جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

درباره “جراحی افزایش قد ” چه می دانید ؟

95

بازدید

درباره “جراحی افزایش قد ” چه می دانید ؟ ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
درباره "جراحی افزایش قد " چه می دانید ؟

درباره “جراحی افزایش قد ” چه می دانید ؟

یکی از جدیدترین انواع جراحی زیبایی را می توان جراحی افزایش قد دانست. در طول این عمل، با استفاده از تکنیک های مدرن به طول قد فرد افزوده می شود.

عمل افزایش قد چیست؟

در گذشته مردم فکر می کردند که راهی برای رفع مشکل کوتاه قدی وجود ندارد. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و افزایش کیفیت تکنیک های جراحی ارتوپدی، می توان قد فرد را بلندتر کرد و به همین ترتیب به زیبایی ظاهری وی افزود.

بسیاری از افرادی که قد کوتاهی دارند، در رابطه با این موضوع ممکن است مورد تمسخر واقع شوند. بنابراین می توان گفت که یکی از مهم ترین ثمرات جراحی افزایش قد، افزایش اعتماد به نفس است.

مسبب اصلی رشد طولی، صفحات رشدی هستند که در انتهای استخوان‌ها قرار دارند و برای دختران بعد از شانزده سالگی و برای پسران بعد از هجده سالگی بسته می‌شوند.

اما رشد عرضی تا چهل و پنج سالگی نیز میتواند ادامه داشته باشد، چرا که در این نوع از رشد دیگر صحبت از صفحات رشد به میان نمی‌آید و فقط ضرایب استخوانی در این قضیه دخیل هستند.

میانگین قد در هر جامعه‌ای متفاوت است و باید به این موضوع توجه داشت که انسان فقط در صورتی به حداکثر پتانسیل طول قد خود دست پیدا خواهد کرد که سالم زندگی کند و از عوامل کاهنده‌ی طول قد دوری کند.

عوامل موثر بر اندازه قد

ژنتیک
سبک زندگی
نوع تغذیه
نوع فعالیت ‌های روزانه
نوع فعالیت‌ های ورزشی
مصرف دخانیات
عدم وجود تعادل میان میزان کلسیم و فسفر
کمبود ویتامین‌ هابلوغ زودرس
کمبود خواب

برای انجام جراحی افزایش قد چه کسانی در اولویت قرار دارند؟

‌در واقع برای انجام این جراحی، افرادی در اولویت قرار دارند که از نا برابری و عدم تناسب اندام‌‌ های طولی بدن رنج می ‌برند؛ به عنوان مثال، در وهله ‌ی اول انجام این عمل جراحی به افرادی که رشد یکی از پاها کندتر از رشد دیگری اتفاق افتاده پیشنهاد می ‌شود.

اگر کوتاهی پای معلول بین یک تا دو سانتی متر باشد، می‌توان به جای جراحی، کفی داخل کفش قرار داد و اگر کوتاهی بین سه تا چهار سانتی متر باشد، می‌توان از کفی زیر کفش استفاده کرد.
انجام عمل جراحی افزایش قد بر روی انسان ‌هایی که مشکلات آناتومیک ندارند، فقط به دلایل سلیقه‌ ای انجام می ‌شود و اصلا جنیه ‌ی درمانی ندارد.

در این جراحی میزان قد چقدر افزایش می ‌یابد؟

به پیشنهاد متخصص ارتوپد، افزایش طول استخوان ران به میزان ۵ تا ۸ سانتی متر طی جراحی بهترین میزان آن است، چرا که افزایش طول یک استخوان بیشتر از این مقدار می ‌تواند مشکلات پیچیده‌ ای را به ارمغان بیاورد.
اگر کسی علاقه ‌مند باشد که طول قد خود را بیشتر از این میزان افزایش دهد، می ‌تواند حدودا یک سال بعد عمل جراحی جدیدی روی یکی دیگر از استخوان ‌ها اجرا کند.
عمل جراحی افزایش قد به روش استئوتومی (برش استخوان) در هر دو ساق یا هر دو ران انجام می ‌گیرد و دستگاهی از بیرون روی اندام مورد نظر نصب می ‌شود.
این دستگاه با گذشت زمان، فضای مورد نیاز برای ترمیم بافت استخوانی را ایجاد می‌ کند. بدن می ‌تواند در این محل تولید بافت تازه کند و امکان افزایش طول استخوان فراهم می ‌گردد.

جراحی افزایش قد چگونه انجام می شود؟

روش های مختلفی برای انجام عمل افزایش قد وجود دارند. برخی از این تکنیک ها در گذشته باعث بروز مشکلات مختلفی برای فرد می شدند اما در عصر حاضر تکنیک های ایمن و بی عارضه ای برای پیشبرد روند این جراحی ابداع شده اند.

دکتر رضا شیروانی بختیاری به ایمن ترین و کم عارضه ترین روش ممکن، جراحی افزایش قد را انجام می دهند. این مسئله باعث افزایش آرامش خاطر فرد و گرفتن بهترین نتیجه از عمل خواهد شد.

این روش ترکیبی از اینترنال فیکسیشن (فیکس کردن داخلی استخوان) و اکسترنال فیکسیشن (فیکس کردن خارجی استخوان) است. ترکیب این دو روش می تواند به فرد داوطلب جراحی افزایش قد بیش ترین میزان افزایش قد را با بیش ترین کیفیت ممکن ارائه کند.

برای فیکس خارجی استخوان از دستگاه هایی موسوم به فیکساتور استفاده می شود. دو مورد از مهم ترین انواع این فیکساتورها را می توان دستگاه وگنر و الیزاروف دانست.

پس از کار گذاشتن دستگاه های تثبیت کننده، کورتیکوتومی استخوان انجام شده و پس از چند روز، پیچ متصل بر این دستگاه ها پیچانده می شود و به این ترتیب طول استخوان افزایش می یابد.

روند افزایش قد به میزان روزانه یک میلی متر است. یعنی بعد از گذراندن مراحلی که در بخش قبل توضیح داده شدند، به طور روزانه یک میلی متر به طول استخوان افزوده می شود.

نتیجه نهایی جراحی افزایش قد را می توان افزایش ۵ سانتی متری طول استخوان ساق پا دانست. این افزایش قد به صورت تدریجی انجام خواهد شد و این نتیجه بدون تحمل عارضه و با حفظ عصب و عروق به دست خواهد آمد.

یکی از مهم ترین سوالاتی که در رابطه با جراحی افزایش قد پیش می آید، این است که آیا باید دستگاه های فیکساتور و پلاتین هایی که برای افزایش قد استفاده شده اند، تا همیشه در استخوان باقی بمانند؟

پاسخ این سوال منفی است. در حقیقت بعد از افزایش استحکام استخوان به میزان لازم و کافی، می توان دستگاه ها و پلاتین ها را خارج کرد.

بهترین مزیتی که می توان برای روش دکتر در انجام عمل افزایش قد در نظر گرفت، این است که فرد می تواند بلافاصله چند روز بعد از جراحی حرکات خود را از سر بگیرد؛ یعنی راه برود یا روی پای خود وزن بگذارد.

عوارض جراحی افزایش قد

• یکی از مهم ‌ترین عوارض این عمل جراحی این است که ممکن است محل اتصال دستگاه خارجی به پوست ساق یا ران عفونت کند.
• بیمار در طول دوره نمی ‌تواند فعالیت سنگین انجام دهد.
• افرادی که این عمل جراحی را انجام می ‌دهند باید به طور ویژه ‌ای تحت مراقبت ‌های فیوتراپی قرار بگیرند چرا که اگر عضله ‌ای متصل به استخوان هدف به مقدار بیش از اندازه کشیده شود، به طور شدید منقبض شده و محدودیت حرکتی برای فرد ایجاد می‌کند.
• در مدتی که دستگاه بر روی پوستِ استخوان هدف قرار دارد، برای فرد محدودیت حرکت و درد ایجاد می‌شود.
• برای افزایش قد به میزان معقول یعنی ۵ سانتی متر مدت ۹ ماه زمان لازم است که این مسئله خود می‌تواند باعث ایجاد محدودیت‌هایی برای فرد در این مدت زمان باشد.
• این عمل به هیچ وجه برای افراد سیگاری پیشنهاد نمی‌شود چرا که در افرادی که دخانیات استعمال می‌کنند، سرعت افزایش قد بسیار کند است. متخصصین پیشنهاد می‌کنند که این عمل حداقل سه ماه پس از ترک سیگار انجام گیرد تا نتیجه‌ی مطلوب حاصل شود.
• اگر کسی که حفره‌ی لگنی عمیقی ندارد این جراحی را انجام دهد، در آینده در پی افزایش قد، احتمال در رفتگی مفاصل متصل به استخوان ران وی به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند.

بسیاری از مردم از اندازه‌ی قد خود راضی نیستند و به همین دلیل است که امروزه جراحی افزایش قد تا این اندازه پرطرفدار است.

هزینه عمل افزایش قد

از آن جا که عمل افزایش قد یک نوع جراحی زیبایی به حساب می آید، نمی توانید برای هزینه های آن بر روی بیمه درمانی حساب کرد. چرا که بیمه ها معمولا هزینه این نوع اعمال را بر عهده نمی گیرند.

در صورتی که بیمه تکمیلی داشته باشید و این بیمه هزینه عمل را پرداخت کند، می توانید از مزایای آن استفاده کنید. در غیر این صورت تمام هزینه جراحی افزایش قد بر عهده خود فرد خواهد بود.

به گفته دکتر شیروانی بختیاری، نمی توان بدون انجام معاینه و مشاهده نتایج آزمایش های استخوانی و مفصلی، در رابطه با هزینه عمل افزایش قد نظر داد. چرا که باید در ابتدا پتانسیل های فرد برای میزان افزایش قد و تعداد دفعات مجار انجام جراحی مشخص شوند تا بتوان میزان دقیق هزینه ها را تشخیص داد.

دکتر شیروانی

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  چطور یک مرد خوش تیپ باشیم؟

  چطور یک مرد خوش تیپ باشیم؟ ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs ظاهر شما نقش مهمی در تاثیر بر روی دیگران از جمله همکاران، رئیستان و دوستانتان دارد. در اینجا نکاتی را برای شما ذکر می کنیم که با کمک آنها می توانید در محیط کار […]

  اشتباهات در چیدمان مبلمان

  ۱ – چسباندن‎ مبلمان به دیوار یکی از اشتباهات در چیدن مبلمان تان است اتاق‎ها ممکن است زمانی که مبلمان به دیوار چسبیده می شوند، بزرگتر دیده شوند، ولی اگر متوجه شدید برای صحبت کردن با آن طرف اتاق باید فریاد بزنید شاید وقت […]

  اصول ست کردن شال و مانتو

  اصول ست کردن شال و مانتو/ تناسب رنگ در لباس پوشیدن یکی از مهم ترین اصول آراستگی است. از طرفی مانتو و روسری یا شال از اصلی‌ ترین لباس‌ های خانم‌ ها به شمار می‌ آید که رعایت تناسب رنگ و هماهنگ کردن درست […]

  آموزش ساخت ماسک مو خانگی

  آموزش ساخت ماسک مو خانگی ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز داشتن موهای خوش حالت، پر پشت، براق و بلند رویا نیست و شما می توانید علاوه بر تغذیه درست، با ساخت ماسک‌‎ مو هایی که سبب تقویت هر چه بیشتر موها می شوند، به زیبایی […]

  شناخت فرآورده‌های مراقبت‌ کننده از موها

  شناخت فرآورده‌های مراقبت‌ کننده از موها ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز آشنایی با فراورده‌های مختلفی که برای مراقبت و بهداشت موها در بازار موجود است، می‌تواند به استفاده مناسب از آنها کمک کند.

  مراقبت از جوانی با رادیو فرکوئنسی

  مراقبت از جوانی با رادیو فرکوئنسی ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۲ امتیازs یکی از رایج ترین اعمال جوان سازی پوست ، RF یا همان استفاده از امواج رادیو فرکوئنسی است . اما این روش امروزه تنها محدود به اعمال زیبایی نشده و در بسیاری از جراحی […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi