جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی

403

بازدید

دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی

دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی

مجموعـه ای کـه در دسـت داریـد شـامل مقـالات و مصاحبه هـای نویسـنده در حوزه فرهنـگ و جامعه اسـت که از سـال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۸ منتشـر شـده اسـت. پرداختـن به موضوعـات با رویکـردی انتقادی و تمرکـز بـر مفهـوم «خودبنیـادی» وجـه مشـترک تمامی مطالـب این کتاب اسـت. کتاب از سـه بخش اصلـی تشـکیل شـده و هـر بخش شـامل مقاله یـا مصاحبه هایی اسـت کـه می توانـد بطـور جداگانه و مسـتقل مطالعه شود.

بخـش اول بـه حـوزه مدرنیته و روشـنفکری اختصاص یافته اسـت. اولین مقاله نویسـنده در این حوزه بـا عنوان«روشـنفکری ایرانـی؛ موضعگیـری دربرابر غـرب و نه عقـل»؛ در ماهنامه علمـی ـ فرهنگی گـزارش گفتوگـو، وابسـته بـه مرکـز گفت وگـوی تمدنهـا در بهمن و اسـفند ۱۳۸۱ منتشـر شـده و رویکـرد آن مقالـه، کـه تأکیـد بـر خرد خودبنیاد بـود، در مطالـب بعدی تکمیل شـده اسـت.

بخـش دوم کتـاب بـه موضـوع نقـد فرهنـگ و جامعـه ایرانی اختصـاص یافته اسـت. همانطـور که در مقالـه ای بـا عنـوان « اولویـت فرهنـگ بر اقتصـاد و سیاسـت » توضیح داده شـده؛ تمرکز بر سیاسـت و اقتصـاد باعـث شـده موضـوع فرهنـگ و اجتمـاع به حاشـیه بـرود؛ درحالی که به نظر میرسـد، ریشـه بسـیار از مشـکلات و مسـائل جامعه ما تاریخی و فرهنگیسـت و بـدون وارد کردن ایـن متغیر نمی توان بـه فهـم کاملـی از پدیده هـای اجتماعی رسید .

بخـش سـوم بـه نقـد و معرفی یک کتـاب، دو سـریال تلویزیونـی و یک فیلم سـینمایی اختصـاص یافته اسـت. نقـد فیلـم « رسـتاخیز » به کارگردانـی احمدرضا درویـش و سـریال «آخرین روزهای زمسـتان» به
کارگردانـی محمدرضـا مهدویـان و مینی سـریال «چرنوبیـل» به کارگردانـی یوهان رنک مطالـب آغازین ایـن بخـش اسـت. یک مصاحبـه در مورد کتـاب « نامباوری»؛ که نویسـنده در سـال ۱۳۹۷ آن را منتشـر
کرده است .

فهرست کلی کتاب در یک نگاه :
۱ – مدرنیته و روشنفکری ایرانی
۲ – نقد فرهنگ و جامعه
۳ – معرفی کتاب و فیلم و نقد

توجه : این کتاب توسط نویسنده آن و ضمن اطلاع و پذیرش قوانین سایت به تک بوک اهدا شده .

دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : نظام بهرامی کمیل
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 30 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 278
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب بازخوانی امنیت در فرهنگ

  دانلود کتاب بازخوانی امنیت در فرهنگ ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۳ امتیازs تا دهه ۱۹۶۰ میلادی، حوزه قدرت به دو بخش پوزیسیون و اپوزیسیون تقسیم‌بندی می‎شد. تا قبل از این تاریخ نبرد بین دولتی‌ها و انقلابی‌ها(شورشی‌ها)بود.

  دانلود کتاب بررسی نسبت فرهنگ با تغییرات جمعیتی

  دانلود کتاب بررسی نسبت فرهنگ با تغییرات جمعیتی ۴٫۸۴/۵ (۹۶٫۸۰%) ۲۵ امتیازs فهرست کلی کتاب در یک نگاه : ۱ – کلیات ۲ – چارچوب نظری و مفهومی ۳ – فرهنگ و جمعیت ۴ – نتیجه گیری

  دانلود کتاب نام باوری

  نهادهـای اجتماعـی مجموعـه ای از ارزشهـا، اهـداف، روشهـا، قوانیـن، مقـررات، تجربیـات و توانایی هـای جوامـع مختلـف بـرای رفـع نیازهایشـان اسـت.

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs روند جهانی شدن که به تعبیری از چهار قرن پیش شروع شد، اگرچـه بـا محوریت اقتصاد آغاز گردید، اما به تدریج دیگر جنبـه هـا را هـم شـامل گردید. به موازات گسترش امکان ارتباط […]

  دانلود کتاب مطالعات جنسیت

  دانلود کتاب مطالعات جنسیت ۳٫۵۴/۵ (۷۰٫۷۷%) ۱۳ امتیازs آنچه در کتاب ” مطالعات جنسیت ” به چشم می خورد به قرار زیر است : پیشگفتار مقدمه مقدمه ای بر مطالعات جنسیت مطالعات جنسیت نمودهای جنسیت

  دانلود کتاب نقش من در بیکاری

  دانلود کتاب نقش من در بیکاری ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز بیکـاری عامـل بسـیاری از مشـکلات کشور هست، برای مبـارزه با آن بایـد از کلیه امکانات و نیروها اسـتفاده نمود. همچنین با توجه به نهادینه شدن بسـیاری از موانع اشـتغال، می باید مسائل آن را […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi