نوار
تبلیغات
جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


۵ رویداد مهم دنیای اینترنت درسال ۲۰۱۳

۵ رویداد مهم دنیای اینترنت درسال ۲۰۱۳
امتیاز به این مطلب!

520 views

بازدید


سال ۲۰۱۳ سالی پرماجرا و پرتحول در دنیای فن آوری و ارتباطات آنلاین بود و رویدادهای مهمی در این سال رخ داد.

پنج رویداد مهمی که در یک سال گذشته رخ داد و دامنه تاثیراتش آینده را هم در بر خواهد گرفت.

۱ اسنودن؛ یک تنه مقابل عظیم ترین سازمان جاسوسی دنیا

ادوارد اسنودن، متخصص ۲۹ ساله امنیت دیجیتال، از روز نخست که انتشار اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) را آغاز کرد و از اقدامات ناشناخته یکی از مخوف ترین سیستم های جاسوسی دیجیتال در جهان پرده برداشت، می دانست که قدم در راهی بی بازگشت گذاشته است .

افشاگری های او درباره پروژه های گوناگون این سازمان جاسوسی دولت آمریکا برای جمع آوری اطلاعات پیرامون شهروندان، زلزله ای را پدید آورد که طیف گسترده ای از حوزه ها را تحت تاثیر خود قرار داد؛ از دنیای امنیت ارتباطات و حریم خصوصی در دنیای مجازی گرفته تا معادلات ژئوپلتیک و دیپلماتیک سیاست جهانی .

او هنوز هم با ریتمی که بسیاری از دولتمردان آمریکایی و مقامات ارشد NSA را غافلگیر و متحیر کرده، مشغول انتشار اسناد محرمانه و اطلاعات تازه و دست اول پیرامون تلاش های دولت آمریکا برای تجسس در ارتباطات است و می گوید راه درازی در پیش است و او تلاش هایش را متوقف نخواهد کرد .

اسنودن حالا به معنی واقعی کلمه “بی خانمان” است و تلاش هایش برای دریافت پناهندگی از کشورهای گوناگون راه به جایی نبرده، اما آنچه در اختیار افکار عمومی جهان قرار داد، تحولات مهم و بزرگی را در دنیای فن آوری رقم زد .

او می گوید از کار خود راضی است و بحث های گسترده ای که درباره حریم خصوصی و امنیت در سراسر جهان برانگیخته شده، مهم ترین هدف او از افشاگری ها بوده است. پیش بینی می شود در سال آینده هم همین افشاگری ها موج جدیدی از ابزارها، تکنیک ها و تحولات را در دنیای حریم خصوصی و امنیت آنلاین در پی داشته باشد .

۲ رونق بی سابقه دیپلماسی دیجیتال

سال ۲۰۱۳ نقطه عطفی بود در بهره گیری از ابزارها و سرویس های نوین ارتباطی برای پیش برد اهداف سیاسی و دیپلماتیک. موج گسترده مهاجرت دولت مردان و سیاست مداران سراسر جهان به رسانه های اجتماعی برای تماس و تعامل مستقیم با شهروندان، آغازگر فصلی جدید در عصر اطلاعات بود .

حالا توییتر و فیس بوک به یکی از مهم ترین ابزارهای ارتباطی سیاست مداران جهان تبدیل شده و دنیای دیپلماسی که پیش تر عمدتا در پستوهای آفلاین اهداف خود را پی می گرفت، اکنون بیش از همیشه به جهان آنلاین گره خورده است .

تعداد چهره های تاثیرگذار سیاسی که تیم های متخصصی را صرفا برای مدیریت حضور خود در دنیای مجازی استخدام کرده اند، در سال ۲۰۱۳ به طور بی سابقه ای افزایش یافت و پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۴ افق های جدیدی در این عرصه گشوده شود .

با افزایش چشمگیر اهمیت دیپلماسی آنلاین، حالا بسیاری از شهروندان امیدوارند زمینه دسترسی آزادانه به اطلاعات و کاهش محدودیت های آنلاین فراهم شود .

۳ رشد انفجاری تلفن های هوشمند و تبلت ها

محبوبیت و کاربرد گوشی های هوشمند و تبلت ها هم چنان به طور انفجاری در سراسر جهان رو به افزایش است. میزان رشد فروش اسمارت فون ها در سال ۲۰۱۳ خیره کننده و بی سابقه بوده و حالا ضریب نفوذ گوشی های هوشمند در جهان بیش از همیشه است .

تا پایان سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۲ درصد از ساکنان کره زمین یکی از انواع گوشی های هوشمند و شش درصد از جمعیت زمین یکی از گونه های متنوع تبلت را در اختیار خواهند داشت. در سال ۲۰۰۹ تنها پنج درصد از شهروندان جهان از موهبت گوشی های هوشمند بهره مند بودند. این یعنی در چهار سال گذشته بیش از ۱.۳ میلیارد گوشی هوشمند به جهان اضافه شده است .

رشد تقاضا برای اسمارت فون و تبلت در جهان سیری اکیدا صعودی در پیش گرفته و بر اساس پیش بینی ها تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۸۷ درصد تجهیزاتی که به اینترنت متصل می شوند، اسمارت فون و تبلت خواهند بود .

این آمار و پیش بینی ها یعنی کم رنگ تر شدن نقش لپ تاپ ها و کامپیوترهای شخصی و البته حرکت دنیای آنلاین به سمت تقویت موبایل و سرویس های مبتنی بر موبایل و تمرکززدایی بیشتر از کامپیوترها. وب موبایل در آینده نزدیک دنیای ارتباطات آنلاین را تسخیر خواهد کرد .

۴ ظهور و گسترش ویدئوهای اجتماعی

پس از درخشش و سیطره چندساله یوتیوب، حالا با حرکت پرشتاب به سوی وب موبایل، سال ۲۰۱۳ سالی پررونق برای ویدئوهای اجتماعی بود. از واین (Vine) توییتر گرفته که امکان انتشار ویدئوهای شش ثانیه ای را به کاربران می دهد، تا اینستاگرم که امکان جدیدی برای ضبط، ویرایش و انتشار ویدئوهای ۱۵ ثانیه ای برای کاربرانش فراهم کرده، در این زمینه هم عرصه های جدیدی گشوده شده است .

حالا کاربران می توانند به شکلی خلاصه تر، با امکانات گوشی های هوشمند و تبلت های خود ، تصاویر مورد نظر خود را به سرعت روی پلت فرم های اجتماعی نوین منتشر کنند. انتشار آنلاین ویدئوهای کوتاه هرگز تا این اندازه ساده نبوده است .

در کنار این ها، با توجه به اتفاقاتی که در زمینه جاسوسی دیجیتال رخ داده و نگرانی هایی که برای بسیاری از کاربران جهان در زمینه حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی پدید آمده، زمینه ظهور اپلیکیشن های امن و متفاوت دیگری نظیر اسنپ چت (SnapChat) هم فراهم شده است .

اسنپ چت یک سیستم پیام رسانی برای انتقال عکس و ویدئو روی گوشی های هوشمند است که محتوای ارسالی را پس از چند ثانیه به صورت اتوماتیک برای همیشه حذف می کند. به همین خاطر میلیون ها کاربر در سراسر جهان از این اپلیکیشن استقبال کرده اند .

اسنپ چت در سال ۲۰۱۳ به پیشنهاد سه میلیارد دلاری فیس بوک و پیشنهاد چهار میلیارد دلاری گوگل برای فروش پاسخ منفی داد و در سال آینده هم جزو ابتکارهای پیش تاز عرصه موبایل و وب خواهد بود. روزانه دست کم ۴۰۰ میلیون عکس و ویدئو روی این پلت فرم رد و بدل می شود .

۵ هویت لمسی؛ انقلاب در تشخیص هویت دیجیتال

از مدت ها پیش از ارائه آخرین نسخه آی فون ۵S در سپتامبر ۲۰۱۳، شایعات منتشرشده پیرامون امکان جدیدش برای تایید هویت کاربر از طریق اثر انگشت که شناسه ای منحصر به فرد است، بحث های گسترده ای برانگیخته بود .

این بحث ها همچنان ادامه دارد، از نگرانی ها نسبت به سرنوشت خصوصی ترین داده های کاربران گرفته، تا نگرانی نسبت به حریم خصوصی در آینده ای که اثر انگشت افراد هم در آن روی سیستم های ذخیره سازی ابری نگه داری می شود .

با این حال و بر اساس گزارش دویچه وله، ارائه تاچ آی دی روی آی فون، نقطه آغاز انقلابی بزرگ هم در امنیت دیجیتال و هم سیستم تایید هویت و خریدهای آنلاین خواهد بود که به گواه آمار بیش از پیش به سمت موبایلی شدن روان است .

استفاده از اطلاعات بیومتریک در دنیای دیجیتال هنوز چندان مرسوم نیست و همواره با موانع جدی روبرو بوده است، اما اپل نشان داده که می تواند نوآوری های پیش تاز و خط شکن خود را به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بخش بزرگی از کاربران دنیای دیجیتال تبدیل کند .

صرف نظر از نگرانی های موجود پیرامون حریم خصوصی، منفعت این سرویس جدید هم بیش از همه نصیب کاربران خواهد شد؛ دیگر هیچ کسی جز خود شما نمی تواند پرداختی را به صورت الکترونیک یا آنلاین انجام دهد و این یعنی ارتقای امنیت تا حدی که تصور آن هم پیش تر ممکن نبود.

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  آموزش روشهای دانلود فیلم از اینستاگرام

  روشهای دانلود فیلم از اینستاگرام/ برای دانلود فیلم ها از اینستاگرام چه کاری باید انجام داد؟برای این کار روش های مختلفی است که ما به معرفی تک تک انها می پردازیم. روش اول :استفاده از تورچ

  اطلاعاتی درباره پارک دامین _ ساب دامین _ ادان دامین

   پارک دامین _ ساب دامین _ ادان دامین/ در این آموزش قصد داریم تفاوت بین انواع دامنه هایی که می توانیم بر روی هاست خود داشته باشیم را به صورتی کاملا واضح و روان بیاموزیم.

  نقشه های آفلاین گوگل مپ

  گوگل مپ/ همان‌طور که می‌دانید اپلیکیشن Maps گوگل یکی از بهترین و به‌روزترین نقشه‌ها از شهرهای مختلف را در دستگاه‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

  آموزش پنهان کردن شماره تلفن در کانال تلگرام

  پنهان کردن شماره تلفن در کانال تلگرام/ همانطور که می دانید زمانی که در تلگرام ثبت نام می کنید باید شماره تلفن خود را وارد کنید و بعد از اولین ورود به تلگرام تمام افرادی که شماره شما را در لیست مخاطبین خود دارند […]

  اگر در اینستا بلاک شُده اید بخوانید

  اینستاگرام/ معمولاً در شبکه‌های اجتماعی قوانینی وجود دارد که کاربران باید این قوانین را رعایت کنند. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و قوانین و مقرراتی دارد که کاربران اینستاگرام موظف به رعایت این قوانین می‌باشند.

  مچگیری از سارقان wifi

  سارقان wifi/   دلایل بسیاری وجود دارد که شما بخواهید مچ کسی را که به‌صورت غیر مجاز از شبکه‌ بی‌سیم (wireless network) شما استفاده می‌کند، بگیرید. ممکن است حس کنید سرعت اتصال به اینترنت و دانلود فایل‌ها کندتر از حالت طبیعی شده یا این‌که […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد