نوار
تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


مقاله صنعت هواپیمایی کشور، بعد از تحریم

مقاله صنعت هواپیمایی کشور، بعد از تحریم
امتیاز به این مطلب!

1,107 views

بازدید


 


صنعت هواپیمایی کشور، بعد از تحریم

 

در طول ۳۶ سال تحریمهای گوناگون غرب در برهه های مختلف حیات انقلاب اسلامی، صنعت حمل و نقل هوایی کشور همواره در معرض این تحریم ها قرار داشته است. این تحریم ها در حوزه های مختلف اعم از عدم فروش هواپیماهای جدید، تامین قطعات یدکی لازم، پشتیبانی فنی هواپیماهای موجود تا عدم عقد موافقت نامه های لازم برای انجام پروازهای خارجی و تراکنش های مالی مربوطه اعمال گردیده، که موجب افزایش هزینه های عملیاتی شرکت های هواپیمایی و یا زمینگیر شدن بخش هایی از ناوگان حمل و نقل هوایی کشور گشته است.

 

در پی نتایج حاصل از گفتگوهای ۵+۱ در ژنو جهت آغاز لغو برخی از تحریم ها بویژه در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی، چالشها و سئوالات مختلفی در حوزه های گوناگون این صنعت مطرح می گردد که نحوه پاسخگویی به این سئوالات و برخورد با چالشهای مذکور، مسلماٌ در آینده این صنعت شدیداٌ تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به ماهیت شرکت های هواپیمایی کشور که بخشی از آنها دولتی و یا نیمه دولتی و وابسته به ارگانهای دولتی است و بخشی دیگر که متعلق به بخش خصوصی می باشد نیز در اغلب موارد، مورد حمایت سازمان های سرمایه گذاری و یا هلدینگ های مربوطه هستند و تنها چند شرکت بصورت کاملا خصوصی و بدون وابستگی و تنها بر اساس درآمد حاصل از فعالیت در صنعت به حیات خود ادامه می دهند، هرگونه تصمیم گیری باید بر اساس مختصات این صنعت در کشور صورت پذیرد تا بتواند ضمن افزایش عرضه، در ایجاد و تداوم یک بازار رقابتی کامل نیز توانمند باشد.

یکی از چالش های اساسی در این زمینه تصمیم به نوسازی و یا بازسازی ناوگان می باشد. با توجه به اینکه برخی از شرکتها بخشی از ناوگان خود را به علت عدم امکان تامین قطعات یدکی لازم زمینگیر کرده اند، شاید در این فرصت بدست آمده، بازسازی این هواپیماها را به عنوان بخشی از اولویت های خود تلقی نمایند که با توجه به سن بالای این هواپیماها باید این تصمیم با تعمل و تعمق بیشتری صورت پذیرد. در مقابل هرچند که نوسازی ناوگان و خرید هواپیماهای جدید نیازمند سرمایه گذاری های بیشتری می باشد، اما با توجه به کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر و پایین آوردن سن ناوگان به نظر آینده بهتری را در پیشروی صنعت هواپیمایی کشور قرار خواهد داد.

مسلماٌ خرید هواپیماهای جدید از اولویت های اغلب شرکت های هواپیمایی کشور خواهد بود، اما باید در نظر داشت که این امر مستلزم سرمایه گذاری های هنگفت در حوزه این صنعت بوده و تامین مالی چنین سرمایه گذاری هایی نیز یکی از دغدغه های شرکت ها می باشد. با توجه به اینکه برخی از شرکت های فعال از پشتیبانی مالی دولتی و یا ارگان و هلدینگ مربوطه برخوردار می باشند در صورتیکه تسهیلات مناسب در اختیار شرکت های فعال کاملا خصوصی قرار نگیرد، این شرکتها در این فرصت بدست آمده توانمندی رقابتی خود را از دست داده و احتمال حذف آنها از صنعت نیز وجود دارد.

با توجه به سرمایه بر بودن این صنعت، حذف شدن هر یک از فعالین این حوزه باعث از بین رفتن بخشی از سرمایه و رفاه اجتماعی کشور خواهد شد. امید است که با در نظر گرفتن تمهیدات مناسب در این زمینه و مشارکت مناسب موسسات مالی، کلیه فعالین این حوزه بتوانند به نحو مناسبی از این تسهیلات بخوردار گردیده و شاهد شکوفایی این صنعت در کشور باشیم.

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  آیا یورو جایگزین دلار خواهد شد ؟

  یورو یا دلار کدامیک ؟ یورو/ اولین زمزمه از تغییر ارز مبنای گزارشگری بهمن‌ماه سال گذشته از سوی رئیس‌کل بانک مرکزی مطرح شد. در سال‌های اخیر به‌واسطه تحریم‌های دلاری که به اقتصاد ایران تحمیل شده، وزن مبادلات بین‌المللی از دلارمحوری به سمت سایر ارز‌های […]

  آموزش مفاهیم مالی به بچه ها

  آموزش مفاهیم مالی/ یاد دادن مسائل مالی، اهمیت کار کردن، اهمیت درآمد داشتن و پس انداز به بچه‌ها می‌تواند آینده‌ی آن‌ها را زیر و رو کند. برای آموزش این موارد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

  موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟

  موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟ موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟ هرچند بانکها در بسیاری از کشورها در حوزه تأمین مالی خرد نیز سلطه خود را حفظ نموده اند، اما مؤسسات پولی غیربانکی نظیر تعاونی های اعتبار، ارائه کنندگان مهم خدمات اعتباری خرد هستند.

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ حسن‌ روش‌های مناقصه و مزایده، آن است که از طریق این رقابت می‌توان به بهترین گزینه‌ها دست یافت؛ هم‌چنین رعایت اصل برابری افراد در این‌گونه قراردادها رعایت می […]

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ سال گذشته (۹۵) بود که رهبر معظم انقلاب از تولید ملی به عنوان امری مقدس و با ارزش یاد کردند و همه‌ی آحاد و اقشار مردم را به […]

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و به دنبال آن عدم قطعیت سیاسی در انگلستان، مصرف‌کننده‌ها، کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران اقتصادی را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است. آنچه در حال حاضر هم برای مردم و هم بانک مرکزی اهمیت […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد