جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

مختصری از زندگینامه آلبرت انشتین

245

بازدید

– تولد :در تاریخ ۲۴ اسفند سال ۱۲۵۸ هجری شمسی ,در شهر اولم آلمان Ulm
– نام پدر: هرمان انشتین (۱۲۲۶-۱۲۸۱ ه. ش/وی ۵۵ سال روی این سیاره زیست)
– نام مادر: پائولین کخ (۱۲۳۷-۱۲۹۹ه.ش/وی ۶۳ سال روی این سیاره زیست.)
– مادر انشتین ۱۱ سال از شوهرش هرمان جوانتر بود و آلبرت هنگامیکه پدرش ۳۲ ساله و مادرش ۲۱ ساله بود بدنیا آمد.
– هرمان یک مهندس برق بود که البته در کارهای اقتصادی زیاد وارد نبود.
– پائولین هم خانه دار بود و گهگاهی ویولن ی تدریس می کرد.
۱۲۵۹ : در یک سالگی، انشتین به همراه خانواده مونیخ هجرت کرد.
۱۲۶۰: در دو سالگی، خواهرش ماجا (ماریا – مریم) بدنیا آمد. (او در سال ۱۳۳۰ هجری شمسی در سن ۷۰ سالگی از دنیا رفت.)
۱۲۶۷ : به مدرسه ی لوئیت پولد مونیخ وارد شد. (در سن ۹ سالگی)
۱۲۷۳: در حالی که انشتین ۱۵ ساله دانش آموز کلاس ششم بود، خانواده اش به ایتالیا هجرت کردند و انشتین در مدرسه ی شبانه روزی لوئیت پولد ماند.
۱۲۷۴ : انشتین ۱۶ ساله به خانواده اش در پاویا ملحق شد و سپس به مدرسه ی کانتونال در شهر آرا واقع در سوئیس رفت.
۱۲۷۵: تابعیت آلمانی اش را رسما انکار کرد. و تابعیت سوئیس را پذیرفت. در هفده سالگی از مدرسه ی شهر آرا دیپلم گرفت و سپس در مرکز صنعتی فدرال ETH در شهر زوریخ در رشته ی ریاضی و فیزیک ثبت نام کرد.
۱۲۷۹: پس از چهار سال در سن ۲۱ سالگی از مرکز صنعتی فدرال ETH فارغ التحصیل شد و دیپلما گرفت.
۱۲۸۰: در سن ۲۲ سالگی شهروند سوئیس شد.
۱۲۸۱: در سن ۲۳ سالگی در مؤسسه ای که امتیاز ثبت اختراعات را ارائه می کرد در شهر برن، استخدام شد. در این سال پدرش در سن ۵۴ سالگی درگذشت.
۱۲۸۲: در سن ۲۴ سالگی با میلوا ماریک (۱۲۵۴-۱۳۲۳/ وی ۶۹ سال در این سیاره زندگی کرد) – که ۴ سال بزرگتر از انشتین بود- ازدواج کرد. در آن زمان میلوا دختری ۲۸ ساله بود. آنها دو پسر داشتند. هانس آلبرت (۱۲۸۳-۱۳۵۲/ وی ۶۹ سال روی این سیاره زیست) که مهندسی مکانیک شاخه ی هیدرولوژی خواند و در کارش موفق بود. و ادوارد (۱۲۸۹-۱۳۴۴/وی ۵۵ سال روی این سیاره زیست) و دچار بیماری شیزوفرنی علاج ناپذیری بود. آنها یک دختر هم داشتند بنام لیزرل (۱۲۸۱-نامعلوم؟) که قبل از ازدواج آنها از مادر و پدر دیگری بدنیا آمده بود و آنها او را به فرزند خواندگی قبول کردند. سرنوشت او نا معلوم است.
۱۲۸۴: در سن ۲۶ سالگی، در مجله ی Annalen der Physik آلمان مقاله ی مربوط به کوانتومهای نور و اثر فوتوالکتریک، مقاله ی مربوط به حرکت براونی ذرات در نظریه ی اتمی ، مقاله ی نسبیت خاص، مقاله ی همسانی انرژی و جرم، مقاله ی نظریه ی کوانتومی برای مواد حالت جامد در رابطه با گرمای ویژه و مقاله ی اصول نسبیت عام که اذعان می کرد که گرانش همانند شتاب است، را بچاپ رساند.
۱۲۸۸: در سن ۳۰ سالگی، در دانشگاه زوریخ دانشیار شد. کارهای بیشتری روی نظریه ی کوانتومی کرد.
۱۲۹۰: در سن ۳۲ سالگی، در دانشگاه کارل – فردیناند در شهر پراگ استاد کامل شد. خمیدگی نور در نور ستاره ها را هنگام خورگرفت (خورشید گرفتگی) پیش نیبنی کرد. (هرچند که مقداری که پیش بینی کرد غلط بود.)
۱۲۹۱: در سن ۳۳ سالگی، در ETH (مرکز صنعتی فدرال/ یعنی همانجایی که چهار سال درس خوانده بود و دیپلما گرفته بود) استاد کامل شد.
۱۲۹۳: در سن ۳۵ سالگی، در دانشگاه برلین استا کامل شد. میلوا و فرزندانش را ترک کرد. این هنگامی بود که جنگ جهانی اول شروع شد.
۱۲۹۴: در سن ۳۶ سالگی، ”بیانیه ای به اروپائیان“ را با دیگران هم امضا شد که طبق آن خود را از نظامیگری آلمان جدا می دانست. مقاله ی معادلات نسبیت عام را بچاپ رساند.

۱۲۹۵: در سن ۳۷ سالگی، کتابی در رابطه با نسبیت عام بچاپ رساند. رئیس انجمن فیزیک آلمان شد. تکانه ی کوانتاهای نور را محاسبه کرد که در سال ۱۲۹۶ مقاله ای با همین عنوان در رابطه با شبیه سازی گذار اتمی بچاپ رساند.

۱۲۹۶: در سن ۳۸ سالگی، مدیر مرکز قیصر- ویلهلم آلمان شد، (مؤسسه ای که تحقیقات آلمان را حمایت می کند.) مقاله ی معادلات کیهانشناسی با ثابت کیهانی را بچاپ رساند وانبساط جهان را از معادلات فوق استخراج کرد.
۱۲۹۷: هنگامی که ۳۹ سال داشت، پایان جنگ جهانی اول و انقلاب در آلمان.
۱۲۹۸: در ۴۰ سالگی، از میلوا طلاق گرفت و با الزا انشتین لووتنتال(دختر خاله اش) (۱۲۵۵-۱۳۱۵/که ۶۰ سال روی این سیاره زندگی کرد) هنگامی که او ۴۳ سال داشت، ازدواج کرد. الزا از شوهر سابقش دو دختر داشت. الیزه (۱۲۷۶-۱۳۱۳/که۳۷ سال روی این سیاره زندگی کرد) و مارگوت (۱۲۷۸-۱۳۶۵/که ۷۷ سال روی این سیاره زندگی کرد). هنگام ازدواج مادر این دو دختر با انشتین آنها به ترتیب ۲۲ ساله و ۲۰ ساله بودند. بنابر قانون این دو دختر فامیلی انشتین را پس از ازدواج اخذ کردند. در این سال خمیدگی نوری در یک خور گرفت (خورشیدگرفتگی) مشاهده شد.
۱۲۹۹: همزمان با ۴۱ سالگی، اذهان عمومی، با تحریک ضد یهودها، به نظریه ی نسبیت عام و انشتین تاختند. در این سال مادرش در سن ۶۳ سالگی در گذشت.
۱۳۰۰: در۴۲ سالگی، اولین دیدارش از آمریکا.
۱۳۰۱: در ۴۳ سالگی، کار بر روی نظریه ی میدانهای واحد. دیدار از کشورهای خاور دور. برنده ی جایزه ی نوبل در فیزیک ”به پاس خدمات در فیزیک نظری و بویژه کشف قانونمندی اثر فوتو الکتریک.“
۱۳۰۳: در ۴۵ سالگی، افتتاح مرکز انشتین در برج انشتین در پوتزدام. چاپ مقاله ی نظریه ی بوز- انشتین (بوز فیزیکدان هندیست) در باب افت و خیزهای آماری.
۱۳۰۶: در سن ۴۸ سالگی، آغاز بحث با نیلس بور (فیزیکدان اتریشی) در باب تفسیر نظریه ی کوانتومی، در پنجاهمین همایش سالوی.
۱۳۰۸: در سن ۵۰ سالگی، مقاله ای برای اذهان عمومی در رابطه با وحدت نظریه ی میدان گرانشی و میدان الکترومغناطیسی بچاپ رساند.
۱۳۰۹: در سن ۵۱ سالگی، دیدارش گشترده ای از آمریکا بخصوص در مرکز صنعتی کالیفرنیا داشت.
۱۳۱۱: در سن ۵۳ سالگی، بعنوان استاد کامل در مرکز تحقیقات مطالعات پیشرفته ی پرینستون انتخاب شد. با رعایت این مسأله که بعنوان استاد نیمه وقت در دانشگاه برلین هم باشد.
۱۳۱۲: در سن ۵۴ سالگی، نازیها در آلمان بر سر قدرت آمدند. انشتین ابتدا به انگلستان رفت و سپس از آنجا به آمریکا رفته و مقیم آمریکا شد.
۱۳۱۳: دختر اول الزا بنام الیزه انشتین درگذشت. در این سال انشتین ۵۵ ساله بود.
۱۳۱۴: در سن ۵۶ سالگی، چاپ مقاله ای بزبان انگلیسی تحت عنوان: ”آیا توصیف مکانیک کوانتومی از حقیقت واقعی می تواند کامل باشد؟“ بهمراه ب. پوذولسکی و نیلس بور که بحث بی انتهایی را روی تفسیر کوانتوم بوجود آورد.
۱۳۱۵: در سن ۵۷ سالگی، مرگ همسرش الزا.
۱۳۱۸: در سن ۶۰ سالگی، وقوع جنگ جهانی دوم. انشتین نامه ای به ریاست جمهوری آمریکا، روزولت، نوشت از احتمال ساخت بمب اتمی او را آگاه کرد.
۱۳۱۹: در سن ۶۱ سالگی، تابعیت آمریکا را پذیرفت ولی تابعیت سوئیس را از دست نداد.
۱۳۲۳: همسر اول انشتین، میلوا ماریک در ۶۹ سالگی گذشت. در این زمان انشتین ۶۵ ساله بود.
۱۳۲۴: در سن ۶۶ سالگی، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی. پایان جنگ جهانی دوم.
۱۳۲۵: در سن ۶۷ سالگی، بعنوان سرگروه کمیته ی فوری دانشمندان اتمی خدمت کرد.
۱۳۲۷: در سن ۶۹ سالگی، چاپ مقاله ی: ”تعمیم نسبیت عام“ بعنوان یک نمونه از تلاشها برای دست یابی به دیدگاه ریاضی جهانشمول برای نظریه ی میدانها.
۱۳۳۰: در سن ۷۲ سالگی، خواهر انشتین در سن ۷۰ سالگی در گذشت.
۱۳۳۱: در سن ۷۳ سالگی، ریاست جمهوری به او پیشنهاد شد ولی او نپذیرفت.
۱۳۳۴: در ۳۰ فروردین ۱۳۳۴ در سن ۷۶ سالگی در بیمارستانی در شهر پرینستون بر اثر تصلب شرائین در گذشت.

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  جواب های بیل گیتس به سوالات همیشگی آزمون های استخدامی

  بیل گیتس تا به حال هزاران نفر را در مایکروسافت و همچنین بنیاد بیل و ملیندا که یک بنیاد خیریه است، اسخدام کرده است.

  از میرزا اسماعیل دولابی چه می دانید ؟

  از میرزا اسماعیل دولابی چه می دانید ؟ ۴٫۳۷/۵ (۸۷٫۴۳%) ۱۴۸ امتیازs از میرزا اسماعیل دولابی چه می دانید ؟ از میرزا اسماعیل دولابی چه می دانید ؟ محمد اسماعیل دولابی در روستای دولاب از توابع تهران زاده شد. در جوانی به شغل کشاورزی […]

  فاصله اسلام پا برهنگان با مدیران نجومی‌

  فاصله اسلام پا برهنگان با مدیران نجومی‌/ فاصله اسلام پا برهنگان با مدیران نجومی‌/ با انتشار سلسله فیش‌های حقوقی برخی مدیران دولتی در سال گذشته که نشان می‌داد این مدیران از بیت‌المال دریافتی‌های نجومی و بسیار کلان داشته‌اند احساسات عمومی جریحه‌دار شد، رهبر معظم […]

  زندگینامه استیفن هاوکینگ _ دانشمند انگلیسی

  زندگینامه استیفن هاوکینگ _ دانشمند انگلیسی ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs زندگینامه استیفن هاوکینگ _ دانشمند انگلیسی/ استیفن هاوکینگ ( انیشتین دوم و کاوشگر سیاهچاله ها) در روز هشتم ژانویه سال ۱۹۴۲ در آکسفورد چشم به جهان گشود. او از هر گونه تحرک عاجز است؛ […]

  مصاحبه خواندنی از زندگی خصوصی آیت الله خامنه ای

  مصاحبه خواندنی از زندگی خصوصی آیت الله خامنه ای ۴٫۴۴/۵ (۸۸٫۸۹%) ۹ امتیازs مصاحبه خواندنی از زندگی خصوصی آیت الله خامنه ای/ حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در زندگی شخصی و سلوک فردی خود چگونه رفتار می کنند؟ چند […]

  پیام های کوتاه تربیتی امام خمینی

  پیام های کوتاه تربیتی امام خمینی ـ میزان بازماندن از حق، متابعت هوای نفس است. ـ ما باید این را بفهمیم که همه چیز هستیم و از هیچ کس، کم نداریم. ـ توکل به خدای تعالی، یکی از فروع توحید و ایمان است. ـ […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi