جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

فساد در زمان پهلوی

756

بازدید

شهر نو ، مظهر فساد قبل از انقلاب
در هر جای دنیا که یک کلنی آمریکایی و انگلیسی وجود دارد در کنار آن مراکز فحشا ، قمار و مشروب خواری دیده می شود .
در ایران هم انگلیسی ها و آمریکایی ها مبشر و مروج فساد و فرهنگ منحط خود بودند ……..


توسعه ی محله ی بدنام تهران نیز از سال ۱۳۳۲ و پس از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد شروع شد .

قلعه ی شهر نو یکی از محلات قدیم خیابان جمشید بود که البته هسته ی اولیه ی آن در زمان محمد علی شاه قاجار گذاشته شد .

در آن زمان افراد خلافکار این محل را که بیرون از دروازه ی قزوین وجود داشت ، به مامن و محل خلافکاری های خود قرار مبدل کرده بودند .

از جمله ی این افراد شخصی به نام  محمود عرب بود که زنان بیچاره و بی کس و کار را از شهرستان ها و دهات می ربود و به این محل می آورد و مورد استثمار جنسی قرار می داد .

در اواخر حکومت احمد شاه قاجار این محل که سابقاً محله ی قجر ها نام گرفته بود تغییر اسم داد و به واسطه ی احداث دروازه قزوین ، دروازه نامیده شد .

در اوایل حکومت رضاشاه شخصی محمد نام به واسطه ی سپید بودن موی سر و ابرو به زال محمد معروف بود دایر امور این محل گردید که با کمک عوامل و اذناب خود زنان و دختران بخت برگشته را از قراء و قصبات دور افتاده و حتی شهر ها به لطایف الحیل می فریفت و یا می ربود و به این محل می آورد و در اختیار افراد خوشگذران قرار می داد

هرجه زال ممد سفید روی و سپید موی بود (و سیاه باطن !) ، عبدالمحمود عرب قوی هیکل و با چهره ی سیاه و آفتاب سوخته بود که علاوه بر قوادی چندین شیره کش خانه ی بزرگ هم در این محل دایر کرد که پاتق شیره ای های تهران گردید و هنوز که هنوز است پس از گذشت بیش از هفتاد سال در پیاده رو های ان محل تعدادی افراد معتاد دیده می شوند که روزگار سیاه آن ها امتداد آن عصر تاریک است …

محلی که در آن چند خانه متعلق به حاج محمود عرب قرار داشت کم کم به گذر حاج عبدالمحمود معروف شد . پس از به سلطنت رسیدن رضا شاه در سالهای ۱۲۹۱ تا حدود سال ۱۳۰۵ یکی از بیماری های واگیر که به معضلی برای جامعه تبدیل شد بیماری سفلیس بود .

رضا شاه به منظور جلوگیری از شیوع بیماری دستور جمع آوری فواحش و تخریب زاغه ها و آلونک های گذر حاج عبدالمحمود را صادر کرد و شخصی به نام قوام دفتر مسئول نقشه بندی و بازسازی ایم منطقه شد .

قوام دفتر خیابانی جدید به موازات خیابان حاج عبدالمحمود ساخت و یک فرد زرتشتی خیر به نام ارباب جمشید که از پارسیان هند و تجار مقیم این کشور بود هزینه ی احداث ده ها خانه در آن محله به منظور اسکان زنان فریب خورده و بی سرپرست را تقبل کرد و ضمنا به منظور تامین مخارج این زنان و فرزندان آنها ده ها باب مغازه در این محله ساخته شد تا از کرایه ی آنها به زنان بی سرپرست یا گمراه حقوق ماهیانه داده شود تا به این ترتیب از گرویدن مجدد آنها به راه خطا (جهت تامین مخارج زندگی) جلوگیری گردد .

این تمهیدات و خیر اندیشی ها آنطور که انتظار می رفت نه تنها باعث از میان رفتن فساد وفحشا در این منطقه نشد ، بلکه با نوسازی محله و خیابان های آن و احداث منازل جدید و نوساز ، تجارت سکس در این منطقه رونق تازه ای یافت و محله که با نیت بشر دوستانه و خیرخواهانه ی ارباب جمشید ساخته شده بود ، محله ی جمشید نام گرفت و ارباب جمشید باقیات الصالحاتی (!) برای خود باقی گذاشت که تا بعد از پیروزی انقلاب پا برجا بود !

احداث خانه های جدید و تعریض و آسفالت دو خیابان جدید در این منطقه با عث شد تا مردم اسم دیگری هم بر این شهر بگذارند و آن را شهر نو بنامند . همچنین به پاس زحمات قوام دفتر (!) یکی از خیابان های محله ی بدنام را به نام او ثبت کردند !

در زمان جنگ جهانی دوم که نیروهای متفقین به تهران ریختند، شهر نو پاتق سربازان انگلیسی و آمریکایی شد اما نیروهای اتحاد شوروی به سبب انضباط آهنینی که استالین بر ارتش سرخ حاکم کرده بود جرات حضور در محله ی فساد تهران را پیدا نمی کردند .

با آنکه پلیس نظامی متفقین (M.P) در محله ی شهر نو و خیابان های اطراف محله ی جمشید مستقر بود معهذا تعدادی از سربازان آمریکایی و انگلیسی به دست مردم غیور تهران که نمی توانستند شاهد عیاشی اجانب در میهن خود باشند در همین محل به قتل رسیدند .

به همین خاطر سریازان متفقین تعدادی از خانه ای شهر نو را با تانک خراب کردند و سه نفر از صاحبان خانه ی فساد و سردسته های شهر نو را که سربازان غربی در خانه های آنها به قتل رسیده بودند را در همان محل اعدام کردند . در آن زمان بیشتر آوارگان لهستانی در محل فعلی کارخانه ی برق میدان شهدای تهران (ژاله ی سابق) نگهداری می شدند . آمریکایی ها تعدادی از این زنان بخت برگشته و جنگ زده ی لهستانی را که در طول جنگ خانواده های خود را از دست داده بودند به محله ی شهرنو آوردند تا عیش عشرت سربازانشان را تامین کنند .

پس از پایان جنگ و خروج متفقین از تهران این زنان بخت برگشته تا چند سال بعد در شهر نو باقی ماندند و کوچه لهستانی ها در انتهای خیابان دوم شهر نو به نام آنها معروف بود .

این محل ۱۳۵ هزار متر مربع مساحت داشت و منطقه جمشید با توجه به میزان آلودگی و کیفیت محیط به دو ناحیه اصلی و فرعی تقسیم می شد .

ناحیه ی اصلی در محدوده ی خیابان های کمیل ، استخر ، قنات و قوام واقع شده و دارای ۳۶ کوچه بود و در هر کوچه ۳۰ الی ۵۰ خانه وجود داشت و در هر خانه چندین خانواده ی توامان زندگی می کردند و در پاره ای موارد دیده می شد که در یک اتاق چند مرد و زن با هم به سر می بردند و دارای فرزندان نا مشروعی نیز می شدند که این کودکان معصوم در همان اتاق شاهد اعمال وقیح آنان بودند . کل این محدوده مرکزیتی در شهر تهران ، و در کل ایران بود که جرایمی از قبیل روسپی گری ، توزیع مواد مخدر ، سرقت و دیگر جرایم از آن منتشر می گردید و محل امنی برای زندگی متخلفین و مجرمین در سطح کشور بود .

ناحیه ی فرعی در محدوده ی خیابان های استخر و نوروزی فرار داشت که میزان آلودگی در آن به مراتب کمتر بود .

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  کارنامه تحصیلی احمد شاه قاجار در ۱۳ سالگی + عکس

  احمد شاه آخرین پادشاه سلسلۀ قاجار بود که در سال ۱۲۸۸ شمسی در ۱۲ سالگی به سلطنت رسید و در سال ۱۳۰۴ با رای مجلس شورای ملی از سلطنت خلع شد.

  ماهیت قضایی روابط خارجیان در دوره قاجار

  خارجیان علاقه خاصی به نظام قضایی ایران داشتند؛ زیرا تا سال ۱۳۴۷ه.ق/ ۱۹۲۸م از حقوق ویژه کاپیتولاسیون استفاده می‌کردند.

  عکس هایی رمزآلود از بناهای متروکه

  عکس هایی رمزآلود از بناهای متروکه ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز یک هنرمند و عکاس فرانسوی به نام دیمیتری، در صفحه اینستاگرام خود دست به کار جالبی زده است. او که یک طراح گرافیک است، به تاریخ و بقایای بناهای تاریخی بسیار علاقه دارد.

  نظریه ویل دورانت درباره عشق

  نظریه ویل دورانت درباره عشق/ ویل دورانت در کتاب لذات فلسفه قسمت چهارم، بحثهای بسیار مفصل و جامعی در زمینه مسائل جنسی و خانوادگی به عمل آورده است.

  تحلیل شخصیت شمر

  تحلیل شخصیت شمر ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۲ امتیازs تحلیل شخصیت شمر/ تحلیل شخصیت شمر/ یکی از افراد مقابل ابا عبدالله الحسین علیه السلام، شمر بن ذی الجوشن است. از فرماندهان سپاه امام علی در جنگ صفین و جانباز امیر المومنین کسی که در میدان جنگ […]

  رمزگشایی از یک جراحی شیطانی

  رمزگشایی از یک جراحی شیطانی/ رمزگشایی از یک جراحی شیطانی؛ جمجمه‌هایی که سوراخ می‌شدند: هزاران سال پیش، یک شیوه خاص جراحی به نام (Trepanation) وجود داشت که در آن جمجمه سر بیمار را بوسیله‌ی نوعی مته بخصوص سوراخ می‌کردند. مردم دنیای باستان از این […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi