جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

نظریه تله پاتی

4,731

بازدید

نظریه تله پاتی ۳٫۹۳/۵ (۷۸٫۶۷%) ۱۵ امتیازs
تله پاتی پدیده و قابلیتی است که اکثر ما آن را تجربه کرده ایم. در حالی که در خانه مشغول استراحت هستید، بدون دلیل خاصی به یاد یکی از دوستان قدیمی خود می افتید که مدت هاست نه او را دیده اید و نه مطلبی درباره او شنیده اید.

چند دقیقه بعد زنگِ در خانه زده می شود و شما این دوست قدیمی را در آستانه در مشاهده می کنید… یا تلفن زنگ می زند، به محض این که شما به تلفن نزدیک می شوید با اعتماد کامل احساس می کنید که «می دانید» چه کسی قصد دارد با شما صحبت کند و یا با دوستی در بیرون از خانه مشغول قدم زدن هستید، به طور ناگهانی هر دوی شما هم زمان شروع به خواندن یا زمزمه کردن یک آهنگ یا ترانه می کنید…

پدیده هایی از این دست که در ارتباط با ادراکات فراحسی اند همیشه با ما هستند و در بسیاری از موارد، زندگی روزمره را تحت تأثیر خود قرار می دهند، ولی با این حال ما به ندرت متوجه وجود و حضور فعال آن ها می شویم.
‌‌‌البته این ها تنها مصادیق و کاربردهای تله پاتی نیستند. این راهکار ارتباطی، می تواند ابزاری برای کسب اطلاعات از افراد مختلف باشد. چنانچه در مقالات مربوط به تأثیرگذاری فراروانی مشاهده می شود تله ‌پاتی یکی از روش‌ های کاربردی در تکنولوژی مشاهده از راه دور محسوب می‌ شود.
‌‌‌کلمه «تله پاتی» نخستین بار توسط «فردریک مایرز» یکی از پایه گذاران انجمن تحقیقات روانی انگلستان به کار گرفته شده است. این کلمه از دو لفظ یونانی مشتق شده یکی “tele” به معنی دور، و دیگری “paths” به معنای احساس که مجموعاً «احساس از دور» معنی می‌ دهد.
‌‌‌تله پاتی، به زبان ساده قدرت و استعداد مخابره پیام یا تصویری از ذهن به ذهن فرد دیگر بدون استفاده از وسایل حسی مانند سخن گفتن و مشاهده علائم یا حرکات است. این پدیده از یک دیدگاه یکی از زمینه های ESP (ادراک فراحسی) محسوب می‌ شود. چرا که ESP را از این دیدگاه مشتمل بر تله پاتی، روشن بینی و پیشگویی می دانند. ولی درتعریفی دیگر، از این پدیده از آن به‌ عنوان روشی که بر روی روان فردی دیگر تأثیر می گذارند، یاد شده است. به این ترتیب می توان آن را جزء مضامین PK (روان جنبشی) و یا «تله کینه‌ سیس» نیز طبقه بندی کرد.

دریافت از راه دور چگونه اتفاق میافتد؟
‌‌‌اکثر ما چنین دریافتی را داشته ایم که پدیده های خوشایند یا ناخوشایند، شادی و اندوه، لذت و درد و … در خودآگاهی انسان تأثیراتی را به‌ جا می گذارند و یا دیده اید که وقتی در ارتباط با افراد دیگر قرار می گیریم دریافت خاصی تجربه می شود که در نوع ارتباط ما با محیط اطراف‌ مان بسیار مؤثر است. به این پدیده «سنتونی» یا «تواتر نوسان دار» اطلاق می شود. برای درک بهتر تصور نمایید که رادیویی در دست دارید و این رادیو تا روی طول موج مخصوص نباشد، برنامه ای از آن پخش نمی شود.
‌‌‌ذهن یا مغز هر انسانی نیز روی طول موج خاصی تنظیم شده است و تنها در شرایطی ممکن است بین دو فکر ارتباط تله پاتیکی برقرار شود که آنها در طول موج برابری مستقر شده باشند. این سنتونی یا ارتباط عمدتاً در حالاتی پدید می آید که بین دو نفر عشق و علاقه و وحدت شدیدی وجود داشته باشد. به بیان دیگر در شرایط وجود سمپاتی و دلبستگی شدید، بین ذهن یا درون دو نفر ارتباط تله پاتیکی بر قرار می‌ گردد. اما ثابت شده که برقراری چنین ارتباطی تنها در این شرایط ایجاد نمی شود بلکه هم فرکانسی و طول موج برابر بین دو ذهن و یا ارتباط درونی عمیق بین دو نفر نیز، باعث ارتباط تله پاتیکی می گردد. لیکن در سایر موارد یا ارتباط برقرار نمی ‌شود و یا ارتباطی که برقرار می‌ شود، سست و ناقص و غیر قابل اعتماد خواهد بود.

ردیابی پدیده تله پاتی در حیطه های مختلف
‌‌‌بهترین زوج ها برای ارتباط، دوقلو ها هستند به ویژه در بین دوقلو های تک تخمکی یا مونو زیگوت ارتباط تله پاتیک یک مسئله عادی و تکراری است زیرا این دوقلو ها تا حد بسیار زیادی شبیه به هم و از جنس واحدی هستند و از لحاظ ساختمان کروموزومی نیز شبیه و یکسان اند.
‌‌‌در کشف مسائل عملی و فنی هم نوعی تله پاتی با وضوح و قدرت شگرفی خودنمایی می کند. بسیاری از اختراعات و نظریات بدیع علمی درست در یک زمان ولی توسط دو فرد جدا از هم، صورت پذیرفته است.
‌‌‌از دید عرفانی و مذهبی، روح همه انسان‌ ها از منبع خاصی نشأت گرفته است و بالاخره بسوی هدف مشخصی رجعت می کند. در هر شرایطی روح ازلی و ابدی یا آگاهی کیهانی در تمام پهنه گیتی و کائنات گسترده شده و به مانند اقیانوس عظیم و بی کرانهای است که وجود ما انسان ‌ها مانند امواجی برای لحظاتی در این بستر عظیم ظاهر گشته و آنگاه ناپدید می‌ شود. از آنجا که هر موج می‌ تواند بسط پیدا کند، بنابراین در لحظاتی که یک کشف و شهود به‌صورت یک موج عظیم در یک نقطه ظاهر میشود می تواند مراکز دیگری را که از لحاظ ویژگی‌ های نوسانی با آن مشابهت دارد، به نوسان درآورد . بنابر این اگر در شرایطی که ارتعاش یا ویژگی تفکری یا احساسی، مشابه باشد و دو ذهن دور از هم بر روی مضمون و موضوعی خاص به تفکر بپردازد، یکی بر دیگری و یا هر دو بر یکدیگر تأثیر می گذارند.

انواع تله پاتی
‌‌‌تله پاتی از یک دیدگاه به سه دسته تقسیم می شود: ۱- تله پاتی بزرگ، یا تله پاتی غیر عمد و یا خود بخود. ۲- تله پاتی کوچگ یا تله پاتی عمدی یا ایجاد شده. ۳- انواع طبقه بندی نشده تله ‌پاتی.

تله پاتی بزرگ
‌‌‌این نوع تله پاتی یک وسیله ارتباطی کامل است ولی انسان نمی تواند به وسیله اراده آن را ایجاد و یا به نحو دلخواه آنرا هدایت کند، بلکه به صورت غیر مترقبه و خودجوش ظاهر می شود. در این شکل از تله پاتی، روح یا ذهن فرد عامل و گیرنده، با یکدیگر تماس و ارتباطی نزدیک پیدا می ‌کنند. در چنین شرایطی و در اکثر موارد، تصاویر مشاهده شده آنقدر دقیق، واضح و واقعی هستند که یک احساس تشویش، اضطراب و پریشانی به وجود می آید. این پدیده غالباً در شرایطی ظاهر می گردد که مضامینی مانند مرگ یا تصادفات شدید در کار باشند، زیرا احساس ‌های منفی بیشتر از انواع مثبت بر ذهن و روان آدمی تأثیر می گذارند.
‌‌‌بسیاری از انواع پیشگویی و روشن بینی را می‌ توان بوسیله تله پاتی، تجزیه و تحلیل کرد. روشن‌ بینی را می‌ توان بدین صورت تعریف کرد: درست در همان لحظاتی که یک واقعه در نقطه ای اتفاق می افتد، فردی که در مسافت دوری قرار گرفته، بدون آن که از وسایل ارتباطی استفاده کند به احساس یا رؤیت آن واقعه نایل می‌ شود. گاهی این ادراک مبهم یا مه آلود است. برای مثال کراراً اتفاق افتاده که انسانی در یک گوشه خانه مشغول انجام کارهای روزمره است که ناگهان دچار التهاب و اضطراب شدید می شود و این احساس در او پدید می آید که گویی فرزند یا همسر او در جریان یک تصادف اتومبیل به شدت زخمی شده است. گاهی این ادراک آنقدر روشن و دقیق است که گویی او همانند یک ناظر در صحنه حضور دارد.
‌‌‌در لحظات پر اضطراب و هیجان، افرادی که در معرض خطر قرار دارند ناخودآگاه یا آگاهانه به یاد عزیزترین فردی که می‌ شناسند مثلاً مادرشان می افتند و از او طلب کمک می ‌کنند. از آنجا که گیرنده ذهنی این وجود عزیز درست بر روی همان طول موج تنظیم شده یا می‌ شود، بنابراین بصورت واضح یا گنگ این پیام را دریافت و یا مانند یک اسلاید در یک لحظه مشاهد می ‌کند. در حالات ترس و وحشت شدید و احساس درد طاقت فرسا، عکس العمل روحی خیلی قوی ‌تر از احساس ذهنی انسان در لحظات شادی یا شادکامی است. شاید اوج این هیجانات و التهابات در لحظه مرگ باشد. بنابراین وفور پیدایش پدیده تله پاتی در لحظات مرگ یا احتضار، با این زمینه درونی ارتباط دارد. در واقع بین تمام حالات و هیجانات روحی پیام مرگ با وفور بیشتری از طریق تله پاتی منتقل می شود.

تله پاتی کوچک
‌‌‌تله پاتی کوچک بر اساس اشراق و الهام صورت نمی گیرد بلکه بر اساس اراده و برنامه ریزی، می توان در شرایط و زمان دلخواه آن ‌را بوجود آورد. این نوع از تله پاتی ضعیف و ناقص است. این شکل از تله پاتی را می‌ توان تله پاتی تجربی و آزمایشگاهی نیز نامید و در عمل هم در لابراتوارهای تحقیقِ ESP یا ادراکات فراحسی مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. با وجود ضعیف بودن چنین ارتباطی، می توان این توانایی را درصورت وجود استعداد بالقوه در شخص با تمرین پرورش داد. از طرفی امکان دستیابی اختیاری به این نوع تله ‌پاتی باعث شده تا از آن در امور جاسوسی فراروانی به ‌وفور استفاده شود.
‌‌‌به عنوان مثال خواندن افکار دیگران موضوع جالب و مرموزی است که البته علیرغم داشتن پیوندهایی با تله پاتی با آن متفاوت است. در این جریان برخی از افراد این قدرت و قابلیت را دارند که می ‌توانند بدون توجه به فاصله، با ذهن یا فکر فرد دیگری ارتباط برقرار کرده و بدون اطلاع آن فرد، از او مطالب یا اطلاعاتی کسب نمایند. در چنین شرایطی این فرد بدون آن‌ که متوجه شود یا حدس بزند به عنوان فرستنده یا عامل ناخودآگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این شکل از تله پاتی نه تنها نادر نیست بلکه تا حدودی هم شایع است. این پدیده اکثراً در شرایطی تحقق پیدا می کند که فردی شدیداً نسبت به دسترسی یافتن به مطالبی احتیاج پیدا می کند.
‌‌‌برای اکثر افراد لحظات حساس و سرنوشت سازی پیدا می‌ شود که آگاهی از یک راز برای آنان اهمیت حیاتی می یابد. در این شرایط استعداد و قابلیت نهان‌ بینی و تله‌ پاتیکی آنان، به شکل خارق العاده ای برای لحظاتی با یک درخشش خیره‌ کننده، تجلی و تظاهر پیدا می کند.
‌‌‌در برخی از موارد بین استاد و شاگرد، مرید و مراد و افرادی که از لحاظ عاطفی با یکدیگر مرتبط هستند، رابطه تله ‌پاتیکی برقرار می شود. در بعضی از موارد برخی از شاگردان به این نکته اشاره کرده اند که پس از نگاه کردن به چشمان استاد جواب بسیاری از سوال ‌ها و حل برخی از معماها را یافته اند.
‌‌‌این شواهد نشان می ‌دهد که بسیاری از افراد به صورت بالقوه از این قدرت و اقتدار برخوردار هستند ولی آن را بیدار و فعال نمی کند. ولی اگر ضرورت یا انگیزه پرقدرتی بروز کند این قدرت و قابلیت ظاهر و فعال می گردد. لذا اگر بخواهیم نامی برای آن در نظر بگیریم بایستی آن را «تله پاتی ضروری» بنامیم.

انواع طبقه بندی نشده تله پاتی
‌‌‌در این جا و تحت عنوان فوق به بیان نمونه هایی از انواع خاصِ تله پاتی می پردازیم که در تقسیم بندی قبلی نمی گنجد و در برخی موارد، شواهدی از ترکیب تله پاتی بزرگ و کوچک در آنها به چشم می خورد.
‌‌‌یکی از این موارد «تله پاتی اتفاقی و سببی» است. بدین معنی که برخی از افرادی که هرگز به این پدیده ها توجهی نداشته اند در یک موقعیت خاص بصورت شگرفی این پدیده جالب را در معرض نمایش قرار داده اند و وقوع آن کاملاً اتفاقی و خودجوش بوده و نه ضروری.
‌‌‌ممکن است تا به حال چنین تجربه ای داشته باشید که در موقعیتی خاص احساس کرده اید فردی که در نزدیکی شماست کاری را انجام خواهد داد و پس از چند لحظه او همان کار را انجام داده است.
‌‌‌در این جریان چه اتفاقی افتاده است؟ در حالت چْرت مانند و شرایط ریلکس بودن، فرد در حالتی قرار می گیرد که خودآگاهیش تقلیل یافته و در این شرایط با گسترش قابلیت ‌های روانی امکان استفاده از قدرت تله پاتی هم میسر و مقدور می گردد. به بیان دیگر می توان گفت که شرایط زندگی اجتماعی، باعث می شوند تا ما همیشه در سطح بالایی از هوشیاری ظاهری و توجه به پدیده های محیطی قرار بگیریم. این مطلب به قیمت نقصان یا خاموشی هوشیاری باطنی و استعدادهای روحی ما تمام می‌ شود و البته هرگاه که تأثیر محرکات محیطی تقلیل پیدا کند، قدرت ‌ها و استعدادهای درونی آزاد و شکوفا می‌ شوند.
‌‌‌نوع دیگر از تله پاتی با عنوان «تله پاتی ذهنی» وجود دارد که با انواع قبلی متفاوت است. در انواع قبلی شما نقش مجزا و متفاوت افراد فرستنده و گیرنده را مشاهده کردید. دراین شکل، بین دو نفر رابطه ای مانند یک ارتباط تلفنی برقرار می ‌شود که نوعی ارتباط دو طرفه تله‌ پاتیکی است که امکان تبادل اطلاعات به ‌صورت دو طرفه را مطرح می‌ سازد. در این شرایط، یکی پیامی را می فرستد و دیگری آنرا دریافت می کند؛ بعد از آن از فرد دوم جواب به فرد اول ارسال می شود که این جریان به کندی اما بصورت مستمر ادامه می یابد. در این نوع ارتباط پیوندهای عاطفی و احساسات قدرتمند بین زوج تله‌ پاتیک بسیار مؤثر است.
‌‌‌انواع دیگری از تله پاتی، روشن بینی و ارتباط ذهنی وجود دارد که در شرایط خاص ظاهر می شوند. از آن جمله می توان به تله پاتی در شرایط رؤیا، تله پاتی عرفانی، تله پاتی منفی و … اشاره کرد .

‌‌‌در انتها یادآور می شویم که با وجود این‌ که این قابلیت به صورت بالقوه و یا بالفعل در افراد وجود دارد، ولی آزمون ها نشان داده‌ اند که میزان بروز پدیده های فوق طبیعی در زندگی کسانی که به وقوع آن ها ایمان و اعتقاد بیش تری دارند، تفاوت چشمگیری با سایرین دارد و کتمان و انکارِ امکان برقراری ارتباطات غیر معمول حسی و عدم توجه به این دریافت ها یا توجیه آن ها با روش منطقی و استدلالی، میزان بروز آن ها را کاهش می ‌دهد.
‌‌‌آنچه در اینجا ارائه شد، آشنایی اولیه ای بود با پدیده تله پاتی، برخی شرایط وقوع آن و نیز دسته بندی هایی که در این باره ارائه شده است و امیدواریم بتوانیم در ادامه به برخی ابعاد دیگر این پدیده بپردازیم.

– از حضرت صادق (ع) سؤال میشود که به چه علت گاهی بدون سبب غمناک و گاهی بدون سبب خوشحال میشویم؟ حضرت فرمود: « قلوب شیعیان ما به قلب ما اتصال دارد. هر زمان موقع سرور ماست، مسرور شده و خود علت آن را نمی دانند و هر وقت موقع اندوه ماست، قهراً محزون شده خود علت آن را نمی دانند. گاهی آثار غیر طبیعی چنان در طبیعت تأثیر می کند که انسان تصور میکند خود طبیعیات است».

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۸ امتیازs بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه   جنین شناسی یکی از چالش برانگیز ترین دروس علوم پایه است که مطالعه آن خود چالش های خاص خود را دارد. […]

  خواص آلو برای دیابت چست؟

  خواص آلو برای دیابت چست؟ ۴٫۸۰/۵ (۹۶٫۰۶%) ۷۱ امتیازs خواص آلو برای دیابت چست؟ امروزه می‌توان با مصرف بسیاری از میوه‌ها از مصرف داروهای شیمایی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود چرا که افرادی که دارای دیابت هستن با مصرف قرص و داروهای شیمایی […]

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !!

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !! ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود .

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi