جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

پیشرفت محاسبات ویندوز

231

بازدید

پیشرفت محاسبات در کامپیوتر بستگی به شبکه دارد این وضعیت قطعا ادامه پیدا میکند. امروزه ، خدمات شرکت نرم افزارهای Windows 2000 رو به پیشرفت است و اغلب آنها جایگزین شبکه سخت افزارهای مشخص ، کلیدهای تلفن ، تجهیزات کنفرانس های ویدئویی و حتی خود تلفن شده است .
مسیریابی و دستیابی از راه دور به مشترکین اجازه می دهد تا از طریق خط های تلفن های معمولی با این شبکه ارتباط برقرار کنند. و همچنین به خدمات دهندگان اینترنت این اجازه را میدهد که مشتریان آنها با اینترنت ارتباط برقرار کنند و مهمتر از همه اینکه تمام این خدمات در کمال صحت ، قابل مقیاس ، دقیق و انعطاف پذیر تامین می شود.
The Telephony API به توسعه دهندگان کمک می کند تا خدمات دهندگان Windows 2000 را به شبکه های صدا وصل کند. از آنجاییکه تکنولوژی هنوز هم در حال پیشرفت است ، مدیرانی که Windows  شبکه ها را نصب می کنند خود را با استفاده از مزایای Thelephony API تنها بوسیله اضافه کردن یک نرم افزار آماده می کنند.
کنفرانسهای ویدئویی و شنیداری در آینده ساختاری از خدمات دهندگان Windows 2000 هستند و خدمات رسانه های ویندوزها با یک سیستم عمل کننده مشکل میگیرد و به همه کسانی که نرم افزار را خریداری می کنند اجازه میدهد که از مزایای تکنولوژی های رسانه های پیشرفته رایج بهره ببرند. این بخش تکنولوژی ها را معرفی می کند و پس از خواندن این بخش شما درک خوبی از اینکه چه تکنولوژی موجبات سوددهی سازمان شما را فراهم می کند خواهید داشت .

مسیریابی و دستیابی از راه دور
خصوصیت مسیریابی و دستیابی از راه دور Windows 2000 به سیستم ها این اجازه رامیدهد تا از طریق خطهای تلفن معمولی ارتباط برقرار کنند و همچنین به نام خدمات دستیابی از راه دور و یا ارتباط شبکه ای ایستگاه به ایستگاه نیز نامیده می شود و به یک شکل و یا به صورتهای مختلفی در انواع متفاوت ویندوزهای NT وجود دارد. به عنوان نمونه ویندوز ۹۵ و ویندوز ۹۸ و سیستمهای کاری ویندوز NT به عنوان مشتریان دستیابی از راه دور عمل می کند و خدمات دهندگان ویندوزهای NT به عنوان سرویس دهندگان دستیابی از راه دور عمل می کنند.
ویندوز ۲۰۰۰ حرفه ای به حمایت خود از مشتریان و خدمات دهندگان ارتباطات دستیابی از راه دور ادامه میدهند.
گونه هایی از این ارتباطات که حمایت می شوند
ـ مقایسه خطهای تلفن با تفکیک کننده ها
ـ خطهای ISPN
ـ خطهای x.25
ـ کابلهای تفکیک کننده تهی
مشتریان و خدمات دهنگان با استفاده از این گونه های ارتباطی با امنیت کامل می توانند با هم ارتباط برقرار کنند و موارد شبکه را Transpasiathy اجرا می کنند. امروزه بهترین استفاده از دستیابی از راه دور ارتباط برقرار کردن با یک شماره گیر برای ایجاد مکالمه تلفنی ایستگاه به ایستگاه و استفاده از خطهای تلفن قیاسی و تفکیک کننده ۵۶K است .
خدمات دهنده ویندوزهای ۲۰۰۰ تواناییهایی مرسوم دستیابی از راه دور را با اجازه دادن به مشتریان که ارتباط شبکه داخلی خود را با اینترنت برقرار کنند گسترش می دهند. همچنین میتوانند ارتباط ایستگاه به ایستگاه را برای بوجود آوردن یک شبکه خصوصی مجازی در.vpn        تقویت کنند .    
بنابراین تمام ارتباطات شبکه ای خصوصی و ایمن هستند. چنین خصوصتهایی به این معناست که خدمات دهندگان ویندوزهای ۲۰۰۰ بیشتر به عنوان مشتریان دستیابی از راه دور استفاده می شوند زیرا آنها ارتباط ایستگاه به ایستگاه را با بقیه شبکه تقسیم می کنند.
خصوصت مسیریابی و دستیابی از راه دور که خدمات دهندگان ویندوزهای ۲۰۰۰ را شامل می شود . به جز اینکه به مشتریان اجازه می دهد که تماس بگیرند و به شبکه داخلی راه پیدا کنند ، خصوصیتهای بیشمار دیگری هم دارد . این خصوصیت جدید به صورت یک فهرست راهنمای فعال در ‌آمده است . بنابراین شما می توانید کنترل کنید که چه وقت یک مصرف کننده اجازه دارد که شماره بگیرد و مواردی را که می خواهد تایپ کند. این مزیت این ویندوز نسبت به گونه های قبلی  ویندوز است که نیازمند مدیرانی که از وسایل مجزا استفاده کنند.
اکنون مدیران کنترل بیشتری بر روی قرار داد نقطه به نقطه چند پیوندی MPPP دارند . پهنای باند تخصصی قرارداد BAP مدیران را قادر می سازد تا شرایطی را مهیا می کنند که بطور همزمان چند خط ارتباطی قابل استفاده باشند . با گذشتن شرایط ویژه برای اضافه و کم کردن خطهای اضافی هزینه شرکت مخابرات کاهش پیدا می کند . هنوز راههایی دیگری هم وجود دارد که به خدمات دهندگان ویندزوهای ۲۰۰۰ کمک می کند تا هزینه های کلی یک سازمان را کم کنند.
اکنون مشتریان شبکه های تلفنی مکینتاش Macintash برای استفاده از قرارداد دستیابی از راه دور ریز کامپیوتر حمایت می شوند. این خصوصیت جدیدی برای گروه ویندوزها در سیستم عامل شده است . البته مشتریان مکینتاش می توانند به استفاده خود از قرارداد نقطه به نقطه برای ایجاد ارتباط ، ادامه دهند. دستیابی از راه دور از طریق مسیریابی و دستیابی از راه دور MMC وابسته به ابزاری که در برنامه ابزارهای اداری موجود در فهرست اولیه دارد ، اداره می شود.

قرارداد اعتباری توسعه پذیر
قرارداد اعتباری توسعه پذیر ، راههای تازه ای را برای استفاده کنندگان از دستیابی از راه دور دارای اعتبار می کند. مشخص ترین مزیت این ویندوز نسبت به گونه های قبلی آن به گسترش دهندگان نرم افزارها اجازه می دهد تا وسایل دیگر اعتبار را علاوه بر وسایلی که سیستم عامل آنها را داراست تامین کنند. با این حال ، شرکت نرم افزاری چنین شیوه اعتبار دادن به قراردادهای توسعه پذیر را تامین کرده تا از آن بدون نیاز داشتن به هیچ گسترش استفاده شود . علاوه بر اینها ویندوزهای ۲۰۰۰ از قرارداد اعتباری EAP – MD 5 CHAP نقل و انتقال ایمن EAP – TLS و معتبر ساختن از راه دور خط تلفن مصرف کننده EAP – RAPIU را حمایت می کند.
کارتهای هوشمند که در یک لحظه ، حکم رمز را معتبر می سازند در شبکه های ترکیبی رایج شده اندکه نیاز به درجات بالایی از امنیت دارند. قرارداد اعتباری توسعه پذیر به ویندوزهای ۲۰۰۰ اجازه میدهد تا از تکنولوژی جدید بهره مند شوند. قرارداد اعتباری توسعه پذیر ـ نقل و انتقال ایمن قویترین شیوه معتبر ساختن متفاوت است و همچنین گونه ای صحیح برای استفاده از کارتهای هوشمند است .
بسیاری از سازمانها به خدمات دهندگان معتبر ساختن از راه دور خط تلفن مصرف کننده گوناگون اعتماد می کنند تا برای خدمات دهندگان بر روی شبکه اعتبار کسب کنند . این روش مخصوص در شبکه هایی با دسترسی چندگانه رایج است . زیرا معتبر ساختن خط تلفن از راه دور می تواند مورد استفاده Netware سیستم عامل  Unix و خدمات دهندگان ویندزوها قرار گیرد. اجزاء تشکیل دهنده قرارداد توسعه پذیر ، معتبر ساختن خط تلفن از راه دور مصرف کننده ، درخواستهای دستیابی از راه دور را به یک مصرف کننده اعتباری را به خط تلفن از راه دور مشخص بر روی شبکه انتقال داد ، و به مشتریان دستیابی از راه دور اجازه می دهد که اعتبار پیدا کنند. تا همان روشی که در شبکه داخلی آنها استفاده می شود ، قرارداد معتبر ساختن توسعه پذیر ، استفاده از مسیریابی و دستیابی از راه دور را به طور یک جا ممکن می سازد. با نگاهی به امکانات خدمات دهنده ، برگ امنیت را انتخاب کرده و دیسک چک شده قرارداد توسعه پذیر معتبر ساختن انتخاب کنید.

سیاستهای دستیابی از راه دور:
سیاستهایدستیابی از راه دور اجازه میدهد تا کنترل زیادی بر اینکه چه کسی می تواند ارتباط دستیابی از راه دور داشته باشد ، و چگونه شخص می تواند معتبر شود  و اینکه چه موقع می تواند ارتباطبرقرار کند. همچنین سیاستهای دستیابی از راه دور ، فهرست راهنمای فعال را تقویت می کند. و همچنین آنها میتوانند به راحتی در درون یک سازمان از تمام خدمات دهندگان دستیابی از راه دور درخواست کنند . مدیران شبکه های کوچک ممکن است ، احتیاج به تشکیل چنین سیاستهایی نداشته باشند، اما در شبکه های بزرگتر استفاده از چنین سیاستهایی ، برای عملکرد کامل دستیابی از راه دور لازم و قطعی    است .
حمایت جدید از سیاستهای دستیبای از راه دور امنیت شبکه را افزایش می دهد و همچنین برای مدیران ، شانس بیگانگان برای دستیابی به شبکه را ازطریق دستیابی از راه دور محدود می سازد. زمانی است که استفاده کنندگان از ویندوز ارتباط برقرار می کنند. برای مثال اگر یک استفاده کننده فقط بین ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر در روزهای تعطیل ارتباط برقار کنند ، یک سیاست اینگونه اعمال می شود که استفاده کننده در روزهای دیگر از ایجاد ارتباط منع شود . این سیاستها همچنین برای پایین آوردن هزینه ها هم استفاده می شود . مدیران می توانند تعداد پیوندهای فعال ، اما بیکار دستیابی از راه دور را با اجرا کردن این سیاست که تعداد جلسات را برای گروهها و مصرف کننده های مشخص کم کنند. همچنین مدیران میتوانند تعداد خطهایی که شامل ارتباطات قرار داد چند پیوندی نقطه به نقطه می شود را با اجرا کردن سیاست قرارداد تخصیصی پهنای باند BAP را محدود کنند. علاوه بر اینها ، یازده داده متفاوت دیگر نیز می توان برای بوجود آوردن یک سیاست بکار برد که شامل :
ـ مشتریان دستیابی از راه دور و آدرسهای IP خدمات دهندگان
ـ مشتریان دستیابی از راه دور و شماره تلفنهای خدمات دهندگان
ـ گونه ارتباطی
ـ زمان روز
ـ گروههای استفاده کننده
ـ نام کامپیوتر مشتریان دستیابی از راه دور
برای بوجود آوردن سیاستهای دستیابی از راه دور ، باید با تغذیه مسیریابی و دستیابی از راه دور MMC – Snapin شروع کرد. دکمه مشخصی که می خواهید سیاستهای مورد نیاز را بوجود آورید فشار داده و سپس سیاستهای دستیابی از راه دور را انتخاب کنید.

درخواست تلفنی برنامه ارتباطی TAPI
 برنامه ارتباطی تلفنی تکنولوژی است که داده و شبکه های صدا را با هم ترکیب می کند . در بسیاری از سازمانهای مدرن دوشبکه مجزا مشخص شده اند .
ـ یک شبکه صدا که از یک شاخه تغییر یافتشخیته خصوصی استفاده می کنند PBX و تلفنهای بعدی ، پست صوتی ، تلفنهای چند نفره و دیگر اعمال تلفن تجاری مرسوم را آسان می سازد.
ـ یک داده شبکه ای است که به کامپیوترها اجازه می دهد تا با یک داده مشترک ارتباط برقرار کنند. پستهای صوتی را تغییر دهند و کنفرانسهای تصویری را اجرا کنند.
ترکیب این دو شبکه باعث می شود که یک سازمان از چند طریق بسیار موثر تر عمل کند.اول ، بیشتر سازمانهای بزرگ ابزارهای مجزایی برای مشخص کردن هر کدام از این شبکه ها دارند. اگر این دو شبکه بتوانند ترکیب شوند ، به مدیران کمتر نیازمند هستیم . دوم سیم پیچی و لوازم مجزایی برای هر کدام از این شبکه ها وجود دارد. ترکیب این دو باعث کاهش هزینه شروع یک تجارت و همچنین کاهش هزینه هایی که مربوط به استفاده از سخت افزار می باشد . در آخر ، کامپیوترها و خیلی از تلفنها وسایل انعطاف پذیر و قدرتمندی می باشند.
وقتی شما اجازه می دهیدکه یک کامپیوتر، یک داده صدا را منتقل کند ، خیلی از ویژگیهای پیشرفته ممکن می شود .
خدمات دهنده ویندوزهای ۲۰۰۰اولین شرکت نرم افزاری سیستم عمل کننده استکه از درخواست تلفنی برنامه ارتباطی حمایت می کند. برنامه ارتباطی درخواست تلفنی راهی را برای درخواستهای استفاده از اعمال تلفنی برای سیستم عامل مهیا می کند. شرکت نرم افزاری تنها  اسکلت نرم افزار را برای توسعه دهندگان آماده می کند. نرم افزار نمیتواند با سیستمهای عامل طوری ترکیب شود تابه خدمات دهنده ویندوز ۲۰۰۰ اجازه دهد که برنامه ارتباط تلفنی را اجرا کند. با وجود این ، آماده کردن یک شکل نامنسجم از رابط ها برای توسعه دهندگان ، شرکت نرم افزاری را مطمئن می سازد تا هنگامیکه تکنولوژی پیشرفت کند، ویندوز برای شرکت در برنامه ارتباطی تلفنی آماده شود.
برنامه ارتباطی درخواست تلفنی (۳) از تکنولوژی های پیشرفته زیادی بهره مند می شود .زیرا استفاده از اجزای الگوی مورد نظر اعلام شد ه است . توسعه دهندگان می توانند از محیط توسعه انتخاب خود استفاده کنند. جمع کردن برنامه های ارتباطی درخواست تلفنی در یک فهرست فعال به مدیران این اجازه را میدهد که به راحتی خدمات برنامه های ارتباطی درخواست تلفنی را در سازمانهایی که جهانی می باشد اداره کند. در آخر ، برنامه ارتباطی درخواست تلفنی از تعداد زیادی از تواناییهای خدماتی که در بخش ۶ در شبکه Infrastructwer استفاده می کند.

خدمات ویندوزهای رسانه
خدمات ویندوزهای رسانه شرکت نرم افزاری که اصطلاحا Net show نامیده می شود شامل خدمات دهندگان ویندوزهای ۲۰۰۰ می شود . در گذشته خدمات ویندوزهای رسانه به عنوان درخواستهای کاملا مجزا در دسترس بود. شرکت نرم افزاری آن را به عنوان بخشی از سیستم عمل کننده برای تامین مدیران ویندوزها با تواناییهای رایج خدمات دهندگان رسانه انتخاب کرده ، این قسمت ویژگیهای خدمات ویندوزهای رسانه را توصیف می کند ولی پرداختن به شرح اجزاء از عهده این کتاب خارج است .
خدمات Windows رسانه ای چه چیزی را تامین می کند.
خدمات Windows رسانه ای خدمات رسانه های رایج در شبکه های داخلی و اینترنت را تامین می کند . رسانه رایج یک واژه پیشرفته برای رادیوی به موقع Real _ time audio و رسانه های تصویری و کنفرانسی است .
استفاده کنندگان یک شبکه مشترک می تواند از خدمات Windows رسانه ای برای کنفرانسهای تصویری با دیگر کارمندان ، بدون اعتماد به سخت افزار غیر وابسته استفاده کنند . آنها همچنین می توانند رسانه های تصویری و صوتی را برای استفاده های بعدی ضبط کنند هنگام استفاده از این روش خدمات Windows رسانه ای برای آموزش کارمندان یک ابزار عالی به شمار می رود.
سازمانهایی که میزبان شبکه های جهانی هستند ، می توانند استفاده های بیشتری برای خدمات Windows رسانه ای پیدا کنند. استفاده از ابزار در اینترنت از شبکه های داخلی متفاوت است زیرا پهنای باندی که از اینترنت در اختیار داریم کمتر و همچنین تاخیر آن نیز بیشتر است . کنفرانسهای تصویری و سمعی هنوز هم امکان پذیر هستند ولی در شبکه های داخلی از کیفیت کمتری برخوردار هستند. یکی از استفاده های خدمات Windows رسانه ای در اینترنت این است که باعث حضور و کم شدن فشار موجود برای مشتراین می شود البته بعد از اینکه این اتفاقها می افتد.
همزمان با خدمات Windows رسانه ای ، خدمات دهندگان Windows 2000 ابزاری را مهیا کرده اند تا به نویسنده کمک می کند تا شکل فایلهای رایج را پیشرفته تر کند. شکل فایلهای رایج ، شامل داده ای است که خدمات دهندگان Windows رسانه ای استفاده می کند تا یک رسانه رایج را بوجود آورند. برای اطلاع یافتن از ابزار موجود ، به خدمات Windows 2000 که بر روی خط Windows 2000 است مراجعه کنید.
ـ اما مشتریان چه ؟
مشتریان باید نرم افزارهای مخصوص داشته باشند تا از خدمات رایج ویندوزهای رسانه استفاده کنند خوشبختانه ، نرم افزار ویندوز های رسانه را شرکت جهانی نرم افزار به راحتی در اختیار همه قرار میدهد.

چگونه خدمات Windows رسانه را نصب و اداره کنیم .
هنگامیکه شما ویندوزهای ۲۰۰۰ را نصب می کنید ، به طور اتوماتیک برای شما ( در فهرست برنامه های خدمات ویندوز های رسانه شما ) یک فایل باز می کند تا خدمات ویندوزهای رسانه شما مراحل خو درا بگذراند. این فایل راهنمای شما را آماده میکند تا شما را راهنمایی کند که چگونه خدمات دهندگان ، خدمات ویندوزهای رسانه را نصب کنید . بعد از اینکه نصب شد ، خدمات ویندوزهای رسانه برای استفاده از رابط HTML اداره می شود. رابط HTML به خدمات ویندوزهای رسانه اجازه می دهد تا از هر سیستمی که نرم افزار استفاده از اینترنت DCOM را برای آنها مهیا می کند حمایت شوند.

چگونه خدمات ویندوز های رسانه کار می کنند.
خدمات دهندگان ویندوز های رسانه چندین روش را برای فرستادن داده به مشتریان فراهم می کنند. مهیا کردن انواع تکنولوژی ها به مشتریان پیشرفته تر اجازه می دهد تا از قراردادهای جدید طراحی گسترش یافته سود ببرند. و این در حالی است که به نرم افزار ها و سخت افزارهای قدیمی اجازه می دهد تا در این امر شرکت داده باشند.
به علاوه ، استفاده کنندگان را یک Fire wall حمایت میکند تا از چندین قرارداد موجود یکی را که با امنیت شبکه آنها سازگار است انتخاب کند. برای اطلاعات دقیقتر درمورد قراردادهای موجود ، به خدمات ویندوزهای رسانه که بر روی جعبه اسناد  ویندوزهای ۲۰۰۰ است مراجعه کنید.

خلاصه :
مسیریابی و دستیابی  از راه دور ، درخواست برنامه های ارتباط تلفنی و همچنین خدمات ویندوز های رسانه ، قابلیتهای پیشرفته ارتباطی را برای ویندوز هایی که بر روی شبکه هستند ایجاد می کند. جدیدترین گونه از هر کدام از این اجزاء در خدمات ویندوز ۲۰۰۰ موجود است و خصوصیتهای زیادی که در این گونه های قبلی نرم افزارها وجود نداشته را اضافه می کند.
مدیران میتوانند با استفاده از اجرای سیاستهای دستیابی از راه دور با کنترل بیشتر بر روی استفاده از ارتباط شبکه ای بهره هایی زیادی ببرند. قرارداد اعتباری توسعه پذیر امنیت ارتباط شبکه ای را بیشتر می کند و بهتر از اینها این است که به روشهای گوناگون اجازه می دهد تا در مورد هویت مصرف کننده تحقیق کنند . شبکه های Windows آماده هستند تا در برنامه ارتباط تلفنی شرکت کنند و از گنجایش TAPI . 3 . 0 متشکریم . در آخر ، خدمات Windows رسانه ای قابلیتهای عمومی صوتی و تصویری رایج را برای خدمات دهندگان Windows های ۲۰۰۰ به ارمغان آوردند.

شبکه در 
 windows 2000

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  آموزش های عمومی برای ورود به بازار کار

  آموزش های عمومی برای ورود به بازار کار ۱٫۳۳/۵ (۲۶٫۶۷%) ۳ امتیازs موضوع : آموزش های عمومی برای ورود به بازار کار   کسب مهارت برای ورود به بازار کار امروز در تک بوک میخواهیم سایتی رو به شما معرفی کنیم که میتونید توش […]

  ترفندهای جدید در پاورپوینت

  ترفندهای جدید در پاورپوینت ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز PowerPoint ابزاری ساده و پرکاربرد برای ارائه کنفرانس، سخنرانی و تحقیقات است و با امکاناتی که روز به روز به آن افزوده میشود، کار با این ابزار ساده تر از گذشته شده است.

  ۱۱ روش آوردن کنترل پنل در ویندوز ۱۰

  ۱۱ روش آوردن کنترل پنل در ویندوز ۱۰ ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز تمام قسمت های ویندوز ۱۰ بهینه شده است از ابزارها گرفته تا قسمت هایی که مربوط به تنظیمات این سیستم عامل می باشد.

  ۱۱ امتیاز برای مهاجرت به ویندوز ۱۰

  ۱۱ امتیاز برای مهاجرت به ویندوز ۱۰/ با عرضه ویندوز ۱۰ بررسی امکانات و ویژگی‌های آن آغاز شده است. اگر چه این ویندوز به علت برخی قابلیت هایش از توانمندی بیشتری برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران برخوردار است، اما مزایای زیادی هم دارد.

  ۳ راه برای حفظ محتویات حافظه فلش مموری

  اندازه مناسب و قابل حمل بودن سیستم‌عامل‌های مختلف، حافظه فلش مموری را به دستگاهی بسیار پرکاربرد برای انتقال اطلاعات تبدیل می‎کند.

  شناخت ۱۰ ویروس مخرب رایانه ای

  همزمان با افزایش بدافزارها، کرم‏های اینترنتی و تروجان‏ها، هکرها و سارقان اطلاعات همواره به دنبال راههایی به منظور سرقت اطلاعات و دسترسی به حسابهای بانکی و گاهی بوجود آوردن اختلالات الکترونیکی بوده ‏اند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi