نوار
تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی
امتیاز به این مطلب!

940 views

بازدید


ذکراین نکته ضروری است که پوشش بیمه آتش سوزی برای اولین بار جهت حفظ و حراست اماکن تجاری و منازل مسکونی در اروپا به وجود آمد. بلافاصله بعد از آتش سوزی بزرگی که در سال ۱۶۶۶ در لندن از یک دکان نانوایی آغازشد و بزودی به ساختمانهای مجاور توسعه پیدا کرد و در نتیجه ۴۰۰ کوچه وخیابان شهر لندن به مساحت تقریبی ۱۷۵ هکتار شامل حدود ۱۳۰۰۰ واحد مسکونی و تجاری از بین رفت ، لزوم ارائه پوششهای بیمه ای آتش سوزی احساس شد. این آتش سوزی چهار روزه که خسارات جبران ناپذیری به بار آورد باعث شد که سایر کشورهای اروپایی به فکر ارائه این پوشش ها بیفتند و به همین دلیل اولین پوششهای بیمه ای آتش سوزی توسط …..

اتحادیه های صنفی پیش بینی شد.بعد از آتش سوزی سال ۱۶۶۶ میل ادی ، چهار مؤسسه و شرکت در انگلستان اقدام به ارائه پوششهای آتش سوزی کردندکه عبارتند از :
اولین مؤسسه تأسیس شده به نام اداره آتش سوزی بود که بعد از مدتی فعالیت نام خود را به فنیکس تغییر داد.
مؤسسه دوم که از سوی شهرداری لندن برای ارائه پوشش بیمه آتش سوزی تأسیس شد کورپوریشن آف لندن نامیده می شد که نتوانست درجامعه موفقیتی به دست آورد و تعطیل شد.
سومین مؤسسه ای که در سال ۱۶۸۳ به رقابت با اداره آتش سوزی لندن پرداخت به نام مؤسسه دوستان معروف شد. با نگاهی به بیمه نامه های این مؤسسه درمی یابیم که نرخ آتش سوزی برای منازلی که با چوب ساخته شده بود دو برابر بقیه تعیین می شد. آخرین این گونه مؤسسات که در لندن به ثبت رسید به صورت تعاونی اداره می شد و مقررات و اساسنامه خاص خود را داشت . این شرکت براساس ضوابط و مقررات اساسنامه خود، برای بیمه نامه های صادر شده اعضای خود،حق عضویتی دریافت می داشت . ترجمه به ثبت رسیده نام این شرکت عبارت است از مؤسسه دوستان برای بیمه کردن ساختمانها در مقابل آتش سوزی . این شرکت بعدها باتوجه به علامت تجاری خود که دودست بود به نام دست در دست شهرت یافت
بعد از انقلاب صنعتی اروپا و تأسیس واحدهای صنعتی و کارخانه های مختلف گسترش و پیچیدگی تولید باعث شد که بیمه آتش سوزی و شرایط بیمه نامه های صادر شده هم دچار تحول و پیچیدگی گردد و روند رشد و تکامل این رشته بیمه ای باتوجه به نیازهای ایجاد شده سرعت چشمگیری پیدا کند زیراسرمایه گذارانی که در بخش صنایع به سرمایه گذاری پرداخته بودند به خطرات نهفته در راه این سرمایه گذاری واقف بودند و به همین دلیل نیاز به حفظ سرمایه ها باعث شد تا بیمه آتش سوزی بسرعت رشد و توسعه پیدا نمای.
بیمه آتشسوزی یکی از قدیمی ترین رشته های بیمه بازرگانی است ۰ اهمیت آن بقدری زیاد است که در کشورهای توسعه یافته هیچ دارائی یا مالی بدون بیمه نامه آتشسوزی نمی باشد
دراین نوع بیمه اموال ودارائی مختلف دربرابر خسارات آتشسوزی ، انفجار صاعقه وخطرات اضافی مانند زلزله ، سیل ،ترکیدگی لوله اب ، ضایعات ناشی ازبرف وباران ، سرقت تحت پوشش قرارمیگیرد
خطرات اضافی مانند ترکیدگی لوله آب ، ضایعات ناشی ازبرف وباران ، سرقت ، شکست شیشه وغیره نیاز به بازدید قبل ازصدور میباشد
بیمه دی جهت رضایت مشتریان ورفاه حال آنان درخصوص منازل مسکونی بیمه نامه دفترجه ای که دردرب منزل صادر ودراختیار آنها قرار میگیردآماده نمود ه است . ( درخواست ازطریق تماس با شرکت بیمه ونمایندگان آن )
در بیمه آتشسوزی خسارت مادی ناشی از خطرات اصلی واضافی وارد به کلیه اموال منقول وغیرمنقول اشخاص حقیقی وحقوقی جبران میگردد

    انواع بیمه نامه آتش سوزی
        بیمه نامه مسکونی:
        واحدهای مسکونی بصورت انفرادی – گروهی درمقابل خطراصلی واضافی تحت پوشش قرارمیگیرد (ساختمان ،اثاثیه ، اتومبیل، پارکینگ منزل )
        بیمه نامه های غیرصنعتی وانبار:
        بیمه نامه غیرصنعتی : کلیه مراکز غیر تولیدی ومسکونی درمقابل خطر اصلی واضافی تحت پوشش قرارمیگیرد
        بیمه نامه انبار : موجودیهای مستقر در انیار به دوصورت ثابت واظهارنامه ای درمقابل خطرات اصلی واضافی تحت پوشش قرارمیگیرد
        بیمه نامه صنعتی:
        کلیه مراکز که درساخت وتولید مشغول میباشند درمقابل خطر اصلی اضافی تحت پوشش قرار میگیرد
        بیمه نامه مرهوناتی:
        کلیه واحدهای مسکونی ، تولیدی ، غیر تولیدی ، خدماتی ، که ازبانکها ومراکز مالی وام دریافت نموده اند درمقابل خطر اصلی واضافی تحت پوشش قرار میگیرد
    مراحل صدور ومدارک لازم جهت صدور بیمه نامه
        تکمیل فرم پیشنهاد صدور بیمه نامه از طریق شعب نمایند گیها ودرج اطلاعات مربوط به دارائها ی خود اعم از ارزش دارائیها – مشخصات تفکیک بر جسب نوع آن در محل استقرار آنها
        ارائه شماره تماس جهت هماهنگی های لازم برای بازدید اولیه ازموارد بیمه ای درصورت لزوم
        بررسی پیشنهاد بیمه نامه توسط کارشناس واظهار نظرنهائی
        ارائه کدپستی کدملی ( درمورد اشخاص حقیقی ) وکد اقتصادی – محل وتاریخ وشماره ثبت ( اشخاص حقوقی )
        صدور پیش نویس بیمه نامه واعلام حق بیمه به بیمه گذار
        دریافت حق بیمه ازطریق واریز آن به بانک یاصندوق های مستقر در شرکت بیمه ونمایندگیها
        صدور قطعی بیمه نامه وارسال وتحوبل به بیمه گذار
    خسارت و هزینه های قابل تأمین
        بیمه مرکزی ایران در راستای اهداف خود برای تنظیم و تعمیم و هدایت امر بیمه در ایران و حمایت بیمه گذاران و بیمه شدگان شرایط جدید بیمه نامه های آتش سوزی را در تاریخ ۲۷/۸/۶۶ به تصویب شورای عالی بیمه رسانید و شرکتهای بیمه موظف شدند که شرایط جدید را از سال ۱۳۶۷ به اجرادرآورند. ۳ سال بعد از این تاریخ ، تعرفه بیمه آتش سوزی و خطرات اضافی (تبعی ) مشتمل بر ۱۶ ماده و۷ تبصره در تاریخ ۴/۶/۱۳۷۰ به تصویب شورای عالی بیمه رسید و براساس آن خطرات آتش سوزی به ۹ طبقه تقسیم گردید که حداقل نرخ طبقه یک ۰/۳ در هزار وطبقه نه ۴/۲ در هزار تعیین شد. براساس شرایط جدید، خسارت و هزینه های قابل تأمین آن به شرح زیر مشخص شده است .
        خسارتهای مستقیم ناشی از آتش ، صاعقه و انفجار دارای پوشش بیمه ای است .
        خسارت و هزینه هایی که به منظور جلوگیری از توسعه خسارت از طرف بیمه گذار انجام می شود تحت پوشش بیمه ای است .
        هزینه های ناشی از نقل مکان ضروری مورد بیمه و یا خسارات ناشی از این گونه عملیات که به منظور نجات کالای مورد بیمه صورت پذیرفته باشد.
        در صورت موافقت بیمه گر و پرداخت حق بیمه اضافی مربوط، می توان خطرات اضافی (تبعی ) دیگری از قبیل زلزله ، طوفان ، سیل ، سقوط هواپیما، ضایعات آب و برف و شکست شیشه راتحت پوشش قرارداد. این خطرات اضافی معمولا به صورت یک الحاقیه جداگانه و ضمیمه بیمه نامه اصلی میباشد.

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  جدید ترین و شیک ترین مدل تاجهای عروس و نامزدی

  تاجهای عروس و نامزدی/                   جدید ترین و شیک ترین مدل تاجهای عروس و نامزدی/ تاج عروس یکی از محبوب ترین تزیینات موی عروس هاست که هیچ وقت از مد نمیوفته و همیشه طرفدار داره. تاج […]

  معرفی سریال های ساخت ایران ۲ و گلشیفته

  سریال پخش خانگی ساخت ایران فصل دوم     .خلاصه فصل دوم ساخت ایران : در ادامه فصل اول که غلام ( امین حیایی ) عاشق بازیگر نقش ژاکلین میشود فصل دو از این موضوع استارت میخورد ژاگلین کشته میشه و غلام که عاشق ژاکلین […]

  آیا می دانید لباس زیر باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

  ویژگیهای لباس زیر/ لباس زیر از جمله لباس‌هایی است که جهت استفاده روزانه جنس آن بسیار مهم است. برخی از پارچه‌ها برای پوست حساسیت ایجاد می‌کنند و عواقب جبران‌ناپذیری را در پی خواهند داشت. پارچه لباس زیر بسیار مهم است و باید در انتخاب […]

  نبایدهای ماشین لباسشویی

  ماشین لباسشویی/ چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی بیندازیم؟ آیا می دانید چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی انداخت؟ آیا می دانید انداختن بعضی از لباسها در ماشین لباسشویی باعث آسیب به آن ها می شود؟ آیا می دانید انداختن بعضی از […]

  بهترین رستوران‌های کیش

  همیشه این مطلب در بین محاوره‌های خیلی‌ها در جریان است که اگر بهترین شرایط هم از همه لحاظ موجود باشد و امکانات کامل باشد ولی غذا و خوراک مناسب موجود نباشد، قسمت عمده ای از شرایطی که یک حس خوش را رقم میزنند موجود نیست و رسیدگی به خورد و خوراک همواره حائز اهمیت بوده است.

  آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین

  آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین/ آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین/ روز بیستم ژوئیه سال ۱۹۹۹، یعنی درست هجده سال پیش، آزار و اذیت میلیون‌ها نفر از مردم بی‌گناه در چین که تمرین روش معنوی فالون گونگ […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد