشت . تصادفا , این آخرین سهم مستقیم ساترلند در تحقیقات گرافیک کامپیوتری خواهد بود. امروزه الگوریتم های پویش خطی مختلفی هنوز در تمامی امکانات محصول استفاده می شوند .

سایه زنی : Gouraud و Phong
در راهی بسوی رئالیسم (واقع نگری) موضوع بعدی برای توسعه دهندگان چگونگی افزایش پیچیدگی ظاهر یک صحنه (Scene) بدون افزایش میزان پیچیدگی هندسی آن بود , بدلیل پرهیز از پرتگاه کمبود حافظه سیستم . در سیستم های رندر کننده اولیه , تنها راه افزایش پیچیدگی ظاهر یک مش (Mesh) افزودن تعداد بیشتری چندضلعی بود . اگر دوربین بر روی مدل زوم میکرد اثر هموار بودن آن از بین می رفت به خاطر این حقیقت که تنها مدل سایه زنی که برای رندر کردن وجود داشت , مدل سایه زنی تخت بود Flat Shading . که با نام Faceted هم شناخته شده است . این مدل سایه زنی بردار نرمالی را پیدا می کرد , که در ارتباط با یک سطح بود و از این اطلاعات برای سایه زنی تمامی پیکسل ها استفاده می نمود .
تمامی اینها هنگامی که هنری گوراد (Henry Gouraud) مدل سایه زنی معروف , پرکاربرد , با نام شایسته خود را “مدل سایه زنی گوراد Gouraud Shading Model” . بر روی پیداکردن بردارهای نرمال متعلق به هر کدام از رئوس سطح کار می کرد . محاسبه رنگ پیکسل در راس و سپس بطور خطی آن رنگ را در سرتاسر سطح داخل کرد . نتیجه یک سطح نسبتا خوب و صاف بود که فقط یک مقدار نسبتا کمی از قدرت پردازش را نسبت به مدل سایه زنی Flat بیشتر می گرفت. تنها چیزی که چهره زیبای مدل گوراد را خدشه دار می کرد , لبه هایی بودند که هنوز بصورت Faceted دیده می شدند , مانند اینکه که سطح , یک تجسم ستاره را به علت طبیعت خطی عملیات درج (عملیات رنگ آمیزی) بصورت پر نور نمایش می دهد .
محققی به نام فونگ بوی تونگ Phong Bui-Tuong مدل سایه زنی گوراد را با برداشتن گام منطقی بعدی توسعه داد . به جای پیدا کردن تنها بردارهای نرمال در رئوس , سایه زن فونگ یک بردار نرمال را در هر پیکسل محاسبه می کرد . با داخل نمودن در سرتاسر سطح بر اساس نرمال ها نتایج مدل فونگ , سطحی بشدت صاف بود با های لایت های دقیق . اشکال اصلی این بود که فونگ بصورت بدنامی ,کند بود . اگر یکی مدل فونگ را با مدل گوراد مقایسه کند . در دو قطعه هندسی همانند خواهد دید که مدل فونگ برای رندر شدن ۸ برابر بیشتر زمان می گیرد
آشنایی با محیط ۳DS MAX
 
در این قسمت شما را با محیط ۳DSMAX آشنا می کنیم. محیط برنامه پنجره ای است شامل دیدگاه ها، نوار ابزار، منوها و پانل ها.
 
 
 
در محیط برنامه روش های زیادی برای اجرای عملیات است بعنوان مثال برای ساخت اشیاء از منوهای پانل فرمان استفاده می کنیم.
نوار منو:
نوار منو درست در زیر نوار عنوان برنامه قرار دارد که تمام فرمان ها و عملیات قابل اجرا در ۳DS MAX در این منوها موجود است.
ما ابتدا منوهایی را توضیح می دهیم که در پانل ها گزینه های آنها موجود نیست و تنها راه دست پیدا کردن آنها از طریق این منوها یا از طریق کلیدهای میان بر است پس ابتدا به آموزش منوهای Group و Edit و File می پردازیم.
البته این مرحله یه مقدار خسته کننده است ولی یادگیری آن جز کار و قسمت جداناشدنی نرم افزار است
 
منوی File
این منو شامل فرمان های زیر می باشد:
 
فرمانNew
 
 
 
 اجرای این فرمان سبب پاک شدن صحنه فعلی و جایگزینی صحنه جدید می شود که معادل کلیدهای میان بر Ctrl +N می باشد. زمانی که این گزینه را انتخاب نمایید قسمت Options نمایان می شود. گزینه اول اگر انتخاب شود هم اشیاء درون صحنه و هم چنین تنظیمات سلسله مراتبی آنها حفظ شده فقط کلیدهای متحرک سازی آن از بین می رود.
انتخاب گزینه دوم سبب از بین رفتن تنظیمات سلسله مراتبی و نیز کلیدهای متحرک سازی می شود ولی اشیاء درون صحنه هنوز وجود دارند.
انتخاب گزینه سوم باعث از بین رفتن تمام اشیاء و تنظیمات می شود.
 
فرمان Reset
این فرمان تمان تنظیمات نرم افزار را به صورت پیش فرض تغییر می دهد.
 
فرمان Open
به کمک این فرمان می توانید فایل های با پسوند(MAX) یا یک فایل کاراکتر(CHR) یا فایل رندرVIZرا باز کرد. فایلهای (DRF) یک فایل صحنه از یک رندر VIZ است این نوع فایلها شباهت زیادی به فایلهای Max دارند اما توسط رندر شرکت AutoDesk رندر می شوند.
 
ObseleteFlle
هرگاه فایلی از نسخه های قبلی Max وارد نسخه جدید آن کنید این پنجره باز می شود که به شما می گوید این فایل برای نسخه پایین تر ۳DSMAX است( فایلهای نسخه جدید در نسخه قدیم باز نمی شود).
 
فرمان Open Recent
این فرمان فهرستی از جدیدترین فایل ها که باز شده را در اختیار شما قرار می دهد و تعداد این فایلها را تا ۹ می توان افزایش داد برای تغییر آن می توانید به این منو بروید.
Customize >Preference>File- Recent Files in File menu
 
 
 
 
فرمانSave
برای ذخیره سازی یک صحنه از این فرمان استفاده می شود که معادل کلیدهای میان بر Ctrl +S است. در ۳DS MAX قابلیتی وجود دارد که فایل ها را می تواند به صورت خودکار در فاصله زمانی معیین ذخیره نماید. این قابلیت را Auto backup گویند و میزان زمان و تعداد ذخیره سازی نیز قابل تغییر می باشد.
این فایلها در آدرس نصب شده نرم افزار در پوشه Auto backup قرار دارند.
Customize- Preference- Flle- Auto backup
 
 
 
فرمان Save as
به کمک این فرمان می توانید فایلهای Max یا کاراکتر(CHR) را در مکان ها و جاهای متفاوت ذخیره کنید.
 
فرمان Save Selection
به کمک این فرمان می توانید اشیاء منتخب در صحنه را ذخیره کنیم البته اشیایی که به صورت سلسله مراتبی هستند به ترتیب سلسله مراتب ذخیره می شوند.
 
فرمان Merge
 
 
 
به کمک این فرمان می توانید چند صحنه را ادغام کنید زمان Merge یک سری پیام داده می شود که در زیر توضیح می دهیم.
Merge: شی وارد شده را با استفاده از نام فیلد سمت راست در صحنه جدید ادغام می کند.
Skip: عملیات ادغام شی را لغو می کند.
Delete old: شی موجود در صحنه را از بین برده و شی جدید را که هم نام شی قبلی بوده را جایگزین می کند.
Apply to all duplicate: همه اشیاء وارد شده را به صورتی وارد صحنه می کند که نام اشیاء به صورت (تکثیر) تغییر نام پیدا کنند.
Cancel: عملیات ادغام را لغو می کند.
Rename merged material: اسامی مواد وارد شده به صحنه را می توان تغییر داد.
Use scene material: خصوصیات مواد موجود در صحنه را بر مواد وارد شده می دهد.
Use merged material: مواد وارد شده به صحنه را به اشیا می دهد.
Auto Rename merged material: به صورت خودکار مواد وارد شده به صحنه را تغییر نام می دهد.
Apply To Duplicates: همه مواد را به صورتی وارد می کند که نام آنها به صورت (تکثیر) تغییر نام پیدا می کند.
 
Export:
به کمک این فرمان می توانید فایلهای MAX را به صورت فایلهای دیگر خروجی بگیرید فرمت های خروجی به شرح زیر است.
۳D Studio (3DS)
Adobe illustrator (Ai)
ASC scene Export (ASE)
Auto CAD (DWG)
Auto CAD (DXF)
Shockwave 3D
Film Box (FBX)
Initial Graphics Exchange Standard (IGES)
Lights cape material (ATR)
Lights cape Blocks (BLK)
Lights cape Parameter (DF)
Lights cape Layers (LAY)
Lights cape View (VW)
Lights cape Preparation Flle (LP)
Stereo lithography (STL)
VRML 97 (WRL)
 
فرمان Import
توسط این فرمان می توانید فایل هایی که از نوع MAX نیست را به داخل نرم افزار وارد نمود.
در نزم افزار ۳DS MAX چندین راه برای ساخت اشیاء وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از اشیاء هندسی (استاندارد) می باشد.
این دسته اشیاء هندسی که به standard primitive معروفند در پانل create قرار دارند. این پانل همانگونه که از نام لاتین آن معلوم است کار خلق و بوجود آوردن اشیاء در صحنه را برعهده دارد. قسمتی که ما در این آموزش با آن کار خواهیم کرد قسمت Geometry می باشد که بخش standard primitive زیر مجموعه آن است.
 
 
 
در قسمت اشیاء استاندارد اشیاء هندسی وجود دارد. که اگر بر روی نام هر یک از اشیاء موجود در لیست کلیک کنید و سپس در صفحه بکشید یک شی با توجه به نوع انتخاب شما کشیده خواهد شد.
 
شی BOX
 
 
 
با فعال کردن این گزینه شما می توانید یک جعبه در صحنه ترسیم کنید.
در قسمت creation method ما دو نوع متدد خلق کردن داریم. یکی به روش مکعب (cube) و یکی به روش جعبه (BOX)
در قسمت keyboard شما می توانید بعد از وارد کردن اندازه ها و موقعیت قرارگیری شی در صحنه دکمه create را زده تا یک شی در صحنه ایجاد شود.
در بخش parameters شما می توانید اندازه اشیا و تعداد خط های تشکیل دهنده یک شی را تعریف کنید.
Segments  یا خط هایی که یک شکل را قطعه قطعه می کنند و یک شی را به مربع های مساوی تقسیم می کند هر چه این خط ها زیادتر باشد میزان محاسبات زیاد شده در نتیجه سرعت سیستم گرفته می شود ولی کیفیت کار بهتر خواهد شد. مجموعه این خط ها که سطح ها را ایجاد می کنند یک شی بوجود می آید.
پارامتر Length تعیین کننده درازا و طول یک شی می باشد.
پارامتر Width یا پهنا، عرض یک شی را تعریف می کند.
پارامتر Height یا ارتفاع، بلندی و ارتفاع یک شی را تعریف می کند.
به همین ترتیب Lengh segs خط های بخش های طولی. Width segs  خط ها و بخش های عرض Height segs خط ها و بخش های برای ارتفاع
 
گزینه Sphere
 
 
 
این گزینه باعث خلق شدن یک کره می شود.
قسمت creation method دو حال وجود دارد یکی Edge که به صورت لبه ای بابعث خلق شی می شود. و یکی به صورت center که به صورت مرکزی شی را خلق می کند.
گزینه Radius میزان شعاع یک شی را معلوم می کند گزینه segment میزان شبکه و خط های روی شی می باشد.
گزینه Smooth باعث نرم شدن سطح شی می شود.
با تغییر پارامتر hemisphere ما می توانیم نیم کره ای را درست کنیم. فعال کردن گزینه chap باعث که نیم کره ایجاد شده segment خود را از مقطع برش به طرف شی از دست بدهد ولی گزینه sguash تعداد و segment را حفظ می کند.
به وسیله slice on ما می توانیم یک شی را برش دهیم یا قاچ کنیم.
 
شی cylinder
 
 
 
این گزینه باعث می شود که یک سیلندر یا استوانه ایجاد شود.
پارامتر Radius 1 قطر خارجی و اندازه تویوپ را تعیین می کند.
پارامتر Radius2 تویوپ را چاق و توپر می کند.
پارامتر Rotation باعث می شود که تویوپ به سمت داخل یا خارج بچرخد
پارامتر Twist شی را پیچش می دهد.
گزینه های موجود در بخش Smooth می تواند شکل را به چهار حالت نرم سازد یکی به صورت All که کلاشی نرم است و یکی به صورت Side که خط های تشکیل دهنده را از کنار نرم می کند. گزینه NoNe باعث می شود که تمام نرمی شی از بین برود.
گزینه Sefment می تواند خط های عمودی را دسته بندی نموده و نرم نماید.
 
شی Teapot
 
 
 
این گزینه می تواند یک قوری را که به صورت نمادین در ۳DS MAX ایجاد نماید این قوری یک سمبل برای ۳DS MAX است
Teapo + part
این قسمت می تواند قسمت هایی از بدنه قوری را حذف نماید.
 
شی  cohe
 
 
 
این گزینه باعث می شود که در صحنه یک مخروط کشیده شود این مخروط را می توان به دو صورت مرکزی center یا لبه ای (Edge) کشید.
در بخش parameter گزینه ۱Radius میزان شعاع پایینی مخروط را تعیین می کند و ۲Radius میزان شعاع بالایی مخروط را تعیین می کند.
پارامتر Height میزان ارتفاع مخروط می باشد.
Height segments میزان تعداد خط های تشکیل دهنده ارتفاع مخروط می باشد.
Cap segments میزان تعداد خط های دو سر استوانه را تعیین می کند.
Side: میزان خط های دور استوانه را تعیین می کند.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...

بنرهای تبلیغاتی

465

بازدید

تبلیغات بنری یکی از متداول ترین نوع تبلیغات در عرصه تجارت الکترونیک است . این سبک از تبلیغات دارای راندمان و تاثیر بالایی در حوزه وب می باشد . تا جایی که برخی از آمارها نشان می دهد تبلیغات بنری در وب بسیار موثرتر از تبلیغات تلویزیونی و مطبوعاتی است
 آیا بنرهای تبلیغاتی هنوز هم موثرند؟
به این سوال به دو صورت می توان جواب داد. اولین جواب، پاسخی کوتاه است: بله هنوز موثرند.
اما دومین جواب کامل تر است:
اگر تبلیغات خود را اصولی طراحی کنید و در جای مناسب قرار دهید موثر هستند. این به آن معنی است که نمی توان به اولین شرکت تبلیغاتی اعتماد کرد و تصور کرد که با پرداخت مبلغی ناچیز، توجه میلیونها نفر به شما جلب خواهد شد. بنابراین باید بررسی هایی در این مورد انجام دهید تا متوجه شوید که بنرهای تبلیغاتی شما در چه زمان و مکانی حداکثر تاثیر را خواهند داشت.
نکته مهم دیگر این است که به محض پرداخت ۱ دلار برای تبلیغات نباید انتظار داشته باشید که ۱ دلار به درآمد شما افزوده شود. این مسئله یکی از تصورات غلط تاجران دنیای الکترونیکی است. هزینه تبلیغات الکترونیکی نسبتاً بالا است و سرعت نتیجه گرفتن از آن کند است.
اما نباید تنها به بخش تاریک مسئله توجه کرد، زیرا تبلیغات الکترونیکی مزایای فراوانی نیز دارند. این نوع تبلیغات قابلیت انعطاف و هماهنگی بسیاری با تجارت خاص شما را دارا هستند و باعث افزایش فروش کالا از طریق وب سایت می شوند.
بدون هیچ بحث اضافه دیگر به ذکر چند نکته در مورد طراحی بنر های تبلیغاتی می پردازم:
درس اول :
«در طراحی خود دقت کنید»
و به ۳ سوال مهم زیر پاسخ دهید :
۱٫ آیا در طراحی بنر تبلیغاتی شما، (بیش از حد) از انیمیشن استفاده شده است؟
اگر این طور است حتماً در فروش شکست می خورید.
۲٫ آیا آرم شرکت در آن وجود دارد؟
هیچ کس به آرم شما توجه نخواهد کرد، مگر آنکه مطلب خاصی را به بیننده برساند.
۳٫ آیا تاکید کرده اید که روی این قسمت کلیک کنید؟
مسلماً مایلید که بیننده عملی را انجام دهد، نه اینکه تا بی نهایت به تبلیغ شما خیره شود.
حالا که مطالب اصلی مطرح شد، کمی بیشتر توضیح می دهم.
طراحی بنر تبلیغاتی یک اصل کلی و ساده دارد:محتوای تبلیغات باید فقط متن ساده یا لینک به سایت شما باشد. اکثر مردم به این نوع تبلیغات توجه خواهند کرد زیرا هنگامی که فردی در اینترنت سیر می کند به دنبال مجموعه ای از اطلاعات خاص است و به فکر مشاهده انیمیشن های جذاب یا آرم های هنری نیست. مردم به دنبال اطلاعات مرتبط با موضوع موردنظر خود هستند، پس وظیفه شما همین است:ارائه اطلاعات صحیح به جستجوگران در زمان و مکان مناسب.
به شما اطمینان می دهم که این کار به حدی ساده است که احتیاج به هیچ طراحی حرفه ای ندارید و خودتان می توانید یک بنر ساده را طراحی کنید، زیرا هیچ شخصی بهتر از خود شما محصولات و خدماتتان را نمی شناسد. با جملات ساده و گویا آنها را توصیف کنید و شاهد جذب شدن ترافیک و مشتریان مستعد به سایت خود باشید.
درس دوم :
ایجاد آرم( نشان تجاری)یاایجاد ترافیک
بنرهای تبلیغاتی می توانند با توجه به اهداف مورد نظرتان شما را یاری کنند.
آیا شما به دنبال ایجاد آرم تجاری و معروفیت آن هستید یا تنها مایلید حجم ترافیک سایت خود را در مدت زمان معینی بالا ببرید؟
معروف ساختن نام تجاری در اذهان عمومی، مسلماً مشکل تر است خصوصاً برای شرکتهای کوچک یا متوسط. اما اگر بودجه کافی برای این کار در نظر گرفته اید، مشغول شوید.
برای ایجاد ترافیک استفاده از تبلیغات شاید منطقی ترین راه باشد اما اگر بخواهید تعداد زیادی بنرتبلیغاتی در سایتهای مختلف قرار دهید متحمل هزینه زیادی خواهید شد، خصوصاً هنگامی که شما برای کلیک بازدیدکننده روی بنر پول پرداخت می کنید، اما این ورود منجر به فروش نمی شود.
راه عملی تر برای این کار آن است که ۲ یا ۳ بنر تبلیغاتی در سایتهای مرتبط قرار دهید تا فشار زیادی را از نظر مالی متحمل نشوید.
مکان قرار گرفتن بنر
راز موفقیت « بنرهای تبلیغاتی » در مکان قرار گرفتن آن نهفته است. باید زمان لازم را صرف کنید و محل مناسب را بیابید. سایتهائی را پیدا کنید که در زمینه مرتبط با شما کار می کنند اما محصولات و خدمات شما را ارائه نمی دهند. بازدیدکنندگان این سایتها مسلماً در همان لحظه به سمت شما جذب خواهند شد. صفحه ورود مشتریان به سایت خود را جذاب طراحی کنید تا بازدید کننده را به ماندن در سایت شما ترغیب نماید.
درس سوم :
« درست و کامل عمل کنید. »
معنای این جمله آنست که نباید به یک بنر اکتفا کنید. شما باید حداقل ۴ تا ۶ بنر تبلیغاتی با متن ها و اندازه های متفاوت داشته باشید. به این ترتیب این امکان وجود دارد که همزمان آنها را امتحان کنید و کارآئی هر کدام را بسنجید. هر بنر در مدت زمان خاصی حداکثر تاثیر را روی مخاطبین خود دارد و باید بعد از مدتی تعویض شود. در این صورت شما با توجه به اطلاعات جمع آوری شده، می دانید که چه نوع تبلیغاتی تاثیرگذارترند و در ساخت بنرهای بعدی فاکتورهای موفقیت را منظور خواهید کرد. همچنین شما می توانید مکان این تبلیغات را به صورت چرخشی تغییر دهید و تاثیر هر کدام از بنرهای تبیلغاتی خود را در سایتهای مختلف بسنجید.
درس چهارم :
« همه چیز را با دقت زیر نظر داشته باشید. »
ممکن است بعضی از بنرهای تبلیغاتی در سایتهای معینی بهتر از بقیه عمل کنند. نکته زیر را در نظر داشته باشید، نوع بازدید کنندگان سایت عاملی است که تاثیر مستقیم بر موفقیت بنرتبلیغاتی شما دارد.
اگر بنری در ایجاد ترافیک موثر نبوده ممکن است به یکی از دو دلیل زیر باشد:
• ایراد از طراحی بنر است.
• ممکن است در آن مکان، افراد به موضوع مورد نظر ما علاقه ای نداشته باشند.
اگر بنرتبلیغاتی در کار خود موفق بود، نشاندهنده آن است که در آن محیط افراد بسیاری به دنبال پیشنهادات ما بوده اند.(پیشنهاداتی که توسط بنر تبلیغاتی ما واضح و صحیح به بازدید کننده انتقال یافته است).
اگر تبلیغات شما موفق هستند لازم نیست تغییری در آنها ایجاد کنید.می توانید برای تاثیر بیشتر در فواصل زمانی مختلف بخشهائی را به آن اضافه یا کم کنید و در سایتهای مختلف آنها را امتحان کنید.
استفاده مناسب از بنرهای تبلیغاتی، روشی موثر در بازاریابی محصولات و خدمات شما خواهد بود.اما همانطور که قبلاً نیز گفته شد”برای انتخاب هر روش یا راه کاری ابتدا احتیاج به بررسی و تحقیق می باشد.در ضمن این بررسی شما در این زمینه حرفه ای و با تجربه خواهید شد. اکنون وقت آن است که برای استفاده یا عدم استفاده از این روش تصمیم بگیرید.
و توصیه آخر:
هرگز تصور نکنید که چون این روش دارای مقبولیت عام است پس شما هم باید از آن استفاده کنید بلکه همواره به دنبال روشهای بازاریابی متناسب با تجارت خود باشید.

عنوان مقاله    اینترنت، ابزاری کارآمد در خدمت تبلیغات

زبان    فارسی
توضیح    این مقاله تلفیقی از دو مقاله (۱)اینترنت؛ ابزاری کارآمد در خدمت تبلیغات (منتشر شده در شماره ۱۰ ماهنامه دانش تبلیغات) و (۲)تبلیغات اینترنتی در ایران: تنگناها و راهکارها (سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت – 29 آذر لغایت ۱ دی‌ماه ۱۳۸۴) است که توسط نویسندگان منتشر شده‌اند. به منظور جلوگیری از تکرار و هدایت سریعتر خوانندگان به سمت مطلب مورد نظر این تلفیق توسط سایت راهکار مدیریت انجام شده است.
چکیده    اینترنت همراه با رشد روزافزون خود، کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف یافته است. امروزه اینترنت بعنوان رسانه‌ای قدرتمند در اختیار صنعت تبلیغات قرار گرفته است. بدلیل ویژگی‌ها و مزیتهای فراوانی که اینترنت در مقایسه با رسانه‌های سنتی دارد، تبلیغات اینترنتی شاهد رشد فراوانی در طی سالیان اخیر بوده است. این مقاله به ادبیات موضوع می‌پردازد که شامل تعریف تبلیغات اینترنتی، تاریخچه و روند آن از ابتدای پیدایش تا کنون، انواع و اشکال مختلف تبلیغات اینترنتی، و نیز مزیتها و محدودیتهای آن می‌باشد.

کلیدواژه    تبلیغات؛ تبلیغات اینترنتی؛ بازاریابی؛ اینترنت
   

اینترنت، ابزاری کارآمد در خدمت تبلیغات

چکیده
اینترنت همراه با رشد روزافزون خود، کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف یافته است. امروزه اینترنت بعنوان رسانه‌ای قدرتمند در اختیار صنعت تبلیغات قرار گرفته است. بدلیل ویژگی‌ها و مزیتهای فراوانی که اینترنت در مقایسه با رسانه‌های سنتی دارد، تبلیغات اینترنتی شاهد رشد فراوانی در طی سالیان اخیر بوده است. این مقاله به ادبیات موضوع می‌پردازد که شامل تعریف تبلیغات اینترنتی، تاریخچه و روند آن از ابتدای پیدایش تا کنون، انواع و اشکال مختلف تبلیغات اینترنتی، و نیز مزیتها و محدودیتهای آن می‌باشد.
توضیح : این مقاله تلفیقی از دو مقاله (۱)اینترنت؛ ابزاری کارآمد در خدمت تبلیغات (منتشر شده در شماره ۱۰ ماهنامه دانش تبلیغات) و (۲)تبلیغات اینترنتی در ایران: تنگناها و راهکارها (سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت – 29 آذر لغایت ۱ دی‌ماه ۱۳۸۴) است که توسط نویسندگان منتشر شده‌اند. به منظور جلوگیری از تکرار و هدایت سریعتر خوانندگان به سمت مطلب مورد نظر این تلفیق توسط سایت راهکار مدیریت انجام شده است.نويسنده / مترجم : -
زبان کتاب : -
حجم کتاب : -
نوع فايل : -
تعداد صفحه : -

 ادامه مطلب + دانلود...هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi